Východní Timor
Východní Timor

Víza na Timor

Vízum

Občané ČR mohou na základě dohody mezi EU a Východním Timorem o bezvízovém styku cestovat do Východního Timoru bez víza a zůstat v zemi po dobu 90 dnů.

Další dokumenty

Ke vstupu do země stačí cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců od výstupu ze země.

Očkování

Žádné očkování pro vstup do země není povinné, ale z nařízení východotimorské vlády je však záznam o platném očkování vyžadován při příletu z oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění rizikové oblasti) toto očkování není potřebné

Celní předpisy

Při příletu i odletu je nutno celně deklarovat dovoz/vývoz cizí měny přesahující částku 5.000 USD. V případě částky přesahující 10.000 USD je potřeba jak k dovozu, tak vývozu získat nejprve souhlas místní centrální banky. Omezen je dovoz alkoholu (1,5 litru destilátu nebo 5 litrů vína na dospělou osobu), tabáku (200 ks cigaret, 75 ks doutníků, 30 g tabáku), parfémů (75 ml), kávy (1 kg) a čaje (200 g). Dále je nutno celně deklarovat dovoz/vývoz zvířat, ptactva, hmyzu, ryb, částí zvířat, masných výrobků, kůže, peří, kostí, mušlí, korálů, vzorků organismů a léčiv.

Chystáš se na Timor?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Nartym
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.