Cestování Covid-19

Od 22.5. je možný vstup do Srbska bez omezení a bez ohledu na důvod cesty. Aktuální info na webu Ministerstva zahraničí.

Od 1.7. se toto opatření ruší a cestování bude neomezené oběma směry. Od 13.7. je opět nutné při návratu ze Srbska do ČR prokázat se negativním PCR-testem ne starším než 96 hodin nebo jít do 14-denní karantény.

Zdraví

Mějte na paměti, že v Srbsku je horko, především v letních měsících. Proto nezapomeňte doplňovat tekutiny, ať nejste dehydratovaní. 

Pokud budete překonávat vyšší výškové rozdíly, myslete na to, že se zde může docela rychle změnit teplota. Mějte proto s sebou i teplejší kousky oblečení, přesto, že se vám v nížině zdá být teplo. 

V zimě zde dávejte pozor na nebezpečí vzniku lavin. Pokud je někde vyhlášeno její nebezpečí, pak do oblasti raději nevstupujte.

Nezapomeňte na řádné cestovní pojištění, než dorazíte do Srbska, zařiďte si ho raději s předstihem. Pokud berete nějaké léky dlouhodobě, nechce se ještě zkontrolovat vaším ošetřujícím lékařem před cestou a vezměte si dostatek těchto léků s sebou.

Kriminalita

V Srbsku je situace po stránce bezpečnosti stabilizovaná. V hlavním městě se můžete setkat s pouličními krádežemi menšího rozsahu, vždy se vyplatí dávat větší pozor především v houstnoucím davu a vyhýbat se zapadlým uličkám.

Riziko katastrof

Srbsko není seismicky aktivní země, nemusíte se tedy bát zemětřesení. 

Pokud se zde vydáte za zimními sporty, určitě si dávejte pozor na laviny. 

Internet a elektřina

Zásuvky jsou zde převážně klasické, adaptér zde potřebovat nebudete. Jen pozor na třífázové zásuvky, do nich raději telefon nezapojujte. 

Na internet narazíte nejen v hotelech a v různých ubytováních, ale také v kavárničkách a téměř všude je zdarma, počítá se zde jen konzumace nápoje během užívání internetu.  

Důležité kontakty

Zde uvádíme telefonní čísla, která by se mohla hodit:

  • První pomoc – 194
  • Hasiči – 193
  • Policie – 192

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu