Perla v Indickém oceánu

Srí Lanka (do roku 1972 Cejlon) je ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii. Od Indie je oddělen tzv. Adamovým mostem, řetězem korálových útesů v délce asi 20 kilometrů. Na východě se nachází Bengálský záliv, na jihu Indický oceán.

Srí Lanka má nádherné pláže, hory, čajové plantáže i historické památky. Během několika dnů z ní můžete uvidět to nejzajímavější a projet ostrov skrz naskrz. Pokud budete chtít, můžete se dostat na místa, kde je minimum turistů. Výhodou je také to, že ostrov se dá navštívit celoročně.

Víza
zdarma
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letišti.
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Neboj se vyrazit po celý rok, počasí se mění napříč regiony.
Letenky od
13 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 36 %. Akční letenky na Srí Lanku
Průvodce pro tebe napsal Lucie M

Praktické tipy před cestou na Srí Lanku

Co vidět na Srí Lance

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Srí Lance

Mapa s místy co vidět a navštívit na Srí Lance

Co dělat na Srí Lance

Co dělat na Srí Lance a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Srí Lanka.

Počasí na Srí Lance

Přehledně o počasí na Srí Lance a teploty během roku. Kdy jet na Srí Lanku na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dostat na Srí Lanku

Jak levně na Srí Lanku? Čím a jak se nejlevněji dostat na Srí Lanku, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Doprava na Srí Lance

Jak se dopravovat a cestovat na Srí Lance? Cestování na Srí Lance letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny na Srí Lance

Čím platit na Srí Lance a jaké jsou ceny? Místní měna je Šrílanská rupie. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí na Srí Lance?
Aktuální kurz 1 Kč = 8 ₨

Jídlo na Srí Lance

Co ochutnat na Srí Lance a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí na Srí Lance a kde se stravovat.

Kultura a lidé na Srí Lance

Jak se mluví na Srí Lance? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Srí Lanka a jakou má rozlohu?

Bezpečnost na Srí Lance

Je Srí Lanka bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality na Srí Lance + očkování a pojištění.

Víza na Srí Lance

Je potřeba vízum a pas na Srí Lanku? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza na Srí Lanku?

Další průvodce na Srí Lance a okolí

यहाँ आप इसे पसंद करेंगे!
Tady se ti bude líbit!
Indie
Průvodce zemí

Tady se ti bude líbit!
Maledivy
Průvodce zemí
Hi!
Ahoj!
Indonésie
Průvodce zemí

Těšíme se na tebe!
Myanmar
Průvodce zemí
ที่นี่คุณจะสนุกกับมัน!
Tady se ti bude líbit!
Thajsko
Průvodce zemí

Cestopisy ze Srí Lanky od cestovatelů jako ty

😂 Vtipné
Čtení na 3 minuty
Naše faily ze Srí Lanky
Lenka Chlebusová 2019-01-03T14:50:58+01:00 23 komentářů
Srí Lanka 2018

Pro spoustu lidí je Srí Lanka TOP destinace. No… . Když před Vámi někdo zmíní Srí Lanku, tak si vybavíte krásné pláže, neopakovatelnou jízdu ve vlaku, spousta chutných omáček s kari kořením, výborný čaj a příjemné místní lidi indického vzhledu. Tak…

Čtení na 13 minut
Srí Lanka 2018
Tomáš Cibulka 2019-01-01T17:24:04+01:00 4 komentáře
Srí Lanka 2018

Cestování po Srí Lance ve 14 dnech. Kdy se vypravit na Srí Lanku?Na Srí Lance jsme byli na přelomu listopadu a prosince. Co se týká počasí, není to úplně ideální období a občas zapršelo (hlavně večer), ale na druhou stranu jsme se tím…

❤️ Oblíbené
Čtení na 59 minut
SRÍLANKA za KAČKU
Kateřina Ostrá 2018-12-28T11:52:53+01:00 56 komentářů
Srí Lanka 2017

Co chci zažít na Srílance?Starodávná královská města, dagoby a chrámy, severní pláž, jižní pláže, pozorování velryb, šnorchlování, sloníky💙 a slonní rezervace, minimálně jeden národní park, želví…

Avatar uživatele Lucie M
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 dny
Navrhni úpravu