Hanoj

Co dělat v Hanoji

Nákupy

Hanoj je dobrým místem pro nákupy z hlediska poměru kvality a ceny. Pro region jsou typické vyřezávané sošky ze dřeva a kamene nebo intarzované sošky. V některých obchodech platí fixní cena, mnohdy cena závisí na smlouvání s obchodníkem. Hanoj je rovněž domovem 50 trhovišť nabízejících širokou škálu produktů. Za návštěvu stojí květinový trh, který se každodenně koná na Nghi Tam Avenue od 4. hodiny ranní, přičemž trvá jen 2 hodiny. Výrobky zde seženete levněji než ve městě.

Streetfood

Hanoj je známá svým streetfoodem. Ve večerních hodinách všichni místní vyráží do minirestaurací, jedí u stánků nebo jdou k malým pojízdným prodejnám, aby si pochutnali na místních specialitách.

Vodní loutkové divadlo

Žádný výlet do Hanoje by se neměl obejít bez prohlídky přeslavného loutkářství. Přímo ve Staré čtvrti města, v místním loutkovém divadle se vám naskytne příležitost zúčastnit se jedinečného vystoupení. Průběh představení spočívá v tom, že herci sestoupí do vody, kde ovládají 5 kg těžké loutky. Rozehrávají příběhy o hrdinstvích, přičemž při tom hrají i na tradiční hudební nástroje.

Procházka Starou čtvrtí

Stará čtvrť je samotné srdce Hanoje. Všechny ulice jsou pojmenovány po sortimentu, který v dané ulici najdete. Kupříkladu P Hang Gai je lemovaná textilními obchody.

Cyklovýlet kolem West Lake

West Lake je směsicí různých architektonických stylů. Na jedné straně zahlédnete tradiční chrámy a na druhé straně restaurace a kavárny v západním stylu. Tato oblast je rovněž nejméně znečištěna a je přímo stvořena pro poklidnou jízdu na kole.

Popíjení vietnamské kávy

Návštěvou lokální kavárny nasajete tu pravou vietnamskou atmosféru. Překvapí vás i jejich vaječná káva, která je u místních velmi oblíbená.

Kurzy vaření

Neexistuje lepší způsob, jak proniknout do místní kultury, než vyzkoušet místní kuchyni. Obecně mají ve Vietnamu jedny z nejlepších jídel na světě. Kurz rychlovaření může být skvělým doplňkem při vaší cestě po Vietnamu. Po kurzu budete moci sami uvařit Pho a objevit možné ingredience, které vám doposud nebyly známy.

Plavba po Red River

Red River se stala srdcem obchodování a bitev v průběhu dějin Hanoje. Můžete podniknout plavbu po řece, abyste Hanoj viděli zase z jiného pohledu. Naskytne se vám úžasný výhled na stavby, kolem nichž budete projíždět.

Zábava

Mnoho barů a restaurací zavírá kolem půlnoci nebo kolem jedné hodiny ranní. Místní vláda neustále jedná o uzákonění zákazu vycházení po půlnoci. Místní oblíbenou zábavou je představení vodních tanečnic. Kromě toho byste měli navštívit i operní, hudební nebo taneční vystoupení.

Chystáš se do Hanoje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.