Kauai

Doprava na Kauai

Kauai je typickým místem, kde si bez půjčení auta dovolenou neužijete a neuvidíte ty hlavní zajímavosti. Autobusová doprava zde funguje spíše pro místní, byť lze využívat při cestách k nejvýznamnějším plážím.

Autopůjčovny na Kauai

Chcete-li poznat ty nejkrásnější místa Kauai , pak je půjčení auta jedinou možnou volbou. Na Kauai vás nečekají žádná velkoměsta a řízení je zde pohodové, jednoduché a velmi přehledné. Místní jsou ohleduplní a přímo na letišti Lihue fungují snad všechny velké mezinárodní půjčovny, takže výběr je opravdu široký.

Detailní informace o cenách autopůjčoven, provozu na Kauai, cenách benzínu a další se dočtete v článku Půjčení auta na Kauai.

Autobusy na Kauai

Autobusovou dopravu využijete například v okrajových dnech dovolené, kdy už se vám na celý den nevyplatí půjčit auto a vyjde levněji ho vrátit o den dřív. Mířit však na Kauai s přesvědčením, že si nebudete půjčovat auto a spolehnete se jen na autobusy by nebylo rozumné a vlastně ani smysluplné. Unikly by vám všechny nejzajímavější přírodní atrakce. Ani na pobřeží Na Pali, ani do kaňonu Waimea, ani do Kokee State Park a na polovinu nejhezčích pláží se zkrátka autobusem nedostanete.

Autobusy na Kauai provozuje přímo místní lokální vláda a k dispozici jsou 3 hlavní linky (Mainline) a 3 lokální linky (Shuttle). Při nástupu je vždy nutné na autobus mávnout, při výstupu musíte zatahat za šňůrku vedoucí podél oken, všechny zastávky jsou totiž na znamení.

  • Linka 100/200 (Mainline): číslo 200 jede po trase Letiště LIH – Lihue – Lawai – Hanapepe – Waimea – Kekaha, číslo 100 je vyčleněno pro opačný směr. Linka jede jednou za hodinu cca od 5:30 do 19:30.
  • Linka 400/500 (Mainline): číslo 500 jede po trase Lihue – Wailua – Kapa'a – Anahola – Kilauea – Hanalei, číslo 400 je vyčleněno pro opačný směr. Linka jede jednou za hodinu cca od 5:15 do 21:15.
  • Linka 30 (Shuttle): jede po trase Lawai (návaznost na l. 100/200) – Koloa – Poipu, jezdí jednou za hodinu cca od 6:15 do 20:15
  • Linka 60 (Shuttle): místní linka MHD v rámci města Kapa'a, jezdí jednou za hodinu cca od 6:30 do 20:30
  • Linka 70 (Shuttle): místní linka MHD v rámci města Lihue, jezdí jednou za hodinu cca od 6:00 do 21:00
  • Linka 800/850 (Mainline): číslo 850 jede po trase Lihue – Wailua – Kapa'a, číslo 800 je vyčleněno pro opačný směr. Linka jede jednou 2-3x za den.

Jízdenky se kupují u řidiče v přesné hodnotě. Je úplně jedno, zda jedete jednu zastávku nebo přes celý ostrov, jízdné je vždy stejné a vždy platí jen pro jednu jízdu:

  • 2 USD pro linky Mainline
  • 0,50 USD pro linky Shuttle

Existuje možnost celodenní jízdenky za 5 USD, která platí pouze v daný kalendářní den, nikoliv 24 hodin.

Oficiální informace, přesné jízdní řády a aktuální ceny jízdenek na webu: www.kauai.gov/BusSchedules.

Chystáš se na Kauai?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.