Kauai

Jak se dostat na Kauai

Ačkoliv je Kauai málo osídleným ostrovem, nachází se zde standardní letiště Lihue (LIH), na které nelétají jen početné linky z ostatních havajských ostrovů, ale i z velkých letišť v pevninských USA, nejvíce z Los Angeles, San Francisca, Phoenixu, Seattle či Las Vegas. Míří sem i mezinárodní linky z kanadských měst Vancouver a Calgary.

Letenky na ostrov Kauai

Na Kauai se dá dostat pouze letadlem. Žádné pravidelné lodní trajekty sem nejezdí, a to ani z okolních ostrovů.

Cena letenek na Kauai z Evropy

Protože na Kauai létají běžné velké aerolinky jako jsou United, American Airlines, Delta, Alaska Airlines nebo Westjet, lze koupit spojení z Prahy na Kauai klasicky na jedné letence, typicky se 2 přestupy.

Ceny zpátečních letenek z Prahy i okolních letišť jsou stejné na všechny havajské ostrovy, a tak i na Kauai zaplatíte v průměru mezi 21 000 a 26 000 Kč. Ve většině případů bez odbaveného zavazadla, za které si připlatíte kolem 3 000 Kč.

Velmi výhodnou koupí bude tzv. open-jaw letenka, tzn. odlet z jiného města (ostrova) než na který přiletíte. Ušetříte si tak jeden místní přelet mezi ostrovy, protože open-jaw letenky bývají stejně drahé jako prostá zpáteční letenka na Kauai.

Doba letu na Kauai a vzdálenost

Do Lihue poletíte z Prahy v průměru asi 21 až 26 hodin dle délky přestupu. Vzdálenost vzdušnou čarou Prahy a Kauai činí 12 200 km.

Letecky mezi ostrovy

Z letiště v Lihue také míří desítky letů denně na všechny další havajské ostrovy, přičemž dopravu aktuálně zajišťují 25 aerolinky: Southwest Airlines a Hawaiian Airlines. Průměrně 1 přelet (jednosměrně) na jiný ostrov vyjde asi na 900 Kč jednosměrně na hlavní letiště Honolulu, Kahului nebo Kona. Nejvýhodnější letenky nabízí takřka vždy Southwest Airlines, jelikož i v nejlevnějším tarifu máte 2 odbavená zavazadla v ceně, na rozdíl od Hawaiian Airlines, kde je v ceně jen příruční zavazadlo.

Z Lihue se létá přímo jen na tato letiště:

  • Honolulu (HNL) na ostrově Oahu: Southwest i Hawaiian cca 1-2x za hodinu
  • Kona (KOA) na ostrově Hawai'i: Hawaiian 1x denně
  • Kahului (OGG) na ostrově Maui: Hawaiian 3x denně

Chystáš se na Kauai?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.