Po celý rok akční letenky na Zanzibar z LUX od 5.086 Kč.

Před 7 měs

Jak akci využít?

Cestovatelé, jimž nebude proti srsti si za lepší cenou dojet do Lucemburska, mohou využít fuel–dump tarifu společnosti Oman Air za přispění Luxair. Ti v rámci nedokonalého nacenění nabízejí zpáteční letenky z Lucemburska na africký ostrov Zanzibar již za 5.086 Kč. A pozor, dokonce i přes Vánoce!

Letenky jsou dostupné po celý rok za 6.000–6.500 Kč, během prosince pak za 5.086 Kč. Běžná cena letenek z Prahy je 15.000 Kč a více.

  • Lucemburk – Zanzibar od 5.086 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období po celý rok
  • Prodej do aktualizace ceny
Plaťte ideálně kartou, po opravení vám s nejvyšší pravděpodobností letenky vystaveny nebudou.

Znovu připomínáme: na let musíte nastoupit v Lucembursku, vynechat zpáteční cestu můžete v Miláně či Mnichově – v případě že cestujete bez zavazadel.

Na výběr jsou jak krátké, tak i dlouhé mezipřistání v Maskatu – využijte je k průzkumu města! Vízum obdržíte po příletu.

Víza do Tanzanie stojí 50 €, vyřídíte taktéž po příletu.

Jak do Lucemburska?

Každý den vypravuje své žluté autobusy do Lucemburku dopravce Regiojet. Ceny se dají díky akcím, které v zimních měsících jistě přijdou, od 1.000 Kč za jednosměrnou cestu. Jedinou nevýhodou je příjezd ve 3:00 ráno – máte tak na výběr vzít ranní odlet v 7:00 z Lucemburku nebo se tu na noc stavit a objednat nocleh v hostelu/hotelu.

Cestou zpět ideálně ukončete cestu v Miláně/Mnichově.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

246 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Tak byl asi nějaký problém u Oman air celkově, protože v Mnichově potřebovala boarding pasy do Omanu a dál snad polovina letadla. Jídlo a servis podobný Turkish airlines. Z Omanu už to bylo slabší, žádný film či hudba.

Avatar uživatele

Jsem v Luxemburku na letišti a dali nám boarding pasy jen do Mnichova. Že prý tam se máme ptát na tranzitu, ale kufry letí na Zanzibar. Stalo se to někomu?

Avatar uživatele

Ahoj, bohužel to vypadá, že tam nakonec poletím sama a druhá letenka nám propadne. Neletíte někdo v termínu 26.10. - 12.11.? Sama jet nechci a ráda bych se k někomu případně přidala :)

Avatar uživatele

Dobrý den,

Mám takový problém s tím, že mi změnili let z pondělí odpoledne 13/11 na 14/11 ráno. Změnu jsem akceptoval, ale problém je teď v tom, že nejenom nemohu najít rezervaci na stránkách Oman air, ale když jsem to zadal například na stránky Air France přes E-ticket, tak mi tam chybí ten let, který byl změněný. Takže to vypadá tak jako bych letěl na Zanzibar, ale vracel se z Muscatu. Nějaké zkušenosti/rady co s tím? Díky

Ahoj, neprodáváte náhodou někdo letenku v období od června do srpna? Pokud by to šlo přebookovat, rád bych ji odkoupil. Jestli se někdo takový najde, prosím, kontaktujte mě na email: jirka.roztocil@seznam.cz

Avatar uživatele

Na letence jsme chtěli změnit jméno a není to prý možné. Pouze nám letenku můžou zrušit. Tzn. změna / přeprodej u této akce nebude možný.

Avatar uživatele

Dobrý den, vážený pane,

Hledáte investora?
Hledáte finanční prostředky na financování projektu?
Potřebujete půjčku k zahájení podnikání nebo zaplatit účet?

Poskytujeme půjčku jednotlivcům, organizacím, společnostem apod. Nabízíme půjčku ve výši 2% ročně.

Nabízíme Financování projektů / Podnikové úvěry / * Osobní půjčky

Kontaktujte nás pro více informací: Rolandhils2@gmsil.com

s pozdravem

Avatar uživatele

Prodáme dvě letenky na Zanzibar z této akce! Respektive, ozvěte se a zkusíme jestli budou ochotni změnit jména na letenkách. Termín 22. září - 3. října. Stálo nás to 6200 Kč za jednu letenku a teď se nám to kryje s termínem porodu. Díky všem, co nám chtějí pomoci a přitom se podívat do ráje.

Avatar uživatele

Asi by se hodil mail - oldskoolook@email.cz

Avatar uživatele

Zdravím,
doporučuji http://www.elmundo.sk/strastiplna-cesta-na-zanzibar/#more-1532
Našla jsem zde mnoho užitečných informací :)
Jinak my letíme 13.6 - 29.6, nemá někdo stejný termín? Díky

Avatar uživatele

Vrátili jsme se ze Zanzibaru s využitím této akce, tak přidávám info. V Lucembursku se dá zdarma parkovat před sídlem Deloitte za Ibis hotelem, který je vidět hned od letištní haly (cca 300 m). My tam měli auto celý měsíc. Letiště v Lucembursku je malé, stačí tam být tak hodinu dopředu. Zavazadla vám odbaví až na Zanzibar, takže se o ně nemusíte starat. Jen v Miláně musíte k odbavovací přepážce kvůli letence, jelikož jde o jinou leteckou společnost. Lety tam byly ok. Luxair dává při cestě do Milána svačinu a pití. Oman Air při cestě do Ománu dává jídlo, později svačinu a neomezené pití včetně alkoholu. Jestliže v Ománu budete chtít do města, musíte zaplatit jednodenní vízum cca 335 Kč. Z letiště v Ománu jezdí levné, pohodlné autobusy. Taxi je z letiště drahé, po městě už tolik ne. Z Ománu na Zanzibar dostanete v letadle jedno jídlo. Na Zanzibaru musíte zaplatit vízum 50 USD (pouze kartou), očkování proti žluté zimnici nikde nechtějí (dokonce ani když jsme přiletěli na Zanzibar z pevniny Tanzánie). Pokud cestujete nízkonákladově, neberte si z letiště taxi, je drahé. Stačí projít místem, kde taxi parkují, dojít za závoru z letiště a na konci cesty jezdí místní autobusy dalla - dalla, které jsou velmi levné. Doporučuji vyměnit peníze hned na letišti, na některých místech Zanzibaru budete těžko hledat směnárny nebo bankomaty. Dolary přijímají jen lepší hotely a společnosti pro turisty, na ulici zaplatíte jen tanzánskými šilinky. Zanzibar je obecně drahý, zvlášť ubytování a jídlo. Doporučuji výlet do Tanzánie, která je oproti tomu pohádkově levná (kromě safari). Stojí za to navštívit safari a masajskou vesnici. Další typy najdete tady http://samocestovani.blogspot.lu/2017/03/tanzanie-zanzibar-tipy-na-levne.html . V jiných mých článcích se můžete dočíst i zážitky z našeho měsíčního pobytu. Při odletu buďte na letišti alespoň hodinu a půl předem, naše letadlo odlétalo asi o půl hodiny dřív. Cestou zpět jsme měli na přestupy v Miláně i Ománu jen hodinu a půl. Letadlo z Ománu bylo zpožděné o více než hodinu. V Miláně čekal před letadlem týpek s cedulkou "Passengers to Luxemburg", který nás během 20 minut provedl celým letištěm, zrychlenou kontrolou a dostal do letadla, takže jsme ho stihli. Při zpoždění tedy žádné strachy. Akorát nám nenaložili odbavené zavazadlo. To se pak řešilo na letišti v Lux, doručili nám ho o 2 dny později. Šťastnou cestu.

Avatar uživatele

Včera jsme se vrátili ze Zanzibaru, tak přidávám info. V Lucembursku jde parkovat kousek od letiště zdarma - před sídlem Deloitte za Ibis hotelem , který je vidět hned od letištní haly (tak 300 m). Měli jsme tam měsíc auto zcela zdarma. Letiště v Lucembursku je malé, stačí tam být tak hodinu před. Odbavená zavazadla pošlou přímo na Zanzibar, na přestupech se o ně nemusíte starat. Lety cestou tam ok. V Lux Air cestou do Milána dostanete svačinu, v Oman Air do Ománu na začátku jídlo a na konci letu svačinu. Cestou z Ománu na Zanzibar dostanete další jídlo. Pití kolik si řeknete včetně alkoholu. V Ománu si musíte zařídit jednodenní vízum, jestliže chcete do města, cca za 335 Kč. Z letiště i na letiště jezdí pěkné a levné autobusy. Taxi z letiště jsou velice drahé, ve městě už tolik ne. Na Zanzibaru musíte zaplatit 50 USD za vízum (pouze kartou), ale očkování proti žluté zimnici nikdo neřeší (i když jsme jednou letěli na Zanzibar z pevniny Tanzánie). Kdo cestuje nízkonákladově, doporučuji nebrat z letiště předražené taxi, ale projít kolem plochy s taxi, pak za závoru z prostoru letiště a na konci prašné cesty jezdí místní autobusy - Dalla dalla za velmi přátelské ceny. Doporučuji výměnu peněz na tanzanské šilinky hned na letišti, v některých oblastech budete těžko shánět směnárnu nebo bankomaty. Dolary se dají použít v lepších hotelích a turistických atrakcích. Na ulici vůbec. Zanzibar má všeobecně drahé ubytování i jídlo - údajně kvůli vysokým daním. Pevnina Tanzánie je oproti tomu pohádkově levná (kromě safari). Kdo má pobyt na delší dobu, doporučuji navštívit i Tanzánii - safari, masajské vesnice apod. Vše se dá domluvit na místě. Nemusíte nic bookovat dopředu. Kdo by chtěl víc tipů na levné cestování, posílám odkaz http://samocestovani.blogspot.lu/2017/03/tanzanie-zanzibar-tipy-na-levne.html. Na blogu mám i další články se zážitky z Tanzánie a Zanzibaru. Cestou zpátky je třeba být na letišti aspoň hodinu a půl předem. Do letadla jsem nasedali hodinu před startem a odlétali asi o 20 min dřív. Na přestup v Ománu a Miláně jsme měli jen 1 h 40 min. Letadlo z Ománu do Milána však mělo zpoždění 1h 10 min a to už byl docela problém. Při výlezu z letadla čekal týpek s cedulkou "Passengers of LuxAir" a museli jsme s nim proběhnout celé milánské letiště, protáhl nás rychlou kontrolou a letadlo jsme stihli. Naše odbavená zavazadla už však ne. Lux Air nám vystavila formulář a zavazadla zašlou na požadovanou adresu. Takže vše ok. Šťastnou cestu.

Avatar uživatele

Zdravím, Kláro, jedeme na Zanzibar v listopadu, mockrát tedy děkujeme za cenné rady! Mohla bych ještě poprosit o nějaký typ, kde jste byla na Safari? Jedeme na 3 týdny, máme tedy spoustu času na skvělé zážitky :) Děkuji Renata

Avatar uživatele

Renato, byli jsme na safari v národním parku Tarangire na severu. Je to jeden z menších a levnějších parků vhodný na jednodenní návštěvu. Viděli jsme mnoho slonů, žiraf, pštrosů, paviánů, antilop, pakoňů a jiných menších zvířat. Lvy a tygry bohužel žádné. Na to jsou lepší větší parky typu Serengeti. Na ty už ale musíte mít větší budget. Ještě jsem slyšela, že je pěkný a na zvířata bohatý národní park Mikumi, který je ze Zanzibaru dobře dostupný. Stačí se dostat ze Stone Townu trajektem do Daru a odtud už je park jen několik hodin cesty autem nebo autobusem. Severní parky jako zmíněné Tarangire, Serengeti nebo Ngorongoro jsou daleko a jsou dosažitelné spíše letecky.

Zdravím z cest. Díky této akci jsme se vydali na Zanzibar (28.2.–9.3.) a musím říct, že vše dopadlo skvěle. Ještě jsme to stihli před začátkem dvouměsíčního období dešťů, které by mělo začít okolo 20.–22.3.2017. Letenky nám seděly, změny žádné nebyly, jen škoda, že jsme si v Ománu při cestě zpět nezajistili dopředu přes Oman Air hotel, dostali bychom tranzitní vízum zdarma (5 riálů = 335 Kč na osobu) a hotelový pokoj za lepší cenu. Každopádně obava, že nás nechají něco doplácet za letenky, se nenaplnila. A moje doporučení: 1) Ubytování v Lucembursku - Ibis Hotel (cca 400 metrů od letiště) - dobrá kvalita vs. cena. 2) Parkování na parkovišti M - nejlevnější (5 EUR/den). 3) V Ománu si zaplatit víza (5 OMR = 335 Kč) a projet si město - zde je levnější půjčit si auto, než taxíky. Taxi jsou velmi drahé, jen nástupní sazba z letiště byla 6 OMR = cca 400 Kč, jinde pak už co usmlouváte. 4) Pokud zůstanete na letišti, tak u Gate 11 jsou pohodlné kožené lehátka, dá se tam v klidu přežít dlouhá pauza (pokud budou volné). 5) Na Zanzibaru Vám poradí a třeba i dopravu z letiště do hotelu nebo výlety zajistí skvělý průvodce - Muddy Hussein (+255 773 835 369, muddyhussein@gmail.com - odkažte se jménem Martin). Přeji stejně skvělé zážitky i Vám... Martin

Avatar uživatele navrhovani.brno

Martine díky za info, jsi zatím jedinný, kdo byl ochotný a dal nám ostatním zpětnou vazbu, ať víme na čem jsme.

Avatar uživatele KKM

Pridavam se k Tomasovi, diky moc za info, konecne si nekdo nasel par minut, aby napsal par radku, co a jak dopadlo. Jeste maly dotaz - jak na ZNZ vyzaduji/nevyzaduji ockovani proti zlute zimnici, kdyz je prestup v Muscatu (cca 2 hodiny)?

Chtěl jsem napsat dřív, ale cesta z Lucemburku docela vyčerpá... :) Sice můžete mít tempomat na 160 km/h, ale jsou místa na dálnici, kde prostě 10 km jedete i přes 30 minut (Norimberk, Heilbronn, Hockenheim). Každopádně z Brna je to 10 hodin, proto jsme volili ubytování i při cestě tam (minimalizovat riziko, že nám uletí letadlo díky problému na dálnici) i při cestě zpět (cesta letadlem unaví). Co se týká žluté zimnice, ještě v roce 2012 na zanzibarském letišti seděla obstarožní černoška při těle a kdo neměl potvrzení o očkování (pozn.: přímý let z Amsterdamu) tomu za poplatek dala injekci bůhví čeho. Letos je zajímaly hlavně peníze za vízum (50 USD), oskenovat si všechny prsty, nafotit obličeje a na žlutou zimnici se nikdo neptal. Každopádně se to ale může lišit podle nálady celníka. Taky doporučuji mít přesně peníze. Jinak eura mění 1:1 s dolary, takže i když si vezete eura, je dobré mít 50 USD na vízum přesně. Hned za bránou se na Vás vrhnou nosiči, aby Vám pomohli s kufry a za 30 metrů si jsou schopni naúčtovat i 10 USD. Nejlepší je odmítnout rázně hned na začátku „Hakuna huduma” - žádný servis. Také je dobré mít domluveného řidiče (nebo taxíka), protože místní Vám dají cenu, ze které se Vám protočí panenky. Navíc při příletu v 1:30 ráno jinou šanci dostat se do Stone Townu (8 km) nebo na hotel (40-60 km) opravdu nemáte. My si domluvili průvodce (Muddy Hussein, +255 773 835 369, muddyhussein@gmail.com), který má licenci a minivan pro 6 osob, proto jsme se vyhnuli všem zbytečným výdajům. Navíc umí zajistit výhodnější výlety (než prodavači na plážích nebo v „oficiálních” hotelových obchodech/recepcích. V případě dalších dotazů klidně napište mail - martin@kaminsky.cz. Pokud budu vědět, rád poradím. Martin

P.S.: Pár fototipů na výlety najdete na http://kaminsky.cz/foto/zanzibar/galerie. Letošní fotky tak rychle nebudou, nemám na webu ani Filipíny ani Madagaskar (další 2 dovolené s akcemi od cestujlevne.com)

Avatar uživatele KKM

Diky moc Martine za odpovedi, urcite jsou uzitecne pro nas vsechny, my sice letime az na Vanoce, ale to se asi toho tolik nezmeni, takze az to bude na poradu dne, urcite napisu a jeste se poptam na nejake veci, co me do te doby napadnou... No ja pojedu autem do Lucemburku z Ostravy, tak zvazuju jet pres Polsko a Drazdany, atd... A nocleh mam buknuty v Ibisu u letiste, takze spis to pojmu tak, ze vyjedu brzo rano a snad nejak k veceru dojedu do Lucemburku. A zpet asi nekde cestou hodime nocleh - po te ceste letadlem pak asi jeste jet naraz tech 1200 km by bylo dost drsne...

Avatar uživatele Korcula1

To KKM já bydlím v Havířově a uvažoval jsem jet autem do Mnichova a z Mnichova letět letadlem do Lux.4 x za den letí letadlo a letenka vyjde na 2134,-

Avatar uživatele KKM

No nad tim ja zvazovat nemuzu, auto v MUC mi nepomuze, zpet letime pres MXP, takze bych pak musel jeste resit presun z Milana do Mnichova. A to uz mi u dvou lidi asi vyjde levneji i jednodussi holt do toho LUX zajet... Nebo mozna jeste neco vymyslim, uvidime, zatim je varianta auto, ale treba prijdu na lepsi moznost...

Avatar uživatele Korcula1

To Helena Tak dostal jsem dnes email od agentury. Navrhují mi lety 14.12. Lux -Muc 14.30,Muc-Mus 21.45,Mus-Zan 15.12.8.45. Zpáteční:23.12. Zan-Mus 6.00,Mus-Muc 14.30,Muc-Lux 24.12. 16.10 odlety. Musím do 5 dnů poslat potvrzení. Uvažují ,že bych zůstal na 4 dní v Ománu a koupil si jednosměrné letenky zpátky do Vídně.

Avatar uživatele andelovahelena

Zdravím, právě teď mi přišel mail, že letecká společnost mění itinerář letu. Dobrá zpráva je, že letenky tedy nezrušili, ovšem zpáteční let ze Zanzibaru do Muscatu posunuli o 2 dny. Což by ani tak nevadilo, ale už nenavazuje let z Muscatu, který nechali původní (nově 19.12. 12,40 hod přílet do Muscatu, ale přípoj 18.12. 14,30 Muscat) . Takže nevím co s tím...máte nějakou zkušenost jak toto řešit. Nebo je to taktika letecké společnosti?

Avatar uživatele Alan_Turista

Pravé mi přišel e-mail taky... me z původního odletu 25.12. V 21.00 přesunuli let na druhy den rano uz v 6 a ostatní lety navazují.

To je zvláštní, že to nenavazuje... Neposlali třeba i posun letu z Muscatu? Možná popřípadě zkusit kontaktovat přímo Oman air a zeptat se jich na to. Jinak mně taky posunuli odlet. Místo 13.11. v 17:20 na 14.11. 6:00, ale měl bych stíhat původní let z Muscatu, mám na přestup 1:50h. Alespoň nebudu muset trávit noc na letišti v Muscatu. Jen ten ranní odlet je dost brzy :-D

Avatar uživatele Alan_Turista

Michaeli mám to úplně stejně, vyhýbám se prespani v Ománu a mám přestup jen 1h50

Avatar uživatele andelovahelena

No to právě neposlali, kontaktovala jsem mytrip, že lety nenavazují, tak uvidím co odpoví. Každopádně takto nastavená letenka je mi naprosto nanic... https://www.mytrip.com/cz/account/flight_reservations/schedule_changes/474800/customer_approval?v=457f864f1e4e9810972091a046cbd9dd7f0164a6

Avatar uživatele Korcula1

Tak ty lety mi přehodily úplně stejně jak Vám letím ze ZAN o 2 dny později, ale z MUC ten odlet do Mnichova zůstal stejný.

Avatar uživatele jaroslavh

Taky mi dnes došel email. Časy mi nepřehodili, ještě aby napsali co měli letět nedávno a už tam jsou :) Jinak mám dotaz na zkušenější. Poslední segment máme MUC-LUX.. Přílet do MUC máme v 18:30 večer, odlet do LUX je pak v 9 ráno. Takže přes noc. Je tam nárok na nějaké přespání? Případně, pokud bychom měli bagáž, tak vydají bez problémů? Díky :)

Avatar uživatele kalousek.ales

ahoj, mě to posunuli na dvou letech o cca. 15 min. takže bez problému navazuje.

Zavazadla v pohodě vydají, ale žádný nárok na přespání tam bohužel není a buď budete muset spát na letišti nebo si zaplatit ubytování. Popřípadě tam ukončit cestu a jet busem do ČR, pokud byste ovšem nejeli do LUX autem.

Avatar uživatele jaroslavh

Jsme z Brna, zvažujeme možnost při cestě do LUX letět Brno - Eidhoven + bus/vlak.. Zpátky chceme končit v MUC a zkusit ještě na noc domů... Přespání by nevadilo. Pokud by bylo zadarmo, byl by to příjemnej bonus spíš. Tak jsem se jen chtěl informovat. Díky za odpověď a ostatním hodně štěstí při "nepovedených" přesunech letu :)

Avatar uživatele KKM

Nam taky prisel ted vecer mejl od Letusky, misto 25.12. v 17:20 nam presunuli let na 26.12. v 6:00. No snad tam bude nejaka rozumna doprava (aspon tago aby slo ulovit :) ) na ten odlet v 6 rano... To Alan - tak koukam, ze minimalne zpet letime stejne...

Avatar uživatele jaroslavh

KKM & Alan: Jestli máte odlet ze ZNZ 26.12. v 6 tak letíme taktéž... Tak snad klapne všechno v pořádku :)

Avatar uživatele KKM

Ano, taky mam stejny odlet - 26.12. v 6:00... Koukam, ze s takovou bude plne ero "lovcu" tehle akce :)))

Avatar uživatele marekstach

To KKM: nám to také posunuly na 26.12. v 6:00 takže nás tam bude více :-)

Avatar uživatele Korcula1

Taky to mám posunutý na 26.12. v 6 hod. ale odlet z Muscatu mám pořád stejný 25.12.17.......

Avatar uživatele andelovahelena

Už Vás někdo ohledně nenavazujících letů kontaktoval? U mě zatím nic...

Avatar uživatele Korcula1

Zatím taky nic, že prý odpověď dostanu do 13.3.2017 10.00.Tak potom dám vědět co a jak.

Avatar uživatele KKM

Tak nam nic dalsiho menit nemuseli, podle puvodniho itinerare jsme meli do Muscatu priletet 23:45 a pak se tam celou noc potulovat a tou zmenou odletu na druhy den v 6:00 nam zkratili prestup v Muscatu na 1:50 nebo 2 h, tak nejak, takze nam zbyvajici lety vlastne nechali stejne...

Avatar uživatele andelovahelena

To Korcula1...nastal u Vás nějaký posun v přebukování letenek? U mě nic, mytrip na mail nereaguje. Zkusím napsat ještě důraznější mail a uvidím...Ještě mě napadlo, že bych si to zkusila změnit sama přímo u Ománu, ale asi tam budou dodatečné náklady. Otázka je, kolik by si naúčtovali a jestli by se to ještě vyplatilo. Máte nějaké zkušenosti?

Avatar uživatele Korcula1

Ahoj, zatím je posun takový ,že mi odepsali. Dobrý den David, Je nám líto, že nám odpovědět na e-maily klientů v současné chvíli trvá déle, než je obvyklé. Brzy Vás budeme kontaktovat. Myslím, že ještě chvíli počkám a potom ještě jednou napíši...... Četl jsem na fly4free že hodně Polákům už lety zrušili. Zkušenosti s přebukováním u let. společnosti nemám, ale myslím, že by ty lety měli přebukovat zprostředkovatelé letenek.

Avatar uživatele KKM

Lidi, kteri uz mate terminy a uz letite/neletite, davejte prosim, vedet co a jak to bylo u vas - prubeh, pripadne problemy nebo naopak rady - nejde tak az o me, ja mam termin az na Vanoce - ale myslim, ze je tu spousta lidi i s drivejsimi terminy, kteri budou vdecni za jakekoli info, aby vedeli co a jak je asi ceka, nebo neceka... :) Vzdyt je to jen par minut nekde na wifine a hned bude spousta lidi rada, ze ma jakekoli info... ;) Dekuji predem za me i ostatni... ;)

Avatar uživatele navrhoani.brno

Jak vidno, kdekomu ani nestojí za to napsat pár řádků, např. v pořádku, lety proběhly bez komplikací... atd. , ale při bookování tu lítá jeden dotaz za druhým o pomoc... no nic, tady sem našel alespoň první vlaštovku u poláků: https://translate.google.cz/translate?sl=pl&tl=cs&js=y&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.fly4free.pl%2Fforum%2Fprobujemy-leciec-na-zanzibar-z-fly4free%2C252%2C106888%26hilit%3Dluxair&edit-text=&act=url

Avatar uživatele KKM

No, to presne jsem rikal zene. Kdyz nekdo potrebuje radu nebo nejaky tip, tak tu minutu casu na dotaz obetuje, ale kdyz svou zkusenosti muze pomoci spouste jinych, kterym se blizi termin a nevedi vlastne nic, tak to uz je "moc prace". Se priste taky vykaslu na odpovidani na ruzne (casto pitome) dotazy... :(

Avatar uživatele pat.rik83

Ahoj,vratili jsme se dnes rano,vse bez problemu. Meli jsme strasne kratky prestupy a z Lux do MXP na nas na MXP uz cekala letuska a vzala nas hned na boarding,takze pohoda. Oman air v pohode,jako vsechny spolecnosti. Ockovani nikoho nezajimalo,50USD viza a je to mozny platit asi jen kartou. Jestli nekoho zajima vice,klidne napiste.

Tak co, nějaký info jak to proběhlo? :D předpokládám, že asi v pohodě, když si tu zatím nikdo nestěžoval. Jak probíhal let s Oman air? Dalo se to vydržet přes 5 hodin v 737? :D

Avatar uživatele Korcula1

A to tu už někdo psal, že letí 26.2. a není tu žádné info co a jak...

Avatar uživatele pat.rik83

Dalo se to prezit uplne v pohode,asi nemaji ty sedacky tak nasekany...zpatky meli dokonce v sedackach TV. Takze lety uplne OK.

Avatar uživatele kalousek.ales

Ahoj mám letenky na 14.12. s návratem 24.12. - Určitě pojedu do LUX autem, kdyby se chtěl někdo přidat, dejte vědět.

Avatar uživatele Korcula1

Ahoj nemáš náhodou odlet z Lux.14.12. 14.30 hod. a přílet 25.12. 21.50 hod. David

Avatar uživatele kalousek.ales

Ahoj, nn letím z LUX 9:55 a z5 budu 24.12 - 14:05 - každopádně cestu tam tě vzít můžu.

Avatar uživatele Korcula1

Ahoj, jestli by ti nevadilo ,že jsme 3 já, manželka a syn tak bychom se s tebou rádi do LUX svezli. Pokud chceš tak mi napiš na můj email a domluvíme se: d.paseka@seznam.cz Zatím, David

Ahoj Aleši, nemáš náhodou ještě jedno místo volný? Vypadá to, že máme dost podobný lety...

Avatar uživatele k.vrbicka

Letíme 26.2. a máme už vystavenou letenku. Myslíte, že už je to stoprocentní a můžeme rezervovat ubytování? A jak je to u Luxair a Oman Air s jídlem v průběhu letu? Díky :-)

Avatar uživatele KKM

Tak ubytovani si buknout klidne muzete, to mam i ja i presto, ze pocitam, ze to zrusi. Ale ve vlastnim zajmu si zabukujte napr. pres Booking.com nebo nejaky jiny portal ubytovani, ktere muzete bezplatne zrusit, pripadne nejlepe, kde se predem ani nestrhava zadna zaloha... Tim nic nezkazite a pokud to zrusim, tak beztrestne zrusite i to ubytko... Stoprocentni to urcite neni a jeste nejakou dobu ircite nebude... Takze veskere pripravy doporucuji jen takove, aby byly bez ztrat stornovatelne... A jidlo u Omancu a Luxairu? Tak predpokladam, ze + - nastejno, jak jakakoli jina obdobna spolecnost. U Luxairu to jsou jen kratke preskoky, tak tam bude asi jen nejaky snack nebo suscenky nebo neco takoveho, u tech delsich legu predpokladam normalni teple jidlo... Ale kdyz se podivate primo na weby uvedenych spolecnosti do kategorie "service onboard/meal" nebo tak nejak by to tam melo byt, tam se vse doctete... :)

Avatar uživatele KKM

Jo az ted jsem si vsiml, ze mate let uz 26.2. - no tak to vam sice zrusit jeste muzou, ale tim, ze to je mene, nez 2 tydny pred odletem, uz byste museli dostat kompenzaci - podle vzdalenosti a delky letu, tady by to bylo asi 600 eur, ale pokud se s tou castkou mylim, at me nekdo opravi, nechce se mi to ted hledat.

Avatar uživatele k.vrbicka

Díky za info. Ještě mě ted trochu vyděsilo očkování proti žluté zimnici.. všude na netu v CR píšou, že není potřeba, pokud se letí z Evropy. Na stránkách ambasády v Berlíně ale píšou, že očkování proti žluté zimnici je aktuálné povinné pro všechny vstupy na Zanzibar. Neměnilo se to ted někdy?

Prosím pak info, jak to proběhlo a zda to bylo všechno ok. Díky :)

Avatar uživatele alena

Tak co? Odletěli jste bez problémů?

Avatar uživatele pat.rik83

Ockovani nikdo videt nechtel,vyplnite 2 lejstra na vizum(s tim si pak stejne asi vytrou pr... :D ) a hlavne zaplatit 50USD a co jsme vypozorovali,tak to jde jen kartou ! V Tanzanii zase udajne jen cash.

Avatar uživatele oldskoolook

Jak je to se stornem ze strany pasažéra? Asi v našem termínu budeme mít nakonec i termín něčeho dalšího, co jsme nečekali. :-D Doufám, že nám to stornují, ale kdyby ne, tak nevím jak peníze dostat zpět...

Storno ze strany pasažéra u levných tarifů není možné nikdy, pokud jste si nepřikoupili pojištění storna - a to se vztahuje pouze na zdravotní důvody. Takže peníze zpět nedostanete, ať už stornujete nebo necháte být...

Avatar uživatele kikina

Jaký máte termín? Je možná změna jména? Pokud ano tak za kolik?

Avatar uživatele KKM

Pochybuju - kdyz opomenu, ze to je error fare - ze u tohodle tarifu by byla mozna zmena jmena a pokud ano, tak to zpavidla byva za poplatek - dejme tomu 100 eur + rozdil v cene letenky mezi dobou zakoupeni a stavem ted... Takze vetsinou se i u "normalnich" letenek financne nevyplati menit jmena, uz se mi nekolikrat stalo, ze jsem potreboval vymenit cloveka a vysla levneji nova letenka a tu starou nechat propadnout... A tady v tomto pripade bych rekl, ze vubec neni co resit...

Avatar uživatele pazderova.market

Ahoj, máme termín od 4.3. (7:00) do 14.3. (21:35), plánujeme jet do Lucemburska autem, pokud by se někdo chtěl přidat :-)

Avatar uživatele Andrea.burikova

Neletite niekto 11.6.2017? Potrebujem poriesit dopravu do LUX pre 2osoby a keby isiel niekto autom a potreboval by zaplnit 2 volne miesta bolo by to super. Naspat chceme letiet z Milana.

Avatar uživatele vexi

Neletíte někdo stejnej termín. Budu tam 28.2 až 16.3??

Avatar uživatele pat.rik83

Letime 28.2-14.3

Avatar uživatele Korcula1

Já letím až 14.12.-24.12.2017

Avatar uživatele alena

My letíme 28.2.-8.3., s příletem do LUX 9.3.

Avatar uživatele pat.rik83

Nechce nekdo hodit do LUX :)? Jedeme autem, 2mista volna,cena urcite lepsi nez bus,vlak,letadlo apod :D

Avatar uživatele alena

Patriku, kde plánujete nechat auto?

Avatar uživatele pat.rik83

Budeme parkovat na letisti..

Avatar uživatele alena

Patriku, my můžeme nechat auto na 10 dní u hotelu IBIS BUDGET Luxembourg Aeroport (cca 400 metrů od letiště se shuttlebusem) za 70 EUR. Vychází vám to lépe?

Avatar uživatele pat.rik83

My mame parking na letisti na 15dni za 67euro..teda aspon to tak ukazuje :)

Avatar uživatele pat.rik83

Tak sorry,neni to na letisti,kousek od,ale odvezou a dovezou te na letiste. 10dni tam vychazi na 46eur

Avatar uživatele alena

Patriku, můžeš, prosím, poslat info o parkování, příp. i kontakt na sebe?

Avatar uživatele vladimirmandik

Ahoj, budeme na Zanzibaru od 3 do 17 března, první týden na severu v Nungwi a druhý týden necháváme zatím otevřený, přemýšlíme i nad cestou do vnitrozemí. Když tak: vladimirmandik@gmail.com

Avatar uživatele mbelzik

Zatím to vypadá nadějně, když to neruší. :-) Máte někdo zkušenosti s parkováním v Lux? Koukal jsem, že je placené parkoviště za 5 EUR na den (což je super cena), ale nevíte jestli se nedá auto prostě někde na "výchoďáka" zdarma nechat ve městě a na letiště dojet busem?

Avatar uživatele Thomson

parkování jsem již také hledal .. zatím jsem našel dvě možnosti: 1) Economy parking na letišti a následně zdarma kyvadlovou dopravou na letiště; 5 euro na den https://www.lux-airport.lu/passengers-visitors/parking/ 2) P+R Kirchberg / Luxexpo - jestli dobře čtu, tak je ZDARMA (žádné podmínky, že max 24 h apod. jsem zatím nenašel) http://auto.luxweb.lu/en/guidance-parking-Park%20and%20Ride-luxembourg/parking-kirchberg https://www.parkme.com/search?q=Circuit+de+La+Foire+Internationale%2C+Lucembursko

Avatar uživatele karel.viktora

Parking vypadá do dobře, ale radši poletím na Charleroi a busem, než sedět 9 hodin v autě. Zpátky to chci vzít z MUC.

Avatar uživatele Korcula1

Jsem ze severní Moravy tak pojedu autem na letiště do MUC a potom letadlem do Lux. myslím že ten let vyjde na 820 eček a nazpátek zase vysednu v MUC.

Avatar uživatele Alan_Turista

Já určitě autem jedu, jelikož jedeme ve dvou a když si vypočítám spotřebu tak se to cenově, pohodlím i rychlostí vyplatí než kdybych jel tam autobusem a zpátky z mnichova. Případně letím 15.12. - 25.12 ( lux 26.) kdyby se chtěl někdo svést.

Avatar uživatele KKM

Tak jak, uz je nekdo, komu to zrusili? Ja zatim jeste OK.

Avatar uživatele karel.viktora

Taky jsem čekal, že to zruší, ale včera mi dokonce strhli peníze... Tak uvidíme, do prosince je hodně daleko...

Avatar uživatele KKM

Aha, to ja bohuzel nepoznam, platil jsem to kreditkou a tam neni banking, takze nepoznam okamzik, kdy mi to fakticky strhnou. Az na vypisu. No narazil jsem soce na FT i na nekterych mistech, ze jim to zrusili, ale bylo to hned vcera rano a jen asi 3 prispevky... Tak uvidime, no...

Avatar uživatele Korcula1

Zdravím taky zatím OK dnes mi stihli peníze. Můžou to zrušit po celou dobu až do prosince?

Avatar uživatele KKM

Teoreticky klidne, pokud to stihnout dele, nez 14 dni pred odletem, maji to bez sankce.

Myslím si, že jasno bude když odletí první skupinky lidí z Lucemburska. Potom to sice mužou taky zrušit, ale ta pravděpodobnost bude o dost menší.

Avatar uživatele Korcula1

A největší pravděpodobnost ,kdy ruší lety je první týden nebo 14 dní?

Avatar uživatele KKM

Jednou mi Oman zrusil letenky - error fare a zrusili nam to tak do tydne max... Mozna bych to podle mejlu i dohledal... Aha, tak jsem kouknul na mejly a tehdy buknuto 22.3.2013 a zruseno Oman Air dne 10.4.2013, tak cca za 3 tydny...

Hele borci, máte v rezervacích dohledatelné ty segmenty operované Oman Air? Volal mně teď kámoš z D, že jim všem flugladen.de stornoval letenky a poslal e-mail s tím, že se jednalo o technickou chybu v rezervačním systému a že dle nějakého bodu jejich AGB Oman Air letenky stornoval a vrací jim prachy:-(

Zatím mám všechno v pohodě jak v rezervaci, tak na stránkách Oman air, tak jsem docela zvědav jak to dopadne.

Avatar uživatele KKM

ZATIM to mam vsude Confirmed... Ale od zacatku s tim 50/50 pocitam, ze to stornuji, no uvidime... Omanci uz nam jednou ukazali prostrednik a bez mrknuti zrusili z duvodu "chybny tarif" - za 12500 do KUL v C class...

Avatar uživatele milan.jiricek

Na FT už někdo psal, že mu letenky zrušily. Příjde mi to celkem brzo, ale vzhelem k tomu, že to vydrželo docela dlouho a prodalo se toho dost, tak bych se ani nedivil. Každopádně držím palce.

To jsem na to upřímně zvědav, ale je možný, že to zrušili jen někomu, kdo to třeba koupil pozdě. Už jsem zažil pár chyb, kdy to někdo objednal do 2 hodin (od objevení) tak letěl a kdo později, tak mu to zrušili. Možná i zaleží na tom, kde to člověk kupoval. Tak uvidíme jestli to budou rušit, ale já jsem spíš optimista, tak věřím, že to nezruší a všichni odletíme i přesto, že to objednalo opravdu hoooodně lidí na celý rok :-D

Avatar uživatele chjsn

Co je to prosím to FT? Link? Díky moc

Avatar uživatele KKM

Web a forum FlyerTalk...

Avatar uživatele chameleons

No já nevím, nenašlo mi to lepší cenu než 15000. Dělám někde chybu?

Avatar uživatele 3884

Jednalo se o chybový tarif, respektivě chybně naceněnou letenku. Většinou tyhle akce bývají platné pár hodin. Tahle chyba trvala skoro 24 hodin, než to někdo opravil. Bohužel 2 dny po akci je opravdu už pozdě na to objednávat.

Avatar uživatele martan

Ještě něco zbylo?

Avatar uživatele Olynth

Nenašlo by se něco na srpen? Ať hledám jak hledám - nic.

Avatar uživatele jaroslavh

Koupil jsem letenky na prosinec, ale až teď mi nějak docvaklo co očkování... Je potřeba? A na co?? Případně jak dopředu ať mám čas to řešit :) Díky :)

Tak nejhorší bývá táborská chřipka.

Avatar uživatele jaroslavh

Dík za radu... A něco z vážnější jamky?

Avatar uživatele Milans

Jaroslave, máš přístup k internetu? Tam existuje řada vyhledávacích služeb, já doporučuji Google (www.google.com nebo www.google.cz). A přes Google si jednoduše vyhledáš odpověď na svojí otázku.

Avatar uživatele KKM

http://lmgtfy.com/?q=o%C4%8Dkov%C3%A1n%C3%AD+zanzibar

Avatar uživatele jano.baso

Ahoj...ak by si někdo rozmyslel a šlo by prebookovat tak se dobrovolně hlásím :) našel jsem pozdě:((

Ahoj, někdo odlet 16.12 přes Mnichov nebo zpět 25.12 přes Mnichov? Mohli bychom vymyslet společně cestu do Lucemburska, a přemýšlím, že na cestě zpátky bychom končili již v Mnichově, přece jen je to blíž. Díky

Avatar uživatele mikybenes

Ahoj já mám taky termín 16 až 25.12.Cestu tam mám přes Mnichov,ale zpátky do Mílána.Když tak se ozvi na mail:mikybenes@seznam.cz.Jinak přeju pěknou dovolenou.Michal.

Avatar uživatele pchairman

Už je to asi pase, na Letušce to sice terminy najde, ale při pokusu o rezervaci píše, že let je nedostupný a na jiných portálech je to ani nenabídne...

Avatar uživatele mareksolar

Dobry den, mne teda nejde ani jeden termin a zkousim rijen, listopad i prosinec...jde to nekomu?

Avatar uživatele vacla

Zdravím, zakoupil jsem termín odlet z Lucemburska 15. prosince 19:10, přílet zpět 24. prosince 17:20. Rád bych se s někým svezl a přispěl na dopravu, klidně i jeden směr. Kdyžtak vacla@vcerny.cz Díky!

Avatar uživatele vacla

ups, oprava, přílet 25. prosince 22:30 ..

Avatar uživatele Alan_Turista

My odlítáme 15. ve 14.30 a zvažujeme auto nebo autobus

Avatar uživatele Mishika

Funguje to ještě? Mě to pokaždé napíše: Omlouváme se za vzniklé potíže, ale vybraný let již není dostupný. Prosím, vyberte jiný nebo začnete znovu.

Avatar uživatele marekstach

Zdravím, nemá někdo zkušenost jestli "Ománci" nenabízejí při tranzitu delším 10 hodin ubytování nedej bože prohlídku města po vzoru Turkish? Dík

Ahoj, Oman Air bohužel zatím zdarma nenabízí ani jedno...

Avatar uživatele majis

Ahoj, jsou aktuani jeste nejake listopadove terminy, prosim? Nejak se mi nedari to nakombinovat.. okolo 3 tydnu

Avatar uživatele beruna

Jak dlouho je nutné čekat s dokoupením přípojů? Jak brzy by to letecká společnost zrušila?

Avatar uživatele Mishika

Když zaplatím hotově v kanceláři u Letušky, tak je pak šance že mi nevrátí ty peníze zpět??

U Letušky je jakýkoliv druh platby bezpečný, jen se může stát, že než stihnete zaplatit, letenky už budou pryč :)

Avatar uživatele bmates

Ahoj, někdo termín 08.12. - 19.12.2017

Avatar uživatele pnutter

Možno si tento termín kúpim aj ja. V akých časoch letíte? Ako idete na letisko? pnutter@seznam.cz

Avatar uživatele pnutter

Letíme dvaja 8.12. odlet o 19.10 a prílet 19.12. o 21.25. Uvažujeme, že pojdeme autom na letisko. Nechcete sa pridať?

Zdravím... Taky se vracíme 19.12 ze Zanzibaru odlet v 5:35 ráno.... Kdyztak dobes-petr@centrum.cz

Avatar uživatele JanaRektorikova

Zdravím, nekdo v terminu okolo 16.listopadu az 26.listopadu? Co treba spolecna cesta atd.? :) Popripade jiny termin, prizpusobime se...Koukam ze letenky jeste jsou.

Avatar uživatele JanaRektorikova

Nakupuji teda pres skyscanner, je to bezpecne? Diky

Avatar uživatele david1991

Proslo to pres ten skyscanner??

Avatar uživatele Alan_Turista

odlet 15. a přílet 26.

Avatar uživatele vili9

Když mi došla na email elektronická letenka a odečetly se mi peníze z účtu, můžu s tím počítat na 100%? :)

Pár dní bych vyčkal, ale šance je veliká :)

Avatar uživatele bobr.vesely

Funguje to jeste nekomu? zkouším booknout termín přes vánoce ale vše se zobrazuje jako nedostupne

Ano, mě funguje rovnou příkladový termín přes Vánoce, dlouho mi nešel, změnil jsem připojení a najednou jde :D

Avatar uživatele bobr.vesely

jak to myslíš připojení?

Avatar uživatele jaroslavh

Teď jsem koupil na 17.12. - 26.12.. Ještě tam kolem těchto dat něco bylo, tak můžete zkoušet.. :)

Zdravim koupen termin 12.12-19.12 ....potkame se s nekym???

Avatar uživatele pnutter

Možno si tento termín kúpim aj ja. V akých časoch letíte? Ako idete na letisko? pnutter@seznam.cz

12.12 9:55 z Lux do Mnichova potom v 21:45 z mnichova Zpět 19.12 5:35 ze Zanzibaru přes Muscat do Milána kde to asi ukončíme... Asi poletíme jen s prirucakem letím já plus kámoška..Do Lux asi Ryan z Prahy do Bruselu a pak busem na letiste

Avatar uživatele beruna

Prosím byla by možná nalézt trasa 20.11-2.12 a na cestě tam nebo zpět 2-3dny v ománu? Jestli se tam Teda může a je bezpečno

Avatar uživatele lindakaderkova

Uz je po akci?? nejde mi to booknout

Někomu ještě funguje, asi zkoušet jiné termíny/lety, je o to velký zájem :/

Avatar uživatele bejcek.ladislav

Prosím o radu. Když si koupím letenku z Luxemburku do Zanzibaru s přestupem v Mnichově. Jde vynechat první část letu a nastoupit až v Mnichově?

Dobrý den, nikoliv, toto není možné nikdy, ostatně je to i napsáno v článku. Vynecháním jednoho letu automaticky ty ostatní propadají.

Avatar uživatele bejcek.ladislav

Dobrý den, děkuji za odpověď.

Avatar uživatele ppadamekk

"Vynechat" můžete leda úplně poslední let, kdy už o nic nejde. :)

Avatar uživatele Alan_Turista

Mam jeste dotaz k letenkam, nevím jestli to šlo změnit nebo ne, ale mám nastaveno že způsob doručení: vyzvednutí v kanceláři… Máte někdo s tímhle zkušenost?

Napiste mail na letusku, preposlou vam letenku :)

Avatar uživatele Ivanapuchalova

Kluci super koupeny 4 letenky pokud to projde bude to moc hezká dovolená!!

Avatar uživatele aneta.christov

Koupeno právě teď. Takže to může někomu ještě fungovat.

Avatar uživatele fero

nazdar nikdy som nekupoval letenky cez letusku, co to znamena tam ta jedna veta spusob douceni, vyzvednuti osobne a neda a to nijak obist, po co si tam mam prist osobne alebo tam nemusim ist vobec , lebo cestu do cze nemam

Avatar uživatele Alan_Turista

Mam ten samý dotaz, taky tam mám osobní odběr.

Avatar uživatele veronika.gureckov8

Nic to neznamena. Volala som tam, lebo som z toho bola tiez smetena, ale slecna na telefone mi povedala, ze len mam potvrdit objednavku a zaplatit to a letenka mi pride na mail. Tak sa aj stalo.

Avatar uživatele Alan_Turista

Mě zatím přišli dva @ každý pro jednoho cestujícího od asiana spol, jak se jmenuje electronic ticket receipt... Tam je odkaz na Check my Trip a vše je potvrzené, tak jen přemýšlím kdy dostanu opravdové letenky.

Avatar uživatele Alan_Turista

Aha, já jsem zatím vždy letěl jen po Evropě s nízkonákladovkama, a online check-in lze? Nebo tady se to dělá až na letišti na přepážce?

Avatar uživatele jakub.kolek

Zdravím, letenky mi nejdou koupit, nevím proč, objevuje se hláška: Omlouváme se za vzniklé potíže, ale vybraný let již není dostupný. Prosím, vyberte jiný nebo začnete znovu. Někdo nějaké zkušenosti, co s tím?

Avatar uživatele lindakaderkova

Me taky, co s tim????

Avatar uživatele nathaile

Turista a jeho dotaz: to se letí z Milána do Maskatu přes Sýrii apod.? Ne riskantní, že letadlo sestřelí IS? :)

Sýrie je bezletová oblast :) Trasa vede přes Egypt a Saúdskou Arábii.

Avatar uživatele kocman.milan

Jsem slepý nebo nejdou koupit dvě letenky najednou? Hodilo by se mi aby mi s přítelkyní dali místa vedle sebe...

V horní liště (vedle nápisu "Zanzinbar (ZNZ), Tanzánie") je tlačítko "Změnit". Pod tím se dají navolit dvě osoby.

Avatar uživatele veronika.gureckov8

Wau. Kupenych 7 leteniek. Dakujem krasne. To bude super dovolenka :)

Avatar uživatele blanka-24

Ahojky, můžu se zeptat, jak se nejlépe ráno ve 3 dostat ze stanice autobusu (Lucemburk) na letiště? Máte s tím někdo zkušenosti? Vyjde taxík draho? díky

Avatar uživatele miharu

Ahoj, taxik v Lucemburku je hodne drahy. pocitej minimalne 2E/km :-/ podivej se na aplikaci CFL, to je neco jako IDOS pro Lucemburk. Jezdi i nejake nocni spoje, ale nejsem si jisty jestli i na letiste. Lucemburk je sice dost maly, ale letiste je cca 11km od nadrazi.. takze tak do 30E byste se meli vejit

Řešil jsem to před rokem, ale nic tam tak brzo nejezdí. Taxík jediná možnost. A letiště otevírá ve 4 ráno.

Ahoj, záleží, v jaký den přijedeš. Pokud v noci z pátku na sobotu nebo ze soboty na neděli, pak k zastávce, kde stojí Regiojet (P+R Bouillon) jezdí noční autobus do centra (odjezdy 3:08 a 3:20), u hlavního nádraží (Gare centrale) vystoupíte a hodinu a půl počkáte na autobus číslo 29, ten přijede na letiště v 5:04, což k odletu v 6:30 stačí. Jízdenka bude stát 2 €. Pokud v jakýkoliv jiný den, pak se obávám, že taxík bude nutností, to bude těch +- 30-35 €.

Avatar uživatele blanka-24

Tak to jsem se na to dívala správně. ještě bych se ráda zeptala, pokud můžu. Cesta zpět - přílet ve 22,30 hodin, ale busík se Studentem jede už ve 21,30 hod. Zmínili jste se, že se letiště zavírá tzn., že nás vypustí na ulici? Že se tam nedá přespat? Děkuji za info

Přesně tak, bohužel nedá, letiště má od půlnoci do čtyř ráno zavřeno.

Nebo Uber ;)

Avatar uživatele miharu

Uber jsem v Luxu nikdy nevidel. fakt tam je? Ja tam travil cca 6 tydnu pres leto a nic :)

Avatar uživatele t

:( Ted to opravili / nefunguje to

Avatar uživatele KKM

Ted jsem zkousel zrovna tady uvedeny termin a vzalo mito, teda dosel jsem ke strance s platbou, ale cena porad zustavala stejna... Jestli by to zhavarovalo u platby, to nevim a zkouset nebudu :)

kupoval jsem před 10 minutama za 5400 uplně v pohodě na termín přes vánoce

Avatar uživatele monik.raspberry

Mně to bohužel pořád u všech termínů píše: "Omlouváme se za vzniklé potíže, ale vybraný let již není dostupný. Prosím, vyberte jiný nebo začnete znovu." :(

Avatar uživatele Filip

Taky koupeno! Listopad 5.11. - 20.11. Kdyby se chtěl někdo přidat, tak bych byl moc rád. :)

Avatar uživatele Wojtylacz

Ahoj, mam 5-21.11. , rad se dam dohromady :)

Avatar uživatele Filip

Skvěle! napiš mail na ksandr.filip@seznam.cz a domluvíme se ;-)

Avatar uživatele Andys

termín 3.11.-14.11. za 4600,- -> https://www.skyscanner.net/doprava/lety/lux/znz/171103/171114/cena-letu-od-lucemburk-do-zanzibar-v-listopad-2017.html?adults=1&children=0&adultsv2=1&childrenv2=&infants=0&cabinclass=economy&rtn=1&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&ref=day-view&seo_airline=aa#results

Avatar uživatele Andys

a ještě jeden 5.11.-14.11. -> https://www.skyscanner.net/doprava/lety/lux/znz/171105/171114/cena-letu-od-lucemburk-do-zanzibar-v-listopad-2017.html?adults=1&children=0&adultsv2=1&childrenv2=&infants=0&cabinclass=economy&rtn=1&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&ref=day-view&seo_airline=aa#results

Avatar uživatele KKM

No my sice mame dlouhy prestup v Maskatu, ale pres noc, coz se do mesta asi moc poustet nebudem (bezpecnost v noci?), ale spis mam dotaz, zda se v Maskatu plati i tranzitni vizum, pokud neopustime letiste...

Ahoj, tranzitní vízum se neplatí, neopustí-li se tranzitní prostor letiště.

Avatar uživatele KKM

Diky...

Avatar uživatele tatra-auto

http://www.omanair.com/en/holidays/oman-stopover

Avatar uživatele inutihar

Ehm... "The Oman 1 free night stopover offer must be as part of a minimum 2 nights stay or maximum of 3 night stopover stay in Oman."

Někdo 5.11.-13.11(v Lucemburku 14.11.)? Že bychom se třeba domluvili na spolecne dopravě ☺ Btw předpokládám počkat pár dni jestli to nezruší co? Na Omanair je to confirmed a na luxair taky, jen mě překvapilo, že na Luxair chybi let ze Zanzibaru do Muscatu a přitom na Omanair normálně je ?

Avatar uživatele Wojtylacz

Ahoj, take odletam 5.11, rad se na doprave domluvim :)

Avatar uživatele pharantova

Mám a na poslední chvíli vánoce, 19.12. až 26.12. jen mi nešlo zadat 3 letenky najednou a pak už nešel jeden let na poslední letenku, takže o 2.000,- Kč poslední letenka dražší, ale to už nevadí, i tak je super...díky. Díky Vám letošní vánoce byly v Mexiku a letos Zanzibar...

Avatar uživatele tatra-auto

Poradíte, jak se dostat na rezervaci na stránkách u Omanair? Jelikož je výchozí letoště LUX, tak se není možné přihlásit, pouze u LuxAir. díky

Zadáš tam číslo rezervace (jiný než u Luxair, najdeš na letence ) a das výchozí letiště Milan a ukáže ti to celou rezervaci i s letem z Lucemburku

Avatar uživatele tatra-auto

Moc díky, nevšiml sem si toho druhého rezervačního kódu.

Avatar uživatele pat.rik83

Poradite,kde najdu to druhe cislo rezervace? Letenky mi prisly,ale at zadavam co zadavam,tak vsude pisou vase rezervace nenalezena..

Avatar uživatele Ivanapuchalova

Poradil by prosím někdo když vložím do košíku píše to chybu nedalo by se koupit přes jiný server?

Avatar uživatele Alan_Turista

Tak nakonec vše klaplo, let 15-25.12 naprosto parádní včetně noci a poloviny dne v ománu. :)

Mám taky 15.-25. prosinec. Nepodnikneme pak třeba něco společně?

Avatar uživatele Alan_Turista

Mam jeste dotaz k letenkam, nevím jestli to šlo změnit nebo ne, ale mám nastaveno že způsob doručení: vyzvednutí v kanceláři... Máte někdo s tímhle zkušenost?

Avatar uživatele Alan_Turista

Když tak se ozvi a něco třeba vymyslíme, alverobchod@yahoo.com nebo facebook Alan Materna

Avatar uživatele vacla

Ahoj, mám taky 15.-25.12., kdyžtak vacla@vcerny.cz

Avatar uživatele karolina

Prohlídku Muscatu doporučuju! Byla jsem tam nedávno a paráda.

Avatar uživatele tomaskratochvil

Ahoj kluci Moc diky za dalsi skvelej tip. Koupeno 24.11-10.12 Muj ucet z toho radost nema ale super :-)

Avatar uživatele marcus.ss

Super,díky jedem 19.10-2.11 :-)

Avatar uživatele karel.viktora

Na CMT mi to teď ukazuje pouze segment LUX - MUC. Přitom po zaplacení letenky (ve 3 ráno) mi to ukazovalo i Ománce. Tak jsem zvědavej co z toho bude...

Avatar uživatele karel.viktora

Edit: na luxair rezervaci najdu, ale zase mi tam chybí segment ZNZ - MCT...

Avatar uživatele KKM

U OmanAir je jine cislo rezervace, aby ses dostal do jejich "Manage bookings", nez to, ktere jsi dostal mejlem. Zjistit kod do systemu k Oman lze treba na checkmytrip.com

Taky mám ten samy problém, ale na Omanair jsou všechny lety a na ChMT taky najdu všechny lety ☺

Avatar uživatele Alan_Turista

Také se přidávám, že na Check my trip najdu vše jako potvrzené

Avatar uživatele karel.viktora

Ať koukám, jak koukám, tak číslo rezervace OmanAir na CMT nemůžu najít. Je tam jen LuxAir. :-(

Avatar uživatele petrbalcar1977

Před chvílí rezervováno na 10 dnů v září za 12300

Avatar uživatele petrbalcar1977

Jak je to se zavazadlem v ceně je odbavené nebo příruční ?

V ceně je klasické odbavené zavazadlo do 23 kg. Příruční je samozřejmostí :)

Avatar uživatele karasadam

Je to jisté? Na Electronic Ticket Receipt je na zavazadla napsaný 1 kus, tak máme obavy aby to nebylo jenom příruční. Díky za radu

Jde ještě někomu nebo opraveno?

Avatar uživatele Alan_Turista

Já to tam ještě vidím a musí to vydržet :D až v 9 mi otvírají banku abych tam mohl vložit peníze :D

Avatar uživatele petrbalcar1977

Před chvílí rezervováno na 10 dnů v září za 12300

Taky to porad jeste vidim je to super akce proklikavam terminy na rozumne casy pri tech cekackach uplne ty kratke moc nechci v Muscatu bych bral i hodne dlouhy i kdyz jsme tam uz byli

Avatar uživatele Jankraja

Super akce! Jen dotaz. Muzu pri tech zastavkach v Mnichove a Muscatu opustit letiste a vyrazit do mesta? Dekuji

Letiště se opustit může, akorát v Ománu se budete muset po příletu koupit vízum (5 riálů / 335 Kč).

Avatar uživatele J0x

Super akce! Jen by mě zajímalo, jestli o vánočních svátcích jezdí nějaké rozumné spoje z Milána nebo Lucemburku do ČR.

Avatar uživatele J0x

Nebo z Mnichova

Ryanair má 23.12. (50 €), ČSA všechny ostatní dny za 2 950 Kč

Ano, jen bývá dost často vyprodáno :) Cestuje se o poznání víc.

Sorry, zapomněl jsem uvést, že to se týká letů z BGY, v případě Ryanairu a z MXP, v případě ČSA. Wizz Air zatím nemá letový řád na tyto dny. Jinak, super akce, když se to dobře nakombinuje, člověk navštíví Belgii (CRL), tamtodtud to Lucemburska busem (LUX), pak třeba delší overstop v Německu (MUC) a po cestě zptáky jako bonus Muscat a Miláno. Hodně dobrý!!!

Avatar uživatele Alan_Turista

Mohu veděť zda nebude problém najít autobsuový spoj z mnichova kolem 25-27.12? Je jedno jestli flixbus, student apodobně

Dejve, kdy je podle Tebe včas? 14 dní před odletem? :)) Ne, vážně, jde mi (a určitě jen ne mě) o to, abychom si všichni nekoupili přípoje, a pak nám to zruší. Ty máš asi největší přehled o tom, dokdy bývají letenky zrušeny?

Avatar uživatele ondrej.seifert

Dobry den, Mohu poprosit o 3 letenky od 18.2. cca 14 dni. Dekuji. Ondrej

Avatar uživatele Alan_Turista

Takže pokud budu mít klasicky odbavene zavazadlo tak musím letěl zpátky taky až do Lucemburska? Je možnost malého příručního kufru jako u nizkonakladovek, protože úplně bez kufru asi nepojedu :D

Avatar uživatele KKM

Jasne, tak se to nejcasteji dela, pokud chce nekdo vynechat posledni leg, ze se leti jen s prirucnim a ukoncis cestu pred poslednim segmentem... Jinak byd by sis odbavene musel nechat odbavit jen do Milana, coz ne vzdy udelaji, nebo udelat na letisti nejake divadlo, ze ti je zle a nebo nejakou jinou pitomost, ale to je na zabiti, protoze by museli vylozit kufry, aby nasli a vytahli ten tvuj... Takze nejlepsi je prirucak a proste jen zustat v Milane...

Avatar uživatele KKM

Toz, tomu jsem taky neodolal, i kdyz Omanci uz mi jednou ukazali pri spatnem tarifu do KUL prostrednik a sic penize vratili, nikam se neletelo... No ale ty legy z Muscatu na Zanzibar se 738 budou celkem hardcore... :)

Avatar uživatele newplzenak

Koupeno! :) 28.11. - 28.12. Kdyby se nekdo chtel pridat, zvlaste kvuliva rozdeleni cen za to a to, necht se ozve. Ale jen zkuseny cestovatel. Zadny turisty nechci.

Jen abys pak oproti tomu člověku nebyl obyč turista ty ;)

Avatar uživatele havlik.martin

to právě proto hledá zlušeného turistu :)

Avatar uživatele ppadamekk

Jako že vydrží měsíc s cizím chlapem? :)

Avatar uživatele Livingston07

Na Zanzibaru budeme od 12.12-28.12 s tím že bychom pravděpodobně první týden věnovali safari v Tanzanii(nabízejí se NP-Serengeti,Ngorongoro,Arusha,Kilimanjaro,Mkomazi nebo Selous Game Reserve)Jsme 4 a do SAFARI TOYOTA LAND-CRUISERU se vejde 6 lidí. Touto cestou hledáme(max.2 spolucestující)na sdílení(sharing)auta,zkušeností,zážitků atd. Ps:máme bohaté cestovatelské zkušenosti m.j. i v Keni,Tanzánii,Zanzibaru-2X livingston07@seznam.cz

Avatar uživatele KKM

To litaji 7,5 hod. leg MCT-ZNZ se B737-800 ?

Avatar uživatele mail

Realne necelych 5 hodin: www.flightradar24.com/data/flights/wy705

Avatar uživatele KKM

Jo, uz jsem zjistil podle rezervace, ze to je kolem 5 hodin, ten post jsem psal jeste predtim, nez jsem buknul a v itinerari na Letusce tam byly casy letu 7:25. To me taky i udivilo, ze 738 ma dolet na 7,5 hodiny letu... :)

Avatar uživatele Lukáš

Dobrá práce kluci

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Letenky z Vídně na Kubu přes hlavní sezónu
-29 %

Tam jsi ještě nebyl!

Za Beatles do Liverpoolu z Prahy
-28 %

To musíš vidět!

Z Prahy do Nového Skotska nebo New Orleans
-36 %

Všude dobře, co doma!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Tanzanie  

Afrika pro začátečníky

Tanzanie má rozlohu 947.000 km2, největší město a zároveň ekonomické centrum Dar es Salaam se nachází na východním pobřeží, vláda však sídlí v Dodomě, v centrální Tanzanii.

Tanzanci používají jako oficiální jazyk angličtinu a svahilštinu. Tanzanie sousedí na severu s Keňou a Ugandou. Západní hranici tvoří s Rwandou a Burundi, jižní hranice má se Zambií a Malawi.

Pokud někoho táhne poznání afrického kontinentu, měl by začít s Tanzanií. Tato země nabízí snad vše, co může běžný turista na své cestě po světě chtít vidět. Neuvěřitelné snímky divoké zvěře, adrenalin při stoupání na vrchol Kilimandžára či potápění s korálovými žraloky. Směs místního obyvatelstva, které je navíc k cizincům poměrně přátelské, posunuje tuto zemi v oblíbenosti na první příčky celého kontinentu. Bezpečnostní situace je velmi dobrá, nehrozí vám žádné útoky na turisty, po tanzanské divočině i ve městech se dá pohybovat bezpečně. Pro milovníky nákupů je tato země rájem, nabízí nepřeberné množství suvenýrů od sošek makonde až po umění místních malířů zvané tinga tinga. Každý si v Tanzanii najde své.

Tanzanie je se svými parky jednou z mála zemí, která lidem toužícím zažít dobrodružství a setkat se s divokými zvířaty zaručuje škálu možností. Nejnavštěvovanější Ngorongoro je sice z pohledu nezávislého cestovatele poněkud turističtější, ale můžete zde zahlédnout nosorožce dvourohého, nebo v brzkém ranním oparu sledovat Masaje se svými obrovskými stády krav sestupující do kráteru, aby zvěř napojili. To, že ve vzdálenosti 200 m od vody leží smečka lvů, Masaje, ozbrojené pouze dřevěnými palicemi, absolutně nerozruší.

Průvodce pro Tanzanie