Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Letenky z Prahy na Havajské ostrovy pod 15 tisíc se jen tak nevidí. Připočteme–li k tomu i odbavené zavazadlo, které je už při letech do Ameriky naprostou výjimkou, není o slušné úspoře vůbec pochyb. Letenky najdete za 568 EUR na měsíce červen, červenec, září a říjen 2020.

Po vybrání konkrétního data letu rozklikněte „Show more flights“ pro zobrazení nejlevnějšího itineráře.

Letí se s Condorem s přestupem ve Frankfurtu a Vancouveru. Nezapomeňte si proto krom amerického povolení ESTA zařídit i kanadskou obdobu eTA.

Určitě pro vás už nebude překvapením, že krom akčních letenek pro vás máme i praktického průvodce ostrovem Maui, kde najdete přehledně vše, co potřebujete k cestě vědět.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
OGG Kahului
Spojené státy americké
Maui – Havajské ostrovy
Zpáteční 26 hod letu (2 přestupy)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 25 000 Kč . Ušetříš přibližně 43 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních letenek.

Na jaké termíny jsou letenky?

Červen, červenec, září a říjen

Jsou během letu přestupy?

Frankfurt a Vancouver

S kým poletím?

Condor

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i odbavené zavazadlo do 23 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jsou tam ještě volná místa v červenci?

Nemůžu to najít. Jsem jelito.

Dik moc, lidi!

před 2 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Nechci vam do toho pane kecat, ale Hawai sama o sobe je extremne draha destinace a v cervenci jsou ceny jeste vyssi, protoze se tam na prazdniny hrnou davy lidi z kontinentu (USA).

před 2 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Je to hlavní sezóna, ale ne nejvyšší. Ta je od půlky prosince do půlky dubna: http://hawaii-guide.info/plannin...hen.to.go/

Pokud by jel kempovat a na trek, vyšší ceny ubytování se ho nebudou týkat: https://www.prideofmaui.com/blog...ping-spots

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobry den, chci se zeptat jake mate zkusensoti s aerolinkami condor. Cena je asi vice nez dobra. Dekuji. Videl bych to na 3 tydny skoda ze to nejsou open jaw.

před 2 lety
Avatar uživatele Tomáš L.
Tomáš L.

Včera jsme se vrátili z Karibiku. Condor absolutně bez problému.

před 2 lety
Avatar uživatele dedik77
dedik77

Condor byl koupen polskym LOT(em), takze poletite. Se servisem na palube zkusenost nemam.

Přidat odpověď
před 2 lety

Jestli se vám někomu podaří koupit letenky,tak dejte vědět.Ja to zkoušela doposud opakovaně a problém s navýšením ceny při placení pořád stejný.

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den, moc se mi ta nabídka líbí, jen nevíte jak je to s kufrem, když jsou to tři letecké společnosti, musím se pokaždé znovu odbavit nebo jde automaticky kufr do dalšího letadla a já jdu jen do tranzitu? Protože někde je jen 1:30 min. na přestup a to je málo na odbavení.

před 2 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Máte to vše na jedné rezervaci.

před 2 lety
Avatar uživatele andrewcz
andrewcz

To vůbec není určující. Například pokud je stop v USA (kdyby se například letělo přes LA nebo San Francisco), tak se kufr musí při první stopce v USA odbavit znova, i když je to na jedný letence.

Jinak v Kanadě by to mělo být OK.

před 2 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

V Státech se neodbavuje znova. Máte ho otagovaný už z výchozího letiště a po průchodu celnicí/zemědělskou kontrolou zavazadlo jen vrátíte zpátky k naložení do letadla.

Je fascinující kolik lidí se pořád dokola ptá na tu samou pitomost.

před 2 lety
Avatar uživatele andrewcz
andrewcz

Samozřejmě že ne :). Je docela běžná praxe, pokud letím například PRG - JFK - LAX , že kufr je ODBAVENÝ pouze do NYC a v New Yorku jdu po imigračním znova na check-in, ač jsou lety na jedný letence. Zkušenost cca týden stará, KLM / Delta.

Přidat odpověď
před 2 lety

Ono tě to tam ani nenechá být dýl jak 7 dní, všechny delší návraty systém maže

Odpovědět
před 2 lety

Když dojdeme k poslednímu kroku zaplatit letenku a dáme odeslat....cena se navýší o 120 euro a přesto že dáme znovu zaplatit zase se cena navýší....o 150 euro. Zkoušíme to odznovu pořád dokola a pořád stejný problém.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele
Martin Novák

Děkuji, koupeno na termín 10.10-18.10. s benefitem návštěvy Vancouveru při cestě zpět (10h stop). Zrovna jsem nedávno koukal na dokument o Havaji a říkal si, že by mohla být nějaká pěkná cena :-)

před 2 lety
Avatar uživatele dedik77
dedik77

Neni 8 dni malo vzhledem k tomu, ze 2 dny budete mimo z casoveho posunu 12 hod?

před 2 lety

Kolega nepíše nic o přeletu na jiný ostrov. 8 dní na Maui je celkem dost :)

před 2 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Týden na Maui celkem stačí, ale na 4 hlavní ostrovy by byl i měsíc málo.

před 2 lety
Avatar uživatele
Martin Novák
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 26 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-02-20T13:43:58+01:00)

To je relativní, nicméně člověk se musí přizpůsobit časovým možnostem, jaké má. My si bohužel nemůžeme dovolit cesty delší než cca 10 dní v kuse. Zvládli jsme už takto několik destinací a vždy je to o plánování a prioritách. Někomu stačí týden, někdo potřebuje půl roku :-) A 2 dny z časového posunu určitě nebudeme, resp. si to ani nemůžeme dovolit :-) A ano, neplánujeme cestu po všech ostrovech, nejspíše zůstaneme pouze na Maui.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam jsi ještě nebyl!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Tam to bude krásný!
Almadraba
ušetříš až 49%
Jedem!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Jedem!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Maui – Havajské ostrovy
Spojené státy americké Přílet na letiště Kahului

Půjčení auta

Na ostrově Maui se bez auta neobejdete, pokud nechcete celou dovolenou strávit v hotelovém resortu u pláže v některém z větších letovisek na západě a jihu Maui, kam se lze dostat i autobusy. Každopádně naprostá většina cestovatelů si půjčí auto už hned po příletu na letišti. Sídlo všech autopůjčoven se nachází asi 150 metrů od terminálu a pěší trasa je přehledně značená.

Ceny autopůjčoven na letišti Kahului se za běžné situace pohybují mezi 8 000 a 10 000 Kč na týden, resp. 4 000 a 6 000 Kč na 4 dny.

Letiště Kahului leží na skvělém strategickém místě uprostřed ostrova, odkud se snadno dostanete ke všem hlavním zajímavým místům na Maui.

Autobus

Pokud přiletíte například pozdě večer či budete odlétat brzy ráno a vyplatí se vám tedy auto půjčit/vrátit o den později/dříve, abyste pár desítek dolarů ušetřili, na letiště se dostanete i autobusy místní MHD.

Do centra města Kahului jezdí dvě autobusové linky 35 a 40. Město je velmi blízko, takže cesta zabere asi 5 minut. Obě dvě jezdí zhruba jednou za hodinu a půl od 5:30 do 22:00 ve vzájemném prokladu, takže interval do města Kahului činí 30 minut. Jízdenka stojí 2 USD nehledě na ujetou vzdálenost a platí se v přesné hotovosti u řidiče.

Linka 35 jezdí navíc do Paia a Haiku, číslo 40 pak jede do Kula. Oficiální informace o autobusech na Maui se dozvíte na webu mauicounty.gov.

Pro bezproblémový pohyb po ostrově bude výhodnější půjčení auta.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Kahului