Průvodce státem
Srbsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Srbsku

iBikeBelgrade

iBike je vynikající způsob, jak nenáročně procestovat hlavní město. Půjčit kolo si můžete už na 3 hodiny nebo klidně i na celý den. Navštívíte nejvýznamnější památky, dozvíte se více o historii od místního průvodce, který se vám po celou dobu bude věnovat. Cena se pohybuje od 15 eur/osoba/3 hod. nebo 40 eur/osoba/den.

Belgrade ZOO

Bělehradskou ZOO naleznete přímo v centru města, v parku Kalemegdan. Byla založena v roce 1936 a patří mezi nejstarší ZOO v Evropě. Její plocha činí okolo 7 hektarů a nabídne vám cca 1.700 zvířat domácích i exotických. Mezi unikáty patří bílí lvi, tygři, americký bizon, polární vlk, lední medvěd i skunk. To vše aby ladilo do názvu Běle-hrad. 

Palic ZOO

Rozkládá se asi na 10 hektarech a byla založena v roce 1949. Nachází se na severu Srbska v Palici. ZOO zahrada byla otevřena v roce 1949 a nyní je domovem asi 65 cizokrajných druhů nejrůznějších zvířat. Obdivovat zde můžete také více jak 270 druhů stromů a keřů, kdy severní část je zalesněna stálozelenými stromy a ta jižní je převážně listnatá.

Kopaonik

Kaopanik je název pohoří na rozmezí Srbska a Kosova. Jeho délka dosahuje 75 km. Nejvyšším vrcholem je Pančicév vrch s výškou 2.017 m. Toto pohoří je ideální pro zimní sporty i letní pěší turistiku. Disponuje 25 vleky. V centrální části se nachází národní park. 

Lyžařské středisko Kopaonik

Lido Beach

Pěkná malá písčitá pláž Lido, pojmenovaná podle pláže Lido v Benátkách se nachází na severním cípu ostrova zvaného Veliko ratno ostrvo na řece Savě. Ubytovat se tu nedá, jelikož se na ostrově nesmí stavět, zato si tu pěkně zaplavete.

Bovansko Jezero (Soko Banja)

Je jezero nacházející se u Sokobanjska Moravici u Bovna. Jedná se o umělou vodní nádrž vytvořenou v roce 1978. Jeho délka činí kolem 8 km a šířka cca 500 m. Je známý především pro rybáře díky hojnosti ryb. U jezera se dá také krásně koupat.  

Wild Serbia – WS Adventures

S touto společností se rozhodně nudit nebudete. Vezme vás na místa, kam se běžný turista nedostane. Zvolit si můžete klasickou túru, kolo, kajak, kanoi nebo třeba speleologii. Společnost sídlí v městě Valjevo.

SRP Carska Bara

Ekosystém Carska Bara může nabídnout mozaiku jezer, rybníků, řek, mokřad, nekonečných luk a pastvin, stepí atd. Naleznete ho v Srednji Banat, na jihozápadě od Zrenjaninu. Má tvar písmene S. Na celkové ploše 1.676 hektarů zde byla zřízená ochranná zóna zahrnující asi 7.500 hektarů. Naleznete tu asi 500 druhů rostlin, množství hmyzu, ryb i obojživelníků, ptáků a savců.

Festivaly

Festival balkánské hudby

Tento festival si můžete užít v srpnu v městečku Guča nacházející se ve středu Srbska. Čekají na vás desetitisíce lidí tancujících na dechovku různých národností. 

Festival Exit

Festival Exit, který se pořádá od roku 2000, se stal jedním z nejslavnějších v Evropě. Každoročně se koná v srbském městě v Novi Sad v prostorách Petrovaradínské pevnosti. Atmosféru tohoto festivalu si nesmíte nechat ujít!.

Nepoznaná pohádková země

Okouzlující země nížin, hor i několika stovek pohádkových kostelů. Tato země vás bude fascinovat doslova na každém kroku. Vydejte se námi do Srbska, země zatím málo poznané.

Víza
Na občanku
Do Srbska můžeš na pas a občanku s dobou pobytu 90 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Velmi podobně jako u nás, obecně o pár stupínků tepleji.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 66 %.
Akční nabídky