Miami z výšky

Co dělat v Miami

Pláže

South Beach je slavná díky domům ve stylu Art Deco, svému divokému nočnímu životu, nejluxusnějším hotelům, ale především pak díky neuvěřitelně dlouhým plážím s jemným bílým pískem. Na pláži se o vaši bezpečnost starají plavčíci každý den od 9:00 do 17:00 odpoledne. Slunečníky, plážové židle a lehátka jsou k pronájmu přímo na pláži.

Haulover Beach

Právě v Miami se nachází jedna z mála nudistických pláží v celém USA. Tak hurá a protentokrát zapomeňte vzít plavky s sebou!

Obdivujte Art Deco

Na South Beach se nachází kolem 1.000 budov ve stylu Art Deco včetně ikonického hotelu Delanu, National a Sagamore. Právě tyto budovy jsou součástí chráněného Art Deco District.

Parky

Po dlouhých toulkách po Miami určitě zatoužíte na pár minut zrelaxovat a město má pro vás odpočinkových zón víc než dost. Miami je domovem více než 80 parků a zahrad. Největšími a zároveň těmi nejznámějšími jsou Bayfront Park a Bicentennial Park v samém centru města a za návštěvu stojí také botanické zahrady Fairchild Tropical Botanic Garden a The Kampog.

Koncerty, festivaly a kulturní akce

V americké metropoli to opravdu žije. Konají se tu koncerty světoznámých zpěváků, do města se sjíždí nejlepší dýdžejové na proslulé hudební festivaly (Ultra Miami) a město se chlubí také vynikajícím basketbalovým (Miami Heat), hokejovým (Florida Panters), fotbalovým (Miami Dolphins) a baseballovým (Miami Marlins) týmem.

Jednoznačně doporučujeme návštěvu největšího latinskoamerického svátku v USA, Miamského karnevalu, který se koná každoročně v březnu a navštíví ho neuvěřitelný milion diváků. Více informací o Miamském karnevalu najdete na: miamibrowardcarnival.com.

Nákupy

Miami je nákupní Mekkou Floridy a vášniví shopaholici si tu opravdu přijdou na své.

Mezi nejlepší místa na nákupy patří Design District (mezi čtvrtěmi Midtown a Wynwood), Lincoln Road Mall, Bal Harbour, Dolphin Mall, Sawgrass Mills, Cocowalk a Miracle Mile.

Jídlo

Pokud jste si mysleli, že v Americe dostanete maximálně hamburger s pořádnou dávkou hranolků, jste na omylu. Spojeným státům možná kralují fastfoody, ale multikulturní Miami má pro vás nachystané zcela jiné pochoutky.

Kubánský hamburger

Nezapomeňte ochutnat kubánskou verzi hamburgeru „frita traditional“ s nakrouhanými hranolky a kubánským chlebem. Zkuste třeba tu v El Mago de las Fritas.

Krab

Pokud byste měli ochutnat alespoň jednu věc v Miami, měl by to určitě být Joeův krab.

Zmrzlina Azucar

V parných letních dnech přijde vhod vynikající vanilková zmrzlina s kubánskou guavou, krémem a sušenkami zalitá guavovým sirupem. Na výběr jsou i jiné příchutě jako káva s mlékem nebo růžový květ.

Sendviče

V Josh’s Deli se mísí tradiční židovské chutě s kubánskou klasikou, která dohromady vytváří vynikající chuťový zážitek v podobě nezapomenutelných sendvičů se šunkou pastrami, okurkou, švýcarským sladkým sýrem a hořčicí. Že jsme vám udělali chutě? V to doufáme!

Joshovo bistro nemá své vlastní stránky, ale jeho vynikající jídla můžete předem omrknout na jeho instagramovém profilu.

Pokud chcete ochutnat tradiční kubánský sendvič, zajděte do Enriqueta’s Sandwich Shop, kde, jak už název napovídá, dostanete právě starý dobrý sendvič bez jakýchkoli moderních variací. Pozor, Enriqueta otevírá jen na snídaně a obědy!

Kubánská bibimpab

Miska rýže se zeleninou, fazolemi, zelím kimči, smaženým vajíčkem a s mnoha dalšími ingrediencemi je součástí nabídky kubánsko-peruánsko-korejské restaurace FINKA Table & Tap. Počítejte s obrovskými porcemi, které nasytí klidně i 2 hladové krky.

Gigantická cookie V Big Pink na Miami Beach nabízí opravdu obrovské čokoládové cookie, které uspokojí i ty nejmlsnější jazýčky.

Denní výlety

Everglades

Domov mnoha ohrožených druhů, jako je floridský panter, mořská kráva nebo kožatka velká je místem, které byste při své návštěvě Floridy určitě neměli vynechat. Park se rozkládá na 607.000 hektarech jihozápadně od Miami. Užijte si jízdu mangrovy na vznášedle během zajímavého výkladu vašeho průvodce. Součástí prohlídky je většinou i návštěva aligátořího parku. Park můžete navštívit individuálně nebo v rámci plánovaných výletů přímo z Miami a Miami Beach.

Individuální vstupné do parku: auto/chodec – 30/15 dolarů

Více informací na: www.nps.gov

Florida Keys (Key West)

Floridské ostrůvky Florida Keys a fotogenická asi 4hodinová cesta do nejvzdálenějšího z nich, Key West, učaruje nejednomu cestovateli. Při cestě přejedete přes 43 mostů a 31 ostrovů a nebudete se moci nabažit výhledů na nádherný Karibik. Na Key Westu nezapomeňte navštívit dům Ernesta Hemingwaye, který tu strávil většinu svého života. Zapůjčte si automobil nebo se na místo dopravte v rámci některého z mnoha nabízených organizovaných výletů.

Bimini

Bahamský ostrůvek Bimini je ideálním jednodenním výletem z Miami. V brzkých ranních hodinách se naloďte na trajekt a obědvat už budete na Bahamách. Společnost FRS Caribbean vás na místo dopraví za asi 2 hodiny.

Cena za zpáteční jízdenku na trajekt stojí kolem 200 dolarů.

Disney World

Návštěva Floridy by nebyla kompletní beze dne stráveného v dětském království jménem Disney World. A že necestujete s dětmi? Nevadí, Disney World učaruje i dospělým. Z Miami odjíždí několik shuttle busů, které vás zavezou přímo na místo, jejich cena je však vcelku vysoká (100–200 dolarů pro 2 osoby), takže je třeba zvážit, zdali není lepší zapůjčit automobil.

Vstupné: dospělý/dítě do 10 let: 109/99 dolarů

Více informací o parku na: disneyworld.disney.go.com

Kennedy Space Center

Fanoušci vesmírných lodí, raket, hvězd a cestování do vesmíru vůbec by neměli vynechat návštěvu Kennedyho vesmírného centra, které je domovem NASA a základnou pro všechny vesmírné výpravy již od 60. let minulého století. Tohle úžasné muzeum nabízí nepřeberné množství informací o výpravách do vesmíru a jeho součástí je i skvělá interaktivní výstava.

Do Cape Canaveral se ideálně dostanete vlastním autem nebo v rámci některé z mnoha nabízených organizovaných výletů.

Denní vstupenka: dospělý/dítě – 57/47 dolarů

Více informací na: kennedyspacecenter.com

Universal Studios

Další ze zábavních parků v Orlandu doporučujeme především fanouškům čarodějné ságy o Harrym Potterovi. Ti se ocitnou v čarodějnickém světě Bradavic, ochutnají pravý máslový ležák a možná domů pojedou s vlastní kouzelnickou hůlkou od pana Ollivandera. Kromě kouzelného světa J. K. Rowlingové tu na vás čeká také část věnovaná filmu Rychle a zběsile, Já, padouch a mnoho dalšího.

Do parku se můžete dostat automobilem za zhruba 3,5 hodiny, během nichž urazíte 240 mil. Z Miami odjíždí také několik shuttle busů přímo do Universal Studios, kam dorazíte za zhruba 4,5 hodiny a přibližně 40 dolarů. Recenze však nejsou příliš pozitivní, a tak raději doporučujeme dopravit se na místo zapůjčeným vozem.

Vstupenka: dospělý/dítě do 10 let – 114/109 dolarů

Více na: www.universalorlando.com/

Key Biscayne

Vášniví rybáři by měli zamířit do Key Biscayne. Ostrov se nachází jen 6 mil od Miami a jezdí sem městská autobusová linka číslo 102 (linka B).

Chystáš se do Miami?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.