Miami z výšky

Ubytování v Miami

Kde se ubytovat v Miami

I když Miami nepatří mezi největší města v USA, táhne se v délce až několika desítek kilometrů podél pobřeží a tudíž je důležité věnovat trochu času plánování, v jaké lokalitě se ubytovat.

Všechna ubytování v Miami srovnáte nejlépe na známých vyhledávačích:

Booking.com    Hotels.com

Přehledně jsme popsali výhody i nevýhody bydlení v nejžádanějších lokalitách Miami.

Miami Beach – South Beach

Pláže, bohatý noční život, restaurace, architektura ve stylu art-deco

Jižní část slavné Miami Beach je známá svou neamerickou podobou nízkých domů ve stylu art-deco, velmi bohatými možnostmi zábavy, množstvím obchodů, restaurací a barů a také nejkrásnější a nejširší miamskou pláží.

South Beach je ideálním místem, vyhledáváte-li ubytování blízko pláže a nočního života. Drobnou nevýhodou je fakt, že je lokalita přístupná pouze autobusy, nicméně spojení s pevninským centrem i letištěm je frekventované a vcelku bezproblémové.

Nejlepší hotely

  • Kent Hotel: skvělý 3* s moderními a prostornými pokoji 2 minuty chůze od pláže a 2 minuty od zastávky autobusu z/na letiště. S cenami kolem 3 000 Kč za noc patří k nejlepším nabídkám na Miami Beach
  • Hotel Impala: nejlevnější 3* s menšími staršími, ale čistými pokoji 3 minuty od pláže a 5 minut od autobusu z letiště. Stačí-li vám základní hotel, je Impala nejlepší volbou, protože ceny v určitých obdobích padají i pod 1 500 Kč za noc, což je na Miami mimořádně výhodná cena
  • Hotel Breakwater: tento 4* patří k nejznámějším na South Beach, nachází se přímo na slavné Ocean Drive minutu od pláže. Ceny okolo 3 500 Kč jsou na danou lokalitu velmi výhodné.
  • SoBeNY Variety Hotel: low-costový hotel se nachází u zátoky asi 10-15 minut pěšky od South Beach a nedaleko zastávky autobusu na letiště. S cenami mezi 1 200 a 1 800 Kč patří mezi zdaleka nejlevnější hotely s vlastní koupelnou na pokoji v Miami.
  • Všechna ubytování na South Beach

Miami Beach – Mid Beach

Pláže, obchody, restaurace

Dříve opomíjená Miami Beach (na sever od Lincoln Road) se dnes dostává do popředí, o čemž svědčí i množství světoznámých hotelových řetězců, které jsou na pláži zastoupeny.

Právě Lincoln Road a blízká Española Way jsou plné obchodů a restaurací. Pláž se zde poněkud zužuje a je obklopená moderními rezidenčními budovami, takže působí trochu sterilněji než South Beach.

  • L Hotel: moderní velmi pěkný 3* hotel leží 2 minuty pěšky od pláže v klidnější části Mid Beach. S cenami kolem 2 500 Kč patří ke skvělým nabídkám v této části města
  • Marriott Miami Beach: klasický 4* řetězec, který ničím nezklame, se nachází minutu pěšky od pláže v klidné části Miami Beach a ve své kategorii patří k cenově nejvýhodnějším.
  • Všechna ubytování na Mid-Beach

U letiště

Nejlepší výchozí bod

Miami je oblíbený přestupní bod na cestě z Evropy do Latinské Ameriky nebo výchozí/koncový bod při cestování po Floridě. Cestujete-li právě tímto způsobem a nepotřebujete-li dostupnost nočního života přímo u hotelu, pak je rozhodně nejlepší volbou bydlení u letiště.

Najdete zde velké množství hotelů s poměrně příznivými cenami cca od 2 000 Kč za noc. Výhodu bydlení u letiště oceníte i v případě, že si v Miami budete půjčovat auto, protože není třeba se proplétat centrem. Přímo okolo letiště prochází jedna z hlavních floridských dálnic.

  • Element Miami International Airport: kvalitní 4* hotel s cenami i pod 2 700 Kč za noc se nachází cca 350 metrů od stanice metra, vlaku a autobusů Miami Airport Central
  • Sheraton Miami Airport Hotel: tento 4* hotel s cenami kolem 3 500 Kč najdete 100 metrů od centrální stanice Miami Airport a je rozhodně nejlepší volbou co dostupnosti letiště, centra, dálnice i MHD

Downtown Miami

Mrakodrapy, velké hotely, dobrá dostupnost MHD

Moderní centrum města je domovem těch nejlepších akcí, které se ve městě konají. Jako velkou výhodu vidíme linky Metromover, Metrorail a také všechny autobusové spoje, díky nimž se budete snadno přemisťovat po celém Miami.

Chcete-li v Miami strávit několik dní zejména poznáváním, pak je Downtown nejlepším místem. Co se týká nočního života, zábavy či nakupování, pak počítejte s tím, že Downtown je poněkud sterilní místo, které se s koncem pracovní doby vyprázdní. Na Miami Beach se autobusem dostanete asi za 20 minut.

Nejnižší částky začínají na 3 500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Coral Gables

Klidná upravená čtvrť s restauracemi

Preferujete-li bydlení v čistých velmi upravených luxusních čtvrtí, ve kterých sídlí lepší restaurace, obchody nebo třeba konzuláty různých zemí světa, zamiřte do Coral Gables. Tato historická čtvrť z 20. let 20. století inspirovaná Středomořím nabídne několik větších hotelů nadnárodních řetězců za poměrně příznivé ceny kolem 3 500 Kč.

Nevýhodou je dostupnost pouze autobusy nebo taxíkem a větší vzdálenost od pláže (cca 45-50 minut na Miami Beach).

Little Havana

Levné hostely

Asi nejznámější kubánsko-americká čtvrť v zemi vznikla v 60. letech 20. století s příchodem kubánských uprchlíků během Castrova režimu. Specifická architektura okouzlujících barevných budov má neuvěřitelnou atmosféru a stejně tak místní kavárničky a restaurace.

Preferujete-li co nejlevnější ubytování v hostelech, pak právě v Malé Havaně najdete těchto nabídek nejvíce. Je však třeba zdůraznit, že nejnižší ceny za lůžko ve společném pokoji se tu pohybují okolo 1 500 Kč, za což se při troše štěstí ubytujete ve vlastním pokoji na Miami Beach.

Ceny hotelů v Miami

Nejlevnější ubytování v Miami pořídíte trochu překvapivě u pláží na Miami Beach, což je i nejhezčí místní lokalita. Běžné hotely tu nabízejí noc ve 2lůžkovém pokoji mezi 2 500 a 3 500 Kč, ale najdete i pár nabídek pod 2 000 Kč, byť trochu dál od pláže.

Centrum Miami nabídne ceny mezi 3 500 a 6 000 Kč za noc.

Nejlevnější hostely v Little Havana pořídíte od 1 400 Kč za noc na lůžku ve společném pokoji.

Doporučujeme zamluvit ubytování několik měsíců předem. Poptávka je v Miami obrovská a ceny rostou geometrickou řadou, zejména o letních prázdninách a okolo vánočních svátků, během Velikonoc nebo Dne díkuvzdání.

Nejnižší ceny v Miami jsou mezi zářím a listopadem, kdy je největší pravděpodobnost deště.

Chystáš se do Miami?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 25. 01. 2023

Vyhledej si svůj hotel v Miami. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.