Molokai

7 míst co vidět na Molokai

Útesy Kalaupapa

Příroda

Útesy Kalaupapa

Divoké severní pobřeží Molokai nabízí nadpozemskou podívanou na nejvyšší pravé mořské útesy světa, které podle různých měřítek stoupají prakticky kolmo z oceánu do výšek od 600 po 1 010 metrů nad mořem. Soupeří sice s jinými ještě vyššími útesy na Novém Zélandu, které se však podle geografických měřítek počítají jako hory a ne jako čistý mořský útes.

Nejlevnější ubytování na Molokai

Nejvyšší na světě...

V Guinnessově knize rekordů je jako nejvyšší mořský útes světa zanesen Umilehi Point s výškou 1 010 m n. m. stoupající pod průměrným úhlem 55 °. Nicméně právě k nejvyššímu útesu se přímo nelze dostat, nevedou sem žádné cesty ani turistické stezky. Jedinou možností, jak spatřit ty úplně nejvyšší útesy je cesta do historické vesnice Kalaupapa na stejnojmenném poloostrově, odkud lze útesy spatřit.

Další variantou jsou vyhlídkové lety vrtulníkem z ostrova Maui (na Molokai žádná společnost pořádající lety nesídlí) s cenami kolem 340 USD za vyhlídkový let (například Sunshine Helicopters, Blue Hawaiian Helicopters nebo Maverick Helicopters).

Poslední nejméně jistou variantou je pravidelný let společnosti Mokulele Airlines z letiště Kahului (ostrov Maui) na letiště Molokai, který může vést po trase okolo útesů. V případě letu na Molokai jsou útesy vidět z levé straně, v případě letu na Maui z pravé strany. Záleží nicméně na směru větru a některé lety vedou jižní trasou mimo útesy. Nejlevnější jednosměrná letenka stojí 70 USD.

Vyhlídka z Palaʻau State Park

Dobře dostupné jsou útesy západně od poloostrova Kalaupapa s výškou "pouhých" 600 metrů nad mořem. V Palaʻau State Park najdete krásnou vyhlídku přímo na hraně útesu, který padá prakticky kolmo pod vámi do hlubin Pacifiku.

Dostanete se sem jednoduše autem, jen pár kroků od vyhlídky končí silnice číslo 470 s malým parkovištěm zdarma. Ani vjezd do Palaʻau State Park není nijak zpoplatněn.

Chystáš se na Molokai?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 11. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.