Miami z výšky

Počasí v Miami a kdy sem jet

Počasí v Miami

Tahle část státu Florida patří do subtropického klimatu, a tak tu vládne celoročně teplé počasí s občasnými dešti. Do Miami tak můžete vyrazit téměř kdykoli.

Pokud se chystáte navštívit město v létě a na podzim, nezapomeňte si přibalit deštník, odpolední deště nejsou výjimkou. Od června do listopadu tu panuje období hurikánů, a tak očekávejte případné přívalové deště. Hurikánová sezóna je pak nejsilnější v září, ale jsou i roky, kdy se hurikán v pravém slova smyslu vůbec neobjeví.

Nejméně srážek očekávejte v zimních měsících, a to od prosince do února. Naopak nejvíce srážek připadá na období od června do září, kdy se i teploty dostávají na maximum.

Během letních měsíců se teplota dostává nad tropickou třicítku. Během zimních měsíců by neměla klesnout pod příjemných 24 °C.

Miami během roku

Počasí v lednu

Lednové počasí patří k nejpříjemnějším v roce pro výlety a poznávání města. Běžné denní teploty stoupají na 24 °C, počasí většinou polojasné. Rána a večery můžou být chladnější, ale pod 16 °C teplota klesne jen výjimečně.

Příležitostně prší v průběhu celého měsíce, ale většinou je ve formě velmi krátkých lehkých přeháněk, které pobyt nijak neovlivní.

Průměrná teplota vody v moři je asi 24 °C.

Počasí v únoru

Během února teploty pomaluj rostou na průměrných 26 °C, počasí je klidné a slunečné s příležitostnými přeháňkami, které zmizí stejně rychle, jako se objevily. Vlhkost vzduchu se pohybuje na přijatelných úrovních a pobyt venku je pohodový a vybízí k výletům.

Moře se ohřívá na 25 °C.

Počasí v březnu

Březnové počasí je synonymem pro skvělou letní dovolenou. Ohřejete se zde při teplotách okolo 27 °C, výjimečně můžou vystoupat i nad 31 °C. Deště je stále relativně málo a dovolenou nijak neovlivní. Obvykle sprchne ve večerních hodinách a jen na pár minut.

Teplota moře se drží na 25 °C.

Počasí v dubnu

Duben je poslední měsíc "suchého" období s nízkými úhrny srážek, které pobyt spíše zpříjemní než naopak. Teploty se obvykle zastavují na hodnotách kolem 29 °C a díky přívětivé vlhkosti vzduchu je pobyt venku osvěžující.

Voda v moři mívá kolem 26 °C.

Počasí v květnu

Během května se láme období sucha a vlhka. Znatelně přibývá oblačnosti a srážek, které se ale většinou objeví až odpoledne před setměním, tudíž pobyt nijak zvlášť neovlivňují.

Vzduch však začíná být vlhký, což v kombinaci s průměrnou teplotou okolo 30 °C může být nepříjemné. Tak jako tak květen stále patří mezi ty lepší měsíce v Miami a cestou během v máji neprohloupíte.

Teplota moře stoupá na 27 °C.

Počasí v červnu

Červen je statisticky nejvíce deštivý měsíc v Miami z celého roku. Nebezpečné hurikány jsou sice v tomto měsíci naprosto výjimečně, ale pravidelně se ve večerních hodinách objevují silné bouřky s prudkým deštěm a spoustou blesků. Je ale pravdou, že ve většině případů je přes den hezky s protrhanou slunečnou oblohou.

Vzduch se ohřívá na průměrných 32 °C a výjimkou nejsou ani hodnoty nad 35 °C, což s vysokou vlhkostí vzduchu vytváří vhodné podmínky třeba pro road-tripy, ale ne už tak pro procházky venku.

Moře má běžně přes 28 °C.

Počasí v červenci

Červenec je spolu se srpnem nejteplejším měsícem v roce s běžnými teplotami mezi 32 a 36 °C. Srážek krátkodobě trochu ubývá, ale odpolední a večerní silné bouřky jsou i tak velmi časté. Po většinu dne však bude svítit slunce.

V červenci je vhodnou aktivitou koupání v moři, které se ohřeje až na 29 °C, a výlety autem.

Počasí v srpnu

I srpen se řadí k nejteplejším měsícům v roce se stejnými teplotami jako v červenci. Od druhé půlky měsíce výrazně přibývá oblačnosti, která se většinou začíná tvořit už od odpoledních hodin, aby večer vyvrcholila v silné bouřky. Od poloviny srpna také hrozí hurikány a výjimečně také tornáda.

Systém včasného varování je na Floridě velmi dobře propracovaný a předpovědi hurikánů dlouhodobé.

Počasí v září

Září je hlavní sezonou hurikánů v Miami. To však neznamená, že během září s jistotou hurikány a tropické bouřky přijdou, jen jejich výskyt nejpravděpodobnější. Co lze očekávat takřka s jistotou, jsou klasické bouřky se silnými dešti, které se obvykle vyskytují pozdě odpoledne v noci.

Během dne je sice více oblačnosti než v jiných měsících, ale slunce slunce svítí pořád častěji než třeba v našich zeměpisných šířkách.

Teploty vzduchu v Miami během září stoupají na 31 °C, zatímco moře na 29 °C.

Počasí v říjnu

V říjnu pomalu odeznívá hurikánové období. V první půlce měsíce jsou bouřky ještě velmi časté, od druhé poloviny října citelně ubývají a pomalu začíná také klesat teplota na průměrných 30 °C se snesitelnější vlhkostí vzduchu.

Voda v moři je konstantně velmi teplá a mívá okolo 28 °C.

Počasí v listopadu

V listopadu naplno začíná hlavní sezona pobytu venku, výletů, pěších túr a poznávání města. Deště znatelně ubývá, vyskytuje se většinou jen ve formě přeháněk a teploty se dostávají pod 28 °C.

Teplota moře klesá o stupínek na 27 °C.

Počasí v prosinci

Prosinec patří k nejlepším měsícům pro cestování po Miami a okolí. Běžné denní teploty se pohybují okolo 25 °C, obloha je polojasná s častým stínem, ale zároveň vás slunečné počasí téměř jistě nemine.

Dešťové přeháňky jsou jen příležitostné a pobyt venku nijak zvlášť negativně neovlivní.

Voda v moři má stále příjemných 26 °C.

Tabulka teplot během roku

Miami - Počasí během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
jasno
20 °C
únor
jasno
22 °C
březen
jasno
24 °C
duben
jasno
26 °C
květen
polojasno
28 °C
červen
přeháňky
30 °C
červenec
přeháňky
30 °C
srpen
přeháňky
31 °C
září
přeháňky
31 °C
říjen
přeháňky
28 °C
listopad
polojasno
25 °C
prosinec
polojasno
23 °C

Teplota moře v Miami -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
25 °C
únor
prázdné
25 °C
březen
prázdné
25 °C
duben
prázdné
26 °C
květen
prázdné
27 °C
červen
prázdné
28 °C
červenec
prázdné
29 °C
srpen
prázdné
30 °C
září
prázdné
30 °C
říjen
prázdné
28 °C
listopad
prázdné
27 °C
prosinec
prázdné
26 °C

Kdy jet do Miami

Hlavní sezona začíná v prosinci a končí na konci března. Za vedlejší sezonu se považují zimní a jarní měsíce, kdy jsou teploty únosnější. Cestovatelé s nižším rozpočtem možná raději zvolí horké letní měsíce, kdy je ve městě méně lidí, čímž se ceny hotelů dostávají na nejnižší možné hodnoty, a navíc vás tu také čekají prázdnější pláže.

Červen–srpen

Nejteplejší období v roce s teplotami přesahujícími tropickou třicítku strávíte nejlépe na některé z místních pláží. Nezapomeňte si s sebou přibalit pořádné zásoby opalovacího krému s vysokým faktorem. Pozor na hurikány, od června totiž oficiálně začíná hurikánová sezóna.

Září–listopad

Na podzim očekávejte případné hurikány. Je možné, že budete mít štěstí a užijete si příjemné teploty a koupání na poloprázdných plážích a zamračená obloha spolu s případným deštěm přijde až v odpoledních hodinách, ale raději počítejte s opakem.

Prosinec–únor

Nejvytíženější období v roce začíná v prosinci, kdy se do města sjíždí davy lidí a ceny stoupají prudce nahoru. Nezapomeňte zamluvit ubytování alespoň 3–4 měsíce předem.

Březen–květen

Od března začíná teplota pomalu stoupat k tropické třicítce, na niž se dostává na konci května. Pokud se chcete vyhnout skupinkám dětí přijíždějících během jarních prázdnin, vyrazte raději v druhé polovině dubna nebo na začátku května.

Chystáš se do Miami?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 28. 09. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.