Francouzská Polynésie

Cesta kolem světa s Air New Zealand z Londýna. Letenky od 35 223 Kč

24 komentářů
2017-08-08T16:33:17+02:00

O akci

Čas od času má člověk touhu vypadnout z domova na delší dobu, ať už na líbánky, vyčistit si hlavu od každodenních strastí nebo třeba jen proto, že má dlouho nevyčerpanou dovolenou. V takových případech nutně zabrouzdáme do vod cest kolem světa, které chtě nechtě přitahují každého pravého cestovatele.

Z Prahy jde víceméně kdykoliv za cenu kolem 30 tisíc Kč "round-the-world" trip nakombinovat, bohužel jen za cenu použití low-cost aerolinek, časového omezování v daných destinacích a svoji daň si může vybrat i samotná atraktivita destinací. Uvedené problémy však padají s akcí Air New Zealand z Londýna, která umožní cestu kolem světa bez kompromisů.

Nejprve se vydáme na křídlech jedné z nejlepších světových aerolinek Singapore Airlines z Londýna do Singapuru, kde pobydeme ideálně 2-4 dny. Po času stráveném v metropoli JV Asie se vydáme s Air New Zealand do země Hobitů – na Nový Zéland. Přiletíme do jeho největšího města Aucklandu, varianta procestování Severního ostrova se tak jeví jako ideální.

Z Aucklandu vyrazíme do USA, ale byla by přeci škoda se nezastavit v Tichomořském ráji a neužít si pravého plážového odpočinku. Tady máme na výběr hned z několika destinací. Můžeme to vzít přes Tahiti, Fidži, Tongu nebo Samou, přičemž v uvedených destinacích se zastavíme na jak dlouho chceme. Vybírání bude těžké, že? 

Z ráje na zemi ještě přeletíme do Kalifornie, konkrétně do Los Angeles, které si buď během pár dní proběhneme a vyrazíme zpět do Evropy, nebo tu zůstaneme o něco déle a vyrazíme po zemi do San Francisca či národních parků v okolí. Meze se kladou jen časem a rozpočtem. 

Celá cesta lze prakticky za identické ceny absolvovat i v opačném pořadí, tedy ze západu na východ.

A co cesta do Londýna? Vzhledem k tomu, že si odlet z Londýna do Singapuru můžeme navolit klidně na pozdní večer a z Los Angeles se vrátíme před polednem, nemusíme tu ani nocovat. Zpáteční letenky i s odbaveným zavazadlem by neměly vyjít na více než 3.500 Kč.

Jaký bude tedy výsledný itinerář trasy?

 1. Londýn – Singapur
 2. Singapur – Auckland
 3. Auckland – Papeete (Tahiti) nebo Nadi (Fidži) nebo Apia (Samoa) nebo Tongatapu (Tonga)
 4. Papeete/Nadi/Apia/Tonga – Los Angeles
 5. Los Angeles – Londýn
LHR/Londýn
PPT/Papeete
Zpáteční letenky
0 hodin letu (přímý let)
LHR/Londýn
NAN/Nadi
Zpáteční letenky
0 hodin letu (přímý let)
LHR/Londýn
APW/Apia
Zpáteční letenky
0 hodin letu (přímý let)
LHR/Londýn
TBU/Nuku'alofa
Zpáteční letenky
0 hodin letu (přímý let)
 • Ušetříš až 46 % oproti obvyklé ceně 65 000 Kč
 • Hledej v období Nejvíce dostupných termínů od března do dubna s návratem i v květnu 2018.
 • Čeká tě přestup na letišti Jednotlivé lety jsou skoro vždy přímé, výjimku tvoří cesta z Fidži a Samoi do Los Angeles (letí se přes Auckland).
 • Poletíš s aeroliniemi Hlavní aerolinkou bude Air New Zealand, cestu z Londýna do Singapuru zajistí Singapore Airlines, na Tahiti pak Air Tahiti Nui.
 • Čeká tě přímý let
 • V ceně je V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Londýn-Heathrow, letiště Papeete, letiště Nadi, letiště Apia, letiště Nuku'alofa.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-08-08T13:47:10+02:00

24 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce