Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zkušenější cestovatelé plánující cestu do Jižní Ameriky mohou využít aktuálního tarifu dopravce Delta airlines. Konkrétně pak do země ležící na západní části kontinentu lemující pohoří And a pobřeží Tichého oceánu - Chile.

Zpáteční letenky z německého Frankfurtu do Santiaga de Chile zakoupíte za 14.740 Kč. Po cestě vás čekají dva delší přestupu v USA.

K cestě budete potřebovat vstupní povolení do USA - ESTA. To stojí 14$ a jeho platnost je 2 roky, vyřídíte jej online během několika minut.

Příklad cesty: 20.1.-6.2., 9.-23.3., 7.-27.4.

Vízum do Chile nebudete potřebovat. Zrušení vízové povinnosti proběhlo v roce 1996 a povoluje turistům cesty až do délky 90 dní.

Na letiště do Frankfurtu se dostaneme například autobusy společnosti Student Agency. Zpáteční jízdenka stojí v předprodeji 2.400 Kč. Chcete-li se na letiště dopravit automobilem, parkování v Německu na letištích můžete najít například zde.

Ubytování v Chile - levné

Jihoamerické státy patří k těm levnějším zemím, které však stále mají co nabídnout. Pokud přijde otázka financí a ubytování, počítejte s náklady v řádech pouze stokorun. Ubytování v Santiagu.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele palickajakub
palickajakub

Ideálně pak 7.3. do NYC a pak 10.3. pokračovat z NYC-ATL-Santiago.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tak bohužel, přesně tenhle termín jsem zkoušel a ačkoliv se na ITA tváří, že existuje, potom ho už nedokáži dohledat aby se dal koupit.. Delta je jedna z těch bídníků co zanechávají dlouho neplatné tarify v systému :/

před 8 lety
Avatar uživatele palickajakub
palickajakub

Ok každopádně díky moc, zkusím nějak pohledat i jakýkoliv jiný termín :)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

http://matrix.itasoftware.com/ v záložce Multi-city ;) cena 630€ se zobrazí, pak už jí ale nejde rezervovat :/

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele palickajakub
palickajakub

Dobré ránko:) chtěl jsem se zeptat, zda je možné cestu např na 1 nebo 2 dny přerušit v New Yorku, popřípadě v Atlantě a pak pokračovat do Chile Díky moc a přeji pěkný den. Na Chile již čekám dlouho....super

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobré ráno Jakube, ;) ano v podmínkách je 1 možný stop v ATL/NYC/DIT a ještě dalších městech - horší bude jej ale dohledat :/ u Delty to bylo vždy dost komplikované, kord v této ceně. Jaký termín?

před 8 lety
Avatar uživatele palickajakub
palickajakub

Na termínu nám ani nezáleží (klidně leden,únor,březen), jsme poměrně flexibilní (2 cestující). Ideálně stov v NYC na 2 dny :)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
To bude jízda!
Almadraba
ušetříš až 49%
Honem, dokud jsou místa!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Tam jsi ještě nebyl!
Socha svobody a Manhattan
ušetříš až 45%
To budou fotky!
5454 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Chile
Chile

Okouzlující země plná kontrastů

Chile se nachází na jihozápadě Jižní Ameriky, tvoří úzký pás země mezi Tichomořským pobřežím a Andami. Tento stát je typický svým úzkým a podlouhlým tvarem, který od severu k jihu dosahuje více než 4.000 km, zatímco průměrná délka od západu k východu se pohybuje pouze kolem 140 km. K Chile patří také Velikonoční ostrov a část antarktického území. Sousedními státy jsou Peru, Bolívie a Argentina. 

Díky své netradiční rozloze nabízí Chile turistům rozmanitou nabídku přírodních krás ovlivněných odlišnými podnebnými pásy. Na severu země můžete navštívit některý z národních parků na náhorní plošině Altiplana, obdivovat nejsušší poušt Atacamu s jasnou večerní oblohou ideální pro pozorování hvězd. V centrální části navštívíte světově proslulé vinice, okusíte život v chilské metropoli nebo si v červenci zalyžujete.  Na jihu se seznámíte s kulturou místních indiánů kmene Mapuche, zdoláte aktivní sopku a večer necháte unavené tělo relaxovat v termálních lázních. Jak se budete přibližovat ledovcům v Patagonii, začnou vám docházet slova, protože zážitky z tak krásných a nedotčených míst lze jen těžce popsat. Třešničku na dortu při návštěvě Chile vám zprostředkuje pohled na sochy Moai a ochutnávka kultury Rapa Nui na Velikonočním ostrově.

Průvodce pro Chile