Aruba

Za plameňáky na karibský ostrov Aruba - 10.459 Kč.

1 komentář
2013-09-15T15:37:29+02:00

O akci

Nároční cestovatelé hledající nevšední destinace mohou začít plánovat návštěvu Karibiku. Nizozemský ostrov Aruba v Karibském moři je znám především díky tisícům plameňáků, kteří Vám budou dělat společnost na písečných pláží lemujících se podél kopcovitého ostrova a pokud z blízkých automatů zakoupíte krmení, budou Vám plameňáci zobat přímo z ruky. V moři naleznete život ukrytý v korálových útesech, proto si přibalte na cestu alespoň šnorchl.

Za letenky na trase Barcelona - Aruba - Miami - Paříž zaplatíte již 10.459 Kč, zpáteční letenky z Barcelony bez stopoveru zakoupíte za 10.985 Kč.

Dostupné routingy: Vízum na ostrov Aruba nebudete potřebovat, pokud Vaše cesta nepřesáhne 30 dní. Kvůli přestupu v USA budete muset vyplnit žádost o povolení ke vstupu - ESTA.

Letenky Aruba

Jak na přípoje?

Do Barcelony máte možnost letět s aerolinkou Vueling z pražského letiště stejně tak jako z Drážďan, Mnichova či Vídně. Cena se pohybuje okolo 65€. Jste-li z východní části republiky, využijte dopravce Ryanair z polských letišť.

Z Paříže leťte se společností easyJet do Prahy, cena jednosměrné letenky se pohybuje okolo 1.500 Kč.

Aruba není drahá! Hotely od 1.127 Kč

Rozhodnete-li se pro ubytování v hotelu, počítejte s přívětivými cenami. Nejlevnější ubytování v hotelu ve městě Oranjestad seženete již od 1.166 Kč, o něco zajímavější je jistě ubytování u Palm Beach, kde nabídka začíná na 1.127 Kč.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2013-09-15T16:37:29+02:00

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Liborek
před 10 lety

Pokud už budete na Arubě, dporučuji využít řady místních leteckých společností a udělat si výlet na Curacao nebo Bonaire. Už samotný let letadlem pro šest či deset lidí je zážitkem, kvalitou či spolehlivostí ale nevyniká ani jedna společnost (s možnou výjimkou poněkud dražšího Insel Air). Trajekty bohužel mezi ostrovy (zatím) nejezdí. Jinak co se týká ubytování, nejlepší poměr cena/výkon nabízejí B&B pensiony, které (většinou) neinzerují na serverech typu bookig, kontakty se ale dají najít např. na tripadvisoru nebo prostým googlováním. S ohledem na omezenou existenci místní hromadné dopravy rozhodně doporučuji půjčení auta (na Arubě a Curacau stačí jakékoliv, na Bonaire pak rozhodně SUV/4WD, silnice jsou jen v některých místech). Ideálně je dobré zařídit vše před odjezdem, třeba na Bonaire v sezóně je sehnat auto na místě prakticky nemožné.

Další akce