Zavřít boční panel

Aktivity v Hanoji

Nákupy

Hanoj je dobrým místem pro nákupy z hlediska poměru kvality a ceny. Pro region jsou typické vyřezávané sošky ze dřeva a kamene nebo intarzované sošky. V některých obchodech platí fixní cena, mnohdy cena závisí na smlouvání s obchodníkem. Hanoj je rovněž domovem 50 trhovišť nabízejících širokou škálu produktů. Za návštěvu stojí květinový trh, který se každodenně koná na Nghi Tam Avenue od 4. hodiny ranní, přičemž trvá jen 2 hodiny. Výrobky zde seženete levněji než ve městě.

Streetfood

Hanoj je známá svým streetfoodem. Ve večerních hodinách všichni místní vyráží do minirestaurací, jedí u stánků nebo jdou k malým pojízdným prodejnám, aby si pochutnali na místních specialitách.

Vodní loutkové divadlo

Žádný výlet do Hanoje by se neměl obejít bez prohlídky přeslavného loutkářství. Přímo ve Staré čtvrti města, v místním loutkovém divadle se vám naskytne příležitost zúčastnit se jedinečného vystoupení. Průběh představení spočívá v tom, že herci sestoupí do vody, kde ovládají 5 kg těžké loutky. Rozehrávají příběhy o hrdinstvích, přičemž při tom hrají i na tradiční hudební nástroje.

Procházka Starou čtvrtí

Stará čtvrť je samotné srdce Hanoje. Všechny ulice jsou pojmenovány po sortimentu, který v dané ulici najdete. Kupříkladu P Hang Gai je lemovaná textilními obchody.

Cyklovýlet kolem West Lake

West Lake je směsicí různých architektonických stylů. Na jedné straně zahlédnete tradiční chrámy a na druhé straně restaurace a kavárny v západním stylu. Tato oblast je rovněž nejméně znečištěna a je přímo stvořena pro poklidnou jízdu na kole.

Popíjení vietnamské kávy

Návštěvou lokální kavárny nasajete tu pravou vietnamskou atmosféru. Překvapí vás i jejich vaječná káva, která je u místních velmi oblíbená.

Kurzy vaření

Neexistuje lepší způsob, jak proniknout do místní kultury, než vyzkoušet místní kuchyni. Obecně mají ve Vietnamu jedny z nejlepších jídel na světě. Kurz rychlovaření může být skvělým doplňkem při vaší cestě po Vietnamu. Po kurzu budete moci sami uvařit Pho a objevit možné ingredience, které vám doposud nebyly známy.

Plavba po Red River

Red River se stala srdcem obchodování a bitev v průběhu dějin Hanoje. Můžete podniknout plavbu po řece, abyste Hanoj viděli zase z jiného pohledu. Naskytne se vám úžasný výhled na stavby, kolem nichž budete projíždět.

Zábava

Mnoho barů a restaurací zavírá kolem půlnoci nebo kolem jedné hodiny ranní. Místní vláda neustále jedná o uzákonění zákazu vycházení po půlnoci. Místní oblíbenou zábavou je představení vodních tanečnic. Kromě toho byste měli navštívit i operní, hudební nebo taneční vystoupení.

Co tady objevíš?

V Hanoji je na každém kroku cítit francouzský rukopis, i proto je nazývána městem různých kultur. Vedle sebe najdete starobylé chrámy, ale jen o kousek dál stojí moderní hotely. Příjemným útočištěm před hlukem města jsou jezera obklopená parky. Ve městě je cítit pulzující ruch metropole, avšak lidé jsou zde milí, někdy vám to může připadat, jako kdyby jenom pili kávu a jedli. Není divu, Hanoj je vyhlášeným místem pro ochutnávku nejen streetfoodu.

Průvodce pro tebe napsal Michaela Galušová
Připrav se na
2-4 dny
Dostatečná doba k prochození všech památek.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Říjen - duben
Nejpříjemnější počasí bude v Hanoji v tomto období.
Více o počasí
Letenky od
14 500 Kč
Běžná cena letenek z Prahy. Mírně levnější jsou z Mnichova či Vídně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu