Uganda

Víza do Ugandy

Vízum

Čeští občané potřebují ke vstupu do Ugandy vízum. Vízum se vydává na maximálně 90 dnů a stojí 50 USD.  Vízum dostanete i po příletu na letišti, ale doporučujeme si ho vyřídit předem online (https://visas.immigration.go.ug/), nebo se vám stane, že cena „náhle“ vzroste na 100 USD u celníka na přepážce. Pokud plánujete cesty i do okolních států, vyřídit si můžete tzv. Východoafrické vízum, které vás opravňuje ke vstupu do Ugandy, Keni a Rwandy zároveň. Stojí 100 USD a platí také 90 dnů. 

Očkování 

Pro cestu do Ugandy je vyžadováno očkování proti žluté zimnici. Jeho platnost se kontroluje předložením mezinárodního očkovacího průkazu. Doporučené je očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, choleře a důležité je zkontrolovat si platnost vakcíny proti černému kašli, záškrtu a tetanu. Užívání antimalarik je také vysoce doporučeno, stejně jako používání repelentu a sítě proti komárům.

Cestovatel by si před cestou měl sjednat pojištění, protože aby byl pacient přijat na ošetření, je za potřebí se prokázat pojistkou, která garantuje náhradu za vykonanou zdravotní péči.

Celní předpisy 

Vývoz a dovoz výrobků z divokých zvířat je trestný. Vývoz živých zvířat nebo rostlin bez zvláštního povolení je zakázán.

Chystáš se do Ugandy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Tereza Jůnová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.