Zavřít boční panel

Víza a povinnosti na Srí Lance

Vízum

V období od 1.8.2019 do 31.1.2020 běží program na podporu turismu a za tímto účelem srílanská vláda zrušila poplatek za víza. Vízum na 30 dní obdržíte zdarma po příletu na letišti.

Pokud byste chtěli svůj pobyt prodloužit, už budete hradit dle původních pravidel.

Původní elektronická víza na Srí Lanku: O vízum ETA se dá žádat elektronicky na adrese www.eta.gov.lk/slvisa. Vyhotovení trvá několik minut a cena je 35 USD. Vízum získáte na 30 dní a můžete si ho prodloužit 2x (pokaždé o 30 dní).

Další dokumenty

Imigrační procedura na letišti je velmi jednoduchá, pravděpodobně se vás jen zeptají, zda přijíždíte jako turista a popřejí vám šťastnou cestu (i tak je dobré mít kopii zpáteční letenky a potvrzení ubytování na první dny pobytu).

Očkování 

Na Srí Lanku není potřeba žádné speciální očkování kromě cestovatelského základu. Malárie se vyskytuje na severu a severovýchodě země, v ostatních oblastech je riziko nákazy poměrně nízké. Doporučuje se spát pod moskytiérou a používat repelent i vzhledem k riziku horečky dengue především v městských oblastech.

Celní předpisy

Do země můžete dovézt 1 l alkoholu a 0,25 l parfému.

Perla v Indickém oceánu

Srí Lanka (do roku 1972 Cejlon) je ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii. Od Indie je oddělen tzv. Adamovým mostem, řetězem korálových útesů v délce asi 20 kilometrů. Na východě se nachází Bengálský záliv, na jihu Indický oceán.

Srí Lanka má nádherné pláže, hory, čajové plantáže i historické památky. Během několika dnů z ní můžete uvidět to nejzajímavější a projet ostrov skrz naskrz. Pokud budete chtít, můžete se dostat na místa, kde je minimum turistů. Výhodou je také to, že ostrov se dá navštívit celoročně.

Průvodce pro tebe napsal Lucie M
Víza
zdarma
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letišti.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Neboj se vyrazit po celý rok, počasí se mění napříč regiony.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Lucie M
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu