Vízum

Do Srbska se cestovatelé dostanou pohodlně bez víza (do 90 dnů pobytu), navíc zde postačí i občanský průkaz. Platí zde však přihlašovací povinnost do 24 hodin a je vydána tzv. bílá karta. Doporučujeme uchovat doklady o zaplacení ubytování až do opuštění území Srbska pro případnou kontrolu. Pokud se ubytujete v hotelu, penzionu atd., pak vás přihlásí ubytovací zařízení, popř. majitel nemovitosti. Je důležité vědět, že před odjezdem se musí každý odhlásit sám.

Očkování

Do Srbska není žádné očkování povinné. Mezi doporučená očkování patří hepatitida A, hepatitida B a nezapomeňte si ověřit platnost očkování proti tetanu a spalničkám. 

Celní předpisy

Bezcelně můžete dovézt věci pro osobní potřebu v odpovídajícím množství na jednu osobu. 

Na hraničním přechodu se nezapomeňte přihlásit a nechat si vystavit doklad k radiostanici instalované ve vozidle. Je zde zakázán dovoz omamných a psychotropních látek i jedů.

Pokud chcete vzít zvíře s sebou, nezapomeňte předložit mezinárodní očkovací průkaz a veterinární potvrzení, že se zvíře nepohybovalo na místě s infekční nemocí. Toto potvrzení rozhodně nesmí být starší 90 dnů.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu