Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Užít si Ameriku plnými doušky můžete při vhodné kombinaci s tzv. open-jaw letenkami - tedy s příletem a odletem z jiného místa. Odstartujte svou cestu návštěvou Kanady, konkrétně Niagarských vodopádů nedaleko Toronta, odkud se přesunete na východ USA do města New York např. za nákupy.

Na několik termínů lze rezervovat letenky Praha - Toronto / New York - Praha již za 11.248 Kč, případně zpáteční letenky z Prahy do Toronta za Rezervuj letenku do Ameriky za 11.248 Kč, varianty:

  • Praha - Toronto / New York - Praha za 11.248 Kč rezervuj »
  • Praha - Toronto - Praha za 11.308 Kč rezervuj »
  • Zahájení cesty do 15.června 2014
  • Maximální pobyt 3 měsíce
  • Prodej do 21.ledna
Cestu z Toronta do New Yorku můžete podniknout s vypůjčeným automobilem nebo levněji autobusy společnosti Megabus.com.

Pro vstup do Kanady nebudete muset nic vyřizovat, postačí vám pouze platný cestovní pas. Varianta s odletem z USA vyžaduje vyplnění krátkého vstupního formuláře online, cena činí 14$ - ESTA.

Kde složit hlavu

Ubytování v Torontu seženete od 1.400 Kč na noc pro 2 osoby. Při svých cestách nejen k Niagarským vodopádům můžete využijte autopůjčoven. Nejvýhodnější kategorii vozů si zarezervujete za 4.990 Kč na týden. Srovnejte si nabídky autopůjčoven s vyzvednutím na letišti v Torontu. Ubytování v New Yorku doporučuji vybírat v oblasti Queens. Konkrétně pak mohu doporučit hotely Best Western Plaza Sleep Inn.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

28 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele sunfull
sunfull

Dobrý den, Vaši nabídku jsme zaregistrovali až dnes. Potřebujeme naplánovat cestu. Je možné (i přes komentář výše) zakoupit letenky ještě zítra?Děkuji předem za odpověď.

před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý večer Evo, máte nějaká konkrétní data - rozsah, na který letenky poptáváte? Délka pobytu? Chcete kombinaci Toronto/New York?

před 9 lety
Avatar uživatele sunfull
sunfull

Dobrý večer, jedná se o termín 15.5.-27.5.2014 4 os.Můžeme se případně telefonicky spojit?Děkuji

před 9 lety
Avatar uživatele sunfull
sunfull

Je to kombinace, kterou výše uvádíte. Konkrétně Praha/Paříž/Montreal/Toronto a zpět New York/Říme/Praha. Cena 12.018 kč.

před 9 lety
Avatar uživatele sunfull
sunfull

Velmi děkuji za nabídku. Je možné zakoupit za tuto cenu letenky ještě zítra?Případně prosím uveďte telefon, kam Vám můžeme zavolat a domluvit se.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele zak.ivo
zak.ivo

Dobrý den, sháníme č letenky do Toronta a zpět na 3 týdny. Odlet ideálně 13. června, návrat 4.7. Našel jsem nejlevnější letenky od 13 000 CZK. Je tato cena výhodná nebo se jedná o standartní cenu. BTW nevíte jestli se platí speciální poplatek za to že jsi půjčím auto v Torontu, kde je i vrátím ale budu cestovat i po USA? Děkuji.

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele janajanica
janajanica

Dobrý den, zajímalo by mě, zda je nějaká akční nabídka letenek Praha->New York na srpen, popřípadě konec července. Děkuji

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele janet.pa
janet.pa

Ahoj, chtěli bychom se vydat do NYC zhruba od 22.4. na cca týden. Prosím o radu při volbě letenek. Budeme 4.

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Jano, letenky na přelomu dubna/května do NY jsou za 55k - http://bit.ly/1f8Prk0 (4 os.), pokud ale nakombinujete právě cestu s příletem do Toronta a odletem z NY, cena se sníží na 48k - http://bit.ly/1dQJoCe

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele zdenkakraftova
zdenkakraftova

Dobrý den, v úvodu píšete, že podmínkou zahájení cesty je do 15.6.2014 - rádi bychom odjeli po 10.6. Nemůžu, ale letenky v tomto termínu najít. Mohli byste mi prosím poradit? Předem děkuji.

před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý večer Zdenko, podíváme se po něčem, na jak dlouho by to mělo být? Hledáte primárně letenku s kombinací NY/Toronto nebo je do Kanady?

před 9 lety
Avatar uživatele zdenkakraftova
zdenkakraftova

Dobrý den, primárně hledáme letenku do NY, ale nevadí to Toronto. Délka 10 až 14 dní - podle výhodnosti letenky. Tato akce nás zaujala - je to ještě možné? Předem děkuji. Zdenka

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele +Ive
+Ive

Prosím vás, je ještě stále možno čekat na levnější akce do New Yorku??

před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Iveto, jestli budou levnější letenky do NY, to opravdu neumíme předpovědět. I tato akce je suprová.

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Pokud Vám nevadí cesta z Toronta, nečekejte.. 11,5 tisíce na Prahu je více než super cena.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele tomik_ch
tomik_ch

Dobrý den, zajímalo by mě, zda je možnost si koupit pouze jednosměrnou letenku do Kanady? Děkuji.

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, taková možnost samozřejmě existuje, kdy by to mělo být?

před 9 lety
Avatar uživatele tomik_ch
tomik_ch

Termín od 15. 4. 2014. Děkuji.

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ok, v tomhle případě je lepší koupit klasickou zpáteční letenku a nenastoupit na poslední segment :D Jednosměrné vycházejí na 18tis., zpáteční na 11,7tis. - http://bit.ly/1h4pcfY

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele zak.ivo
zak.ivo

Dobrý den, zkoušel jsem koupit 4 letenky na termín 1.6. do Toronta a 22.6. zpět z NY ale našel jsem nejlevnější letenky za 16 tisíc. Můžete prosím pomoci v případě že jsou letenky za tuto cenu ještě dostupné? Děkuji.

před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den Ivo, na uvedená data je cena skutečně vyšší, na 30.5.-19.6. je k dispozici letenka za 11.764 Kč/os. - příklad rezervace pro 4 osoby, datum odletu můžete posunout o 1-2 dny dříve.

před 9 lety
Avatar uživatele zak.ivo
zak.ivo

Dobrý den, při pokusu rezervovat letenky do Toronta a zpět v datech 30.5.-19.6. mi váš rezervační systém ohlásil: "Při rezervaci bylo zjištěno, že požadované lety nelze vystavit elektronicky z důvodů nedostatečného propojení dopravců." Můžete mi poradit, jak postupovat dále? Děkuji

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele Misut
Misut

Prosím o pomoc s rezervací. Mám zájem letět 16. června do Toronta a 10.července z New Yorku do Prahy. Nepodařilo se mi najít letenku pod 26k. Nemáte tip, jak to poupravit, aby to bylo cca za těch 12? Děkuji

před 9 lety
Avatar uživatele Misut
Misut

Beru zpět, jsem lempl. Už jsem to našel...

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

V pořádku :-) ať se líbí Amerika.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Hagia Sophia, Istanbul
ušetříš až 62%
Tam jsi ještě nebyl!
Istanbul nejlevněji z Prahy
1 155 Kč
2022-08-16T15:49:43+02:00 6 komentářů
Pantheon
ušetříš až 60%
Honem, dokud jsou místa!
Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
Tam jsi ještě nebyl!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Jedem!
5564 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké

Zavřít boční panel
Kanada
Kanada

Země javorového listu, nedotčené přírody a moderních měst

Kanada leží v severní části Severní Ameriky a svou rozlohou je druhým největším státem světa. Její hranice tvoří Severní ledový, Tichý a Atlantický oceán a Spojené státy americké. 

Nespoutaná příroda, velká jezera a hory, moderní města a milí lidé, taková je Kanada.

Průvodce pro Kanada