Průvodce ostrovem
Ráj na zemi Ko Samui
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Ko Samui

Na Ko Samui se jezdí především za krásnými plážemi, ale na své si přijdou i vyznavači turistiky, přírody, kultury a samozřejmě dobrého pikantního jídla a nákupů.

Pláže a koupání

Ko Samui bude pravým rájem pro plážové povaleče a nadšence do tropických scenerií jako vystřižených z katalogů cestovek. Místní pláže jsou zkrátka vyhlášené, hezky upravené a s jemným pískem. Ostrov je celkově malý a na hezkou pláž narazíte prakticky kdekoliv, stačí jít/jet podél pobřeží a vybrat si dle svého gusta.

Masáže

Celotělová masáž s výhledem na moře je něco, s čím můžete počítat na všech plážích na Ko Samui. Cena za hodinovou thajskou masáž činí jen zlomek toho, na co jsme zvyklí doma. Masérky jsou tu velmi šikovné. Najdete je na každém rohu, všechny vás budou ochotně zdravit a nabízet vám nejlepší cenu.

Kurzy vaření

Pokud se chcete naučit několik místních jídel, stačí si zaplatit kurzy vaření, kde vás určitě naučí místní speciality Green chicken curry či Pad Thai. Ceny jsou od 10 euro na osobu.

Jízda na slonovi

Zajezdit si na slonovi je možné v parku, který se nachází u jednoho z nejznámějších vodopádů na Koh Samui Na Mueang, kde se určitě nebudete nudit. Můžete vystoupat poměrně náročnou cestu k vodopádu, navštívit krokodýlí show, trekking na slonech, vyfotit se s tygrem. Park je na velmi dobré úrovni a o všechny zvířata je velmi dobře postaráno tak, aby netrpěla a měla dostatek odpočinku.

Jízda na slonovi

Šnorchlování

Šnorchlování patří mezi nejoblíbenější aktivity na ostrově. Masku a ploutve si můžete půjčit na mnohých místech po celém ostrově. Nejlepší místa na šnorchlování jsou Coral Cove (jižně od Chaweng Noi), Coeng Mon na severovýchodě ostrova v blízkosti letiště nebo Silver Beach mezi Lamai a Chaweng pláží.

Fotbalový golf

Fotbalový golf je originální a stále populárnější hrou, která vznikla v Thajsku. Princip je jednoduchý – jde o hybrid fotbalu a golfu, kde se snažíte dostat fotbalový míč do 18 jamek s co nejmenším počtem kopnutí. Samui Fotball Golf se nachází na severovýchodě ostrova, 15 minut cesty od Bophut.

Co tady objevíš?

Na sever? Na jih? Je vlastně úplně jedno, jakým směrem se vydáte. Exotika, neuvěřitelně příjemné klima, všudypřítomná zeleň a moře – to vás jednoduše pohltí. Každá část ostrova má svoje kouzlo, bonusy, překvapení a krásné písečné pláže. Při rozloze 26x20 km najdete na jednom místě nádherné, téměř bílé pláže, tropickou džungli, ale i dokonalou infrastrukturu, množství akcí i památek.

Průvodce pro tebe napsal Marek Adamech
Připrav se na
1-2 týdny
Odpočinete si na plážích a prozkoumáte podmořský svět.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Leden - srpen
Ideální období pro cestování i koupání.
Více o počasí
Letenky od
16 500 Kč
Běžná cena letenek se pohybuje kolem této částky, akce se téměř nevyskytují.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu