Východní Timor
Východní Timor

Bezpečnost na Timoru

Zdraví

Ve Východním Timoru nehrozí žádná velká zdravotní rizika nebo nemoci, pokud bude člověk dávat pozor a dodržovat základní hygienická pravidla. Doporučuje se pít pouze balenou vodu a ovoce a zeleninu si před konzumací pořádně opláchnout.

Ve větších městech se nachází nemocnice, ale rozhodně je lepší dělat vše pro to, abyste v nich nemuseli skončit, jelikož místní zdravotnictví není na nijak vysoké úrovni a nemocnicím je lepší se vyhnout, pokud to není vyloženě nutné. Určitě se nezapomeňte řádně pojistit.

Kriminalita

Politická situace v zemi se zlepšuje, ale zejména v hlavním městě Dili není situace úplně ideální, dochází tu občas k násilnostem a demonstracím, které mívají politický podtext. Za část násilností mohou i místní gangy, které mívají na svědomí i přepadávání, vandalismus a krádeže. Ženám se v noci nedoporučuje jezdit samotné v taxíku nebo se pohybovat v zapadlých uličkách. Dále je lepší vyhýbat se různým pouličním demonstracím a mítinkům. Musíte mít na paměti, že se stále jedná o politicky méně stabilní zemi a místní obyvatelstvo je velmi chudé, takže je lepší případným nepříjemnostem předcházet. Tyto opatření se týkají hlavně Dili.

Předpokládalo se, že v roce 2012 všechny mezinárodní sily, které se snaží Východní Timor stabilizovat, odejdou a místní vláda bude schopna zajistit vnější i vnitřní bezpečnost země. Ale podle místních diplomatů je to v nejbližší době spíše nereálné.

Riziko katastrof

Východní Timor leží v relativně bezpečné oblasti, i když se tu občas můžeme setkat se zemětřesením a během vydatnějších dešťů i s povodněmi. Případně se tu v zimních deštivějších měsících může objevit i nějaký cyklón.

Důležité kontakty

Nejbližší zastoupení je Velvyslanectví České republiky v Jakartě (Indonésie): +62 21 239 61 12, +62 21 239 61 13, +62 811 1941 251

  • Policie – 112
  • Hasiči – 33122110
  • Záchranná služba – 3311014

Chystáš se na Timor?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Nartym
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.