Průvodce státem
Tchaj-wan
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Taiwanu

Jak na Tchaj-wan

Cesta na Tchaj-wan znamená odlet v Praze a mezipřistání v Šanghaji. Cena nejlevnějších letenek se pohybuje okolo 15.000 Kč. Celková doba cesty včetně mezipřistání se pohybuje mezi 15–20 hodinami dle zvoleného letu. Je možné odletět i ze sousední Vídně, často i o trochu levněji a rychleji, ale je nutné připočítat i přepravu z/na letiště zpět do ČR.

Jak se nejlépe dopravovat 

Po Tchaj-wanu je nejlepší využít dostupné a levné služby městské dopravy, případně vozidla taxislužby a v žádném případě nezkoušet hrdinství v podobě zapůjčení vozidla. Řídí se vpravo, ale hustý provoz a neustále kličkující skútry/mopedy mohou cizincům připravit opravdu pekelné chvíle, zvláště když nejsou vozidla nikterak pojištěna a i díky jistě jazykové bariéře je velmi obtížné cokoli případně řešit. Silnice, zejména po skončení pracovní doby, se stávají opravdovou džunglí.

Železnice

Mimo dopravu vozidlem místní taxislužby je možnost cesty rychlovlakem ze severu na jih ostrova za cenu přibližně 900 Kč. Při zakoupení lístku je zaručeno, že vaše místo bude čisté a jízdu si doslova užijete. Je nutné mít na paměti, že jednotlivé stanice se mohou nacházet mimo centrum dané lokality a proto případně počítat s dalšími náklady spojené s cestou do centra. Meziměstské spoje zajišťují lokální vlakové linky, za něž zaplatíte okolo 75 Kč dle rychlosti vlaku.

  • Jízdní řády a další informace ohledně rychlovlaků naleznete na webu thsr.com.tw,
  • Jízdní řády běžných vlaků pak hledejte na webu railway.gov.tw.

Autobusy

Naopak je potřeba zvýšené pozornosti při volbě autobusové dopravy. Názvy autobusů včetně jednotlivých zastávek jsou v místním jazyce, a pokud si opravdu nejste 100% jisti, kterou stanici chcete vystoupit, je vlaková doprava lepší volbou. Zároveň je nutné mít na paměti, že je potřeba mít připravenu přesnou částku, zbytek se nevrací.

Půjčení auta 

Byť tato volba není doporučena ani místními, palivo je velmi levné – litr benzinu vyjde na zhruba 15 Kč. Pokud ovšem cestovatel trvá na vozidle, je zde možnost pronájem vozidla i s řidičem.

Cestování autem je ve městech značně nepřehledné, mimo je situace lepší, pozor si však musíte dát úzké a klikaté silničky. Směrové nápisy bývají napsány i v latince.

Země s vůní zeleného čaje a nevšedních kulinářských zážitků

Již první pohled na tvar ostrova Tchaj-wan na mapě prozradí jeho obrovské lákadlo – lístek čaje. Tento ostrov mající rozlohu cca poloviny naší republiky leží asi 150 km na východ od Číny a 500 km severně od Filipín na spojnici Jihočínského a Východočínského moře. 

Tchaj-wan leží neprávem na okraji turistického zájmu. Málokdo by tušil, že v jeho střední a východní části se tyčí hory až do výšek přesahující 3.950 m n. m. Kromě krásné přírody, jedné z nejlepších kuchyní na světě a spousty historických chrámů se ostrov může chlubit tím nejpřátelštějším obyvatelstvem, s jakým se můžete na svých cestách setkat. Ostrov velmi rychle nechá zapomenout na všední starosti a strasti života při popíjení vynikajícího ručně sklízeného oolong čaje na místních horských plantážích – je to opravdový požitek.

Průvodce pro tebe napsal Tomáš Chara
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Léto je ideální pro milovníky horka, v zimě je příjemně.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 24 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Tomáš Chara
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu