Koh Samui

Co vidět a navštívit na Ko Samui

11 míst co vidět na Ko Samui

Chaweng

Chaweng Beach

Nejdelší a nejrušnější pláž ostrova s celkovou délkou 7 km. Najdete ji na východním pobřeží Ko Samui. Souběžně s pláží se táhne městečko Ban Chaweng s ulicí plnou barů, restaurací, obchodů se suvenýry, supermarketů, krejčířských dílen či cestovních agentur. Pokud nemáte rádi příliš mnoho lidí a noční život, zkuste raději jiné pláže na ostrově.

Zobrazit místo
Lamai Beach

Lamai Beach

Druhá největší a nejznámější pláž ostrova leží u městečka Ban Lamai. Na délce 4 km poskytuje všechny druhy vodních sportů a atrakcí. Na jejím jižním konci je jedna z největších atrakcí ostrova, přírodní žulové útvary Hin Ta Hin Yai, česky babička a dědeček. Dokonale připomínají mužské a ženské pohlavní orgány. Pláž Lamai je příjemná alternativa ke Chaweng, je klidnější a méně frekventovaná.

Zobrazit místo
Bophut Beach

Bophut Beach

Klidné městečko na severu ostrova s krásnou 2 km dlouhou písečnou pláží. Z pláže je nádherný výhled na ostrov Ko Pha Ngan. Ve východní části se nachází Fischerman Village se stylovými kavárničkami a restauracemi. Právě z tohoto střediska denně vyrážejí lodě na výlety do mořského národního parku Ang Thong a na ostrovy Ko Pha Ngan a Ko Thao.

Zobrazit místo
Choeng Mon

Hat Thong Son a Ao Choeng Mon

Pokud vyhledáváte klid a romantiku, zastavte se na severní části ostrova a v okolí. Při podrobnějším zkoumání pobřeží objevíte vícero skrytých zátok se zajímavými skalními útvary. Zajímavé je i okolí Maenam Beach, doteď nejméně ovlivněné turismem.

Zobrazit místo
Hin Ta

Hin Ta Hin Yai

Jde o přírodní úkaz nacházející se na jižním pobřeží Ko Samui u Lamai Beach. Tvoří ho dvě skály jménem Hin Ta a Hin Yai, tedy dědeček a babička. Hin Ta a Hin Yai jsou skály, které připomínají lidské genitálie.

Zobrazit místo
Pohled na Koh Samui

Národní park Ang Thong

Tvoří ho soustava 42 maličkých ostrovů, které nabízí neuvěřitelné vizuální zážitky, úžasnou šnorchlovačku, famózní výhledy z vrcholů ostrovů, pohlednicové záběry a opravdu jemný bílý písek, nad nímž se naklánějí palmy sahající až na hladinu tyrkysového průzračného moře. Celodenní výlet stojí necelých 50 euro na osobu a cena kromě dopravy z hotelu a do hotelu, dopravu lodí, občerstvení a pojištění zahrnuje i půjčení masky a šnorchlu. Takový výlet…

Zobrazit místo
Ko Phangan

Ostrov Ko Phangan

Nedaleké ostrovy Ko Tao a Ko Phangan jsou častým cílem turistů, kteří dovolenou tráví na Ko Samui. Ko Tao je rájem pro potápěče, najdete tady úžasné korálové útesy a ceny ubytování a jídla jsou tu velmi příznivé. Ko Phangan je zase rájem pro ty, kdo milují noční zábavu. Každý měsíc se tu konají tzv. Full Moon Party. Obrovská party za měsíčního svitu, při níž se masy lidí přesunou na pláž a za hlasité hudby tancují až do rána. Ale najdete tu i…

Zobrazit místo
Na Muang

Vodopády a sloní safari

Na ostrově se nachází množství vodopádů, za zmínku určitě stojí vodopády s názvem Na Muang. Jsou to vlastně dva vodopády očíslované 1 a 2. U toho prvního vyrostl zábavní přírodní park se slony, hady a opičí show. Výstup k vodopádu č. 2 je trochu náročnější, ale můžete se zchladit v sladké a příjemně chladné vodě.

Zobrazit místo
Koh Samui - socha Buddhy

Velký Buddha a Shiva

Dvanáct metrů vysokého Buddhu ze zlata si určitě nenechte ujít. Nachází se na ostrově Wat Phra Yai v severovýchodní části ostrova. Byl postaven v roce 1972 a nepochybně patří mezi největší atrakce tohoto ostrova. Turisté, kteří navštěvují tato posvátná místa, však musí dodržovat jistá pravidla. Například nemít odhalená ramena či nosit šaty nad kolena. Určitě nevynechejte i sochu Shivy s 18 rukama, tu najdete blízko Velkého Buddhy.

Zobrazit místo
Wat Khiri

Chrám Wat Kiri Wongkaram

Bohatě zdobený bílý chrám se nachází na západním pobřeží a najdete v něm zajímavá umělecká díla a unikátní architekturu. U vstupu vás přivítá malá socha sedícího Buddhy. Tento chrám je však známý díky mumifikovanému mnichovi Loung Por Ruam. Je tu uložený už víc jak 25 let a jeho tělo stále zůstává ve velmi dobré kondici. Blízko chrámu se nachází i krásná pláž Virgin.

Zobrazit místo
Snake Farm

Farma hadů

Pokud chcete vidět víc jak 170 druhů hadů, včetně těch nejjedovatějších, tato farma je pro vás ideální. Kromě toho tu najdete i několik druhů stonožek a škorpionů. Návštěvníci si můžou zvířata nejen prohlédnout, ale uvidí i různé exhibice a zvířecí show. Farma se nachází na jihu ostrova.

Zobrazit místo

Chystáš se na Ko Samui?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020