Hanoj

Co vidět a navštívit v Hanoji

17 míst co vidět v Hanoji

Chrám literatury

Chrám literatury

Známo je též jako Van Mieu a bylo postaveno ve stylu tradiční vietnamské architektury. Císař Ly Thanh Tong dal postavit chrám z úcty k učencům. Později zde vznikla vietnamská univerzita. Celý komplex je složen z 5 nádvoří, která jsou mezi sebou oddělena hlavní cestou a vstupní branou. Jezero Hoan Kiem je vzdáleno 2 kilometry od chrámu.

Zobrazit místo
Hanoi mausoleum

Ho Či Minovo mauzoleum

Výstavba mauzolea proběhla po smrti Ho Či Mina. Přesněji v letech 1973–1975. Je považována za největší poutní místo ve Vietnamu. Mnoho místních považuje Ho Či Mina za hrdinu, který pro Vietnam vybojoval nezávislost na Francii.

Zobrazit místo
Hoa Lo vězení

Věznice Hoa Lo

Bývá označována jako Hano Hilton. Vězení přežilo 2 období. První, když Francouzi věznili vietnamské disidenty, a druhé v období vietnamské války.

Zobrazit místo
Prezidentský palác Hanoj

Prezidentský palác

Byl postaven v letech 1900–1906. Stavbu přitom navrhl architekt August Henri Vildieu. Ho Či Min zde v roce 1954, po získané nezávislosti, odmítl bydlet. Přestěhoval se do malého domku, aby byl blíž k místním.

Zobrazit místo
Hanoj

Tran Quoc Pagoda

Řadí se mezi nejstarší pagody ve Vietnamu. Pagodu dotváří stúpa, která má na každém poschodí sochu Amitabha z drahokamů.

Zobrazit místo
Chua Mot Cot

Pagoda Chua Mot Cot (Pagoda jednoho pilíře)

Tuto maličkou pagodu dal postavit císař, jemuž se dlouhou dobu nedařilo mít dědice. Až jednoho dne se císaři zdálo o bohyni milosrdenství, která držela v náručí chlapce, přičemž mu předpověděla, že císař bude mít zanedlouho syna. Tato bohyně svá slova pronesla sedíc na lotosovém květu. Slova se naplnila a císař se dočkal syna. Jako znak vděku dal císař bohyni na památku postavit pagodu.

Zobrazit místo
Ngoc Son

Chrám Ngoc Son

Tento chrám se datuje do 14. století. Dovnitř se dostanete přes most, který když přejdete, budete se cítit ohromeni. Uvnitř si můžete prohlédnout pozůstatky dvoumetrové želvy.

Zobrazit místo
Bach Ma

Chrám Bach Ma

Jedná se o chrám Bílého koně ležící na hranicích Starého města. Byl postaven na popud císaře Ly Thai. Podle legendy se mu zjevil kůň, který ho přesvědčil o důležitosti postavení hradeb.

Zobrazit místo
Quan Su

Pagoda Quan Su

Je hlavním místem asociace buddhistů. V hojném počtu ji navštěvují věřící první a patnáctý den lunárního měsíce, kdy na toto místo přinesou obětní dary.

Zobrazit místo
Thong Nhat

Park Thong Nhat

Je pro vás pravým místem, pokud hledáte místo pro oddech. Na jaře se zde konají mnohé jarní festivaly, které nemůžete minout.

Zobrazit místo
Thang Long

Citadela Thang Long

Je zapsána na seznam UNESCO. V průběhu 8. století zde vládli vladaři Vietnamu, proto je tato citadela symbolem vietnamské historie. Kromě překrásného architektonického skvostu se vám naskytne výhled do zahrad, na vodní kanály nebo sousoší. Kolem citadely se nachází chrámy jako Tran Quoc, Hoang Thanh Thang či Quan Thanh.

Zobrazit místo
Quan Thanh

Quan Thanh

Chrám nacházející se ve výborné lokaci. Hlavní atrakcí je socha Huyen Thien Tran Vo, která váží 4 tuny. Celá stavba pochází z 11. století a byla postavena jako symbol vděku hrdinovi Tran Vu, který byl pověřen úkolem chránit zemi na severu. 

Zobrazit místo
Hoan Kiem

Jezero Hoan Kiem

Uprostřed tohoto jezírka se rozkládá ostrov Ngoc Son. Okolí jezera je velmi oblíbené především u místních umělců. Doporučujeme ho navštívit večer, kdy celé jezero pohltí tma a zapne se noční osvětlení. Podle legendy byl přidělen císaři Ly Thai To meč, který měl využít proti nepřátelům. Když císař procházel kolem jezera, vynořila se před ním želva, která mu meč vzala a vrátila se zpět do hlubin jezera. Od té doby je jezero nazváno Hoan Kiem, což…

Zobrazit místo
Dong Xuan

Tržnice Cho dong Xuan

Nachází se nedaleko Staré čtvrti. Není sice využívána jako turistická atrakce, ale jako místo, kde seženete suvenýry levněji než v jiných částech města.

Zobrazit místo
Hanoj katedrála

Katedrála sv. Josefa

Katedrála je podobná slavnému Notre Dame a okouzlí návštěvníky úžasným interiérem. Veřejnosti přístupná je již od roku 1886. Proti ostatním stavbám působí tato katedrála spíše evropsky než asijsky. Uvnitř je krásně zdobena vitrážemi a věžemi.

Zobrazit místo
Vietnam military museum

Vietnam Military History Museum

Uvnitř muzea uvidíte letadla, vrtulníky, tanky a mnohé jiné rekvizity z války. Kromě exponátů můžete vylézt i na věž. Vstupné činí 40.000 dongů.

Zobrazit místo
Quan Chuong

Brána Quan Chuong

Tvoří vstup do historického centra města. V minulosti bylo královské centrum obklopeno zdí s branami. Dochovala se však pouze tato brána Quan Chuong.

Zobrazit místo

Chystáš se do Hanoje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu