17 míst, která doporučujeme v Miami navštívit

Art Deco district

Art Deco Historic District

Památkově chráněný Art Deco Historic District se nachází v South Beach mezi ulicemi Lenox Avenue, 6th St a St Dade Blvd. Území je chráněno od roku 1979, zahrnuje stovky budov z let 1923–1943. Domy se vyznačují zvláštními motivy a netradičními materiály, jakými jsou například barevné keramické obklady, skleněné výplně nebo chrom.

Zobrazit více
Ocean drive

Ocean Drive

Když se řekne Miami, téměř každému se vybaví přímořská Ocean Drive. Nejrušnější ulice South Beach patří mezi chráněnou oblast Art Deco District. Nádherné budovy ve stylu „art deco“ se večer zahalí do svítivých neonových barev, ulice se zaplní vyšnořenými lidmi, kteří směřují do desítek místních barů a po silnicích se prohánějí naleštěná auta. Nezaměnitelná atmosféra místa si získá i vás.

Zobrazit více
Casa Casuarina

Casa Casuarina

Právě pro svůj neobvyklý půvab si vybral Ocean Drive za své sídlo i Gianni Versace. Gianni pobýval v nádherné vile Casa Casuarina až do roku 1997, kdy byl zastřelen přímo před svým domem Andrewem Cunananem. Dnes vila slouží jako luxusní hotel.

Zobrazit více
Lincoln Road

Lincoln Road

Pěší nákupní třída plná obchodů a restaurací je jedno z míst, které byste na Miami Beach určitě neměli vynechat. Funguje jako společenské, kulturní i politické centrum města. Je také svědkem desítek festivalů a slavností, z nichž nejznámější je bezpochyby Miamský karneval.

Zobrazit více
Miami pláž

South Beach

Je slavná díky domům ve stylu Art Deco, svému divokému nočnímu životu, nejluxusnějším hotelům, ale především pak díky neuvěřitelně dlouhé pláži s jemným bílým pískem. Na pláži se navíc o vaši bezpečnost starají plavčíci každý den od 9:00 ráno do 17:00 odpoledne. Slunečníky, plážové židle a lehátka jsou k pronájmu přímo na pláži. Na pláži nechybí také stánky s drobným občerstvením.

Zobrazit více
Little Havana

Malá Havana (Little Havana)

Miamská kubánská čtvrť, v níž se nejlépe domluvíte samozřejmě jak jinak než španělsky.

Zobrazit více
Little Havana

Calle Ocho (Eigth Street)

Na Osmé ulici v Malé Havaně si budete připadat jak v jiném světě, respektive jako uprostřed kubánské ulice, ale ne jako v Americe. Španělské nápisy všude, kam se podíváte, rytmy salsy znějící ulicí a vůně čerstvé guavy vás přenesou na nedaleký ostrov, odkud v 60. letech kvůli Castrovu režimu emigrovalo spoustu kubánských rodin.

Zobrazit více
Wynwood Art District

Wynwood Art District

Na sever od centra města se nachází umělecká čtvrť Wynwood s galerií pod širým nebem. Street art je tu všude, kam se podíváte

Zobrazit více
Coconut Grove

Coconut Grove

Čtvrt Coconut Grove se nachází v jižní části Miami na břehu Biscayne Bay. Své renomé si získala díky uměleckým galeriím a festivalům, které se tu každoročně konají.

Zobrazit více
Vizcaya Museum

Vizcaya Museum and Garden

Původně vila sloužila jako zimní rezidence úspěšného obchodníka James Deeringa. Dnes funguje jako muzeum a davy sem míří především díky nádherné botanické zahradě. Vstupné: dospělý/dítě – 18/6 dolarů Více informací na: vizcaya.org

Zobrazit více
Coral Gables

Coral Gables

Coral Gables se zapsala do historie města hotelem Biltmore, který v době prohibice sloužil jako sídlo slavného Al Caponeho. Budova se nachází na adrese 1200 Anastasia Ave.

Zobrazit více
Seaquarium

Seaquarium

Pokud cestujete s dětmi, zvažte návštěvu miamského mořského akvária, kde si můžete zaplavat s delfíny a lachtany a dozvědět se něco více o podmořském životě Atlantského oceánu a Karibiku. Základní vstupné: 47,99 dolarů Plavání s delfíny: 220 dolarů Setkání s delfíny/tučňáky: 160/120 dolarů Plavání s lachtany: 160 dolarů Více informací na: www.miamiseaquarium.com.

Zobrazit více
Miami Zoo

Miami Metrozoo

Rodiny s dětmi rádi zavítají do hezké miamské zoologické zahrady, jejímž klenotem jsou australské koaly. Vstupné: dospělý/děti (3–12 let) – 22,95/18,95 dolarů Více informací na: www.zoomiami.org/.

Zobrazit více
Haulover Beach

Haulover Beach

Právě v Miami se nachází jedna z mála nudistických pláží v celém USA. Tak hurá a protentokrát zapomeňte vzít plavky s sebou!

Zobrazit více
MOCA Museum

Muzeum moderního umění/MOCA

Milovníci umění určitě nevynechají místní muzeum moderního umění na 125. ulici. Kromě bohaté sbírky vás nadchne také příznivá cena vstupného: 5 dolarů dospělý, 3 dolary dítě. Více informací na: mocanomi.org.

Zobrazit více
Fairchild Botanic Garden

Fairchild Tropical Botanic Garden

Jedna z největších a nejkrásnějších zahrad v zemi nabízí nepřeberné množství tropických rostlin. K dispozici jsou komentované prohlídky nebo 45minutová projížďka tramvají, případně si park můžete jednoduše projít také sami bez průvodce. Vstupné: dospělý/dítě – 25/18 dolarů

Zobrazit více
Bayside Marketplace

Bayside Marketplace

Suvenýry pro rodinu a přátele nejlépe nakoupíte v obchodním centru Bayside Marketplace v jednom z jeho více než 120 obchodů. Pokud se nechystáte na nákupy, užijte si pozorování lidí u dobré kávy či něčeho k snědku. Otevřeno je od pondělí do čtvrtka od 10:00 do 22:00, od pátku do soboty je pracovní doba prodloužena do 23:00 hodin večer. Naopak v neděli platí zkrácená otevírací doba od 11:00 do 22:00 do večera. Více informací na: www…

Zobrazit více
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu