Průvodce státem
Uganda
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Ugandě

Ugandská kuchyně

Typická ugandská jídla jsou velmi bohatá na škrob. Nejběžnější je posho – kaše z kukuřičné mouky, matooke – v listech vařená speciální odrůda banánů; rýže a fazole. Brambory a těstoviny jsou dražší, ale také dostupné. Jí se hlavně ryby (tilapia) a hovězí nebo kozí maso. Zelenina se k vařeným pokrmům přidává jen v malém množství. Na trhu je v nabídce spousta čerstvé zeleniny a ovoce, kterou si můžete sami zpracovat.

Uganda produkuje svá vlastní piva značky Nile, Bell a Club. Rozšířená jsou keňská piva Tusker. Vysoce kvalitní je káva a čaj. V Ugandě se také vyrábí lihovina podobná ginu jménem Warangi. Pokud tento nápoj chcete ochutnat, vždy ho pijte jen z originálních lahví. Náhražky mohou způsobit slepotu.

Jak se stravovat jako místní

Místní lidé nakoupí suroviny na přípravu jídla na trhu nebo v malých kamených prodejnách a z toho připravují oběd a večeři. Na ulici je nejlepší koupit rolex – placku čapatí usmaženou s vejci nebo ovoce, které je neuvěřitelně dobré a levné. Sladké pečivo podobné našim koblihám také nestojí mnoho.

Rolex stojí v přepočtu zhruba 8 Kč, kousek ovoce jako banán, ananas avokádo nebo jack fruit je ještě levnější.

Obvyklé ceny v restauracích

Lepší bistra, kavárny a restaurace, kde dostanete například pizzu nebo cappuccino, najdete hlavně v Kampale.  Takovým podnikem je třeba Café Javas. Pokud se ubytujete v safari lodge nebo hotelu, budete mít na výběr rozmanité pokrmy jak ugandské, tak mezinárodní kuchyně. Na takových místech začínají ceny za předkrmy na 60 korunách, hlavní jídlo stojí 200 Kč a nápoje stojí od 20 Kč výše.

Tam, kde začíná Nil a žijí horské gorily

Perla Afriky, Uganda, se nachází ve východní Africe v oblasti Velkých jezer. Sousedí s Keňou na východě, s Rwandou a Tanzanií na jihu, s DR Kongo na západě a s Jižním Súdánem na severu. 

Příroda, kterou Uganda oplývá, je jednou z nejrozmanitějších, jaké můžete najít v jedné zemi. Spatřit horské gorily je asi hlavní důvod, proč se do Ugandy jezdí. Země nabízí mnohem víc. Metropole Kampala je moderní město s krásnými hotely, restauracemi západního stylu a supermarkety. I přesto se ale život v ní nemění a lidé pořád pracují v ulicích, nakupují na tržištích a jedí u pouličních stánků. Zpomalíte. Uganda je země, kde na všechno máte dost času, kde vás lidé budou považovat za hosty a kde safari znamená vlastně všechno kolem vás. 

Průvodce pro tebe napsal Tereza Jůnová
Víza
Vízum za 50 $
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letišti.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Zima a léto
Nejlépe se cestuje na zlomu období sucha a dešťů.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 32 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Tereza Jůnová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu