Průvodce státem
Srí Lanka
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Srí Lance

Pláže

Největším lákadlem na Srí Lance jsou bezesporu pláže. Našim tipem je Dalawella Beach, u níž je zátoka a nejsou zde obří vlny, které jinak bičují většinu ostrova. Pokud budete mít štěstí, uvidíte karety, které sem připlouvají. Pozorování podmořského života se můžete věnovat v Mirisse a okolí, odkud jsou pořádány výlety za velrybami. Pokud se chcete věnovat surfování, máte mnoho možností – například Arugam Bay, Welligama nebo Hikkaduwa.

Pláže na Srí Lance

Procházky a treky v hill country

Ať se budete procházet okolo jezera v Kandy nebo zakotvíte v Elle nebo Haputale, na návštěvu hill country budete určitě vzpomínat i po návratu ze Srí Lanky. Návštěvě čajových plantáží se v tomto regionu nevyhnete, ale podívejte se i do továren na čaj (např. Dambatenne u Haputale), v některých čaj můžete přímo zakoupit.

Čajové plantáže

Poblíž Haputale můžete navštívit vyhlídku Lipton´s Seat, místo, kde sedával Sir Thomas Lipton. Z Elly zase můžete vyrazit na horu Ella Rock. Adamova hora (Sri Pada) je místem, kde Buddha údajně zanechal svou stopu. Dá se sem jít na trek, ale kvůli počasí je vhodné vyrazit od prosince do května. Ročně se na tuto cestu vydávají tisíce poutníků. 

Nakupování 

Kromě klasických suvenýrů si ze Srí Lanky můžete dovézt levné oblečení, které se zde šije. V Kolombu se nechejte zavést do House of Fashions, kde zakoupíte oblečení světových značek – Mango, Hugo Boss, Desigual a spousta dalšího, podle toho, kde se vyrobí nadbytek kusů. Nevýhodou je to, že tento faktor nemůžete ovlivnit a někdy na nic moc zajímavého nenatrefíte. Nuwara Eliya má v centru města mnoho obchodů se sportovním oblečením za velmi nízké ceny. Vzhledem k zimě v této části ostrova tu můžete dokoupit mikiny a svetry.

Národní parky

Na Srí Lance se nachází celkem 26 národních parků. Nejznámější z nich jsou Yala, Wilpattu a Udawalawe. Návštěvy parků jsou poměrně drahé (kolem 80 USD na osobu, zahrnuje vstup, průvodce a jeep), ale často bývají zážitkem na celý život. Dobré je přivstat si a vyrazit za úsvitu. Alternativou je cestovat po Srí Lance. Během cesty je velmi pravděpodobné, že alespoň jednoho slona uvidíte. 

Seznam a základní mapy národních parků, včetně možné rezervace bungalovů, naleznete na oficiálním webu dwc.gov.lk.

Sloni

Srílanský Department of Wildlife Conservation odhaduje, že zde žije 5.879 slonů. Někteří lidé místo národních parků preferují návštěvu sloních sirotčinců, kde se mohou se slony vykoupat. Jeden z nich se jmenuje Pinnawala a leží na cestě z Colomba do Kandy. Poblíž je také menší Millenium Elephant Orphanage. Turisté si často stěžují na to, že sloní sirotčince jsou jen prostředkem, jak získat peníze od turistů a sloni samotní jsou až na druhém místě. Obrázek si budete muset udělat sami.

Pinnawala

Perla v Indickém oceánu

Srí Lanka (do roku 1972 Cejlon) je ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii. Od Indie je oddělen tzv. Adamovým mostem, řetězem korálových útesů v délce asi 20 kilometrů. Na východě se nachází Bengálský záliv, na jihu Indický oceán.

Srí Lanka má nádherné pláže, hory, čajové plantáže i historické památky. Během několika dnů z ní můžete uvidět to nejzajímavější a projet ostrov skrz naskrz. Pokud budete chtít, můžete se dostat na místa, kde je minimum turistů. Výhodou je také to, že ostrov se dá navštívit celoročně.

Průvodce pro tebe napsal Lucie M
Víza
zdarma
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letišti.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Neboj se vyrazit po celý rok, počasí se mění napříč regiony.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Lucie M
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu