Srí Lanka - rybáři
Srí Lanka

7 míst co vidět na Srí Lance

Dambulla

Sigiriya

Pro návštěvu tří níže vypsaných zajímavostí se budete muset dopravit do města Dambulla, například z Negomba autobusy přes město Kurunegala.

Sigiriya (Lion Rock) je místními označován jako osmý div světa. Je nejvíce navštěvované turistické místo na Srí Lance, vstupné činí 30 USD. Jde o ikonické místo, kde se odehrál bratrovražedný souboj, ale místo zároveň do 14. století sloužilo jako buddhistický klášter. Dávejte si tu pozor na sršně.

Jen pár kilometrů opodál najdete památku UNESCO Zlatý chrám. Jedná se o soustavu jeskyní se sochami buddhů a malbami. V celé oblasti je zdokumentovaných asi 80 jeskyní, ale pro turisty je přístupných 5 hlavních. V nich se nachází celkem 153 buddhů. Dambulla sama o sobě není příliš zajímavým místem, a proto je lepší navštívit chrám při cestě z Kandy nebo Sigiriye.

Asi 30 km východně od Dambully najdete město Polonnaruwa. Polonnaruwa je druhé nejstarší historické město Srí Lanky (po Anuradhapuře) a je na seznamu UNESCO. Můžete tu obdivovat sochy Buddhy, včetně té nejvyšší na Srí Lance, a měsíční kameny. Drzé opice tu žijí od dob, kdy v dnešních ruinách ještě přebývali lidé. 

Chystáš se na Srí Lanku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lucie M
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.