Molokai

7 míst co vidět na Molokai

Pu'uka'oku Falls

Příroda

Pu'uka'oku Falls

Divoké severní pobřeží ostrova Molokai patří k nejkrásnějším, ale zároveň nejhůře dostupných oblastem Havajských ostrovů. Je domovem nejvyšších mořských útesů světa, což v kombinaci se zalesněnou krajinou a vysokými dešťovými srážkami má za následek vytvoření několika spektakulárních vodopádů.

Nejlevnější ubytování na Molokai

Ty nejznámější vodopády Pu'uka'oku Falls impozantně padají ve 4 kaskádách z výšky 840 metrů takřka kolmo do moře a řadí se na 8. místo nejvyšších vodopádů světa. Jsou dokonce tak vysoké, že voda z vrcholu vodopádů nikdy nedopadne na mořskou hladinu. V průběhu pádu do hlubin se rozplyne v mlžný opar.

Jak se dostat k vodopádům

Jediným, za to zásadním, problémem vodopádů Pu'uka'oku Falls je fakt, že se nachází v absolutně nepřístupné oblasti a po zemi je žádným snadným způsobem nelze navštívit. Problém je však i při cestě po vodě. Oceán okolo Havajských ostrovů patří k nejzrádnějším a nejdivočejším v širokém okolí a tudíž neexistují žádné lodní výlety k vodopádům.

Jedinou možností vodopády Pu'uka'oku Falls spatřit je zaplatit si vyhlídkový let vrtulníkem, které však nelétají z Molokai, ale ze sousedního ostrova Maui. Počítejte s cenami kolem 340 USD za 60minutový vyhlídkový let (například Sunshine Helicopters, Blue Hawaiian Helicopters nebo Maverick Helicopters).

Chystáš se na Molokai?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 11. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.