Cestování Covid-19

Do odvolání nelze do Švýcarska cestovat z turistických důvodů. Hraniční kontrola vyžaduje přesný důvod a místo návštěvy. Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Švýcarská kuchyně

Nejtypičtějšími pokrmy jsou pro Švýcary bezesporu sýrové speciality fondue a raclette. Jejich sezóna přichází s chladným podzimním a zimním počasím.

Dále jsou Švýcaři známí svými čokoládami (Cailler, Frey, Lindt) a sýry (Appenzeller, Gruyere) a v létě rádi grilují typické bílé octové klobásy. Zbytek jídelníčku je poměrně srovnatelný s tím českým, knedlíky tady nenajdete. Rovněž se zde ji méně masa než u nás, hlavně kvůli jeho vysoké ceně 30–60 CHF/kg.

Něco jako naši českou kofolu pro Švýcary představuje Rivella, výborná limonáda vyrobená částečně ze syrovátky. Z místních piv je nejznámější a nejpitelnější třeba Feldschlösschen, Appenzeller Quöllfrisch, Calanda nebo Eichhof.

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny jsou na naše poměry vysoké. Za běžné jídlo na oběd či večeři v obyčejné restauraci zaplatíte 15–25 CHF, točené velké pivo stojí 5–8 CHF, káva okolo 5 CHF, kebab ze stánku 8–10 CHF.

Avatar uživatele Markéta Pichová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 25 dny
Navrhni úpravu