Zpět na seznam míst co vidět na Molokai
Pu'uka'oku Falls

Pu'uka'oku Falls

Divoké severní pobřeží ostrova Molokai patří k nejkrásnějším, ale zároveň nejhůře dostupných oblastem Havajských ostrovů. Je domovem nejvyšších mořských útesů světa, což v kombinaci se zalesněnou krajinou a vysokými dešťovými srážkami má za následek vytvoření několika spektakulárních vodopádů.

Nejlevnější ubytování na Molokai

Ty nejznámější vodopády Pu'uka'oku Falls impozantně padají ve 4 kaskádách z výšky 840 metrů takřka kolmo do moře a řadí se na 8. místo nejvyšších vodopádů světa. Jsou dokonce tak vysoké, že voda z vrcholu vodopádů nikdy nedopadne na mořskou hladinu. V průběhu pádu do hlubin se rozplyne v mlžný opar.

Jak se dostat k vodopádům

Jediným, za to zásadním, problémem vodopádů Pu'uka'oku Falls je fakt, že se nachází v absolutně nepřístupné oblasti a po zemi je žádným snadným způsobem nelze navštívit. Problém je však i při cestě po vodě. Oceán okolo Havajských ostrovů patří k nejzrádnějším a nejdivočejším v širokém okolí a tudíž neexistují žádné lodní výlety k vodopádům.

Jedinou možností vodopády Pu'uka'oku Falls spatřit je zaplatit si vyhlídkový let vrtulníkem, které však nelétají z Molokai, ale ze sousedního ostrova Maui. Počítejte s cenami kolem 340 USD za 60minutový vyhlídkový let (například Sunshine Helicopters, Blue Hawaiian Helicopters nebo Maverick Helicopters).

  • Naviguj: 21.1607, -156.852

Další místa na Molokai

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu