Průvodce státem
Súdán
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Súdánu

Víza 

Víza pro vstup do země je třeba vyřídit předem na ambasádě ve Vídni, a to následující adrese. V Praze se aktuálně víza nevydávají.

  • Embassy of the republic of Sudan 
  • Reisnerstrasse 29
  • 1030 Vienna
  • Austria
  • Tel : 0043 1710 23 43 45

K žádosti, která je ke stažení na webu ambasády je třeba dodat formulář včetně otisků obou palců, 2 fotografie, pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu, kopii letenky a 70 EUR v hotovosti. V případě zasílání žádosti poštou je nutné přidat i ofrankovanou obálku nebo obálku a pár eur navíc.

Vyřízení trvá zhruba 1 týden. Žádost lze podat s délkou pobytu až 3 měsíce, po uplynutí doby lze prodloužit na místním imigračním úřadu v Chartúmu.

Potřebné dokumenty 

K žádosti se dokládá pas, kopie pasu, jedna pasová fotografie, letenka a zvací dopis ze Súdánu. Pas nesmí obsahovat razítko státu Izrael. 

Upozornění pro ty, co jezdí do USA – po návštěvě Súdánu nelze žádat o víza do USA přes systém ESTA, žádat o víza lze jen přímo na americké ambasádě. 

Při vstupu do země není třeba se prokazovat očkovacím průkazem s povinným očkováním, je však vhodné mezinárodní očkovací průkaz vozit s sebou. 

Celní předpisy

Panuje přísný zákaz dovozu alkoholu, narkotik a pornografie. Povolený limit je 200 ks cigaret. Ovšem cigarety na místě jsou velmi levné, je zbytečné vozit si zásoby.

Vývoz – vývoz trofejí, kůží, kožených výrobků, výrobků z exotického dřeva, minerálů a produktů z masa a ryb je možný pouze s potřebným povolením. I když není tak složité tyto produkty vyvézt ze Súdánu, je problematický, ba i nezákonný dovoz do Evropy (krokodýlí a levhartí kůže, ebenové a mahagonové dřevo, minerály atd). Celní správa produkty a suvenýry zabavuje a ukládá velmi vysokou pokutu.

Povinnosti po vstupu do země 

Povinností každého návštěvníka je se neprodleně po vstupu do země registrovat na imigračním oddělení, poplatek činí mezi 45–50 USD (dle kurzu), a pokud do země jedete za cestováním, je povinností si vyřídit povolení k cestování a fotografování, které je zdarma.

Domov černých faraónů

Súdán (třetí největší země Afriky) leží v severní části kontinentu. Sousedícími zeměmi je Egypt, Eritrea, Etiopie, Jižní Súdán, Středoafrická republika, Čad a Lybie. Na východě jeho břehy omývá Rudé moře. 

Země zahalená do závoje zla, terorismu a nebezpečí si získala srdce nejednoho návštěvníka. Kdo by čekal pyramidy, otevřenou náruč usměvavých domorodců, dobré jídlo a fantastické potápění! Asi nikdo. Súdán šokuje hned po příletu teplem a po pár minutách svými tajnými zbraněmi. Vydejte se poznat neobjevené kouty ráje pro dobrodruhy, popít jebanah s usměvavými obyvateli a pokochat se panenskými korálovými útesy. Kdo nedá na média a předsudky, zažije nezapomenutou výpravu a domu se vrátí s novou láskou v srdci.

Průvodce pro tebe napsal andyka divokaafrika
Víza
Vízum za 70 €
Turistická víza na 30 dní získáš na ambasádě ve Vídni.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
září–březen
Vyhněte se abnormálním vedrům v průběhu léta, jinak kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
12 500 Kč
Je běžná cena letenky, na akce nenarazíte.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu