Srí Lanka - rybáři
Srí Lanka

Jídlo na Srí Lance

Srílanská kuchyně

Srílanským typickým jídlem je rýže s curry. Curry je připravované ze směsi koření a kokosového mléka a je doplněné zeleninou nebo masem. Je hodně tekuté a rozhodně nepřipomíná indické curry. Jako příloha slouží sambol, směs čili, kokosu, soli a ryby. Pozor pálí! Další přílohy jsou různé nakládané a vařené zeleniny.

Specialitou na snídani i večeři je hopper – palačinka z kokosového mléka a mouky. String hopper je rýžové „hnízdo”, které se tradičně jí na snídani spolu s dahlem a sambolem. Lamprais je rýže s masem nebo zeleninou připravovaná v banánovém listu. Jídlo označované jako „devilled” je extra pálivé.

Můžete vyzkoušet čerstvý kokosový ořech (thambili) nebo čerstvé ovocné džusy. Pokud máte rádi mango, vyzkoušejte balený džus Maaza. Místní značka piva se jmenuje Lion.

Jak se stravovat jako místní

Pokud chcete jíst jako místní, v době oběda si u stánků můžete vyzvednout obědový balíček (v igelitovém pytlíku) obsahující rýži, zeleninu nebo maso a sambol. Vyjde vás okolo 40 Kč.

Obvyklé ceny v restauracích

Mnoho turistů se stravuje ve svých hotelech/guesthousech, kde může být výběr docela omezený na rýži, smažené nudle a případně curry (většinou jen v době oběda). Restaurace jsou hlavně v turisticky frekventovaných lokalitách. Ceny za jídlo se pohybují okolo 100 Kč a více.

Chystáš se na Srí Lanku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lucie M
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.