Uganda
Uganda

Co vidět a navštívit v Ugandě

8 míst co vidět v Ugandě

Ruwenzori

Pohoří Ruwenzori

Mystické hory na západě Ugandy na hranicích s DR Kongo. Ač nejvyšší bod pohoří má přes 5.000 m n. m., Rwenzori leží velmi blízko rovníku. Díky tomu zde na jednom místě roste mnoho druhů rostlin typických pro úplně jiné geografické zóny.

Zobrazit místo
Bwindi

Národní park Bwindi

Park je znám hlavně jako domov horských goril, za nimiž se můžete vydat do pralesa. Bwindi je ale také ornitologickou laboratoří, mnoho druhů ptáků se vyskytuje pouze zde. Původní obyvatelé pralesů, lidé kmene Batwa, stále žijí v blízkosti parku a je možné se za nimi také vypravit.

Zobrazit místo
NP Queen Elizabeth

Národní park Queen Elizabeth

Samotný park je jeden z nejdostupnějších parků v Ugandě. K návštěvě nepotřebujete průvodce, ani ozbrojený doprovod. Cesty jsou dobře udržované a značené. Z auta uvidíte paviány, antilopy, buvoly a možná vám přes cestu přeběhne slon. Tento park je znám výskytem stromových lvů, za nimiž je možné se vypravit s organizovanou skupinou. Parkem prochází rovník a jeho linie je označena sloupy z každé strany cesty.

Zobrazit místo
Jinja

Jinja

Viktoriiono jezero je považováno za místo, kde pramení Nil. Jinja se díky tomu stala centrem vodních sportů. Po Nilu se můžete vydat na raftu, kánoích nebo jen vyplout na loďkách při některém z organizovaných výletů. Na řece leží několik mohutných vodopádů a zkusit můžete i bungee jumping. Za návštěvu stojí i nedaleký prales Mabira.

Zobrazit místo
Jezero Bunyonyi

Jezero Bunyonyi

Oáza klidu uprostřed lesů stranou chaosu, který zažijete v okolních vesnicích. Jediné jezero v Ugandě, kde si můžete zaplavat bez rizika onemocnění bilharziózou. Jednou z možností, jak se přepravit na ostrovy rozeseté po jezeře, je nasednout do tradiční lodě zvané dugout a pádlovat. Turistická infrastruktura je zde dobře vybudovaná, přesto si místo uchovává svoji atmosféru.

Zobrazit místo
Mutchinson Falls

Murchinson Falls

Nejstarší a největší národní park Ugandy se může pochlubit ohromujícími vodopády na řece Nil, padající z výšky 45 m. V parku převažují savany nad tropickými lesy, a proto zde uvidíte žirafy, slony a buvoly. Hroši a krokodýli žijí v jezerech permanentně.

Zobrazit místo
NP Kidepo

Národní park Kidepo

Tento odlehlý park najdete v severní Ugandě až u hranic s Jižním Súdánem. Park se rokládá mezi dvěma říčními údolími Narus a Kidepo. Řeky v obdobích sucha mizí a pro zvířata tak zůstávají jen velké tůně a mokřady k osvěžení. Savany se v obdobích sucha mění na polopouště, kde spatříte i hyeny, gepardy nebo zebry.

Zobrazit místo
Mapa

Kampala

Průvodce městem

Hlavní město Ugandy možná nepatří k nejkrásnějším místům země, ale minimálně po příletu a před odletem se tu stejně alespoň na den zdržíte. Pročtěte si tak, co v Kampale podniknout.

Zobrazit místo

Chystáš se do Ugandy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 02. 10. 2021
Navrhni úpravu