Tchaj-wan
Tchaj-wan

Bezpečnost na Taiwanu

Zdraví 

Na Tchaj-wan není potřeba žádné speciální očkování. Je doporučena konzumace balené vody namísto kohoutkové a také časté mytí rukou, zejména před i po jídle.

Kriminalita 

Zločin a kriminalita na Tchaj-wanu je téměř nulová. Všude po městech jsou rozmístěny skryté kamery pro případ trestného činu, jejich záznam může být použit jako důkaz. I přesto je dobré dbát alespoň základní opatrnosti.

Riziko katastrof 

Tchaj-wan postihují každoročně tajfuny v letním období mezi červnem–září. Výskyt tajfunu se dá celkem přesně předpovědět dopředu a lidé jsou informováni včas. Naproti tomu zemětřesení je naprosto nepředvídatelné a velmi často nastane bez upozornění.

Aktuální situaci včetně varování je možné sledovat online.

Případně je možné si stáhnout mobilní aplikaci „Taiwan Weather“.

Internet a elektřina 

Na Tchaj-wanu se setkáte se stejnými zásuvkami jako v USA s napětím 110 V (60 Hz). Evropské konektory do nich nepasují a je nutné zakoupit redukci (adaptér). 

Vzhledem k faktu, že Tchaj-wan je jednou z nejrozvinutějších zemí z pohledu internetového připojení, nemusíte mít strach, že by někde nebylo pokrytí (snad jen kromě nejhlubších lesů). Wifi připojení je zde opravdu spousta. Cestovatel může zdarma získat účet pro přístup k internetu v případě, že ukáže platný cestovní pas v turistických centrech, na letišti, na vlakové či metro stanici. Rychlost „turistického“ internetu je omezena na 1mbit/s.

Důležité kontakty 

Místní telefonní čísla začínají předvolbou +886.

Přehled důležitých telefonních čísel v případě nouze:

  • 119 – společné číslo pro hasiče a ambulanci
  • 110 – policie
  • 118 – pobřežní hlídka
  • 02-2717-3737 – hotline turistická infolinka

Chystáš se na Taiwan?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Tomáš Chara
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.