Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zrušení povinného negativního testu na Covid při cestě do USA opět umožňuje výrazněji snadnější plánování cest přes Spojené státy dál do Latinské Ameriky. Očkování sice stále zůstává povinné, ale přeci jen odpadnutí nutnosti hledat testovací místo v zahraničí před návratem zpět je výrazné usnadnění cest.

K nejvýhodnějším aktuálně dostupným letenkám do Latinské Ameriky patří spojení s United Airlines z Berlína nebo Mnichova do Guatemaly od 10 105 Kč na termíny od listopadu do března. Tarif Economy Light obsahuje jedno klasické a jedno menší příruční zavazadlo, zatímco tarif Economy Saver za 13 069 Kč i odbavené do 23 kg.

Očkovaní nepotřebují test ani při vstupu do Guatemaly.

 

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Reichstag kopule
Berlín BER
Německo
GUA Guatemala
Guatemala
Antigua a sopka Agua
Zpáteční 20 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
GUA Guatemala
Guatemala
Antigua a sopka Agua
Zpáteční 18 hod letu (2 přestupy)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 17 500 Kč . Ušetříš přibližně 42 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad, leden, únor, březen

S kým poletím?

United Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V základní ceně příruční zavazadla, s odbaveným o 3 000 Kč více

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele superweb .
superweb .
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 85 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-06-14T14:19:36+02:00)

Skoda, konkurence uz tuto akci zverejnila par tydnu zpet a mame koupeno. Radeji bych byval podporil CL :)

Auto zvazujeme, da se najit pujcovna, kde pujci auto s moznosti preshranicnich cest do Hondurasu a Salvadoru. Do Belize jsem nic nenasel.

Pujcovny tam hodne maji i 12 a 15 mistne dodavky, jen se mi nikde nepodarilo najit, zda je to mozne ridit s klasickym B ridicakem na osobak (v USA nebyl problem s 15 mistnym Fordem)

před 20 dny
Avatar uživatele
JardaM

Je to opravdu škoda. Guatemala o několik týdnů později, Gambie o několik dní později. Akce do Saudské Arábie a Rwandy vůbec a to přitom bylo oboje z Prahy! Za to all-inclusive zájezdů, které se ani nedají koupit, jak upozorňoval Libor_S, je tu spoustu.

Přidat odpověď
před 20 dny

Ahoj,docetla jsem se,ze do pronajmu auta se v Guatemale pusti jen malokdo. Jaky je duvod? Bezpeci, ceny,...? Prave o pronajmu auta uvazujeme. Diky za odpoved.

před 20 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Na podobnou otázku Hanky jsem obecně odpověděl s odkazem na podrobné vysvětlení a Ondřej dodal stručně svůj názor tady: https://www.cestujlevne.com/pruv...la/doprava

před 20 dny
Avatar uživatele
mirjur

Za mě hlavně ta cena, cca 20k na 14 dní co jsem se tak díval. A levné chicken busy prý jezdí docela často a skoro všude. Dlouhé přejezdy (např. G. City - Flores) se dají řešit dálkovým nočním busem.

před 20 dny
padrino11

Kromě Guatemaly se vyplatí určitě navštívit i Belize a Salvador. Auto bych si tam nepůjčoval - je tam velmi levná a spolehlivá autobusová doprava a na hranicích budou s autem jen problémy.

Přidat odpověď
před 20 dny
Avatar uživatele fevlad
fevlad
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 20 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-06-14T07:04:44+02:00)

ahoj,co by ste doporucili tamvidiet,priroda,relax,kupanie...dik

před 20 dny
Avatar uživatele jaroslavh
jaroslavh
před 20 dny
Avatar uživatele
Jakub Langer

Zdravím, mohu zapátrat v paměti ohledně cesty už v roce 2010 těmito místy: Flores, Tikal, Livingston, Río Dulce, Ciudad de Guatemala, Antigua, Chichicastenango, Atitlán, Monterrico.

Krásné a pozoruhodné lokality, mírně turistické, jelikož v těch frekventovanějších se místní Guatemaltecos snaží návštěvníky natáhnout...

před 20 dny
Avatar uživatele Kateřina Kubišová
Kateřina Kubišová

Odkážu taky na svůj cestopis z roku 2020 https://www.cestujlevne.com/cest...i-ose-1495

Kdybyste měl dotaz, můžete se se mnou spojit, ráda se rozepíšu / rozpovídám víc :D Je to moje srdcovka a dohromady jsem tam strávila přes 3 měsíce...

Jinak k těm místům, co píše Jakub nade mnou - všechna určitě stojí za pozornost, ale jsou mezi nimi i ta nejvíc turistická v celé zemi (Tikal, Antigua, Atitlán), takže určitě nejde o nějaká skrytá nebo jen mírně turistická místa :))

Přidat odpověď
před 18 dny
Avatar uživatele

Další akční letenky

Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To bude jízda!
Ragusa
ušetříš až 60%
To musíš vidět!
Gambie
ušetříš až 36%
Honem, dokud jsou místa!
Milán Duomo
ušetříš až 70%
A už tam budem?
5512 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Reichstag kopule
Německo Přílet na letiště Berlín Brandenburg

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Brandenburg

Zavřít boční panel
Antigua a sopka Agua
Guatemala Přílet na letiště Guatemala La Aurora

Přímo k terminálu nezajíždí MHD. Pro cesty přímo do Guatemaly budete muset využít taxi, běžná cena do centra činí asi 12 USD, bez problému lze platit dolary.

Chcete-li se vydat rovnou do historického a turistického města Antigua, které je vzdálené asi 40 km od letiště, využijte sdílená taxi v podobě dodávek. Před letištěm jich vždy bude čekat několik s nápisy „Antigua“, cena se pohybuje od 10 do 15 USD, v případě koupě předem ve stánku na letišti počítejte spíše s 25 USD.

Dodávky odjíždí do Antiguy i ve večerních hodinách, nebudete tak mít problém se do města dostat kdykoli během otevírací doby letiště. Cesta trvá asi 90 minut.

Průvodce pro Guatemala
Průvodce pro letiště Guatemala La Aurora

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut. Letiště leží v tarifní zóně 5, tudíž za jízdenku zaplatíte 12,30 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13,70 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin.

 • doba jízdy centrum-letiště: 40 minut
 • interval spojů: 20 minut každá z linek, dohromady 10 minut
 • cena jízdenky12,30 EUR (celodenní za 13,70 EUR)

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 11 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17,50 EUR a můžete ji zakoupit se slevou 0,50 EUR online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,50 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,50 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky jezdí jednou za 60 minut a přesný jízdní řád zjistíte z webu německých železnic bahn.de.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1x4X0ZTwy_NyIUJTu7gGrZYPK0Lg&ehbc=2E312F]

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov