Koh Samui

Co dělat na Ko Samui

Na Ko Samui se jezdí především za krásnými plážemi, ale na své si přijdou i vyznavači turistiky, přírody, kultury a samozřejmě dobrého pikantního jídla a nákupů.

Pláže a koupání

Ko Samui bude pravým rájem pro plážové povaleče a nadšence do tropických scenerií jako vystřižených z katalogů cestovek. Místní pláže jsou zkrátka vyhlášené, hezky upravené a s jemným pískem. Ostrov je celkově malý a na hezkou pláž narazíte prakticky kdekoliv, stačí jít/jet podél pobřeží a vybrat si dle svého gusta.

Masáže

Celotělová masáž s výhledem na moře je něco, s čím můžete počítat na všech plážích na Ko Samui. Cena za hodinovou thajskou masáž činí jen zlomek toho, na co jsme zvyklí doma. Masérky jsou tu velmi šikovné. Najdete je na každém rohu, všechny vás budou ochotně zdravit a nabízet vám nejlepší cenu.

Kurzy vaření

Pokud se chcete naučit několik místních jídel, stačí si zaplatit kurzy vaření, kde vás určitě naučí místní speciality Green chicken curry či Pad Thai. Ceny jsou od 10 euro na osobu.

Jízda na slonovi

Zajezdit si na slonovi je možné v parku, který se nachází u jednoho z nejznámějších vodopádů na Koh Samui Na Mueang, kde se určitě nebudete nudit. Můžete vystoupat poměrně náročnou cestu k vodopádu, navštívit krokodýlí show, trekking na slonech, vyfotit se s tygrem. Park je na velmi dobré úrovni a o všechny zvířata je velmi dobře postaráno tak, aby netrpěla a měla dostatek odpočinku.

Šnorchlování

Šnorchlování patří mezi nejoblíbenější aktivity na ostrově. Masku a ploutve si můžete půjčit na mnohých místech po celém ostrově. Nejlepší místa na šnorchlování jsou Coral Cove (jižně od Chaweng Noi), Coeng Mon na severovýchodě ostrova v blízkosti letiště nebo Silver Beach mezi Lamai a Chaweng pláží.

Fotbalový golf

Fotbalový golf je originální a stále populárnější hrou, která vznikla v Thajsku. Princip je jednoduchý – jde o hybrid fotbalu a golfu, kde se snažíte dostat fotbalový míč do 18 jamek s co nejmenším počtem kopnutí. Samui Fotball Golf se nachází na severovýchodě ostrova, 15 minut cesty od Bophut.

Chystáš se na Ko Samui?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Sub - Bohouš Kubart
před 6 měs

Když už se tahle kapitola jmenuje aktivity, měly by tu být uvedeny i lodní výlety co dělají místní agentury. Krom pitomostí jako jízda na slonovi, procházka “pralesem” jsou v podstatě 3 možnosti. Jen upozorňuji, že součástí je i šnorchlování vč půjčení masky. Ale všude nic moc. 
1. Na prasečí ostrov (kravina) spolu s pozorováním delfínů (nevim jak kdy, ale jejich ploutve nic moc)

2. Ko Nguyan - dlouhá cesta, to trmácení ve člunu nic moc, finále ale pěkné

3. Ang Thong - zajímavá cesta okolo šňůry ostrovů. 

všechny výlety stojí 2000B

Avatar uživatele
guessWho
před 6 měs

alebo rovno ideálne prespať na Ang Thong ;)