Írán

Írán - extra levné letenky z Prahy do Teheránu - 4.415 Kč.

29 komentářů
2015-07-02T17:19:20+02:00

O akci

Není bezpečnější a mezi cestovateli oblíbenější země na Blízkém východě, než je Írán. Přestože v Íránu vládne tvrdý islámský režim, jedná se o velmi pohostinnou a přátelskou zemi, ve které se nadevše ctí zvyky a tradice. Proto se tu budete cítit jako v jiném světě. Írán je plný nejen historických památek, ale také přírodních krás.

Vaše cesta za poznáváním této jedinečné země započne v jejím hlavním městě, v Teheránu. Právě do Teheránu lze aktuálně zakoupit levné letenky z Prahy přes Istanbul s tureckými nízkonákladovými Pegasus Airlines. Zpáteční letenka vyjde na skvělých 162 eur neboli 4.415 Kč, přičemž standardní ceny začínají na 10.000 Kč!

Abyste dosáhli na uvedenou cenu, musíte být přihlášeni k účtu Pegasus Plus nebo se zdarma do věrnostního programu Pegasus Plus zaregistrovat. Aktuální sleva 30 % na letenky vám bude odečtena v posledním kroku rezervace, kde zadáváte platební údaje. Stačí kliknout na „2015 July Fly Fly Aways Days 30% Off“ v poli My Campaigns.

  • Rezervuj letenku Praha – Teherán za 162 € / 4.415 Kč u Pegasus Airlines
  • Cestovní období pro udanou cenu: listopad – prosinec
  • Prodej do 3. července
  • Hotely v Teheránu
V ceně letenky u Pegasus Airlines máte standardně přepravu odbaveného zavazadla do hmotnosti 20 kg. Nadváha zavazadla, výběr místa či občerstvení je možné přiobjednat během rezervace.

Do Íránu budete potřebovat víza

Ta můžete vyřídit předem nebo po příletu na letišti, pokud přicestujete za účelem turistiky a nebudete se zdržovat déle než 14 dnů. Poplatek na letišti činí 60 €. K tomu musíte mít cestovní pas platný ještě 6 měsíců po vypršení platnosti víza, rezervaci zpáteční letenky a doklad o zajištěném ubytování na minimálně jednu noc pobytu v Íránu. Vydání víz na letišti není stoprocentní, proto na tuto variantu vždy nespoléhejte.

Standardní vyřízení víz je možné přes Velvyslanectví Íránské islámské republiky v Praze.

Aktuální informace se vždy ověřte na webu MZV.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-07-02T17:19:20+02:00

29 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele des
des
před 7 lety

A je tady nekdo, kdo byl v Iranu letos na visa-on-arrival (IKA)? Jak je to s referencnim cislem a kontaktem?

Avatar uživatele teplyjaroslav
teplyjaroslav
před 7 lety

Přelom roku 2013/2014: visa-on-arrival na IKA na počkání, bez problému, bez jediného dotazu, bez referenčního čísla, bez ubytování, bez kontaktu na kohokoliv.

Avatar uživatele ludek.gross
ludek.gross
před 7 lety

Dobra cena, spatne mesice :-(

Avatar uživatele Marcel Čermák
Marcel Čermák
před 7 lety

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/blizky_vychod/iran/cestovani/other.html no nevím teda s tou "bezpečností"

Avatar uživatele xpavelmalek
xpavelmalek
před 7 lety

Zdravim Skrbliku z Teheranu, kam jsme se dostali po trech tydnech cestovani celym Iranem. Bezpecne to je..

Avatar uživatele zuckk
zuckk
před 7 lety

Povedlo se někomu zaregistrovat do toho jejich slevového klubu? Zadával jsem mobilní číslo, na e-mail mi přišel confirm link, ale heslo nic. A nepomohla ani obnova :(

Avatar uživatele ludek.gross
ludek.gross
před 7 lety

Nech si na email poslat zapomenute heslo.

Avatar uživatele Jirka
Jirka
před 7 lety

Ahoj, na kolik dnů tak doporučujete pobyt v Teheránu, aby se tam dalo prolézt co je potřeba? :) 3-4 dny budou stačit? Případně kam se dá jet v okolí na výlety, nějaké tipy, Díky :)

Avatar uživatele c.l.a.r.i.t.y
c.l.a.r.i.t.y
před 7 lety

Teherán max den, dva. V Íránu je spoustu jiných zajímavých míst :)

Avatar uživatele kamilex
kamilex
před 7 lety

Letištní víza není problém získat pokud máte zařízeno vízové referenční číslo. Sám jsem si ho zařizoval u agentury Zirhamia. Tuším, že je jediná, která to v ČR dělá. Jinak toto referenční číslo určitě budete potřebovat pokud budete žádat o vízum na ambasádě v Praze či Vídni (třeba pro SLováky). Otázka víz je trochu komplikovanější a Cestujlevne by toto téma mohlo více rozvést než si lidé koupí ultralevné letenky a pak neodletí kvůli vízu.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 7 lety

Vycházel jsem z informací třeba z Hedvábné stezky, kde více lidí v komentářích pod různými články potvrzuje, že referenční číslo při pasové kontrole na letišti vůbec nevyžadují, pokud se do Íránu dostanete letecky, pakliže jde o pozemní vstup, referenční číslo je nutností! Viz např. http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/iran-pakistan-afghanistan/viza-iran-/

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Není to tak dávno, kdy se se mnou hádala dáma, že do Chorvatska se smí letecky jen s pasem! Web je bohužel zahlcen starými a neaktuálními informacemi. Trochu investigace ;) Již v roce 2013 čtenáři potvrdili možnost cest bez ref.čísel https://www.cestujlevne.com/letenky-do-iranu-teheran-3-499-kc/ + info na MZV dle článku

Avatar uživatele dlouhy.mi
dlouhy.mi
před 7 lety

V cervnu 2016 jsem letel do Iranu a po prostudovani vsech podminek pro vizum jsem vyhodnotil, ze referencni cislo je jen tahacka na penize. To se take na letisti potvrdilo. Vsichni bez refernecniho cisla vcetne me vizum dostali (nebyl jsem tam takto jediny). Co po vas ale budou urcite pozadovat je kontakt na nekoho z Iranu ktery potvrdi, ze jste to vy a nejedete svrhnout Ajatolaha. Ja jsem to resil tim, ze jsme prvni noc v Teheranu vyuzili couchsurfing (v Iranu je velice popularni a vsichni jsou radi, ze mohou ubytovat cizince). Takze kaslete na referencni cislo a radeji si sezente mistni kontakt. Nekde jsem cetl, ze pripadne muze byt i nekdo z hotelu, ale musite mit jmeno a cislo. Konec hlaseni :) PS: za tuhle cenu do Iranu ani chvilku nevahejte

Avatar uživatele dlouhy.mi
dlouhy.mi
před 7 lety

Ehm pisu cerven 2016 myslim 2014 :) Ten cas leti...

Avatar uživatele kamilex
kamilex
před 7 lety

Situace s nutností či nenutností referenčních čísel se každým rokem mění. Moje kamarádky to riskly bez čísel, už si nepamatuju který to byl rok, myslím, že 2013 a do letadla (letěly tehda z Mnichova) jim byl bez čísel odepřen vstup. Prostě No GO. Pak, tuším celý rok 2014 nebyly s letištními vízy bez ref. čísel problémy, ale poslední měsíce 2015 se zdá, že vás na letišti budou úředníci bez ref. čísel budou dusit (viz názory ve stejném odkazu té diskuze na HS). Každý ať uváží sám. Kdo byl v Íránu, tak ví jak to tam chodí a také ví, že nic není na 100proc, zvláště pokud se ČR posledně bratříčkuje s Izraelem :-))))

Avatar uživatele kamilex
kamilex
před 7 lety

A ještě jedna věc, letištní víza se dávají na 15 dnů a ne 14, jak je zde chybně uvedeno. Má to špatně i MZVCR. Holt, kdo toto vízum nemá v pasu, neví, že 2-dvoutýdenní víza jsou 15 dnů :-)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

ČR se bratříčkuje i s Íránem http://byznys.lidovky.cz/ln-cesko-vyjednava-s-iranem-o-lince-praha-teheran-fuu-/media.aspx?c=A150701_221207_ln-media_sho

Avatar uživatele kamilex
kamilex
před 7 lety

:-). To je úplně last minute news. Určitě by se přímá linka Praha Teherán hodila, akorát možná s jinými než íránskými aerolinkami. Prý mají staré Boeingy a špatně servisované, protože chybí kvůli embargu náhradní díly - co je na tom pravdy však nevím, během pobytu v Íránu jsem neletěl a nejsem aero-expert..

Avatar uživatele Username
Username
před 7 lety

A nejako do Shirázu lacno? :)

Avatar uživatele slimjim
slimjim
před 7 lety

Ahoj, platí tato akce do 3. července včetně?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Ano, ale je nutné počítat s dostupností.

Avatar uživatele
Vlk76
před 7 lety

potřebuji tuto cenu na květen 2016. snad se ta akce bude opakovat

Avatar uživatele jonatan.stencl
jonatan.stencl
před 7 lety

Super nabídka, ale nejsou tam termíny i mimo listopad a prosinec? V Teheránu je tou dobou dost kosa.

Avatar uživatele j.slapanek
j.slapanek
před 7 lety

Ahoj mám dotaz? Na konci jsem zadal promo 30% ale z ceny 234,- eur mi odečtlo jen 35,70,- eur? a výsledná cena je tedy jen 198,67 eur?? nevěděl by jsi čím to je? díky. Jirka

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 7 lety

Ahoj Jirko, možná jsi mimo období, na které lze uplatnit slevu. Já to teď znova zkoušel a cena je po slevě vždy 161,96 €.

Avatar uživatele j.slapanek
j.slapanek
před 7 lety

Ju máš pravdu :-) jsem Jitrnice :-) jen jedna cela byla v Cmapaing.....proto jen část slevy..

Avatar uživatele kuba-jz
kuba-jz
před 7 lety

Ahoj, někdo na týden začátkem listopadu?

Avatar uživatele bodlina
bodlina
před 7 lety

Nádhera, hned bych letěla! I ta zavádějící fotka z Isfahánu, z Teheránu si takhle krásný mešity nepamatuju :)

Avatar uživatele Daf
Daf
před 7 lety

A já ji v pondělí koupil za 220 Eur :o(

Další akce