Průvodce státem
Uganda
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Ugandě

Vízum

Čeští občané potřebují ke vstupu do Ugandy vízum. Vízum se vydává na maximálně 90 dnů a stojí 50 USD.  Vízum dostanete i po příletu na letišti, ale doporučujeme si ho vyřídit předem online (https://visas.immigration.go.ug/), nebo se vám stane, že cena „náhle“ vzroste na 100 USD u celníka na přepážce. Pokud plánujete cesty i do okolních států, vyřídit si můžete tzv. Východoafrické vízum, které vás opravňuje ke vstupu do Ugandy, Keni a Rwandy zároveň. Stojí 100 USD a platí také 90 dnů. 

Očkování 

Pro cestu do Ugandy je vyžadováno očkování proti žluté zimnici. Jeho platnost se kontroluje předložením mezinárodního očkovacího průkazu. Doporučené je očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, choleře a důležité je zkontrolovat si platnost vakcíny proti černému kašli, záškrtu a tetanu. Užívání antimalarik je také vysoce doporučeno, stejně jako používání repelentu a sítě proti komárům.

Cestovatel by si před cestou měl sjednat pojištění, protože aby byl pacient přijat na ošetření, je za potřebí se prokázat pojistkou, která garantuje náhradu za vykonanou zdravotní péči.

Celní předpisy 

Vývoz a dovoz výrobků z divokých zvířat je trestný. Vývoz živých zvířat nebo rostlin bez zvláštního povolení je zakázán.

Tam, kde začíná Nil a žijí horské gorily

Perla Afriky, Uganda, se nachází ve východní Africe v oblasti Velkých jezer. Sousedí s Keňou na východě, s Rwandou a Tanzanií na jihu, s DR Kongo na západě a s Jižním Súdánem na severu. 

Příroda, kterou Uganda oplývá, je jednou z nejrozmanitějších, jaké můžete najít v jedné zemi. Spatřit horské gorily je asi hlavní důvod, proč se do Ugandy jezdí. Země nabízí mnohem víc. Metropole Kampala je moderní město s krásnými hotely, restauracemi západního stylu a supermarkety. I přesto se ale život v ní nemění a lidé pořád pracují v ulicích, nakupují na tržištích a jedí u pouličních stánků. Zpomalíte. Uganda je země, kde na všechno máte dost času, kde vás lidé budou považovat za hosty a kde safari znamená vlastně všechno kolem vás. 

Průvodce pro tebe napsal Tereza Jůnová
Víza
Vízum za 50 $
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letišti.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Zima a léto
Nejlépe se cestuje na zlomu období sucha a dešťů.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 32 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Tereza Jůnová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu