Průvodce státem
Srí Lanka
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Srí Lance

Srílanská kuchyně

Srílanským typickým jídlem je rýže s curry. Curry je připravované ze směsi koření a kokosového mléka a je doplněné zeleninou nebo masem. Je hodně tekuté a rozhodně nepřipomíná indické curry. Jako příloha slouží sambol, směs čili, kokosu, soli a ryby. Pozor pálí! Další přílohy jsou různé nakládané a vařené zeleniny.

Srílanská kuchyně - Naan

Specialitou na snídani i večeři je hopper – palačinka z kokosového mléka a mouky. String hopper je rýžové „hnízdo”, které se tradičně jí na snídani spolu s dahlem a sambolem. Lamprais je rýže s masem nebo zeleninou připravovaná v banánovém listu. Jídlo označované jako „devilled” je extra pálivé.

Můžete vyzkoušet čerstvý kokosový ořech (thambili) nebo čerstvé ovocné džusy. Pokud máte rádi mango, vyzkoušejte balený džus Maaza. Místní značka piva se jmenuje Lion.

Čerstvý kokos

Jak se stravovat jako místní

Pokud chcete jíst jako místní, v době oběda si u stánků můžete vyzvednout obědový balíček (v igelitovém pytlíku) obsahující rýži, zeleninu nebo maso a sambol. Vyjde vás okolo 40 Kč.

Obvyklé ceny v restauracích

Mnoho turistů se stravuje ve svých hotelech/guesthousech, kde může být výběr docela omezený na rýži, smažené nudle a případně curry (většinou jen v době oběda). Restaurace jsou hlavně v turisticky frekventovaných lokalitách. Ceny za jídlo se pohybují okolo 100 Kč a více.

Perla v Indickém oceánu

Srí Lanka (do roku 1972 Cejlon) je ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii. Od Indie je oddělen tzv. Adamovým mostem, řetězem korálových útesů v délce asi 20 kilometrů. Na východě se nachází Bengálský záliv, na jihu Indický oceán.

Srí Lanka má nádherné pláže, hory, čajové plantáže i historické památky. Během několika dnů z ní můžete uvidět to nejzajímavější a projet ostrov skrz naskrz. Pokud budete chtít, můžete se dostat na místa, kde je minimum turistů. Výhodou je také to, že ostrov se dá navštívit celoročně.

Průvodce pro tebe napsal Lucie M
Víza
zdarma
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letišti.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Neboj se vyrazit po celý rok, počasí se mění napříč regiony.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Lucie M
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu