Průvodce státem
Srbsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Srbsku

Jak do Srbska

Do Srbska se můžete pohodlně dostat po vlastní ose autem. A to např. nejrychlejší trasou Praha–Brno–Bratislava–Budapešť–Szeged–Novi Sad–Bělehrad. Počítejte s cca 11 hodinami jízdy (pokud nenarazíte nikde na žádné kolony atd.). Některé úseky dálnic jsou zpoplatněny. Před jízdou vlastním autem zkontrolujte platnost zelené karty, technického průkazu a dalších dokumentů. Cesta vlastním autem je sice zdlouhavá, zato se ale v Srbsku již můžete vydat kamkoli, aniž byste řešili další způsoby dopravy. 

Další variantou, jak se sem dostat, je např. využít leteckých společností, např. Air Serbia nebo Hainan Airlines. Letí přímo z Prahy a doba letu trvá cca 2 hodiny. Letí se bez přestupů.

Do Srbska se můžete dostat také vlakem, v lůžkovém voze, cesta trvá kolem 17 hodin a jízdenku zakoupíte u Českých drah. 

Jak se nejlépe dopravovat

Autobusová doprava

Cestování autobusem po Srbsku je celkem pohodlné. Především na hlavních trasách jezdí autobusy poměrně často. Cena za jednosměrnou jízdenku např. z Bělehradu do Niš, což je asi 240 km, zaplatíte asi 15 eur. Pokud jste držitel nějaké slevové karty, např. ISIC atd., zkuste ji uplatnit, a to nejenom zde, ale i na různých památkách. Komplikace s tímto druhem dopravy můžete zaznamenat např. o víkendech nebo v době svátků, a to na vedlejších trasách, kdy bývá problém se do odlehlejších míst dopravit. 

Železniční doprava

Je tvořena především hlavními tahy mezi bývalými jugoslávskými republikami. Z Vojvodiny, kde je dopravní uzel, se můžete dostat do Rumunska, Chorvatska nebo Maďarska. Využít můžete různé slevy a akce, cena je srovnatelná s dopravou autobusovou. Pro svoje pohodlné cestování můžete využít také lůžkové vozy.

Srbské železnice

Silniční doprava

Srbskem prochází dálnice ve směru Subotica – Bělehrad – Niš a napojuje se do sousedních zemí. Dálnice je placená, mýto se platí na mýtních branách a uhradit jej můžete v dinárech, eurech nebo platební kartou. Směrem na jih se stav silnic zhoršuje, výmoly na silnici, ale pro Čecha nejsou nic nového. Pozor na omezení rychlosti, platí zde omezení rychlosti shodné s Českou republikou, jen mimo obec je povolená maximální rychlost 80 km/h a na dálnici 120 km/h.

Pokud do země nejedete vlastním autem, můžete si jej půjčit např. u www.rentalcars.com, kdy si auto v pohodlí vyzvednete na místním letišti a zase je sem vrátíte.

Nepoznaná pohádková země

Okouzlující země nížin, hor i několika stovek pohádkových kostelů. Tato země vás bude fascinovat doslova na každém kroku. Vydejte se námi do Srbska, země zatím málo poznané.

Víza
Na občanku
Do Srbska můžeš na pas a občanku s dobou pobytu 90 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Velmi podobně jako u nás, obecně o pár stupínků tepleji.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 66 %.
Akční nabídky