Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Celkem zajímavou variantu jak obletět svět, poznat impozantní místa naší planety a přitom neutratit mnoho, nabízí tarif dopravce Alitalia a Philippine airlines. Jak by se vám líbila trasa Praha - Řím - Japonsko - Filipíny - Kalifornie - Paříž - Praha?

Uvedená varianta má posloužit zejména jen jako příklad cesty, ve fantazii se přeci meze nekladou. Základním kamenem jsou tyto dvě letenky (nutné koupit obě varianty a složit tak cestu):

1) Praha - Japonsko / LA - Evropa (např. 8.11. - 4.12.)

 • Praha - Řím Tokio / Los Angeles - Paříž - Řím - Teherán za 6.763 Kč rezervuj >>
 • Praha - Řím - Tokio / Los Angeles - Paříž - Řím - Káhira za 7.011 Kč rezervuj >>
 • Praha - Řím - Osaka / Los Angeles - Paříž - Řím - Káhira za 7.011 Kč rezervuj >>
 • Odlety v období: 01. - 30.11.2014 a 10.01. - 30.03.2015 kdykoliv
 • Maximální pobyt 3 měsíce
* cestu můžete ukončit v průběhu (Doporučuji Paříž. Řím pouze v případě cesty s příručním zavazadlem.)

2) Japonsko - Manila - Kalifornie (např. 15.11. - 25.11.)

 • Fukuoka - Manila / Manila - Los Angeles za 11.740 Kč rezervuj >>
 • Fukuoka - Manila / Manila - San Francisco za 11.740 Kč rezervuj >>
 • Fukuoka - Manila / Manila - Vancouver za 12.770 Kč rezervuj >>
 • Tokio - Manila / Manila - Los Angeles za 12.066 Kč rezervuj >>
 • Tokio - Manila / Manila - San Francisco za 12.066 Kč rezervuj >>
 • Tokio - Manila / Manila - Vancouver za 13.096 Kč rezervuj >>
1) varianta obsahuje méně termínů - napište do komentáře, dohledáme. 2) variantu lze sestavit téměř na libovolné dny.

Při tomto počtu letů se může vyplatit zakoupit Priority pass, který vám umožní vstoupit do letištních salónků - wifi, jídlo, pití (vstupy nelze převádět mezi více osob!). Cena za 10 vstupů činí 4.500 Kč / roční 7.000 Kč.

Další informace k RTW (Round The World) cestě

Víza? Do USA budete potřebovat elektronický pas a  povolení ESTA (14$). Ostatní destinace jsou bezvízové (Filipíny - 30 dní, Japonsko - 90 dní).

Zpět do Prahy se dopravíme z Paříže s aerolinií easyJet nebo levněji z letiště Orly s Transavií. Z Říma můžeme letět s easyJetem, Vuelingem, ČSA či Wizzairem. Doporučuji ukončit cestu již v Paříži. Případně z Káhiry je možné protáhnout cestu do Izraele, odkud létá do Prahy / Budapešti / Katovic Wizzair. Z Teheránu se dopravíte zpět do Vídně / Norimberku s aerolinií Pegasus airlines.

Jedeme do Říma: rychlou prohlídku města během 20h přestupu hravě stihnete. Do centra a zpět se dopravíte autobusy Terravision za 8€.

Cestujeme po Japonsku: kdo by neznal legendární Shinkanseny. Týdenní Japan rail pass pořídíte za 198€ na JRpass.com.

Cestujeme po Filipínách: nejlepší (nejrychleji a levně) se mezi jednotlivými ostrovy přepravíme místní low-cost společností Cebu Pacific.

A ubytování? Rezervací přes nejznámější portály nejenže neuděláte chybu, ale podpoříte i tento projekt, za což děkujeme. Booking.com | Hotelscombined.com | Hostelworld.com | Airbnb.com | Agoda.com |

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

279 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Yana
Yana

Ahoj…Tak my už to máme za sebou (už teda déle září/říjen)..Nejhezčí měsíc,co jsme zažili. Všechny letenky byly v pořádku, žádné problémy. Ale to bude taky tím, že jsme letěli jen z příručním zavazadlem. Váhu a velikost nikdo neřešil, tak že naše bágly prošly všude. My jsme letěli až do Říma, ale naši přátele vystoupili v Paříži. Chvíli jsme pozorovali, jak v letadle se po nich pátrá, ale trvalo to jen chvíli a my jsme vyrazili. První destinací bylo Japonsko...budete velmi překvapeni...krásné, čisté město, plné milých lidí. Udělali jsme celodenní výlet na kole, byl to nejhezčí den. Měli jsme pořád krasné počasí. V Japonsku je spoustu míst, které stojí za shlédnutí. A největším zážitkem bylo pro nás, jako milovníky, sushi. Pak už sushi bylo naším každovečerním jídlem. Hlavním překvapením pro nás byly ceny, Japonsko nebylo tak drahé, jak jsme očekávali. Další destinací byly Filipíny. V Manile jsme strávili jen jednu noc, aby jsme mohli následně odletět na ostrov Palawan. Víc bych tomuto město nevěnovala, připomínalo mi to Indii. Ale jen jsme přeletěli na ostrov, vše se zdálo být krásné. Při příletu do hlavního města ostrova Puerto Princessa jsme vyrazili směr EL NIDO. Musím říct, že toto je místo, kde zažijete ráj na Zemi. My jsme tu byli přelom září/říjen, kde nebyla sezóna...Užívali jsme si krásného počasí a minimum turistů. Veškeré výlety na ostrovy byli neuvěřitelné a mohli jsme si užívat soukromí po všech stránkách. Tak krásná barva vody a především ten mořský svět by dokonalý. Ten, kdo chce nějaký servis, nebo válení se na lehátkách u pláže, by se měl vydat jinam, zde to tu nenajdete. Další destinace San Francisco a Los Angeles...o tom bych mohla psát opravdu dlouho. Zažili jsme tu během pár dní vše, co člověk vidí ve filmech. Byl to velmi zvláštní pocit, ale teď máme, co vyprávět. Nedoporučují se pohybovat v noci po divných uličkách)). Jinak to byli neuvěřitelné dny plné nezapomenutelných zážitků. Sem bychom určitě znovu přijeli. Hlavně nezapomeňte navštívit Universal Studio, kdo nezažil, neuvěří, jako v jiné světě...nepopsatelné. Jediné velké mínus je jich strava, všude samé fast foody, najít restauraci je zázrak. Poslední destinace Řím..jedním slovem..hrůza. Památky pěkný, ale to je tak vše. Ulice jsou špinavé, smradlavé, ani jídlo nestojí za nic, když neznáte místní dobré restaurace. Největší zklamání a za takové peníze. Ale chtěla bych především moc poděkovat za tuto neuvěřitelnou akci. Jelikož to, co člověk zažil za tento měsíc dovolené, se nedá vyjádřit. A bez takové ceny letenek, by nikdy asi neviděl. Kdyby jsme si byli jistí, že vše dopadne takhle v pořádku, koupili by jsme si tuto cestu 2x. Protože to, co jsme viděli, by jsme chtěli vidět znovu. Děkujeme

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

wow.. díky za reakci. Teď vážně lituji, že jsem nekoupil taky :D

před 7 lety
Avatar uživatele petr.cerha
petr.cerha

Ahoj Dave, je na tebe mozny email? Dekuji Petr C

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele jm.68
jm.68

Ahoj. Právě jsme to absolvovali a rada pro všechny kteří tuto cestu budou absolvovat mám upozernění! První věc !!! Vzhledem k tomu že je návazný let do Japonska až následující den z Říma, tak pokud nemáte jen palubní zavazadlo, tak si raději nenchávejte odbavit zavazadla rovnou do Japonska, ale vyzvedněte si je v Římě a následující den před odletem si je nechte znovu odbavit do Japonska. My si to nechali rovnou odbavit do Osaky už z Prahy a pochopitelně nám a všem ostatním co přesedali v Římě zavazdla nedorazila ( bylo nás asi 80 cestujících co jim z našeho letu nic nepřišlo – takže další zdržení vyplnováním formulářů na Kansai 3 hodiny ) – tašky nám dorazili až za 4 dny ( neb Aliatlia létá do japonska jen 3x týdně ) … už se mi to s Alitalii stalo 3x z 5 letů a to není náhoda – prostě klasickej italskej bordel !! Další varování na odbavení letu s AF ! Z LAX do Paříže se musí každý odbavit on*line sám bud přes internet, nebo na self check-in na letišti – a tím pádem se mu vystaví automaticky všechny palubní lístky až do Caira – kam je letenka vystavená ( a samo většina bude chtít vystoupit dle doporučení v Paříži ), ale na check-inu zavazadel nám tašky za každou cenu chtěli odbavit až do cílové destinace – tedy Cairo. Přesto, že jsme vysvětlovali, že se chceme při dlouhém čekání v Paříži převléci a nechat si tam tašky v úschovně, že dál poletíme jen s příručním zavazedlem, neb se jakože vracíme zpět do Paříže je nazajímalo – prostě tašky jedou s náma do cílové destinace do které máme už vystavené palubenky ( nelze vystavit palubenku jen na jeden úsek – automaticky to vystaví celej let los angeles-cairo …. po 20 minutách hádání se zástupcem AF a supervisorem jsem řekl, že proč se nemůžeme odbavit v Paříži na let přes Řím do Caira znovu se umoudřili a tašky poslali jen do Paříže ( tuto variantu mi sami nenabídli pochopitelně ), tak si na to dejte všichni pozor, aby jste nemuseli pak v Paříži simulovat nemoc a nechávat si vytahovat odbavené zavazadla – s komplikovanou situací ohledně Eboly by to mohlo být zrádné. Let dále z Paříže s Germainwings do Prahy přes Dusseldosrf proběhl v pořádku! S Philippines Airlines vše proběhlo v pohodě a mají 100 bodů – prostorné letadla a super servis narozdíl od Alitalie a Air France – to byl proti tomu děs .-). Jinak Japonsko neskutečný - určitě se tam vrátím a Filipíny je takovej asijskej cikánov, ale moře a příroda nádherná. Good Luck. Janek

před 7 lety
Avatar uživatele JWalker
JWalker

Díky za cenné informace, chystám se na přelomu ledna a února. (stejný itinerář, vč. germanwings)

před 7 lety
Avatar uživatele volnym522
volnym522

Nás tato cesta čeká také a to koncem ledna. Máme to ještě vylepšeno tím že z Japonska přeletíme do Honkg Kongu a na Filipíny odlétáme pak z blízkého Macaa. To už jsem si říkal dávno, že si bágly necháme odbavit jen do Říma a ne přímo do Tokia. Nechci nic riskovat. No a na ty dohady v LAX. To jsem tedy zvědavej. Samozřejmě, chceme vystoupit v Paříi a poté pokračujeme Easy Jetem do Prahy.

před 7 lety
Avatar uživatele maresova
maresova

super, díky za info, taky nás to čeká koncem ledna, tak uvidíme :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele pett
pett

Dobrý podvečer, hledáme kombinací letu ideálně z Prahy, Hong Kong, Sydney, Novy Zeland, Hawai a San Francisco. Má to naději na nějakou normální cenu ? Nebo něco vynechat či nahradit, aby to nestálo vysokou sumu ? Děkuju moc

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele jm.68
jm.68

Zdravím vichni, chtěl jsem se zeptat, jestli už náhodou někdo nemá za sebou tuto super akci s Alitalii a Phillipines airlines... Čeká nás to v listopadu, tak jestli už to někomu klaplo a neměl někde cestou problémy at už s odbavením v Praze či Římě, tak třeba s odbavením zavazadel v LAX jen do Paříže.... Díky .-))) Japonsko už mám naplánované i zarezervované hostely, ale Phillipíny asi nechám na poslední chvilku - jsme tam jen týden a vše asi budu řešit na místě s ohledem na počasí .-), neb tam je dost nevyzpytatelné. Uvítám i postřehy z Phillipín .-) Díky

před 7 lety
Avatar uživatele regornot
regornot

Cau Janku, my odletame s pritelkyni 4.11 a vracime se ( asi) 5.12 a zatim jsem v poklidne fazi priprav aneb objednani pruvodcu ;) Myslis ze bych Te mohl poprosit o info k tomu Japonsku, ktereho se asi nejvic bojim co se planovani tyce. Obzvlaste typy na ubytko uvitame. Napis mi prosim na mail regornot(zavinac)gmail(tecka)com a rad s Tebou vymenim informace.

před 7 lety
Avatar uživatele Yana
Yana

Ahoj...Tak my už to máme za sebou..Nejhezčí měsíc,co jsme zažili. Letenky všechny byly v pořádku, žádné problémy. My jsme letěli až do Říma a zavazadla jsme měli s sebou v letadle. Na Filipínách záleží kam se chystáte. My jsme byli v El nidu, nádherné ostrovy a dokonalý mořský svět. Tam je málo hotelu, doporučuji předem objednat. My jsme byli v hotelu Casa Cecilia, objednali jsme si to přes portál Agoda. Booking tento hotel nenabízí. Byl velmi levný, útulný a neuvěřitelně milý personál. Pokoje byly velmi čisté a při úklidu dokonce měnili povlečení. Doporučují. Děkuji za tak dokonalou akci..

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele jenick
jenick

Ahoj, koukal jsem zbezne na ten prvni routing a uz tam byla cena kolem 100tis. Asi opraveno, ze?

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele pavlinovka
pavlinovka

Ahoj, vypadá to super. Potřebovala bych letět leden-únor. Najdeš tam nějakou pěknou cenu taky? Díky.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

Dave prosím tě, letíme zpátky taky s Alitalia, tak myslím že ty zdravotní důvody nevim nevim. Jedna letuška mi říkala, že by nás třeba nemuseli vůbec nechat letět. Ale napadlo mě, že jim řekneme, že si kufry v Paříži vyzvedne moje rodina, že dál cestujeme pouze s malým zavazadlem a z Teheránu se vracíme do Paříže. To přeci nemohou nic říct, ne? Nebo to prostě nechat v Paříži, kde máme 1,5h uletět a vyzvednout si někde kufry? Co bys radil

před 8 lety
Avatar uživatele netking
netking

Pokud se na LAX budou ošívat odbavit zavazadla jen do Paříže (mě před cca 2 lety na JFK zkoušeli chargnout o 500 USD), pak je nech poslat to do cílové destinace. Pokud na CDG, nebo kdekoliv jinde během letu vystoupíš, tvůj kufr dál neletí a měli by ti ho bez problémů vydat (v tomto okamžiku je vhodné to případně hrát na zdravotní indispozici). Když jsem na navazující let nenastoupil, kufr vyhodili a točil se normálně na pásech v příletové hale, kde jsem si ho bez jakéhokoliv kontaktu s pracovníky letiště vzdal a odkráčel...

před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

díky za radu, říkala jsem si že bysme to taky prostě hráli na zmatené turisty, kterým to prostě uletělo, máme v Paříži 1,5h na přestup :-)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele petpetratuckova
petpetratuckova

Čauky Dave, tato nabídka je opravu bezkonkurenční. Cena je nádherná. Od odborníka jsem slyšela, že má bohužel i svá rizika. Prý se může stát, že když letecká společnost na tuto chybu přijde, tak jí opraví a mě za zakoupenou letenku vrátí peníze. Jenže za tu druhou letenku, kde se jedná například o cestu z Tokia do USA, za tu už mi nic nevrátí. Druhé riziko je, že při cestě zpět, která má končit v Teheránu, se může stát, že letadlo např. v Římě nepřistane a přistane jinde. Jenže já už budu mít cestu domů zajištěnou z Říma, kam mi přiletí i zavazadla. Máš s tím nějaké zkušenosti? Díky moc za rady

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Petruš, odpovím polopaticky. Všechny ty situace co říkáš, mohou nastat, a první i nastala. Tedy ta situace, že si koupíš letenku a let.společnost jí stornuje i přesto, že už byla letenka dávno vystavena. Jedná se však o dost větší průsery, než je tento. Př. malá let.spol. prodává letenky do Karbiku za půlku - tím malá, myslím právě karibskou regionální. Veškeré zrušení však probíhá v řádu hodin - nikoliv dnů, nedejbože týdnů. Druhá varianta je teoreticky možná - nikdy jsem neslyšel, že by se tak stalo. To je třeba to - že letíš Praha - Milán - Paříž, ale dají ti let Praha - Paříž. Je naprosto kravina - ten výraz mi odpusť, aby přesměrovali linku LA - Teherán. Tedy: 1) Ne, Alitalia nestornuje již vystavené letenky. Jakmile ji zaplatíš, obdržíš číslo letenky (Etix) tak letíš! 2) Nepřesměrují tě. Ale doporučuji ukončit cestu v Pařiži, tam to bude bezproblémové. Ideálně pak si zaletět do Teheránu :-) PS: jde i BEY Bejrút, odtud do Prahy za 110€. Snad to takhle stačí ;)

před 8 lety
Avatar uživatele petratuckova
petratuckova

Aha, takže myslíš, že když je tu tahle nabídka už par dni, že by se to nemělo stát, aby mi ten let zrušili? A tu druhou otázku jsem asi položila špatně. Měla jsem na mysli to, že je letenka Los Angeles- Řím- Teherán. Oni jsou povinni mě dopravit do cílové destinace (Teherán), ale já chci ukončit let už v Římě, kam si i necham poslat zavazadla. Co když z nějakého důvodu ten let nepošlou pres Evropu ale druhou stranou? Vyhodej mě v Teheránu, v Římě vůbec nepřestanou a já se z toho zvencnu :-D

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Takhle, ten let můžou zrušit tak jako tak, ale ty máš nárok aby tě dopravili do cíle. To zrušení se týká jakýchkoliv letenek. Proč by tě posílali na druhou stranu? ;) Tady máš hlavní let LAX-CDG, s tím dělat nic nebudou, je to pravidelka co létá několikrát denně.

před 8 lety
Avatar uživatele petratuckova
petratuckova

A co je prosím pravdy na tom, že když přerušim let dřív než v cílové destinaci, tak ma letecká společnost právo po mně požadovat poplatek?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Pokud si v krámu koupíte 4 rohlíky, protože mají akci 2+2 zdarma a ve výsledku jsou levnější než jen 3, budou po vás chtít doplatit cenový rozdíl jen proto, že jste 4. nedojedla, ale vyhodila? Vím, že se to i Alitalii říká, že se to snažila praktikovat u podobných nabídek, to je ale rok zpět. Navíc zde do Paříže letíte s Air France, proto radím ukončit cestu tam, ne v Římě. Hlavně vám mohou vyhovět s odbavením již v USA, takže vás nikdo v Evropě nahánět nebude. Další věc je to svést na zdravotní potíže. To je vše - počítat s tím, že se vše může stát, ale je nutné mít selský rozum a nenechat se zahnat do kouta. Nevím, zakoupili podobné akce desítky čtenářů a nikdy jsem od nikoho nic podobného neslyšel - přijde mi to celé jako bojkot vašeho odborníka.

před 8 lety
Avatar uživatele petpetratuckova
petpetratuckova

Omlouvám se, že odepisuji tak pozdě, chtěla bych jen poděkovat. Já vím, že to může vypadat všelijak tohle hledání zbytečných problémů, ale pro mě jako pro studenta a né moc zkušeného cetovatele je dobré vědět, co všechno by se mi při cestě mohlo přihodit ;) Takže díky, díky a cestování zdar ;D hezký den

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

rezervuji ten teheran a nejde mi to zaplatit pise mi to ze rezervace musi byt zaplacena do 10.5. ale nevim co mam klikat ani kartou ani převodem poradíš?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Teď z toho nejsem moc chytrý. Co přesně nejde a co jde?

před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

nejde to koupit pise to ze jsou nedostupne lety ani kdyz vybíram ty dražší píšou Je nám velice líto, ale vaši rezervaci není možné momentálně dokončit z důvodu změny dostupnosti volných míst u dopravce. Zvolte si prosím jiný let, nebo nás kontaktujte. (Nedostupné: AZ 327 (20.10.2014), AZ 824 (21.10.2014)

před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

našel bys mi prosím jakýkoliv ten první let 19-21.9 praha tokyo a 19.10. los angeles- kamkoliv skončíme nekde dřív pro 2

před 8 lety
Avatar uživatele anna.martinkova
anna.martinkova

Me se to stalo, kdyz si vybirala sedadla. Kdyz je nevyberes, je to ok.

před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

-andy dneska jsi to koupil? já je taky nevybírala už se tady s tím trápím půl dne

před 8 lety
Avatar uživatele anna.martinkova
anna.martinkova

Jj, kupovala jsem je dneska. Odlet listopad a navrat prosinec.

před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

Andy: super dík za radu posunula jsem datum a už mám koupený první let:-) teď čekám na druhej :-( a zase to nějak nejde

před 8 lety
Avatar uživatele ancee
ancee

Fajn - prvni let je zaklad, ten je rizikovej:) Tak hodne stesti a uzij si cestu:)

před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

Tak mám koupeno a zaplaceno. První let už mám elektronickou letenku na druhý čekám. Jste borci, moc moc vám děkuji za pomoc,nikdy bych nevěřila, že se dá letět kolem světa ta 20t. Ještě že existuje takový SUPER server. :-) :-) :-)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky ;)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele cermijirka
cermijirka

Ahoj Dave, prosim nenasel by jsi nám (2 osoby) nejakou nejlacinejší letenku z Tokia do Los Angeles nebo do San Francisca, v obdobi od 23.7. - 30.7. 2014? Nezáleží nám na počtu přestupů. Diky:)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, např. 23.-27.7. za 12,9tis. / osoba http://bit.ly/1lU7VtZ

před 8 lety
Avatar uživatele cermijirka
cermijirka

Super moc děkujeme:)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele anna.martinkova
anna.martinkova

Ahoj Dave, zeptam se te, jaka je sance na uspech. Mam rezervaci do 7.5., ale dneska jsem koukala, ze zvedli cenu u te prvni. Myslis, ze kdyz to dneska skocim zaplatit, ze to jeste projde za puvodni, co je v objednavce?:( podle podminek ne..ale tak si rikam, jestli prakticky je sance.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, zavolej na infolinku http://www.letuska.cz/kontakty a zeptej se přímo agentů ;) budeš potřebovat číslo té rezervace a oni ti ihned řeknou jak to vypadá.

před 8 lety
Avatar uživatele anna.martinkova
anna.martinkova

Tak mam smulu.. je po RTW - uz je to ze 7 na 35...zrejme nebylo prano, takze holt budu muset sledovat tvoje dalsi super akce:)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky za info ;)

před 8 lety
Avatar uživatele anna.martinkova
anna.martinkova

Zkousim ten Teheran a ten je neopravený zatím - tak to zkusim jit zaplatit a dam vedet:)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Už také koukám, tak ještě jednou díky :D Ten jsem moc nechtěl prosazovat kvůli ref.číslu, které by bylo potřeba. Ale vzhledem k tomu, že let je stále operován AF do Paříže, tak by to mělo být OK.

před 8 lety
Avatar uživatele anna.martinkova
anna.martinkova

Tak je to ok - mam je v ruce:) jsem poucena do priste - na nic necekat:)

před 8 lety
Avatar uživatele anna.martinkova
anna.martinkova

A referenční číslo nebylo potřeba..:)

před 8 lety
Avatar uživatele pallo.tomas
pallo.tomas

ahoj andy takze si zakupila uspesne obidve varianty? ja mam zatial zabookovanu len tu prvu moznost v prvej variante musim dokupit este druhu varianut a zaplatit to cele. tebe uz aj vystavili letenky? dik za info

před 8 lety
Avatar uživatele anna.martinkova
anna.martinkova

Ahoj,mela jsem zarezervovane obe letenky do zitrka, protoze jsme to potrebovali platit hotove. Jenze dneska jsem prave jeste pri zvazovani potencionalne jineho terminu zjistila zmenu ceny a infolinka mi to bohuzel potvrdila - takze nastala kratka faze smutku, než jsem to nechtěla vzdát a bezděčně zkusila i jiné trasy a u Teheranu vysvitla nadeje:) Takže to jsem koupila hned, protoze jsem mela stazene pulky, ze to v ramci hodin zrevidujou jako ty s Kahirou - a mam uz elekt.letenky (refer.cislo nechteli) - tu druhou letenku platíme zítra - ta by ale měla být v pohodě.

před 8 lety
Avatar uživatele 3pede3
3pede3

Tak mam nakoniec aj ja uspesne elektronicke letenky tiez len teheran. Ale asi to zapichnem uz v parizi. Bolo to tesne :) Druhu sadu platim podobne zajtra :) dik DAVE za tip ;)

před 8 lety
Avatar uživatele ancee
ancee

Gratuluju;)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele sandruska.soy
sandruska.soy

Zdravim. Celkom sa v tom nevyznam som v tom uplne nova,takze by som sa chcela informovat ako to je s tym prvym letom praha-rim-tokyo-LA-pariz...ak to spravne chapem tak v tej cene co je uvedena sa ide praha-rim-tokyo a odtial si zabezpecujeme letenku do LA sami? Dakujem:)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, je to přesně tak ;) a abyste nemuseli dlouho hledat, našli jsme právě variantu jak z Tokia do LA (viz. 2. letenka)

před 8 lety
Avatar uživatele sandruska.soy
sandruska.soy

diky moc:)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

Ahoj Dave prosim pomohl bys mi nalezt letenky praha rim1den -tokio6 dni- manila6dni- San Francisco3dny lze pridat newyork3dny? A pak egypt a zpatky jestli je pariz podminkou tak 2 dny take. Dekuji moc lze pridat jeste nejake destinace? Libil by se mi peking a neco v karibiku samozrejme počítám s vyssi cenou

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, který měsíc? S tím přidáváním je to trochu složité. Někde na předchozí stránce komentářů najdeš inspiraci pro další přípoje, ale hledat něco, kde cena nevystřelí nad 20tis. je opravdu složité a časově náročné. Karibik i NY rovnou odpískej, jediné s čím se dá pracovat je ten přelet z Japonska do Kalifornie.

před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

od 20.zaří do 20října tak aspon ten NY?

před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

nelze v NY udělat delší přestup? koukala jsem že některé spoje tam ten přestup mají

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nelze, letenka je stavěna tak, jak je výše uvedená. Jakýkoliv zásah ničí celý trik a tím cena narůstá do závratných výšin.

před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

mohl by jsi mi tedy nalezt kolem 20.9. praha rim tokio6dni -fukouka-manila6dni- los angeles 6dni-pariz teheran diky moc včera jsem dostala k narozeninám peníze na cestu kolem světa tak potřebuji honem rezervovat

před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

prosím mohl bys mi nalezt tu trasu prosim prosim, nevim jak to hledat jestli přímo na alitalia?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Bohužel, akce byla opravena a již nelze seskládat takto levný RTW. Edit: tarif stále funguje. Teherán je nutné mít referenční číslo, je tam i Libanon - ten je bez víz ;) tak kam? Z Libanonu do PRG stojí letenka 110€.

před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

libanon

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele event
event

Tvrdili mi jednou, že pokud nedokončím let, propadá celá letenka i včetně zpáteční cesty. Záleží ale na dopravci. Je na tom něco pravdy? Týkalo se to letenky do HongKongu ale s přestupem v Kantonu. Mě zajímal jen Kanton, ale údajně jsem zde nesměl ukončit let, nebo zde nastoupit při zpáteční cestě... Je to opravdu pravidlo, nebo záleží na dopravci? díky!

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

U low-costů neexistuje zpáteční letenka ani nic jiného - takže tam je to šumák. Kdekoliv jinde si kupujete službu, pokud chcete využít jinou, zaplaťte za ni. Jakýkoliv let vynecháte = všechny další propadnou.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele pallo.tomas
pallo.tomas

Zdravim Dave.Vyzera to lakavo! Ta prva varianta je obmedzena len na odlet z prahy alebo je mozna aj vieden pripadne budapest? Ako by obmedzilo cenu 8.11. - 30.11.? Dik moc

před 8 lety
Avatar uživatele pallo.tomas
pallo.tomas

Urcita kombinacia s Viednou ma napadla hlavne preto ze airberlin dava spiatocne letenky za 77eur. Dakujem.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Z Budapešti to vychází na 9,5k - tedy skoro o polovinu více :/

před 8 lety
Avatar uživatele pallo.tomas
pallo.tomas

Jo v pohode. Dame to z prahy. Cena je teda zobrazovana finalna so vsetkymi letiskovymi poplatkami? Jednou prirucnou plus jednou batozinou do 23kg? Dakujem.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano, vždy ukazujeme konečné ceny :-) i zavazadla jsou v ceně - jen je akce ukončena.

před 8 lety
Avatar uživatele pallo.tomas
pallo.tomas

Ta prva moznost v prvej varianta je ale este stale mozna ako tak pozeram alebo sa mylim? Dik za upresnenie

před 8 lety
Avatar uživatele pallo.tomas
pallo.tomas

S tym ze si v niektorom komente spominal ze sa da skoncit v parizi. Ci?

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele ancee
ancee

Ahoj Dave/Lukasi, snazim se rezervovat: Praha-Rim-Milano-Tokyo s odletem 15.11. a navratem z LA-Pariz 11.12,ale hlasi mi to "Při rezervaci bylo zjištěno, že požadované lety nelze vystavit elektronicky z důvodů nedostatečného propojení dopravců. Zvolte prosím jiný let, nebo nás kontaktujte". Mate radu? Tu druhou letenku uz mam rezervovanou, ale tahle zlobi:( Diky za radu!

před 8 lety
Avatar uživatele ancee
ancee

Uz nic, uz to funguje:)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Radek.Danc
Radek.Danc

Dave, jdu do toho, muzes mi prosim mrknout na letenky od cca. + – 3 dny 26.11.2014 až 22.12.2014? Jsem flexibilní, plus mínus ať tam jsou 3 dny. :) Cesta Praha – Řím (2 dny) – Tokio (4 dny) – Manilla (7dní) – San Francisco (4dny) – Paříž (3 dny) – Praha? :) Díky moc.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Radku, je tu varianta např. 22.11.-11.12. za 7,5k http://bit.ly/1n9BDLc (Praha-Tokio / LA-Paříž) Zbytek už opravdu jak budeš chtít - např. Tokio - Manila - San Francisco na 27.11.-5.12. http://bit.ly/1uchisS (tady s termínem problém není).

před 8 lety
Avatar uživatele Radek.Danc
Radek.Danc

Super, sedí mi to, ale mám 2 připomínky a když bych to chtěl zakončit v Paříži nebo pak v Praze? A neletět do Káhiry ani Teheránu? :) A aby to bylo zhruba na toho 21.12. ;) Takhle pokud se dívám, tak končím už kolem 12.12 viď? Radek

před 8 lety
Avatar uživatele Radek.Danc
Radek.Danc

Pokud možno, i v té Manile bych možná zůstal o nějaký ten den navíc. :) Díky moc.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jakmile budu hýbat s daty u té první letenky, tak cena vystřelí o 3tis. nahoru. Cestu ukončíš v Paříži tím, že se necháš odbavit z LA jen do Paříže, případně požádáš v Paříži, aby ti dali zavazadla.

před 8 lety
Avatar uživatele Radek.Danc
Radek.Danc

Dave, díky moc za pomoc a trpělivost. :) Již koupeno. :)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Možná by se ještě hodilo přidat návod na letenky u easyJetu ;) https://www.cestujlevne.com/reklamni-kod-sleva-easyjet/

před 8 lety
Avatar uživatele Radek.Danc
Radek.Danc

Jsi neuvěřitelnej..

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele leos
leos

Ještě mám jeden dotaz..V řijnu se budeme ženit a manželce se bude měnit příjmení na jaké jméno mám koupit letenku.díky

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Na takové, které budete mít v dokladech. Pokud stihnete do té doby změnit pas, uveďte nové příjmení. Pokud pas budete měnit až po dovolené, nechte staré.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele leos
leos

Ahoj Dave, mám dotaz jestli linka tokio-Manila-San Francisco(Los angeles) je normální cena??? Jestli se dá koupit jenom první akční segment a za nějaky ten měsíc druhou čast..

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ahoj Leoši, jedná se o standardní cenu, letenky by měly být k mání v podobné ceně i třeba za měsíc, ale garantovat ti to nemůžeme :-)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele petra.ciperova
petra.ciperova

Ahoj, moc děkuji za skvěl typ - plánujeme vyrazit na konci října na 3 tydny do světa (Thajsko, Filipíny). Myslíš, že bychom mohly využít teto nabidky nebo cekat dále? Do kdy můžeme objednávat?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, no pokud vám nevadí zastávka v LA a Paříži, tak proč ne? :-) Cena odpovídá tomu co člověk dostane, tedy je hodně pod průměrem ;)

Přidat odpověď
před 8 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Další akční letenky

Catania
ušetříš až 74%
Hurá za zážitky!
Caldeirao Verde
ušetříš až 53%
Všude dobře, co doma!
Aladdin Beach Resort, Hurhada
ušetříš až 50%
Všude dobře, co doma!
Neapol - Pompeje
ušetříš až 67%
A už tam budem?
5235 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké

Zavřít boční panel
Japonsko
Japonsko

Střet moderní kultury i staré tradice, to je země vycházejícího slunce

Země vycházejícího slunce se nachází na východním okraji asijského kontinentu. Japonsko je země plná tradic a nezaměnitelné kultury. Setkává se zde moderní popkultura i staré tradice.

Průvodce pro Japonsko

Zavřít boční panel
FIlipíny
Filipíny

Rozmanité a zábavné, to jsou Filipíny

Filipíny jsou ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii v Tichém oceánu. Nejbližsími sousedními státy jsou Taiwan na severu, Indonésie na jihu a Malajsie na jihozápadě.

Cestovatelé na Filipíny jezdí kvůli jejich biodiverzitě. Najdete zde překrásné pláže, hory, vodopády, rýžová pole, deštné pralesy, jeskyně a především místa na šnorchlování a potápění, která patří k nejvyhledávanějším a nejkrásnějším na světě.

Průvodce pro Filipíny