Tchaj-wan
Tchaj-wan

Co dělat na Taiwanu

Treky

Milovník treků si jistě nenechá ujít národní park Taroko, který nabízí nespočet možností od mírně náročných až po náročnější pasáže. 

Surfování 

Vyhlášené oblasti pro surfaře nalezneme především v jižní a východní části ostrova. Mezi nejoblíbenější patří Donghe, Zhunan a ostrov Orchid. Je zde možnost i zaplatit si kurz surfování.

Potápění, šnorchlování

Potápěčské centrum Scuba je vyhledávanou lokalitou všem příznivců potápění. Nejen, že je zde úchvatné místo pro potápění, nalezneme zde ještě velmi mladý, zkušený ochotný personál. Potápění a šnorchlováni zde je opravdovou lahůdkou.

Pláže

Nádherné bílé písčité pláže nalezneme na nejjižnějším cípu samotného ostrova poblíž národního parku Kenting. Pláže jsou veřejné a volně přístupné. O víkendech a prázdninách čelí náporům návštěvníků. Další doporučená plážová oblast je Baisha nedaleko Kentingu.

Noční život

Ne nadarmo se říká Tchaj-wanu „město, které nikdy nespí“. Po setmění se město promění v záři světel, barevných poutačů a nekonečnou vůni čerstvých pokrmů. Po setmění se též otevírá řada nočních obchodů a trhů zvaných Yeshi. Užijete si i noční Karaoke, kde dostanete příležitost v privátní místnosti ukázat, co ve vás je.

Nakupování

Tchaj-wan nepatří mezi země, do nichž byste jezdili za nákupy. I přesto se zde dá pořídit keramika, čaj i levná elektronika. Pro nákupy je doporučeno navštívit některé z obchodních center v Taipei.

Parky a rezervace

Místní příroda přímo vybízí k navštívení některého z národních parků. Mezi ty nejkrásnější patří Shei-Pa, Taijian, Qimei, Kenting či Alishan. Všechny parky nabízí možnost procházek, naučné stezky, jeskyně a Alishan i horké prameny.

Zimní sporty a střediska 

Tchaj-wan díky své lokalitě nenabízí žádné dostupné zimní vyžití, některé z nich (především v oblasti nejvyšších vrcholů jako např. Ho Huan Shan) bývají občas otevřené a upravené, ale i přesto musí člověk zimní sporty oželet.

Pro děti

S dětmi je možné vyrazit do zoologické zahrady přímo v hlavním městě, dětského centra plné her zvané Baby Boss či si užít den s rodinou ve vláčku z Wulai, který vás zaveze přímo k vodopádu.

Chystáš se na Taiwan?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Tomáš Chara
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.