Molokai

7 míst co vidět na Molokai

Hālawa Valley

Příroda

Halawa Valley

Údolí Halawa patří k nejkrásnějším místům na Molokai a také nejstarším osídleným lokalitám na Havajských ostrovech. Podle archeologických nalezišť se lidé v ústí údolí nacházeli už 650 let př. n. l. Protože zde však žádné veřejnosti přístupné muzeum nebo vykopávky, hlavním lákadlem je turistický stezka nitrem deštným pralesem porostlého údolí podél řeky k vodopádům.

Nejlevnější ubytování na Molokai

Trek k vodopádům Moa'ula Falls

Celkem 6,5 km (3,2 km jedním směrem) dlouhý trek po vyšlapané stezce vede stejnou cestou tam a stejnou zpět a řadí se ke středně náročným. Zvládnout by ho měli i turisté bez většího tréninku, jen je třeba v některých pasážích dávat pozor na přelézání kluzkých kamenů.

Stezka začíná u silnice asi 200 od moře a její první třetina vede převážně po soukromých pozemcích místních obyvatel. Dbejte prosím značek, které jsou podél cesty umístěné a držte se striktně na stezce. Místní ve spolupráci se samosprávou své pozemky dobrovolně a bezplatně turistům zpřístupňují, buďte k nim tedy ohleduplní.

Cesta vede nejprve přes louky a políčka, aby se později zanořila do hlubin deštného pralesa a úzkého údolí obklopeného strmými horskými svahy. Její druhá polovina vede jen podél říčky Hālawa a poskytuje nádherné výhledy.

Cíl cesty je u asi 20 metrů vysokých vodopádů Moa'ula Falls, které padají do romantického jezírka uprostřed husté džungle.

Jak se sem dostat

Hālawa Valley leží na východě Molokai a je dostupné po silnici číslo 450. Z letiště Molokai si užijete nádhernou 55 km dlouhou (cca 1,5 hodiny) vyhlídkovou cestu po klikaté silnici podél pobřeží i zvlněnou zemědělskou krajinou. 

Chystáš se na Molokai?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 11. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.