Miami z výšky

Půjčení auta v Miami

Půjčení auta je prakticky jedinou možností cestování po Floridě, a protože Miami patří k hlavním vstupním bodům do tohoto státu, nejspíš právě zde si budete auto půjčovat. Cestování autem po Floridě není náročné a infrastruktura je tomu přizpůsobena.

I v Miami platí obecné poučky k půjčování aut a pokud jste v tomto segmentu nováčkem, přečtěte si náš článek Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí.

Kde, kdy a jak rezervovat auto v Miami

U rezervací aut v autopůjčovnách obecně platí, že cena se nejvíce liší v rámci sezony, nebo třeba víkendových dní. Nejdražší půjčovné bude v Miami během jara a letních prázdnin a také Vánočních svátků, kdy tu panuje hlavní sezona.

Naopak nejnižší ceny očekávejte od září do listopadu.

K rezervaci doporučujeme využít některý ze srovnávačů všech autopůjčoven, který vám výsledky seřadí podle vašich zvolených kritérií, například tento:

Rentalcars.com

Centrální budova všech autopůjčoven se nachází v komplexu Miami Airport Central Station společně se stanicí metra, vlaku a autobusů. Z letiště se sem dostanete automatickým vláčkem zdarma, který jezdí 24 hodin denně.

Ceny autopůjčoven v Miami

Půjčení auta v Miami je relativně levnou záležitostí, alespoň ve srovnání s velmi drahým ubytováním a dalšími službami. Cena se odvíjí od délky půjčení (čím delší, tím levnější denní sazba) a samozřejmě typu auta.

  • 7denní půjčení menšího auta – cca 8 000 až 10 000 Kč
  • 7denní půjčení jeepu nebo kabrioletu – cca 14 000 Kč
  • Podívejte se na nabídky autopůjčoven v Miami

Na Floridě většina autopůjčoven nevyžaduje one-way fee, tzn. pokud si půjčíte auto v Miami a vrátíte jej například v Orlandu, bude za stejnou cenu jako při vrácení na stejné místo zápůjčky.

Vždy čtěte detailně podmínky půjčení a především pojištění, které zjistíte i na webu Rentalcars.com. Některé půjčovny ve výsledné ceně mají pojištění zahrnuto, jinde budete muset připlácet navíc, a to mezi 5 EUR a 10 EUR na den podle typu auta a délky zápůjčky.

Parkování a doprava v Miami

Cestování přímo po Miami autem příliš nedoporučujeme. Pokud přiletíte přímo do Miami, kde budete chtít strávit 2-3 dny, auto si ideálně půjčte až pro cestování dál po Floridě. Díky kapacitním a dobře značeným komunikacím sice ježdění po Miami není nic náročného, ale problém může být na mnoha místech, zejména na Miami Beach, parkování.

Žádná velkokapacitní parkoviště zdarma v Miami nenajdete, pouze množství soukromých garáží, ve kterých zaplatíte kolem 25 USD za den.

Parkování na ulicích je vždy zpoplatněno, nejlépe se platí skrz mobilní aplikace:

Cestování autem po Floridě

Vypravíte-li se autem z Miami dál, pročtěte si náš detailní článek o cestování autem po Floridě.

Chystáš se do Miami?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 07. 06. 2022

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.