Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Miami
Počasí během roku

20 °C

22 °C

24 °C

26 °C

28 °C

30 °C

30 °C

31 °C

31 °C

28 °C

25 °C

23 °C

Počasí v Miami

Tahle část státu Florida patří do subtropického klimatu, a tak tu vládne celoročně teplé počasí s občasnými dešti. Do Miami tak můžete vyrazit téměř kdykoli. Pokud se chystáte navštívit město v létě a na podzim, nezapomeňte si přibalit deštník, odpolední deště nejsou výjimkou. Od června do listopadu tu panuje období hurikánů, a tak očekávejte případné přívalové deště. Hurikánová sezóna je pak nejsilnější v září. Nejméně srážek očekávejte v zimních měsících, a to od prosince do února. Naopak nejvíce srážek připadá na období od června do září, kdy se i teploty dostávají na maximum. Během letních měsíců se teplota dostává nad tropickou třicítku. Během zimních měsíců by neměla klesnout pod příjemných 24 °C.

Kdy jet do Miami

Hlavní sezona začíná v prosinci a končí na konci února. Za vedlejší sezonu se považují zimní a jarní měsíce, kdy jsou teploty únosnější. Cestovatelé s nižším rozpočtem možná raději zvolí horké letní měsíce, kdy je ve městě méně lidí, čímž se ceny hotelů dostávají na nejnižší možné ceny, a navíc vás tu také čekají prázdnější pláže.

Červen–srpen

Nejteplejší období v roce s teplotami přesahujícími tropickou třicítku strávíte nejlépe na některé z místních pláží. Nezapomeňte si s sebou přibalit pořádné zásoby opalovacího krému s vysokým faktorem. Pozor na hurikány, od června totiž oficiálně začíná hurikánová sezóna.

Září–listopad

Na podzim očekávejte případné hurikány. Je možné, že budete mít štěstí a užijete si příjemné teploty a koupání na poloprázdných plážích a zamračená obloha spolu s případným deštěm přijde až v odpoledních hodinách, ale raději počítejte s opakem.

Prosinec–únor

Nejvytíženější období v roce začíná v prosinci, kdy se do města sjíždí davy lidí a ceny stoupají prudce nahoru. Nezapomeňte zamluvit ubytování alespoň 3–4 měsíce předem.

Březen–květen

Od března začíná teplota pomalu stoupat k tropické třicítce, na niž se dostává na konci května. Pokud se chcete vyhnout skupinkám dětí přijíždějících během jarních prázdnin, vyrazte raději v druhé polovině dubna nebo na začátku května.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu