Průvodce státem
Tchaj-wan
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Taiwanu

Treky

Milovník treků si jistě nenechá ujít národní park Taroko, který nabízí nespočet možností od mírně náročných až po náročnější pasáže. 

Surfování 

Vyhlášené oblasti pro surfaře nalezneme především v jižní a východní části ostrova. Mezi nejoblíbenější patří Donghe, Zhunan a ostrov Orchid. Je zde možnost i zaplatit si kurz surfování.

Potápění, šnorchlování

Potápěčské centrum Scuba je vyhledávanou lokalitou všem příznivců potápění. Nejen, že je zde úchvatné místo pro potápění, nalezneme zde ještě velmi mladý, zkušený ochotný personál. Potápění a šnorchlováni zde je opravdovou lahůdkou.

Potápění na Taiwanu

Pláže

Nádherné bílé písčité pláže nalezneme na nejjižnějším cípu samotného ostrova poblíž národního parku Kenting. Pláže jsou veřejné a volně přístupné. O víkendech a prázdninách čelí náporům návštěvníků. Další doporučená plážová oblast je Baisha nedaleko Kentingu.

Noční život

Ne nadarmo se říká Tchaj-wanu „město, které nikdy nespí“. Po setmění se město promění v záři světel, barevných poutačů a nekonečnou vůni čerstvých pokrmů. Po setmění se též otevírá řada nočních obchodů a trhů zvaných Yeshi. Užijete si i noční Karaoke, kde dostanete příležitost v privátní místnosti ukázat, co ve vás je.

Nakupování

Tchaj-wan nepatří mezi země, do nichž byste jezdili za nákupy. I přesto se zde dá pořídit keramika, čaj i levná elektronika. Pro nákupy je doporučeno navštívit některé z obchodních center v Taipei.

Parky a rezervace

Místní příroda přímo vybízí k navštívení některého z národních parků. Mezi ty nejkrásnější patří Shei-Pa, Taijian, Qimei, Kenting či Alishan. Všechny parky nabízí možnost procházek, naučné stezky, jeskyně a Alishan i horké prameny.

Shei Pa

Zimní sporty a střediska 

Tchaj-wan díky své lokalitě nenabízí žádné dostupné zimní vyžití, některé z nich (především v oblasti nejvyšších vrcholů jako např. Ho Huan Shan) bývají občas otevřené a upravené, ale i přesto musí člověk zimní sporty oželet.

Pro děti

S dětmi je možné vyrazit do zoologické zahrady přímo v hlavním městě, dětského centra plné her zvané Baby Boss či si užít den s rodinou ve vláčku z Wulai, který vás zaveze přímo k vodopádu.

Země s vůní zeleného čaje a nevšedních kulinářských zážitků

Již první pohled na tvar ostrova Tchaj-wan na mapě prozradí jeho obrovské lákadlo – lístek čaje. Tento ostrov mající rozlohu cca poloviny naší republiky leží asi 150 km na východ od Číny a 500 km severně od Filipín na spojnici Jihočínského a Východočínského moře. 

Tchaj-wan leží neprávem na okraji turistického zájmu. Málokdo by tušil, že v jeho střední a východní části se tyčí hory až do výšek přesahující 3.950 m n. m. Kromě krásné přírody, jedné z nejlepších kuchyní na světě a spousty historických chrámů se ostrov může chlubit tím nejpřátelštějším obyvatelstvem, s jakým se můžete na svých cestách setkat. Ostrov velmi rychle nechá zapomenout na všední starosti a strasti života při popíjení vynikajícího ručně sklízeného oolong čaje na místních horských plantážích – je to opravdový požitek.

Průvodce pro tebe napsal Tomáš Chara
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Léto je ideální pro milovníky horka, v zimě je příjemně.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 24 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Tomáš Chara
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu