Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

V pondělí jsme vás inspirovali cestou kolem světa přes jihovýchodní Asii a New York za necelých 22 tisíc Kč, dnes si představíme nabídku zahrnující i světadíl nejvzdálenější – Oceánii. Základem přitom bude jedna jediná letenka za 30 723 Kč, na kterou napasujeme 5 letů společností Austrian Airlines a Air New Zealand. Velkým benefitem je fakt, že všechny lety mezi jednotlivými místy jsou přímé bez nutnosti přestupování a všechny také obsahují odbavené zavazadlo do 23 kg.

Nejprve se vydáme na západní pobřeží USA do kalifornského Los Angeles, odkud přeletíme na rajské Cookovy ostrovy s bílými plážemi a tropickými teplotami. Budeme pokračovat dál na jihovýchod až doletíme do novozélandského Aucklandu. Odtud už se vydáme zpět do Vídně druhou stranou se zastávkou v Šanghaji. V jednotlivých destinacích si můžete nastavit prakticky libovolně dlouhý pobyt s výjimkou Šanghaje, kde pro bezvízový pobyt nesmíte překročit dobu 144 hodin.

Pro názornost vybíráme příkladový itinerář:

 • 28.4.2020: Vídeň – Los Angeles (nejlevnější odlety dostupné vždy v úterý), 
 • 2.5.2020: Los Angeles – Rarotonga/Cookovy ostrovy (přímé lety létají pouze v sobotu)
 • 8.5.2020: Rarotonga – Auckland, Christchurch nebo Wellington
 • 17.5.2020: Auckland, Christchurch nebo Wellington – Šanghaj
 • 21.5.2020: Šanghaj – Vídeň

Pokud při přeletu z Cookových ostrovů na Nový Zéland zvolíte jiné město než ze kterého budete odlétat do Šanghaje, vnitrostátní přelet musíte dokoupit samostatně. Nejlevnější letenky se zavazadlem u Air New Zealand nebo Jetstar začínají na 900 Kč.

Na závěr pro jistotou upozorňujeme, že celkové náklady na cestu budou vzhledem k cenové hladině v uvedených destinacích vysoké. Zvolíte-li cestu zhruba na měsíc, půjčíte-li si na Novém Zélandě auto a budete spát v průměrně drahých hotelích či penzionech, počítejte se zhruba 50–60 tisíci korunami na osobu při cestě ve dvou. Ještě před nákupem letenky doporučujeme prozkoumat dodatečné informace k cestě. Bude se hodit:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
AKL Auckland
Nový Zéland
Ovce na Novém Zélandu
Zpáteční 25 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
WLG Wellington
Nový Zéland
Wellington
Zpáteční 25 hod letu (přímý let)
Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
CHC Christchurch
Nový Zéland
Christchurch
Zpáteční 25 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Leoš Literák

Fajnové

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Jambiani
ušetříš až 39%
A už tam budem?
Enna
ušetříš až 71%
Tam chceš!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Všude dobře, co doma!
Skaftafell
ušetříš až 30%
Jedem!
5284 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Ovce na Novém Zélandu
Nový Zéland Přílet na letiště Auckland

Do města můžeme využít autobusy:

 • linka „Skybus“ jezdí každých 10 minut přímo do centra Aucklandu. Cesta vám zabere 40–60 minut a jízdenky, které můžete zakoupit v kiosku s označením „Skybus“ (i kartou), u řidiče (pouze v hotovosti), ve vybraných hotelích, ve městě nebo online, vyjdou na 18 NZD / 313 Kč. Autobus jezdí 24 hodin denně,
 • linka 380 vás doveze na vlak do blízké obce Papatoetoe, odkud existuje široké spojení po celé agolmeraci Aucklandu. Jízdné stojí 5,50 NZD / 96 Kč a lze platit jen v hotovosti u řidiče nebo v automatu na zastávce.

Pro plánování cest po Aucklandu a okolí nám pomůže vyhledávač dopravy

Průvodce pro Nový Zéland
Průvodce pro letiště Auckland

Zavřít boční panel
Wellington
Nový Zéland Přílet na letiště Wellington

Přímo u terminálu zastavují speciální oranžové autobusy letištní linky Airport Flyer, které přes centrum, hlavní autobusové i vlakové nádraží jedou až do města Lower Hutt. Autobusy jezdí jednou za 10 minut. První spoj vyjíždí z centra Wellingtonu až v 6:00 s příjezdem na letiště v 6:20, což nestačí pro první ranní odlety. Analogicky poslední autobus odjíždí z letiště již ve 20:45. Neexistuje ani jiná vhodná alternativa. Cesta do centra trvá 20 minut, k hlavnímu nádraží 30 minut. Jízdenku pořídíte u řidiče za 12 NZD, lze platit hotovostí i kreditní kartou. 

Výrazně levnější možností je autobusová linka 2, která odjíždí ze zastávky v ulici Hobart Street asi 10 minut pěšky od letiště. Z terminálu se vydáte po chodníku vlevo, projdete okolo benzinové pumpy a Burger Kingu, přejdete ulici, dáte se vpravo a asi po 40 metrech zabočíte vlevo do ulice Hobart Street, kde narazíte na zastávku, viz mapa. Autobus číslo 2 jezdí od 6:30 do 23:30 jednou za 15 až 30 minut, viz detailní jízdní řád. Jízdenku zakoupíte pouze v hotovosti u řidiče. Jednorázová stojí 5 NZD, celodenní pak 10 NZD (neplatí 24 hodin, ale jen daný kalendářní den).

V brzkých ranních a nočních hodinách je jedinou možností taxi nebo Uber. Při cestě do centra (Courtenay Place) vyjde taxi na 30 NZD, k nádraží na 35 NZD. Uber stojí zhruba o 5 NZD méně.

Průvodce pro Nový Zéland
Průvodce pro letiště Wellington

Zavřít boční panel
Christchurch
Nový Zéland Přílet na letiště Christchurch

Centrum města a okolní městské části spojují s letištěm tři autobusové linky označené jako P, 28 a 125. Jízdné je jednotné, 4 NZD za jednotlivou jízdu.

 • P (Purple): spojuje letiště s centrem přes Canterburskou univerzitu a Riccarton, cesta trvá 25 minut, linka je v provozu od 6:00 do 23:05,
 • 28: jezdí do centra přes Fendalton, pojedete asi 30 minut, autobusy jezdí od 5:50 do 22:20,
 • 125: autobus jede přes Horny a Halswell do přímořské části města. Cesta zabere 40 minut.

Více informací o MHD v Christchurch.

Průvodce pro Nový Zéland
Průvodce pro letiště Christchurch