Cesta kolem světa: nejlevnější RTW letenky - 18.750 Kč.

Jak akci využít?

Celkem zajímavou variantu jak obletět svět, poznat impozantní místa naší planety a přitom neutratit mnoho, nabízí tarif dopravce Alitalia a Philippine airlines. Jak by se vám líbila trasa Praha - Řím - Japonsko - Filipíny - Kalifornie - Paříž - Praha?

Uvedená varianta má posloužit zejména jen jako příklad cesty, ve fantazii se přeci meze nekladou. Základním kamenem jsou tyto dvě letenky (nutné koupit obě varianty a složit tak cestu):

1) Praha - Japonsko / LA - Evropa (např. 8.11. - 4.12.)

 • Praha - Řím Tokio / Los Angeles - Paříž - Řím - Teherán za 6.763 Kč rezervuj >>
 • Praha - Řím - Tokio / Los Angeles - Paříž - Řím - Káhira za 7.011 Kč rezervuj >>
 • Praha - Řím - Osaka / Los Angeles - Paříž - Řím - Káhira za 7.011 Kč rezervuj >>
 • Odlety v období: 01. - 30.11.2014 a 10.01. - 30.03.2015 kdykoliv
 • Maximální pobyt 3 měsíce
* cestu můžete ukončit v průběhu (Doporučuji Paříž. Řím pouze v případě cesty s příručním zavazadlem.)

2) Japonsko - Manila - Kalifornie (např. 15.11. - 25.11.)

 • Fukuoka - Manila / Manila - Los Angeles za 11.740 Kč rezervuj >>
 • Fukuoka - Manila / Manila - San Francisco za 11.740 Kč rezervuj >>
 • Fukuoka - Manila / Manila - Vancouver za 12.770 Kč rezervuj >>
 • Tokio - Manila / Manila - Los Angeles za 12.066 Kč rezervuj >>
 • Tokio - Manila / Manila - San Francisco za 12.066 Kč rezervuj >>
 • Tokio - Manila / Manila - Vancouver za 13.096 Kč rezervuj >>
1) varianta obsahuje méně termínů - napište do komentáře, dohledáme. 2) variantu lze sestavit téměř na libovolné dny.

Při tomto počtu letů se může vyplatit zakoupit Priority pass, který vám umožní vstoupit do letištních salónků - wifi, jídlo, pití (vstupy nelze převádět mezi více osob!). Cena za 10 vstupů činí 4.500 Kč / roční 7.000 Kč.

Další informace k RTW (Round The World) cestě

Víza? Do USA budete potřebovat elektronický pas a  povolení ESTA (14$). Ostatní destinace jsou bezvízové (Filipíny - 30 dní, Japonsko - 90 dní).

Zpět do Prahy se dopravíme z Paříže s aerolinií easyJet nebo levněji z letiště Orly s Transavií. Z Říma můžeme letět s easyJetem, Vuelingem, ČSA či Wizzairem. Doporučuji ukončit cestu již v Paříži. Případně z Káhiry je možné protáhnout cestu do Izraele, odkud létá do Prahy / Budapešti / Katovic Wizzair. Z Teheránu se dopravíte zpět do Vídně / Norimberku s aerolinií Pegasus airlines.

Jedeme do Říma: rychlou prohlídku města během 20h přestupu hravě stihnete. Do centra a zpět se dopravíte autobusy Terravision za 8€.

Cestujeme po Japonsku: kdo by neznal legendární Shinkanseny. Týdenní Japan rail pass pořídíte za 198€ na JRpass.com.

Cestujeme po Filipínách: nejlepší (nejrychleji a levně) se mezi jednotlivými ostrovy přepravíme místní low-cost společností Cebu Pacific.

A ubytování? Rezervací přes nejznámější portály nejenže neuděláte chybu, ale podpoříte i tento projekt, za což děkujeme. Booking.com | Hotelscombined.com | Hostelworld.com | Airbnb.com | Agoda.com |

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

286 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Yana

Ahoj…Tak my už to máme za sebou (už teda déle září/říjen)..Nejhezčí měsíc,co jsme zažili. Všechny letenky byly v pořádku, žádné problémy. Ale to bude taky tím, že jsme letěli jen z příručním zavazadlem. Váhu a velikost nikdo neřešil, tak že naše bágly prošly všude. My jsme letěli až do Říma, ale naši přátele vystoupili v Paříži. Chvíli jsme pozorovali, jak v letadle se po nich pátrá, ale trvalo to jen chvíli a my jsme vyrazili. První destinací bylo Japonsko...budete velmi překvapeni...krásné, čisté město, plné milých lidí. Udělali jsme celodenní výlet na kole, byl to nejhezčí den. Měli jsme pořád krasné počasí. V Japonsku je spoustu míst, které stojí za shlédnutí. A největším zážitkem bylo pro nás, jako milovníky, sushi. Pak už sushi bylo naším každovečerním jídlem. Hlavním překvapením pro nás byly ceny, Japonsko nebylo tak drahé, jak jsme očekávali. Další destinací byly Filipíny. V Manile jsme strávili jen jednu noc, aby jsme mohli následně odletět na ostrov Palawan. Víc bych tomuto město nevěnovala, připomínalo mi to Indii. Ale jen jsme přeletěli na ostrov, vše se zdálo být krásné. Při příletu do hlavního města ostrova Puerto Princessa jsme vyrazili směr EL NIDO. Musím říct, že toto je místo, kde zažijete ráj na Zemi. My jsme tu byli přelom září/říjen, kde nebyla sezóna...Užívali jsme si krásného počasí a minimum turistů. Veškeré výlety na ostrovy byli neuvěřitelné a mohli jsme si užívat soukromí po všech stránkách. Tak krásná barva vody a především ten mořský svět by dokonalý. Ten, kdo chce nějaký servis, nebo válení se na lehátkách u pláže, by se měl vydat jinam, zde to tu nenajdete. Další destinace San Francisco a Los Angeles...o tom bych mohla psát opravdu dlouho. Zažili jsme tu během pár dní vše, co člověk vidí ve filmech. Byl to velmi zvláštní pocit, ale teď máme, co vyprávět. Nedoporučují se pohybovat v noci po divných uličkách)). Jinak to byli neuvěřitelné dny plné nezapomenutelných zážitků. Sem bychom určitě znovu přijeli. Hlavně nezapomeňte navštívit Universal Studio, kdo nezažil, neuvěří, jako v jiné světě...nepopsatelné. Jediné velké mínus je jich strava, všude samé fast foody, najít restauraci je zázrak. Poslední destinace Řím..jedním slovem..hrůza. Památky pěkný, ale to je tak vše. Ulice jsou špinavé, smradlavé, ani jídlo nestojí za nic, když neznáte místní dobré restaurace. Největší zklamání a za takové peníze. Ale chtěla bych především moc poděkovat za tuto neuvěřitelnou akci. Jelikož to, co člověk zažil za tento měsíc dovolené, se nedá vyjádřit. A bez takové ceny letenek, by nikdy asi neviděl. Kdyby jsme si byli jistí, že vše dopadne takhle v pořádku, koupili by jsme si tuto cestu 2x. Protože to, co jsme viděli, by jsme chtěli vidět znovu. Děkujeme

wow.. díky za reakci. Teď vážně lituji, že jsem nekoupil taky :D

Avatar uživatele petr.cerha

Ahoj Dave, je na tebe mozny email? Dekuji Petr C

Avatar uživatele jm.68

Ahoj. Právě jsme to absolvovali a rada pro všechny kteří tuto cestu budou absolvovat mám upozernění! První věc !!! Vzhledem k tomu že je návazný let do Japonska až následující den z Říma, tak pokud nemáte jen palubní zavazadlo, tak si raději nenchávejte odbavit zavazadla rovnou do Japonska, ale vyzvedněte si je v Římě a následující den před odletem si je nechte znovu odbavit do Japonska. My si to nechali rovnou odbavit do Osaky už z Prahy a pochopitelně nám a všem ostatním co přesedali v Římě zavazdla nedorazila ( bylo nás asi 80 cestujících co jim z našeho letu nic nepřišlo – takže další zdržení vyplnováním formulářů na Kansai 3 hodiny ) – tašky nám dorazili až za 4 dny ( neb Aliatlia létá do japonska jen 3x týdně ) … už se mi to s Alitalii stalo 3x z 5 letů a to není náhoda – prostě klasickej italskej bordel !! Další varování na odbavení letu s AF ! Z LAX do Paříže se musí každý odbavit on*line sám bud přes internet, nebo na self check-in na letišti – a tím pádem se mu vystaví automaticky všechny palubní lístky až do Caira – kam je letenka vystavená ( a samo většina bude chtít vystoupit dle doporučení v Paříži ), ale na check-inu zavazadel nám tašky za každou cenu chtěli odbavit až do cílové destinace – tedy Cairo. Přesto, že jsme vysvětlovali, že se chceme při dlouhém čekání v Paříži převléci a nechat si tam tašky v úschovně, že dál poletíme jen s příručním zavazedlem, neb se jakože vracíme zpět do Paříže je nazajímalo – prostě tašky jedou s náma do cílové destinace do které máme už vystavené palubenky ( nelze vystavit palubenku jen na jeden úsek – automaticky to vystaví celej let los angeles-cairo …. po 20 minutách hádání se zástupcem AF a supervisorem jsem řekl, že proč se nemůžeme odbavit v Paříži na let přes Řím do Caira znovu se umoudřili a tašky poslali jen do Paříže ( tuto variantu mi sami nenabídli pochopitelně ), tak si na to dejte všichni pozor, aby jste nemuseli pak v Paříži simulovat nemoc a nechávat si vytahovat odbavené zavazadla – s komplikovanou situací ohledně Eboly by to mohlo být zrádné. Let dále z Paříže s Germainwings do Prahy přes Dusseldosrf proběhl v pořádku! S Philippines Airlines vše proběhlo v pohodě a mají 100 bodů – prostorné letadla a super servis narozdíl od Alitalie a Air France – to byl proti tomu děs .-). Jinak Japonsko neskutečný - určitě se tam vrátím a Filipíny je takovej asijskej cikánov, ale moře a příroda nádherná. Good Luck. Janek

Avatar uživatele JWalker

Díky za cenné informace, chystám se na přelomu ledna a února. (stejný itinerář, vč. germanwings)

Avatar uživatele volnym522

Nás tato cesta čeká také a to koncem ledna. Máme to ještě vylepšeno tím že z Japonska přeletíme do Honkg Kongu a na Filipíny odlétáme pak z blízkého Macaa. To už jsem si říkal dávno, že si bágly necháme odbavit jen do Říma a ne přímo do Tokia. Nechci nic riskovat. No a na ty dohady v LAX. To jsem tedy zvědavej. Samozřejmě, chceme vystoupit v Paříi a poté pokračujeme Easy Jetem do Prahy.

Avatar uživatele maresova

super, díky za info, taky nás to čeká koncem ledna, tak uvidíme :-)

Avatar uživatele pett

Dobrý podvečer, hledáme kombinací letu ideálně z Prahy, Hong Kong, Sydney, Novy Zeland, Hawai a San Francisco. Má to naději na nějakou normální cenu ? Nebo něco vynechat či nahradit, aby to nestálo vysokou sumu ? Děkuju moc

Avatar uživatele jm.68

Zdravím vichni, chtěl jsem se zeptat, jestli už náhodou někdo nemá za sebou tuto super akci s Alitalii a Phillipines airlines... Čeká nás to v listopadu, tak jestli už to někomu klaplo a neměl někde cestou problémy at už s odbavením v Praze či Římě, tak třeba s odbavením zavazadel v LAX jen do Paříže.... Díky .-))) Japonsko už mám naplánované i zarezervované hostely, ale Phillipíny asi nechám na poslední chvilku - jsme tam jen týden a vše asi budu řešit na místě s ohledem na počasí .-), neb tam je dost nevyzpytatelné. Uvítám i postřehy z Phillipín .-) Díky

Avatar uživatele regornot

Cau Janku, my odletame s pritelkyni 4.11 a vracime se ( asi) 5.12 a zatim jsem v poklidne fazi priprav aneb objednani pruvodcu ;) Myslis ze bych Te mohl poprosit o info k tomu Japonsku, ktereho se asi nejvic bojim co se planovani tyce. Obzvlaste typy na ubytko uvitame. Napis mi prosim na mail regornot(zavinac)gmail(tecka)com a rad s Tebou vymenim informace.

Avatar uživatele Yana

Ahoj...Tak my už to máme za sebou..Nejhezčí měsíc,co jsme zažili. Letenky všechny byly v pořádku, žádné problémy. My jsme letěli až do Říma a zavazadla jsme měli s sebou v letadle. Na Filipínách záleží kam se chystáte. My jsme byli v El nidu, nádherné ostrovy a dokonalý mořský svět. Tam je málo hotelu, doporučuji předem objednat. My jsme byli v hotelu Casa Cecilia, objednali jsme si to přes portál Agoda. Booking tento hotel nenabízí. Byl velmi levný, útulný a neuvěřitelně milý personál. Pokoje byly velmi čisté a při úklidu dokonce měnili povlečení. Doporučují. Děkuji za tak dokonalou akci..

Avatar uživatele jenick

Ahoj, koukal jsem zbezne na ten prvni routing a uz tam byla cena kolem 100tis. Asi opraveno, ze?

Avatar uživatele pavlinovka

Ahoj, vypadá to super. Potřebovala bych letět leden-únor. Najdeš tam nějakou pěknou cenu taky? Díky.

Avatar uživatele beruna

Dave prosím tě, letíme zpátky taky s Alitalia, tak myslím že ty zdravotní důvody nevim nevim. Jedna letuška mi říkala, že by nás třeba nemuseli vůbec nechat letět. Ale napadlo mě, že jim řekneme, že si kufry v Paříži vyzvedne moje rodina, že dál cestujeme pouze s malým zavazadlem a z Teheránu se vracíme do Paříže. To přeci nemohou nic říct, ne? Nebo to prostě nechat v Paříži, kde máme 1,5h uletět a vyzvednout si někde kufry? Co bys radil

Avatar uživatele netking

Pokud se na LAX budou ošívat odbavit zavazadla jen do Paříže (mě před cca 2 lety na JFK zkoušeli chargnout o 500 USD), pak je nech poslat to do cílové destinace. Pokud na CDG, nebo kdekoliv jinde během letu vystoupíš, tvůj kufr dál neletí a měli by ti ho bez problémů vydat (v tomto okamžiku je vhodné to případně hrát na zdravotní indispozici). Když jsem na navazující let nenastoupil, kufr vyhodili a točil se normálně na pásech v příletové hale, kde jsem si ho bez jakéhokoliv kontaktu s pracovníky letiště vzdal a odkráčel...

Avatar uživatele beruna

díky za radu, říkala jsem si že bysme to taky prostě hráli na zmatené turisty, kterým to prostě uletělo, máme v Paříži 1,5h na přestup :-)

Avatar uživatele petpetratuckova

Čauky Dave, tato nabídka je opravu bezkonkurenční. Cena je nádherná. Od odborníka jsem slyšela, že má bohužel i svá rizika. Prý se může stát, že když letecká společnost na tuto chybu přijde, tak jí opraví a mě za zakoupenou letenku vrátí peníze. Jenže za tu druhou letenku, kde se jedná například o cestu z Tokia do USA, za tu už mi nic nevrátí. Druhé riziko je, že při cestě zpět, která má končit v Teheránu, se může stát, že letadlo např. v Římě nepřistane a přistane jinde. Jenže já už budu mít cestu domů zajištěnou z Říma, kam mi přiletí i zavazadla. Máš s tím nějaké zkušenosti? Díky moc za rady

Ahoj Petruš, odpovím polopaticky. Všechny ty situace co říkáš, mohou nastat, a první i nastala. Tedy ta situace, že si koupíš letenku a let.společnost jí stornuje i přesto, že už byla letenka dávno vystavena. Jedná se však o dost větší průsery, než je tento. Př. malá let.spol. prodává letenky do Karbiku za půlku - tím malá, myslím právě karibskou regionální. Veškeré zrušení však probíhá v řádu hodin - nikoliv dnů, nedejbože týdnů. Druhá varianta je teoreticky možná - nikdy jsem neslyšel, že by se tak stalo. To je třeba to - že letíš Praha - Milán - Paříž, ale dají ti let Praha - Paříž. Je naprosto kravina - ten výraz mi odpusť, aby přesměrovali linku LA - Teherán. Tedy: 1) Ne, Alitalia nestornuje již vystavené letenky. Jakmile ji zaplatíš, obdržíš číslo letenky (Etix) tak letíš! 2) Nepřesměrují tě. Ale doporučuji ukončit cestu v Pařiži, tam to bude bezproblémové. Ideálně pak si zaletět do Teheránu :-) PS: jde i BEY Bejrút, odtud do Prahy za 110€. Snad to takhle stačí ;)

Avatar uživatele petratuckova

Aha, takže myslíš, že když je tu tahle nabídka už par dni, že by se to nemělo stát, aby mi ten let zrušili? A tu druhou otázku jsem asi položila špatně. Měla jsem na mysli to, že je letenka Los Angeles- Řím- Teherán. Oni jsou povinni mě dopravit do cílové destinace (Teherán), ale já chci ukončit let už v Římě, kam si i necham poslat zavazadla. Co když z nějakého důvodu ten let nepošlou pres Evropu ale druhou stranou? Vyhodej mě v Teheránu, v Římě vůbec nepřestanou a já se z toho zvencnu :-D

Takhle, ten let můžou zrušit tak jako tak, ale ty máš nárok aby tě dopravili do cíle. To zrušení se týká jakýchkoliv letenek. Proč by tě posílali na druhou stranu? ;) Tady máš hlavní let LAX-CDG, s tím dělat nic nebudou, je to pravidelka co létá několikrát denně.

Avatar uživatele petratuckova

A co je prosím pravdy na tom, že když přerušim let dřív než v cílové destinaci, tak ma letecká společnost právo po mně požadovat poplatek?

Pokud si v krámu koupíte 4 rohlíky, protože mají akci 2+2 zdarma a ve výsledku jsou levnější než jen 3, budou po vás chtít doplatit cenový rozdíl jen proto, že jste 4. nedojedla, ale vyhodila? Vím, že se to i Alitalii říká, že se to snažila praktikovat u podobných nabídek, to je ale rok zpět. Navíc zde do Paříže letíte s Air France, proto radím ukončit cestu tam, ne v Římě. Hlavně vám mohou vyhovět s odbavením již v USA, takže vás nikdo v Evropě nahánět nebude. Další věc je to svést na zdravotní potíže. To je vše - počítat s tím, že se vše může stát, ale je nutné mít selský rozum a nenechat se zahnat do kouta. Nevím, zakoupili podobné akce desítky čtenářů a nikdy jsem od nikoho nic podobného neslyšel - přijde mi to celé jako bojkot vašeho odborníka.

Avatar uživatele petpetratuckova

Omlouvám se, že odepisuji tak pozdě, chtěla bych jen poděkovat. Já vím, že to může vypadat všelijak tohle hledání zbytečných problémů, ale pro mě jako pro studenta a né moc zkušeného cetovatele je dobré vědět, co všechno by se mi při cestě mohlo přihodit ;) Takže díky, díky a cestování zdar ;D hezký den

Avatar uživatele beruna

rezervuji ten teheran a nejde mi to zaplatit pise mi to ze rezervace musi byt zaplacena do 10.5. ale nevim co mam klikat ani kartou ani převodem poradíš?

Teď z toho nejsem moc chytrý. Co přesně nejde a co jde?

Avatar uživatele beruna

nejde to koupit pise to ze jsou nedostupne lety ani kdyz vybíram ty dražší píšou Je nám velice líto, ale vaši rezervaci není možné momentálně dokončit z důvodu změny dostupnosti volných míst u dopravce. Zvolte si prosím jiný let, nebo nás kontaktujte. (Nedostupné: AZ 327 (20.10.2014), AZ 824 (21.10.2014)

Avatar uživatele beruna

našel bys mi prosím jakýkoliv ten první let 19-21.9 praha tokyo a 19.10. los angeles- kamkoliv skončíme nekde dřív pro 2

Avatar uživatele anna.martinkova

Me se to stalo, kdyz si vybirala sedadla. Kdyz je nevyberes, je to ok.

Avatar uživatele beruna

-andy dneska jsi to koupil? já je taky nevybírala už se tady s tím trápím půl dne

Avatar uživatele anna.martinkova

Jj, kupovala jsem je dneska. Odlet listopad a navrat prosinec.

Avatar uživatele beruna

Andy: super dík za radu posunula jsem datum a už mám koupený první let:-) teď čekám na druhej :-( a zase to nějak nejde

Avatar uživatele ancee

Fajn - prvni let je zaklad, ten je rizikovej:) Tak hodne stesti a uzij si cestu:)

Avatar uživatele beruna

Tak mám koupeno a zaplaceno. První let už mám elektronickou letenku na druhý čekám. Jste borci, moc moc vám děkuji za pomoc,nikdy bych nevěřila, že se dá letět kolem světa ta 20t. Ještě že existuje takový SUPER server. :-) :-) :-)

Díky ;)

Avatar uživatele cermijirka

Ahoj Dave, prosim nenasel by jsi nám (2 osoby) nejakou nejlacinejší letenku z Tokia do Los Angeles nebo do San Francisca, v obdobi od 23.7. - 30.7. 2014? Nezáleží nám na počtu přestupů. Diky:)

Ahoj, např. 23.-27.7. za 12,9tis. / osoba http://bit.ly/1lU7VtZ

Avatar uživatele cermijirka

Super moc děkujeme:)

Avatar uživatele anna.martinkova

Ahoj Dave, zeptam se te, jaka je sance na uspech. Mam rezervaci do 7.5., ale dneska jsem koukala, ze zvedli cenu u te prvni. Myslis, ze kdyz to dneska skocim zaplatit, ze to jeste projde za puvodni, co je v objednavce?:( podle podminek ne..ale tak si rikam, jestli prakticky je sance.

Ahoj, zavolej na infolinku http://www.letuska.cz/kontakty a zeptej se přímo agentů ;) budeš potřebovat číslo té rezervace a oni ti ihned řeknou jak to vypadá.

Avatar uživatele anna.martinkova

Tak mam smulu.. je po RTW - uz je to ze 7 na 35...zrejme nebylo prano, takze holt budu muset sledovat tvoje dalsi super akce:)

Díky za info ;)

Avatar uživatele anna.martinkova

Zkousim ten Teheran a ten je neopravený zatím - tak to zkusim jit zaplatit a dam vedet:)

Už také koukám, tak ještě jednou díky :D Ten jsem moc nechtěl prosazovat kvůli ref.číslu, které by bylo potřeba. Ale vzhledem k tomu, že let je stále operován AF do Paříže, tak by to mělo být OK.

Avatar uživatele anna.martinkova

Tak je to ok - mam je v ruce:) jsem poucena do priste - na nic necekat:)

Avatar uživatele anna.martinkova

A referenční číslo nebylo potřeba..:)

Avatar uživatele pallo.tomas

ahoj andy takze si zakupila uspesne obidve varianty? ja mam zatial zabookovanu len tu prvu moznost v prvej variante musim dokupit este druhu varianut a zaplatit to cele. tebe uz aj vystavili letenky? dik za info

Avatar uživatele anna.martinkova

Ahoj,mela jsem zarezervovane obe letenky do zitrka, protoze jsme to potrebovali platit hotove. Jenze dneska jsem prave jeste pri zvazovani potencionalne jineho terminu zjistila zmenu ceny a infolinka mi to bohuzel potvrdila - takze nastala kratka faze smutku, než jsem to nechtěla vzdát a bezděčně zkusila i jiné trasy a u Teheranu vysvitla nadeje:) Takže to jsem koupila hned, protoze jsem mela stazene pulky, ze to v ramci hodin zrevidujou jako ty s Kahirou - a mam uz elekt.letenky (refer.cislo nechteli) - tu druhou letenku platíme zítra - ta by ale měla být v pohodě.

Avatar uživatele 3pede3

Tak mam nakoniec aj ja uspesne elektronicke letenky tiez len teheran. Ale asi to zapichnem uz v parizi. Bolo to tesne :) Druhu sadu platim podobne zajtra :) dik DAVE za tip ;)

Avatar uživatele ancee

Gratuluju;)

Avatar uživatele sandruska.soy

Zdravim. Celkom sa v tom nevyznam som v tom uplne nova,takze by som sa chcela informovat ako to je s tym prvym letom praha-rim-tokyo-LA-pariz...ak to spravne chapem tak v tej cene co je uvedena sa ide praha-rim-tokyo a odtial si zabezpecujeme letenku do LA sami? Dakujem:)

Ahoj, je to přesně tak ;) a abyste nemuseli dlouho hledat, našli jsme právě variantu jak z Tokia do LA (viz. 2. letenka)

Avatar uživatele sandruska.soy

diky moc:)

Avatar uživatele beruna

Ahoj Dave prosim pomohl bys mi nalezt letenky praha rim1den -tokio6 dni- manila6dni- San Francisco3dny lze pridat newyork3dny? A pak egypt a zpatky jestli je pariz podminkou tak 2 dny take. Dekuji moc lze pridat jeste nejake destinace? Libil by se mi peking a neco v karibiku samozrejme počítám s vyssi cenou

Ahoj, který měsíc? S tím přidáváním je to trochu složité. Někde na předchozí stránce komentářů najdeš inspiraci pro další přípoje, ale hledat něco, kde cena nevystřelí nad 20tis. je opravdu složité a časově náročné. Karibik i NY rovnou odpískej, jediné s čím se dá pracovat je ten přelet z Japonska do Kalifornie.

Avatar uživatele beruna

od 20.zaří do 20října tak aspon ten NY?

Avatar uživatele beruna

nelze v NY udělat delší přestup? koukala jsem že některé spoje tam ten přestup mají

Nelze, letenka je stavěna tak, jak je výše uvedená. Jakýkoliv zásah ničí celý trik a tím cena narůstá do závratných výšin.

Avatar uživatele beruna

mohl by jsi mi tedy nalezt kolem 20.9. praha rim tokio6dni -fukouka-manila6dni- los angeles 6dni-pariz teheran diky moc včera jsem dostala k narozeninám peníze na cestu kolem světa tak potřebuji honem rezervovat

Avatar uživatele beruna

prosím mohl bys mi nalezt tu trasu prosim prosim, nevim jak to hledat jestli přímo na alitalia?

Bohužel, akce byla opravena a již nelze seskládat takto levný RTW. Edit: tarif stále funguje. Teherán je nutné mít referenční číslo, je tam i Libanon - ten je bez víz ;) tak kam? Z Libanonu do PRG stojí letenka 110€.

Avatar uživatele beruna

libanon

Avatar uživatele event

Tvrdili mi jednou, že pokud nedokončím let, propadá celá letenka i včetně zpáteční cesty. Záleží ale na dopravci. Je na tom něco pravdy? Týkalo se to letenky do HongKongu ale s přestupem v Kantonu. Mě zajímal jen Kanton, ale údajně jsem zde nesměl ukončit let, nebo zde nastoupit při zpáteční cestě... Je to opravdu pravidlo, nebo záleží na dopravci? díky!

U low-costů neexistuje zpáteční letenka ani nic jiného - takže tam je to šumák. Kdekoliv jinde si kupujete službu, pokud chcete využít jinou, zaplaťte za ni. Jakýkoliv let vynecháte = všechny další propadnou.

Avatar uživatele pallo.tomas

Zdravim Dave.Vyzera to lakavo! Ta prva varianta je obmedzena len na odlet z prahy alebo je mozna aj vieden pripadne budapest? Ako by obmedzilo cenu 8.11. - 30.11.? Dik moc

Avatar uživatele pallo.tomas

Urcita kombinacia s Viednou ma napadla hlavne preto ze airberlin dava spiatocne letenky za 77eur. Dakujem.

Z Budapešti to vychází na 9,5k - tedy skoro o polovinu více :/

Avatar uživatele pallo.tomas

Jo v pohode. Dame to z prahy. Cena je teda zobrazovana finalna so vsetkymi letiskovymi poplatkami? Jednou prirucnou plus jednou batozinou do 23kg? Dakujem.

Ano, vždy ukazujeme konečné ceny :-) i zavazadla jsou v ceně - jen je akce ukončena.

Avatar uživatele pallo.tomas

Ta prva moznost v prvej varianta je ale este stale mozna ako tak pozeram alebo sa mylim? Dik za upresnenie

Avatar uživatele pallo.tomas

S tym ze si v niektorom komente spominal ze sa da skoncit v parizi. Ci?

Avatar uživatele ancee

Ahoj Dave/Lukasi, snazim se rezervovat: Praha-Rim-Milano-Tokyo s odletem 15.11. a navratem z LA-Pariz 11.12,ale hlasi mi to "Při rezervaci bylo zjištěno, že požadované lety nelze vystavit elektronicky z důvodů nedostatečného propojení dopravců. Zvolte prosím jiný let, nebo nás kontaktujte". Mate radu? Tu druhou letenku uz mam rezervovanou, ale tahle zlobi:( Diky za radu!

Avatar uživatele ancee

Uz nic, uz to funguje:)

Avatar uživatele Radek.Danc

Dave, jdu do toho, muzes mi prosim mrknout na letenky od cca. + – 3 dny 26.11.2014 až 22.12.2014? Jsem flexibilní, plus mínus ať tam jsou 3 dny. :) Cesta Praha – Řím (2 dny) – Tokio (4 dny) – Manilla (7dní) – San Francisco (4dny) – Paříž (3 dny) – Praha? :) Díky moc.

Ahoj Radku, je tu varianta např. 22.11.-11.12. za 7,5k http://bit.ly/1n9BDLc (Praha-Tokio / LA-Paříž) Zbytek už opravdu jak budeš chtít - např. Tokio - Manila - San Francisco na 27.11.-5.12. http://bit.ly/1uchisS (tady s termínem problém není).

Avatar uživatele Radek.Danc

Super, sedí mi to, ale mám 2 připomínky a když bych to chtěl zakončit v Paříži nebo pak v Praze? A neletět do Káhiry ani Teheránu? :) A aby to bylo zhruba na toho 21.12. ;) Takhle pokud se dívám, tak končím už kolem 12.12 viď? Radek

Avatar uživatele Radek.Danc

Pokud možno, i v té Manile bych možná zůstal o nějaký ten den navíc. :) Díky moc.

Jakmile budu hýbat s daty u té první letenky, tak cena vystřelí o 3tis. nahoru. Cestu ukončíš v Paříži tím, že se necháš odbavit z LA jen do Paříže, případně požádáš v Paříži, aby ti dali zavazadla.

Avatar uživatele Radek.Danc

Dave, díky moc za pomoc a trpělivost. :) Již koupeno. :)

Možná by se ještě hodilo přidat návod na letenky u easyJetu ;) https://www.cestujlevne.com/reklamni-kod-sleva-easyjet/

Avatar uživatele Radek.Danc

Jsi neuvěřitelnej..

Avatar uživatele leos

Ještě mám jeden dotaz..V řijnu se budeme ženit a manželce se bude měnit příjmení na jaké jméno mám koupit letenku.díky

Na takové, které budete mít v dokladech. Pokud stihnete do té doby změnit pas, uveďte nové příjmení. Pokud pas budete měnit až po dovolené, nechte staré.

Avatar uživatele leos

Ahoj Dave, mám dotaz jestli linka tokio-Manila-San Francisco(Los angeles) je normální cena??? Jestli se dá koupit jenom první akční segment a za nějaky ten měsíc druhou čast..

Ahoj Leoši, jedná se o standardní cenu, letenky by měly být k mání v podobné ceně i třeba za měsíc, ale garantovat ti to nemůžeme :-)

Avatar uživatele DimikUK

jestli se chce nekdo cestou stavit v Hong Kongu tak low costem z japonska kolem 2000kc. Letenka Hong Kong to LA kolem 10000kc s philliphines airlines.

To by stálo za re-post :-) máš v paměti jméno těch aerolinek? Mívají občas fajn promo.

Avatar uživatele DimikUK

Peach a HKexpress

Peach, ten jsem měl na jazyku :-) díky

Avatar uživatele petra.ciperova

Ahoj, moc děkuji za skvěl typ - plánujeme vyrazit na konci října na 3 tydny do světa (Thajsko, Filipíny). Myslíš, že bychom mohly využít teto nabidky nebo cekat dále? Do kdy můžeme objednávat?

Ahoj, no pokud vám nevadí zastávka v LA a Paříži, tak proč ne? :-) Cena odpovídá tomu co člověk dostane, tedy je hodně pod průměrem ;)

Avatar uživatele volnym522

Moc děkuji za skvělý tip. Koupil jsem sice jen segmenty z Prahy do Tokia a z Los Angeles do Káhiry (odlet koncem ledna a návrat koncem února). Segment s Philippine Airlines zatím ale ne. Rád bych naštívil Mikronésii a Havaj. Byl by nějaký tip? A pokud se nenajdou letenky za nějaké slušné peníze, tak lze předpokládat, že letenka s Philippine bude k mání za stejný nebo podobný peníze?

Jakou trasu si představuješ? Teď Honolulu vidím za 22k. Jinak ta Manila by tam měla vydržet, ale stále je to super cena na to, aby se dalo otálet.

Avatar uživatele volnym522

No nejlepe nakombinovat trasu TOY - ROR - YAP - GUM - HNL - LAX .... haze mi to ale astronomicke cifry :-(

Avatar uživatele Radek.Danc

Dave, jak dlouho ta akce bude ještě trvat? Nebo jak dopředu je třeba objednat letenky, aby se to stále pohybovalo okolo 20 tisíc. Tuším, že to nebude asi navěky ne? :)

Ahoj Radku, vše je závislé na té první letence. Tam je prostě díra a pokud jí neopraví, tak první aktualizace proběhne dle podmínek tarifu 6.května. U těchto cen platí - kdo dřív koupí, ten se déle směje ;)

Avatar uživatele Radek.Danc

A když bych teď koupil ty letenky a pak si je přál přebookovat, vyjde to na velký peníz? :)

Takovou letenku můžeš rovnou zahodit ;) chybné tarify neukazovat let. společnostem. Můžeš porovnat s cenami, za které se klasická letenka s tímto routingem prodává - to bys musel přinejmenším doplatit.

Avatar uživatele Radek.Danc

Dave, jdu do toho, muzes mi prosim mrknout na letenky od cca. + - 3 dny 26.11.2014 až 22.12.2014? Jsem flexibilní, plus mínus ať tam jsou 3 dny. :) Cesta Praha - Řím (2 dny) - Tokio (4 dny) - Manilla (7dní) - San Francisco (4dny) - Paříž (3 dny) - Praha? :) Díky moc.

Avatar uživatele apa.horacek

Ahoj, nabídka objet svět mě zaujala. Hledám termín se začátkem v polovině řijna, zhruba na těch 28 dní za cenu okolo 19 tisíc. Můžete pomoci? díky a hezký večer

Ahoj Jirko, např. 4.10.-4.11. za 8.001 Kč - rezervace Druhou letenku si můžeš nakonfigurovat podle potřeby.

Avatar uživatele apa.horacek

Díky moc, ještě to prozkoumám

Avatar uživatele lenka.hlozky

Ahoj, vyzerá to ako skvelá ponuka, ako to presne je, prosím? Ak mám záujem letieť len do Japonska (a tam rok ostať), musím aj tak poskladať celú cestu a zaplatiť teda tých 18 000, alebo mi stačí tá letenka do JP za 7 000? A ako veľmi sa rieši ta podmienka max. dĺžky pobytu 3 mesiace?

Avatar uživatele lenka.hlozky

To 3-mesačné turistické vízum samozrejme chápem, budem mať iné, ide mi o to, či sa to nejak rieši v súvislosti s tou letenkou, keďže je to súčasť "cesty okolo sveta". Ďakujem

Ahoj Lenko, tento tarif lze využít jako jednosměrnou letenku do Japonska, nemusíš nic jiného kupovat :-)

Avatar uživatele lenka.hlozky

Super, diky. Môžem poprosiť o link na lety do Tokya niekedy okolo 25.9.?

Avatar uživatele lenka.hlozky

wow, tá 2. je pecka! Ďakujem :-)

Avatar uživatele b.kopicova

Ahoj Dave, snazime se sehnat letenky na srpen popr. prelom se zarim (idealne 3 tydny 9. - 31. 8., ale jsou tam ceny uz okolo 30 tisic. Jsme tu poprve a tak v tom asi neumime chodit. Moc bychom ocenili tvoji pomoc:) Diky moc!

Ahoj Barčo, přes letní prázdniny jsou tyto letenky logicky o dost dražší, ta základní letenka vyjde nejlevněji na 17.8.-10.9., cena necelých 10 tis., trasa Praha-Tokio/Los Angeles-Káhira - rezervace (pozor na spoje, kde je nutný přesun mezi letišti) Ta druhá letenka je bohužel také dražší, pochopitelně kvůli prázdnin, takže např. 23.8.-3.9. Tokio-Manila-Los Angeles za 14.723 Kč - rezervace

Avatar uživatele b.kopicova

Ahoj Luki, dekujeme mockrat za pomoc! Tohle uz vypada mnohem lepe, nez, co jsme nasli. :)

Avatar uživatele whilew

Dobry den, po aktualizaci terminu na Kdykoliv, jse se snazil najit letenku na cca 3 mesice. 13.4-11.5 Tokyo -> 11.5-8.6 Manila -> 8.6-30.6 LA. Mohl bych vas pozadat o pomoc s nalezenim teto letenky? Popripade informace, zda budou k dispozici? Predem adminum dekuji V.P.

Dobrý den Václave, letenky na příští rok jsou v prodeji jen do konce března.

Avatar uživatele whilew

diky moc

Avatar uživatele pajinkaandrlinka

Pěkný den, můžu se zeptat na co nejlevnější kombinace letenek v září max. do půlky října (celková doba pobytu max cca 3 týdny)? Díky moc!

Karlo, máme např. 20.09.-12.10. Praha-Tokio/Los Angeles-Káhira za 8.651 Kč - rezervace Letenka mezi např. na 26.09.-06.10. Tokio-Manila-Los Angeles za 12.051 Kč - rezervace, taktéž jde přílet do San Francisca za stejnou cenu - rezervace

Avatar uživatele janalaskova

Ahoj, zakoupila jsem si obe varianty letenek a zaujimalo by me, jaka je pravdepodobnost, ze italove mi zrusi ten prvni let (kdyz zjisti, ze je to chybni tarif) a nasledne je i ta druha cast letenek k nicemu a prijdu o sve penize...

Pravděpodobnost? Malá.. Italové chybné lety zatím nikdy nerušili.

Avatar uživatele andrewcz

Tak tak, na druhou stranu jsem mel spoustu klientu co ale meli na letisti problemy s odbavenim, ackoliv nakonec vzdycky vsichni odleteli. Nicmene podle IATA resoluci je vec jasna - jedina platna cena je v okamziku vystaveni letenky. To, ze ji ma airline chybnou, nemuze v zadnym pripade odnest cestujici.

Avatar uživatele milan.marinc

Ahoj kluci, skvělá nabídka, zajímá nás následující kombinace pro 3-4 lidi : - 6. nebo 7.12.2014 odlet a 1.-4.1.2015 návrat, je to možné za rozumnou cenu? Děkujeme moc za pomoc

Ahoj Milane, letenky jsou k mání za 8,5 tisíce na osobu, ale abychom se dostali na tuto cenu, je nutné zvolit odlet z LA až 5.1. - rezervace pro 4 osoby. Největší problém je právě s druhou letenkou, tam je velmi omezený výběr termínů, našel jsem např. 12.-25.12. - trasa Fukuoka-Manila-San Francisco - rezervace pro 4 osoby (za vyšší cenu lze zvolit odlet z Tokia nebo Osaky, odlet z Manily lze jen do San Francisca, LA je podstatně dražší)

Avatar uživatele milan.marinc

Kluci, super, jedna posledni otazka - co bychom tedy meli udelat v Parizi pro to, aby nam vydali zavazadla tak, aby nepokracovala do Rima a Kahiry, ale mohli jsme si koupit jednosmernou letenku z Parize a letet do Prahy z ni? Diky moc

Avatar uživatele cuhanicovap

ahoj, snazim se najit odlet 24/2/2015 do Rima, 26/2 do Tokia a 10/3 z L.A. do Rima a pak 12/3 do Kahiry,ale i kdyz misto je, nedava mi to tu nejlevnejsi cenu 7 tisic. Prelety s Philipine.

Ahoj Pavlo, ceny jsou na příští rok o něco vyšší, na tvá data vyjde ta základní letenka na 8.760 Kč - rezervace

Avatar uživatele a

Cau Dave, divam se, ze jsi aktualizoval to cestovni obdobi na "kdykoliv" (zkousel jsem hledat cervenec-rijen, ale docela neuspesne). Muzes se po necem takovem mrknout? Kolik minimalne a maximalne dnu je mezi priletem do NRT a odletem z LAX?

Jirko, tarifní podmínky omezují dobu pobytu na 3 měsíce, ale lze vybrat i delší období, aniž by se nějak výrazně zvýšila cena, nicméně na tohle období je letenka za vyšší cenu - 8,5 tisíce - rezervace

Avatar uživatele michalsuk

Ahoj, za kolik se prosím dá sehnat nejlevnější letenka do Tokia v srpnu, projíždím to, ale cena většinou okolo 8 tisíc, v tom vašem příkladu je za 6700, tak jestli to je tím, že je to pozdější datum anebo jen neumím hledat. Díky

Ahoj Michale, červenec a srpen bude vždy dražší ;-)

Avatar uživatele michalsuk

Děkuji za odpověď. Letenku jsem si rezervoval, chtěl jsem platit online kartou, ale bohužel jsem to nemohl udělat hned a teď nevím, jak to udělat dodatečně. Jde to vůbec anebo mám udělat rezervaci nanovo?

Avatar uživatele luca

Ahoj, nejak mi nejde získat dobře routingy na brezen: japonsko 8-10 dni, Filipíny 5-7dní, LA = 2dny. Co nejpozději navrat v breznu. mockrat dekuju za pomoc. Lucy

Lucy, 1. letenka Praha - Osaka (Tokio) / Los Angeles - Káhira za 8.001 Kč na 3.-23. března - rezervace 2. letenka Fukuoka - Manila - San Francisco za 11.740 Kč na 12.3.-19.3. (tj. 7 nocí na Filipínách) - rezervace

Avatar uživatele luca

skvely

Avatar uživatele rebird

Máte někdo zkušenosti a allitalia? Vypadá to, že nepodávají během delších letů žádné občerstvení, dá se aspoň něco za rozumný peníze koupit?

Spíš jen chybí info v rezervačních systémech. Jídlo se podává 2-3x během delších letů ;) Vše chuťově OK!

Avatar uživatele luca

Ahoj, nabídka je mozna jen do 30.3, ze? Na duben mi to uz nic nehleda. Dekuju Lucka

Lucko, nejzazší datum odletu z LA je 23.3., letenky na další období ještě nejsou v prodeji.

Avatar uživatele luca

dekuju :D

Avatar uživatele kubago

Dave, jaka je pravdepodobnost, ze ta nabidka vydrzi do zitra? Kdyz tam chybi ty palivove priplatky. Kolegove se musi poptat v praci jestli dostanou dovolenou :D Diky moc za tipnutou odpoved :)

Jakube, pravděpodobnost je vysoká v obou případech. Italové někdy reagují velice pozdě, ale z minula máme zkušenost, že chybu opravili velice promptně, takže je možné, že během zítřejšího dopoledne bude tarif opraven.

Avatar uživatele kratma1

Ahoj Dave, je to totalni pecka! Snazim se najit nejakou kombinaci letu od cca 25.10 do 15/16/17.11. s cca tydennim zdrzenim v Japonsku, 7/8/9 dni na Filipinach a zbytek v LAX? Da se najit neco kolem techhle terminu za tu dobrou cenu? Diky Martina

Ahoj Martino, 1. letenka Praha-Tokio/Los Angeles-Káhira na 25.10.-14.11. za 7.327 Kč - rezervace 2. letenka Fukuoka-Manila-San Francisco na 1.-8.11. za 11.740 Kč - rezervace

Avatar uživatele kratma1

perfektni, diky

Avatar uživatele kratma1

Mela bych jeste jeden dotaz ohledne platby - koupila jsem zatim prvni letenku, ktera je rizikovejsi, a platba se mi ukazuje jako tzv. offline, tzn. penize jsou blokovane a ne strzene a cekam na obchodnika, kdy si penize strhne. Myslite, ze letenku v teto dobe, kdy penize nejsou odectene, muze letecka spolecnost zrusit? Budou letenky jiste, teprve az se strhne platba za ne? Diky, Martina

Martino to ne, v tuhle chvíli už má peníze zablokované a prakticky jsou jeho. Přepsání částky někdy trvá dva dny, jindy klidně dva týdny ;) Pokud přišlo potvrzení o vystavení letenky, máte vše OK. Ale s nákupem té druhé není třeba spěchat.

Avatar uživatele jeniczek

Zdarec Dave, tenhle objev si nemůžeme s přítelkyní nechat ujít a tak bychom Tě chtěli požádat o nabídku na letenky(2 varianty) s tím, že bychom si to představovali asi následovně: - U první varianty odlet začátkem října, druhá varianta odlet začátkem listopadu - Na Řím nám stačí jeden den, ale odlet pokud možno ve večerních/pozdních večerních hodinách - Japonsko bychom preferovali tu Osaku než Tokyo a délka pobytu tam cca 8-10 dní - Manilla - cca 12 - 14 dní - San Francisco - cca 6 - 8 dní - Paříž - pokud zde jde, tak 2 - 3 dny, ale nejsem si jist, jelikož v nabídkách mas vždy přestup v tentýž den No a pak asi ta Káhira, ale my bychom tgrip stejně ukončili v Paříži. Chtěl jsem se ještě zeptat, zda-li se pak dá někde přihlásit members karta? Každopádně pokud nám toto nějak naplánuješ, tak Ti slibuju že veškerý b ookingy půjdou přes Tvůj referal, včetně car rentů atd. Díky moc J.

Ahoj Jendo, co se týče odletu do Osaky s mezipřistáním v Římě, tam se vybírat moc nedá, odlety jsou každopádně odpoledne, stopover v Římě je 20 hodin. 1. letenka na trase Praha - Osaka / Los Angeles - Káhira za 7.011 Kč na 4.11.-3.12. - rezervace pro 2 osoby 2. letenka na trase Fukuoka (Osaka) - Manila - San Francisco na 12.11.-26.11. za 11.740 Kč - rezervace pro 2 osoby a letenku z Paříže do Prahy koupíš u easyJet, jak to zmiňujeme v příspěvku. Nezapomeň kupovat podle návodu Snad jsem se trefil do těch rozsahů, dají se ještě dělat mírné korekce terminů.

Avatar uživatele jeniczek

Ahoj Lukasi, trefil jsi se paradne, lety jsem si naplanoval a mam v planu zitra objednat a zaplatit. Stale me kazdopadne nechava neklidnou ta situace v Parizi, kdybychom jim tam rekli ze nam neni nej a chteli pozadat o zavazadlo. Cetl jsem si podminky a pod Penalty je tento text - http://pastebin.com/6VCj6b45 a tam je to celkem primo napsane ze NO SHOW bude stat asi faakt kotel Penalty. Mas Ty a nebo nekdo jiny prime zkusenosti s timto? opravdu bych nerad nakonec cestoval do Caira a stravil tak v letadle dalsich XX hodin. Diky za odpoved

Avatar uživatele jeniczek

Taky mi to prijde trosku az moc katastroficky, ale pisou tam, ze v takovych pripadech mas povinnost si na prepazce naroutovat novou trasu. Nikdy jsem to doposu takto neudelal a tak z toho nejsem zrovna 2x klidny. Vy s tim primo mate zkusenost? Primo s Alitalia?

Avatar uživatele zelaaa

na STA travel sú podobné možnosti, ako si poskladať cestu. výhodu majú študenti (ISIC) - je tam zľava.

Miško, díky za příspěvek, ale pochybuji, že kdekoliv jinde seženeš cestu kolem světa za méně jak 20tis, co 20, 35 tisíc s odletem a návratem do Prahy. A je úplně jedno, jestli je dotyčný student nebo ne - tyto slevy se v letectví už moc nenosí.

Avatar uživatele MilSur

Ahoj, super nabídka. Už se tu někdo ptal na říjen. Chtěl bych se zeptat, jestli by se náhodou nenašel nějaký výhodný termín i v průběhu září nebo dokonce prázdnin. Předem děkuju

Avatar uživatele netking

Ahoj, rád bych odletěl začátkem ledna a natáhl to na maximální možnou dobu (zmíněné 3 měsíce) s tím, že bych většinu času trávil na Filipínách, nedaří se mi ale najít vhodnou základní letenku, u těch delších termínů systém už nic nenajde, poradíte kluci? Předem díky :-)

Ahoj Jirko, máme tu termín od 3.1. do 23.3. Praha-Tokio/Los Angeles-Cairo za 8.001 Kč - rezervace

Avatar uživatele kubago

Nedari se mi jiz ted najit variantu s priletem do Osaky za 7000kc, pouze za 8000kc. Dave poradis prosim? Nekdy v tom listopadu :)

Např. 4/8.11. - 25/26/28.11. http://bit.ly/1flsteh

Avatar uživatele grekus

Ahoj Dave, prosim te lze dat tuhle cstu za podobnou cenu i nekdy na prelomu zari a rijna?

Ahoj Petře, tak ano, jde :-) Ten tarif je tam rozkouskovanej, takže cest. období uvedené v příspěvku neplatí. Lze letět kdykoliv. Např. 20.9.-12.10. s variantou v Teheránu - http://bit.ly/1ruGZRc

Avatar uživatele grekus

Super, moc dekuju

Avatar uživatele Radek.Danc

Ahoj Dave, úplná pecka, cos našel! Moc rád bych jel. Jenom ten termín potřebuji hodit nějak spíš přes Vánoce, nebo týden klidně před. :) Ať se uvolním z práce. Dokážeš to nějak sladit? :) A rád bych jel tuto cestu... Praha - Řím - Tokio - Manilla - San Francisco - Paříž... Na kolik by to vyšlo? Díky moc. Můžeš hodit i více variant, i jiná města, když bude někde nějaká akce :) Díky díííík! Radek

Přes Vánoce je cca? 20.12.-4.1.? Nemám ponětí kolik času budeš chtít kde trávit ;) Každopádně to vyjde o cca 3k dráž, ale vzhledem k Vánocům je to pecka.

Avatar uživatele Snowkill

Ahoj neda mi to , musim napsat že je to fakt pecka cena ale da se dedostat nějak do Japonska za tak nizkou cenu tam i zpet ? :)jen Japonsko haze mi to ceny jako 35 tisic atd. Rad bych něco na jebližší dobu z odletem asi paříž za co nejlevně nějakou super nabídku :D

Nikoliv, akce je stavěná na RTW tikety, Japonsku se věnujeme v sólo příspěvcích ;)

Avatar uživatele Radek.Danc

Dave, dokázal bych si to představit, že bych odjel kolem 15.12.2014 zhruba do toho 9.1.2015. Nejvíc času bych chtěl trávit ve Filipinách. :) Dokážu si to představit, že bych v Římě byl 2 dny, v Tokiu zhruba 3 dny, Filipíny 7 dní. Los Angeles 3 - 5 dní a na Paříž zhruba 3 dny. :) Takhle když bys to dokázal nějak namixovat plus mínus den, dva, tak by to byla velká paráda. :)

Tak už nevím jak jsem to hledal, ale nyní vychází letenky na cca 25tis. - stále ok?

Avatar uživatele Radek.Danc

Nooo potřeboval bych se vejít pod 22k :) Zkusíš to ještě pls? Klidně to může být dříve, nebo trochu později, aby nějaký let nevyšel na nějaký svátek. :)

Avatar uživatele Radek.Danc

Dave, měl čas se na to podívat? :) Nevím, jak a kdy to bude nejlepší cenově, ale klidně když se někde zdržím méně nebo déle, mi nevadí, ale ať jsem přes svátky na Filipínách - nejlíp). Díky moc! Vážím si Tvé ochoty. :)

Avatar uživatele geelong

Dejve mám prosbičku, estli je možnost nějaká letenka do Finska. Termín nyní v tento čas:-)Díky moc

Ahoj Radku, zkus norky - http://bit.ly/1ffm2d2

Avatar uživatele adelka.mrazova

Ahoj, potřebovala bych poradit. Ráda bych absolvovala celou tresu v období listopad – konec ledna/začátek února. Ideálně být poslední přelet usa-evropa. Před prosinec Filipíny a listopad Japonsko. Ráda bych měla cca měsíc na každý úsek. Děkuju moc za radu jak dohledat navazující spoje. Mám nejvíce probém s variantou č2. Fukuoka – Manila / Manila – San Francisco za 11.740 Kč rezervuj >> jelikož variantu č1 jsem si zadala: Itálie do tokio 9.11 a z LA do Paříže 30. 1. Ráda bych tedy cca z Fukuoka na Filipíny odlet cca 2.12 a z Manily do SF (USA) na začátku ledna. Myslíte, že by to bylo možné. Není pro mě důležeté dodržet dny, které jsem nastřelila přibližně, ale měsíce a pořadí by bylo ideální.

Ahoj Adél, bude tam nějaká výluka na vánoční termíny. Takže to můžeš vzít přes Čínu za 13tis., např. 13.12-13.1. ;) http://bit.ly/1ip2cwi

Avatar uživatele adelka.mrazova

Díky moc, nakonec jsem našla podobné, akorát jsem chtivě hledala nějaké termíny v podobném rozmezí jako jsem nastřelila za 11 700, 13 tis není už takový rozdíl, ale na letenku z Paříže do Prahy by se to pak hodilo. Pokud bys našel něco okolo vánoc za 12 budu ráda. díky i tak.

Tam je právě problém s touhle letenkou, že je vyblokovaná mimo Vánoce a dny kolem. Takže na tu cenu nedosáhnem :/

Avatar uživatele a.chylkova

Dobrý den, prosím našla by se nějaké varianta s odletem nejdříve 19.12.2014 a návratem nejpozději 4.1.2015? Předem děkuji

Dobrý den Alice, ano našla např. 20.-30.12., víc ne http://bit.ly/1k6IPou Takovou cestu ovšem nedoporučuji, moc málo času a maximálně exponovaném období.

Avatar uživatele rafael.t

Potřeboval bych letět jen jednosměrně do Japonska, tak jsem si říkal, že by to mohlo být taky laciný, když v kombinaci s návratem z USA je to za 7tis, ale nějak se mi nic najít nepodařilo. Neporadí někdo? Případně, je možný si to koupit spolu s tou Amerikou, ale odletět jen do Japonska a tam zůstat (O 90 dením turistickým vízu samozřejmě vím)?

Určitě kup tuto letenku a využij jen ten let do Japonska, levnější one-way není.

Avatar uživatele rafael.t

Ještě jeden dotaz, je možný ovlivnit cenu tím letem z Ameriky? Chtěl bych letět v srpnu, nejlíp asi v půlce, a jelikož letenku z ameriky nejspíš nevyužiju, tak je mi datum jedno a čím levnější celková cena, tím líp. Nejlevnější se mi zatím podařilo najít asi za 7 700, což je pořád luxusní cena, ale každá stovka na suši se hodí :)

Avatar uživatele ancee

Ahoj, nenasla by se nejaka slusna kombinace (Praha,Řím,Tokio,Filipíny, S.Francisco, Pariz,Praha) v období 15.11-15.12 na tri tydny s nejdelsim pobytem na Filipínách. Motám se v tom jako vcela:) Díky.

Ahoj Ance, 1. letenka Praha-Tokio/Los Angeles-Cairo 15.11.-11.12. za 7.509 Kč - rezervace 2. letenka Tokio-Manila-San Francisco 19.11.-5.12. za 12.066 Kč - rezervace 3. letenka Paříž-Praha je k dispozici u easyJet, nedoporučujeme však kupovat spoj, který navazuje bezprostředně, vždy je lepší si nechat větší časovou rezervu, např. kvůli zpoždění nebo při čekání na zavazadlo apod.

Avatar uživatele ancee

Díky!

Avatar uživatele adelka.mrazova

Ahoj, potřebovala bych poradit. Ráda bych absolvovala celou tresu v období listopad - konec ledna/začátek února. Ideálně být poslední přelet usa-evropa. Před prosinec Filipíny a listopad Japonsko. Ráda bych měla cca měsíc na každý úsek. Děkuju moc za radu jak dohledat navazující spoje.

Avatar uživatele adelka.mrazova

Mám nejvíce probém s variantou č2. Fukuoka – Manila / Manila – San Francisco za 11.740 Kč rezervuj >> jelikož variantu č1 jsem si zadala: Itálie do tokio 9.11 a z LA do Paříže 30. 1. Ráda bych tedy cca z Fukuoka na Filipíny odlet cca 2.12 a z Manily do SF (USA) na začátku ledna. Myslíte, že by to bylo možné. Není pro mě důležeté dodržet dny, které jsem nastřelila přibližně, ale měsíce a pořadí by bylo ideální.

viz. odpověď o komentář výše ;)

Avatar uživatele petr.jurcik

Dekuji za dobry tip, koupil jsem uvedenou trasu jako svatebni cestu v lednu 2015. Jinak pokud zvolite konec v Teheranu namisto Kahiry, cena bude jeste nizsi. My to vzali az do Teheranu s tim, ze se potom vratime zpatky s Peagasus fly.

Maximální díky za tip! :-)

Avatar uživatele petr.jurcik

Z Teheranu to stoji 100€ do Vidne. Jinak pro tu druhou cast je podminka nejdrivejsiho odletu z Manily do Los Angeles 1.2. a pozdeji. Kombinoval jsem to celou noc, odlet z Prahy 17.1., odlet Tokio 21.1., odlet Manila 1.2., odlet Los Angeles 3.2.

Avatar uživatele mikkimikki

ale je ti jasne ze do iranu potrebujes viza ? 50-100 eur / os :)

Spíš jak je to s tím referenčním číslem nyní. Někdo aktuální informace?

Avatar uživatele petr.jurcik

Irán klasika, víza na letišti po příletu za 50€. Ovšem nevím, pokud poletím z USA, jestli tam nebude nějaký problém. Radši si připlatím 20€ a udělám vízum v Praze. Pokud do té doby nezmění celý systém, prý chcou zavést nějaké ofiko e-visa pro turisty, třeba to do té doby bude. V Iránu jsem byl před 2 lety, je to tam v pohodě.

Avatar uživatele berda

Ahoj, mohl bys mi prosím pomoci najít kombinaci s odletem nejdříve 18.2 a návratem do Evropy nejpozději 9.3. Ideálně Praha-Tokio Tokio-Manila-San Francico Los Angeles-Paříž. Nejdelší pobyt na Filipínách, města dva až tři dny. Díky moc

Ahoj Hanko, takže máme: 1. letenka 21.2.-7.3. Praha-Tokio/Los Angeles-Cairo za 7.509 Kč - rezervace 2. letenka 25.2.-3.3. Tokio-Manila-San Francisco za 12.066 Kč - rezervace

Avatar uživatele berda

Lukáši, moc díky. Kombinace je to super. Náhodou ale, nebylo by něco podobného i na březen? Odlet z Prahy cca 16-20.3 a návrat do Evropy nejpozději 10.4 Mně se na tyhle data vůbec nedaří něco najít.

Na tyto data ještě nejsou pořádně vypsané lety aerolinek. Soustřeďte se na cesty max 27.03.2014 ;)

Avatar uživatele comref68

Dobry den; rad bych vyuzil plne 3 mesice na pobyt v Japonsku a na Filipinach. USA znam a tak se nepotrebuji zdrzovat. Tzn. ze bych chtel odletat z L.A. do Evropy nekdy koncem brezna a z Prahy do Osaky nejake 3 mesice predtim. Kdyz se to snazim zadat na rezervaci tak je extremne zdlouhave (pokazde pouze o jeden den) a i ceny se meni. Je to mozne objednat nejakym jednodussim zpusobem. Dekuji za odpoved. Petr

Dobrý den Petře, našel jsem třeba 3.1.-23.3. za 8,5 tis. - rezervace. Druhou letenku z Japonska do Manily a do San Francisca si můžete nakombinovat sám podle potřeby, ceny jsou stejné na téměř jakékoli dny.

Avatar uživatele comref68

Dekuji, pokusim se zkombinovat. Jenom pouze jeste jednou ta otazka: existuje jednodussi manipulace odletovych dat misto pokazde o den? Petr

Avatar uživatele comref68

No worries, uz jsem to zjistil. Takze stejne dekuji. Petr

Avatar uživatele jm.25

... super trip, jen je to pro mne časově dlouhý, nedá se to zkrátit ? Víc jak 20 dnů neurvu .. Třeba odlet Praha-Řím-Osaka 8.11. a pak pokračovat LAX-PAR např. už 27.11. ? Přelet z Tokia přes Manilu do LAX s libovolně dlouhou zastávkou na Filipínách ( cca 5 dnů ) by asi nebyl problém koupit, nebo tam je to také nějak omezeno na min.dobu pobytu ... Nebo se musí dodržet to původní skoro měsíční rozpětí cety 8.11.-4.12.? Možná to tu už někdo řešil, ale nějak jsem se v tom ztratil.. S těmi zavazadli to je tak, že tím, že je stop při zpáteční cetě v Paříži víc jak 24 hodin, tak si zavazadlo můžu bez problémů vyzvednout a odpadá případný problém, kdybych chtěl cestu ukončit až v Římě, kde mi batoh naknihují až do Kaira a pak bych to musel v Římě řešit.. ? Pochopil jsem to správně ? díky

Ahoj Janku, zkrátit se to samozřejmě dá na 8.-25.11. PRG-KIX/LAX-CAI - rezervace. Pokud chceš ukončit cestu v Římě nebo Paříži, žádej o toto na check-inu v LAX, pokud ti nevyhoví, běž v PAR k přepážce, kde se vydávají zavazadla a uhrej to na nevolnost.

Avatar uživatele davidII

popravde, sa mi to zdá docela riskantné. možu nevyhovieť požiadavku na check in len do paříže? ak hej tak prečo, veď je to moja vec nie? Prečo by mal niekto predstierať nevoľnosť alebo neviem čo?

Z historických důvodů Alitalia občas prudí v případě podobných tarifů a chtějí dokončit routing nebo doplatit cenový rozdíl, který je markantní. V Paříži nikdo problém dělat nebude, stejně tak by v LAX neměl být žádný problém o odbavení do CDG či FCO, protože to budou odbavovat lidé z Air France. Jen upozorňujeme na fakta ;)

Avatar uživatele davidII

jj. díky. to nie je nič proti vám (naopak), len rozhorčenie nad možnými komplikáciami od aeroliniek :-)

To jsem pochopil :-) rozhořčený by však měly být aerolinky :D

Avatar uživatele jm.25

... tak díky díky let s Alitalií je zakoupen Praha-Řím-Osaka LA- Pris .... a ještě zítra dokoupím let Tokio-Manila-Los Angeles a je možnost 3 dny od zakoupení letenky je pojistit pro případ nemoci a podobně od Evropské pojišťovny.... Nevím zda to pojištění má smysl pro případ, že by Alitalia (ikdyž to dle Vašich info nedělá) let zrušila tyhle letenky, tak zda pojišťovna uhradí nevyužité lety s Phillipines airlines ... toť otázka ..? cena pojištění při celkové ceně letenky cca 20.000,- je 1200,- Kč ... Někdo se tu nicméně zmiňoval, že Alitalia s tím dělala někde problémy, ikdyž nakonec pasažéři odletěli ... ? Pokud si nechám vystavit palubenku už v Praze na celou cestu až do Osaky ( pokud to lze ), tak to alespoň dokážu v Praze vykomunikovat, ale pokud budou prudit v Římě, tak nevím nevím ... Poslední dotaz ... když Air France má přílet v 11.35 - je možnost dokoupit Easyjet z Ch.de Gaulle do Prahy za cca 1.800,- a odlet je v 13.50 - dá se stihnou přestup ? vím že to lítá z jiného terminálu ... ani nevím kolik je minimum času na check in u Easyjetu.. ? Díky za odpověď

Avatar uživatele jm.25

jo a ještě jsem se chtěl zeptat na to odbavení v při odletu z Prahy - pokud lze palubenky na oba úseky až do Osaky, tak asi lze rovnou odbavit i batoh, abych se o něj nemusel v Římě do druhého dne starat... ?? Má někdo zkušenosti se zatoulanými zavazadli při letech s Alitálií ? Já jsem s nimi asi před 12 lety letěl přes Milano do Lisabonu v červenci na 14 dnů a batoh mi vrátili až v prosinci odněkud z jižní ameriky kam omylem doletěl... Tak nevím jak jsou na tom ted italové ?? Riziko je při dlouhé přestupu vždy, ale možná se už zlepšili.. ?

Avatar uživatele Snowkill

Ahoj, dívam se na první variantu To doletim do Tokia a jak se dostanu do Los Angeles kdyz z Tokia to neletí? dík dík jinak daji se ty terminy treba dat ze 14 dni budu v Japonsku a mesic v Americe ? Dík

Avatar uživatele DimikUK

No muzes treba plavat :-D

A nebo dokoupit variantu 2)? :-) Protože pak je cena 18tis. jako v nadpisu? Nakombinovat se to dá jakkoliv, maximum stay 3 měsíce, zbytek itineráře libovolně.

Avatar uživatele Snowkill

Dave jj pak jsem si toho vsiml ta prvn9 cena je uzsna ta zpaceny uz moc né :D, nejde to nakombinovat jen do tokia a pak nějak za extra levně zpět ? s tím že bych třeba vysedal v pařiži řimu nebo co je blízko :ú ?:D

Avatar uživatele Snowkill

Hele napišu to jinak cesta kolem světa je užasna jen je toho asi moc na mě uvidimíe za kolik se dají sehnat letenky jen do Tokia ?:) :D

Tahle akce nejde nijak nasadit na Tokio ;) od toho byly a budou jiné příspěvky. Takže zatím čekat.. https://www.cestujlevne.com/newsletter

Avatar uživatele mojmail

Uctievam vás!!! Škoda, že už nemám dovolenku...

Avatar uživatele Yana

Ahoj, potrebovala bych prosim najit tuto trasu. Kdykoliv v rijnu, nejlepe na zacatku. Praha – Řím - Japonsko – Filipíny – Kalifornie – Paříž – Praha Nebo neco podobneho, presna trasa neni prioritou. Diky

Avatar uživatele Yana

Pro 2 prosim

Avatar uživatele Yana

Muzete mi prosim jeste poradit s vizy do USA? To se neco vyplni pres internet?

Avatar uživatele smajlikova

Ahoj prosím ťa, môžeš mi pomôcť vybrať 1. variantu v dátume od 10.11 z PRG -28.11 z LA na trase cez TOKYO? Vždy keď tam je jedna osoba ukazuje mi cenu okolo 7100czk a keď dám 2 osoby skočí mi cena až na 2400 :( tú 2. cestu sa mi podarilo nájsť pre oboch za správnu cenu. Ďakujem veeeeľmi pekne

Avatar uživatele smajlikova

prosím prosím pomôžete mi niekto?

Avatar uživatele DimikUK

nejspis vyprodano. kdyz das odlet 9.11. tak se dostanes na 15000kc za oba

Avatar uživatele smajlikova

Super! Dakujem za tip..letenky som zarezerovala za spravnu cenu . Chcem sa este opytat na vas nazor co si myslite o tom ze som to nezaplatila online kartou ale dala som prevodom na ucet a zajtra to skocim do banky vyplatit. Bojim sa ci tie letenky nezrusia a aka je sanca ze mi to prejde? Pri prvej variante bola moznost kartou ale pri druhej len prevodom a nechcela som riskovat ze by jedna presla a druha nie :-( dakujem este raz za ochotu

Nemyslím si, že by to rušili. Prodeje nejsou nijak závratné aby si toho všimli ;)

Avatar uživatele Tonda 2

ta letenka od Italů je dobrá, je otázka jestli nezkusit počkat na lepší cenu Japonsko-USA, protože druhý díl skládačky je standardní cena. Priority pass se dá sehnat zdarma (třeba u Erste mám neomezený počet návštěv v salóncích zdarma)

Ano, je to klasická cena, ale nikdo nijak extra vývoj na tomto trhu nesleduje. Takže těžko říct, jak to bude dál. Můžeš napsat víc k té kartě? Snažím se získat informace, ale v žádné bance nejsou sdílný.

Avatar uživatele proca

Například: http://www.kb.cz/cs/lide/obcane/platinum-visa.shtml 490/měsíc v balíčku TOP nabídka nebo k obyč účtu za 6490/rok. Jinak když jsou velké obraty nebo depozita, tak se dá jít s cenou dolů.

Avatar uživatele proca

A jinak k tý Erste: http://www.erstepremier.cz/ Ta je za 1000/měsíc, ale zase pro ty co mají veliké obraty nebo depozita, taky jdou s cenou až k nule..

Docela fajn trip...tak kdyby nekdo poskladal neco tak na 14 dnu, dejte vedet :)

Ahoj, co třeba 7.-21. října za 7.327 Kč - rezervace, mezitím Fukuoka-Manila-San Francisco např. 12.-17.10. - rezervace

Nemam partaka, pojedes? ;)

14 dní bych viděl relax jen na Boracayi :D

Kazda cesta je O.K. a jelikoz zbyva jeste dovolena na celkove cca 3 tydny, musim do konce roku jeste neco podniknout a partaci jiz schazeji :-) A toto vypada docela dobre...i kdyz na druhou stranu, jeste ted me boli prdel z poslednich unorovych letu :-D

Avatar uživatele ak.schatral

Nešlo by prosím sestavit něco na říjen 2014? Ale jen na období cca 14 dnů, víc z práce nedám. Při mých pokusech byla cena už u té varianty 1) mezi 11-12tis. namísto 7. Děkuji zdvořile :-)

Koukni na odpověď hned nad tebou :-)

Avatar uživatele Zbyna

Byla by moznost vyuziti prvni letenky do Tokya a nepokracovat 2. casti ale navrat z asie napr. z filipin thajska indonesie nebo malajsie zpet do evropy?

Avatar uživatele DimikUK

Nevidim duvod proc by to neslo.

Avatar uživatele Zbyna

No ja to myslel nejakym levnym letem... kdyz jdem to hledal cestu zpet do evropy tak uz se soucet tech letenek pohyboval v castkach ktere jsou uplne mimo hru

Nejlevnější jednosměrky z Asie jsou za 11tis., tedy částku, kterou bys dokompletoval RTW. V tomhle případě to není ideální volba.

Avatar uživatele Zbyna

Mas pravdu no... skoda ;-)

Avatar uživatele kapicak

nie je nejaka moznost odletu prvej letenky v roku 2015? aj ked o par tis drahsia. nasiel som iba za 11 tis

Máš nějaký konkrétní termín? Např. 24.1.-22.2. http://bit.ly/RSviti Některé termíny by měly být také za 7k, ale nejde dotlačit správný routing, takže jsou za 7,5k :/

Avatar uživatele krnacmaros

Dave,mam uz naknihovanu RTW za 650 euro je mozne na spiatocnej ceste vystupit v rime a neletiet do kahiry diky za odpoved

Ahoj, ano můžeš. Alitalia ale občas dělá problémy. Pokud poletíte jen s příručákem, tak je to OK. Pokud ne a v LA vás neodbaví jen do Říma, jednoduše se vymluvte v Římě na zdravotní problémy, pak nemůžou nic říct ;) Jistota je ukončit cestu v Paříži a třeba i z Beauvais frčet do Bratislavy / Budapešti.

Avatar uživatele krnacmaros

dakujem za odpoved,ak to zaplatim hned kartou nemoze alitalia zrusit letenky s chybnym palivovym poplatkom ked pridu na chybu ocenenia alebo douctuju novy rozdiel? je to bezpecne? pujdeme s prirucakem a vystupime v CDG a hura do BTS..))

Tohle Alitalia nedělá :)) má na svědomí mnohem horší tarify! Jakmile budou letenky vystaveny, je to OK.

Avatar uživatele kapicak

tak som to zabookoval. Cim ste si ale isty, ze prerusenie cesty v parizi bude bez problemov? vsak stale tam bude transfer az do egypta. ci sa mylim? ako teda bez problemov si vyzdvihnem svoju batozinu v parizi? dakujem!

Avatar uživatele whilew

Dobry den Dave, mohl by jste mi najit tenhle tarif na cely unor 2015? dekuju :)

Avatar uživatele whilew

myslim tim pres japonsko manilu a usa diky

Dobrý den Vašku, zde je odkaz na tu hlavní letenku: Praha - Tokio / LA - "Káhira" - http://bit.ly/1iVcNOg Nějak mi ale nejde donutit systém sestavit ten klasický routing, tzn. budete to mít bez Říma a o 500 dráž :/

Avatar uživatele whilew

Dekuju pekne :)

Avatar uživatele sharka

Sanžím se totiž přijít na to, zda se tímto způsobem za tuto cenumůžu jako přes round trip dostat do LA

Koukám na to, bohužel (pokud je cílem cesta do LA pouze) tak sestavit v opačném směru, tedy PRG - LA nejde. Vyhledám tedy lednový termín v uvedeném routingu.

Avatar uživatele sharka

Díky moc za pomoc!!! Doufám, že se mi na těch 25 dní něco najde a vyplatí, cena je fakt pecka :)

Avatar uživatele sharka

Dave nasel jsi neco? Nemuzu najit ten pripoj Tokyo - Manila - LA v lednu nejak rozumne, abychom byli co nejdele v LA

Ještě doplním k dotazu co je níže, že ceny jsou 17tis. za ten dodatečný přelet. Což na Vánoce je fajn, ale vystřelí i další náklady za ubytování během Vánoc.

Avatar uživatele a

Dave, nevis jake je cestovni obdobi (kdy nejdriv a kdy nejpozdeji lze takto letet)?

Avatar uživatele a

Vsiml jsem si, zes to tam prave doplnil: Odlety v období: 01. – 30.11.2014 a 10.01. – 30.03.2015

Ano ano, zapomněl jsem to tam dodat :) podstatný je období u té 1. letenky, ta je cinknutá ;)

Avatar uživatele sharka

Prosím, můžeš mi napsat odkaz, který mi vytvoří round trip? Praha - Řim - Tokyo/Osaka - LA - Paříž - Řím.....? Jak se dostanu z Osaky/Tokia do LA na tom, co mi odkaz vyhazuje?

Šárko, potřebuješ nějaký termín - kdy? Jinak odkaz je v příspěvku, z Tokia do LA se dostaneš pomocí druhé 2) varianty. Tedy dohromady 7tis. + 12tis.

Avatar uživatele sharka

Děkuji, potřebuji termín cca od začátku ledna

Na jak dlouho bude celá ta cesta?

Avatar uživatele sharka

Potřebovala bych prosím pomoct - na celkem cca 10.1. - 9.2 max....dva lidi

Avatar uživatele sharka

prakticky celá dovolená - 25 dní tam a zpět dohromady... dá se to nějak vymyslet a našroubovat na tuhle nabídku?

Tak je tu např. 10.1.-6.2. (přílet 7.2.) za 7,5k bez Říma - http://bit.ly/1il7W4h (cena za 2). Jde s těmi daty libovolně hýbat v tomto období :-) (Nové hledání > upravit > hledat)

Avatar uživatele sharka

Díky...podařilo se mi najít super cenu přes Vánoce, ale nemůžu k tomu najít ten přípoj 2... našla jsem 20.12. - 29.1.2015 ale nevim, jak najit levny pripoj z Tokya do LA

Avatar uživatele sharka

Dave muzes mi prosim pomoct najit nejaky rozumny pripoj, kdyz chci jet na termin 1)20.12. - 29.1.2015 a v Tokyu chci být tsak okolo 6-7- dní, v Manille a LA nejdéle...

Šárko už na to koukám, byl jsem přes den mimo. Ty Vánoce budou dělat neplechu a nic levného tam není ať zkouším jak chci. Doporučuji zvolit jiný termín a vyhnout se těmto, pro letenkáře, pekelným svátkům.

Avatar uživatele bara.novotna

Muzu se zeptat, pri prvni variante. Je zde zapoctena i letenka Tokyo- LA?

Báro není, je nutné koupit 1) i 2) letenku ;) Tj pak ta cena 18,7k

Avatar uživatele john_kryspin

Ach jo, odrazuje mě hodně fakt, že na Filipínách v tom období jsou tajfuny.

Ještě jsem tu nebyl, takže nejsem odborník, ale "Nejlepší období pro cestování na Filipíny je listopad - duben (což je období sucha a hlavní turistická sezóna)" ?

Avatar uživatele Allo

Varianta č. 1 je super, ale asi nejde zkrátit těch cca 25 dní v Tokiu na ty 3, aby cena letenky zůstala stejná, co?

Romane, teď se možná nechápeme. Potřebuješ obě letenky, abys měl Praha - Tokio - Manila - Los Angeles - Paříž. Tam je na tobě, jak dlouho chceš zůstat v Tokiu, o tom rozhoduje 2. letenka.

Avatar uživatele Allo

Ajo, to mi nějak uniklo, celý jsem to z toho šoku špatně pochopil. Tak už mé nadšení opadlo :-D Bez toho, abych letěl trasu Praha - Řím - Tokio, se pak v LA napojit nedá, co?

Nedá :-) je nutné dodržet přesně uvedenou cestu.

Avatar uživatele Allo

Tak když už ne cestu kolem světa, tak aspoň za stejnou cenu letenky na září/říjen do San Franciska nebo Los Angels s odletem Praha/Vídeň/Londýn by se nenašly? :)

Jako za 18k? Žádný problém :D v opačném případě to bude chtít trochu trpělivosti, než se někdo unáhlí k lepší chybě.

Avatar uživatele davidII

a to je chyba či normálka?

U AZ (Alitalia) je celkem slušně hacknutý palivový příplatek :)) - tady to je otázkou, kdy a jestli vůbec si toho všimnou a opraví to. Philippine jsou za standardní cenu.

Avatar uživatele mcutrikova

Paci sa mi ta varianta jedna,je mozne ju dat bez kahiry?

Ano, informace byla schovaná pod obrázky. Letenky je nutné zakoupit v tomto tvaru, jinak nebude sedět cena.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Flixbus: vnitrostátní spoje po ČR
-86 %
Mega akce

To musíš vidět!

Nová linka z Prahy do USA: Philadelphia

Tam jsi vždycky chtěl!

Na víkend do Stockholmu z Prahy
-36 %

Hurá za zážitky!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Itálie  

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie

Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké  

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké

Zavřít
Ikona pinu
Japonsko  

Střet moderní kultury i staré tradice, to je země vycházejícího slunce

Země vycházejícího slunce se nachází na východním okraji asijského kontinentu. Japonsko je země plná tradic a nezaměnitelné kultury. Setkává se zde moderní popkultura i staré tradice.

Průvodce pro Japonsko

Zavřít
Ikona pinu
Filipíny  

Rozmanité a zábavné, to jsou Filipíny

Filipíny jsou ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii v Tichém oceánu. Nejbližsími sousedními státy jsou Taiwan na severu, Indonésie na jihu a Malajsie na jihozápadě.

Cestovatelé na Filipíny jezdí kvůli jejich biodiverzitě. Najdete zde překrásné pláže, hory, vodopády, rýžová pole, deštné pralesy, jeskyně a především místa na šnorchlování a potápění, která patří k nejvyhledávanějším a nejkrásnějším na světě.

Průvodce pro Filipíny