Molokai

Co dělat na Molokai

Přírodní krásy a pěší turistika

Molokai skrývá úchvatné přírodní scenérie vysokých zalesněných hor, strmých údolí i vodopádů a mořských útesů, jež patří k nejvyšším na světě. Faktem ovšem je, že ty nejkrásnější partie Molokai jsou jen velmi obtížně přístupné, do nejvyšších hor a na severní pobřeží s nejvyššími útesy nevedou vůbec žádné stezky. I tak však na Molokai několik krásných turistických treků, které byste při vícedenním pobytu rozhodně neměli vynechat.

  • Hālawa Valley a Moa'ula Falls – středně náročný 6 km trek džunglí a údolím k vodopádům na východě Molokai
  • Wailau Trail – středně těžký 9 km trek v částečně zemědělské krajině východního Molokai vás zavede až na úbočí zvedajících se zalesněných hor
  • Pepe'opae Bog Trail – jednodušší 3,5 km dlouhá cesta hustou džunglí vprostřed ostrova, ze které budete obdivovat hlavně exotickou flóru

K největším lákadlům Molokai patří pochopitelně velkolepé útesy severního pobřeží okolo poloostrova Kalaupapa, které jsou na určitých místech s výškou přes 1 000 metrů nejvyššími mořskými útesy světa.

Návštěva leprosária Molokai

Lokalita Kalaupapa na severním Molokai byla po dlouhé desetiletí vyčleněna jako izolované sanatorium pro tehdy nebezpečnou nemoc lepru. I více než 45 let po uzavření leprosária je Kalaupapa nesmírně zajímavým historickým místem s jedinečnou svébytností a dodnes značnou izolovaností. 

Přeneste se do tohoto zádumčivého světa a kromě historických míst si z Kalaupapy dopřejte i neuvěřitelné výhledy na masivní mořské útesy.

Pláže a koupání

Na Havaji najdete jistě ostrovy s krásnějšími plážemi, nicméně i na Molokai si můžete užít skvělé dny na pláži u Tichého oceánu. Zamiřte hlavně na západní pobřeží Molokai, kde se nachází osamělé pláže mimo civilizaci, ale zároveň dobře dostupné autem. 

Zdejší pláže pokrývá jemný bílý písek ideální k celodennímu slunění a relaxu. Moře na Molokai není neklidnější, ale hlavní pláže Papohaku BeachKepuhi Beach mají pozvolný a bezpečný vstup do oceánu.

Naopak na východním pobřeží podél hlavní molokaiské silnice můžete trávit čas na miniplážích s palmami a romantickými zákoutími.

Na ostrově Molokai jsou pláže přírodní a bez jakéhokoliv vybavení a zázemí.

Za klidem a havajskou pohodou

Pokud máte při pobytu na Havajských ostrovech času nazbyt a chcete zvolnit ze svého jistě nabitého programu na ostrovech Kauai, Big Island či Oahu, pak se stavte na Molokai. Řídce osídlený i velmi málo navštěvovaný ostrov bude balzámem na duši a ideálním místem k odpočinku od davů turistů. V malé vesničce Kaunakakai najdete veškeré zázemí, ale zároveň typickou havajskou pohodu, kdy nikdo nikam nespěchá a všichni jsou velmi přátelští.

Chystáš se na Molokai?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.