Írán

Írán - levné letenky z Vídně do Teheránu - 4.285 Kč.

32 komentářů
2016-03-30T17:23:27+02:00

O akci

Hoďte předsudky stranou a vydejte se do země, o které byste si nikdy nemysleli, že může být tak otevřená, přátelská a krásná. A když si uvědomíte, jaké historické, kulturní a přírodní poklady tato země uchovává, bude vaše cesta do někdejší Perské říše v letošních plánech zahrnuta ještě dnes. Vydat se můžete na oblíbenou trasu Teherán – Kashan – Isfahán – Šíraz – Jazd.

Vaše rozhodování bude o to snazší, neboť zpátečním letenkám za 4.285 Kč z Vídně do hlavního města Íránu v žádném případě nelze odolat.

  • Letenku Vídeň – Teherán za 158 € / 4.285 Kč rezervujte na www.flypgs.com
  • Cestovní období: 15.4. – 30.6.
  • Prodej do 10. dubna nebo vyprodání
Letenky v tarifu Basic zahrnují přepravu příručních zavazadel. Pokud byste potřebovali na cestu zavazadlo do podpalubí, připlatíte si oproti jiným lowcostům symbolických 7 euro v jednom směru za max. 20 kg. Zavazadlo k letence přidejte až v dalším kroku.

Víza do Íránu

V minulých letech hodně cestovatelů odrazovaly od cesty do Íránu peripetie s vybavováním víz na ambasádě. V současnosti vyřídíte víza pro vstup na íránské území po příletu na Mezinárodní letiště v Imáma Chomejního v Teheránu. Vízum obdržíte po zaplacení poplatku ve výši 60 eur a po předložení potvrzení o zpáteční letence a zajištěném ubytování pro první noc. On-arrival víza vás opravňují k pobytu v Íránu na maximálně 30 dní. Dříve vyžadované referenční číslo již není potřeba.

Pokud budete v budoucnu cestovat do USA a budete mít za sebou cestu do Íránu, musíte si vyřídit víza do USA na americkém velvyslanectví, ESTA vám nebude odsouhlasena.

Ubytování, rady a tipy

Sehnat ubytování v Íránu je i po zrušení sankcí ze západu malý oříšek. Vyhledávače a porovnávače už ve svých databázích sice mají pár ubytovacích kapacit v Teheránu i mimo něj, ale většinou se jedná o luxusnější a dražší hotely. Řešením je hledání lokálních hotýlků a penzionů na místě, případně využít služeb couchsurfingu, ačkoliv je ilegální, ale zároveň velmi populární.

Doporučujeme pročíst všechna témata v našem diskuzním fóru týkající se Íránu od uživatele Honza9.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-03-30T17:23:27+02:00

32 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jiri.mrkva
jiri.mrkva
před 7 lety

Dobrý den, máte někdo TIP na nejlevnější let do Íránu na listopad, případně prosinec? Děkuji!

Avatar uživatele Michal _22
Michal _22
před 8 lety

Zdarec.Máte někdo prosím tip na vyhledání levného hotelu v Teheránu?Nebo kde už jste byli?na trivago a booking nic moc....:-(

Avatar uživatele lukaspytlik
lukaspytlik
před 8 lety

Čaute, cituji MZV: ,,Pro získání vstupního víza na letišti je nutné kromě uhrazení poplatku 60 Euro předložit cestovní pas platný ještě min. 6 měsíců po vypršení platnosti víza, zpáteční letenku a doklad o zajištění ubytování min. na první noc pobytu v Íránu." Vízum plánujeme zařizovat až na letišti a co se týče toho zajištěného ubytování - je zapotřebí mít u sebe potvrzení o zaplacení objednaného ubytování, nebo jim stačí jen jakási vytištěná rezervace (bez potvrzení o platbě)? Protože pokud bychom museli ubytování platit předem, tak jsem v Teheránu našel pouze několik málo hotelů, a to s nepříjemnou cenou 2 000 Kč a více. Mnohem raději bychom si hledali nějaké malé levné hotely až na místě. Díky.

Avatar uživatele marek_9
marek_9
před 8 lety

Nám stačily vytisknuté e-maily o rezervaci. Byl tam kontakt na hotel. Ani jsem nevěděl přesnou adresu, jen název hotelu, telefonní číslo a stanici metra poblíž. Zdravotní pojištění stačilo ukázat a oni souhlasili. Potvrzení jsem měl jenom v češtině, ale žádný problém. Je to tam v pohodě, jenom je třeba si nějakou dobu počkat.

Avatar uživatele lukaspytlik
lukaspytlik
před 8 lety

Okej, chcem to zkusit bez onoho referenčního čísla jen se zpáteční letenkou + potvrzením o rezervaci ubytování + pojištěním, několik desítek minut čekání nám nevadí. Snad to výjde.

Avatar uživatele marek_9
marek_9
před 8 lety

Jasně, to je to, co chtějí. Snad kromě letenky, tu po nás nikdo nechtěl. Prostě dávají vízum na 30 dnů. Referenční číslo nepotřebuješ, také jsme žádné neměli. Celkově jsme ale čekali tak 1,5-2 hodiny.

Avatar uživatele Reiser von Bahnhof
Reiser von Bahnhof
před 8 lety

Ahoj, nejel by nekdo behem dubna nebo v cervnu?

Avatar uživatele
Borek N.
před 8 lety

Karlosi ja bych jel, na jak dlouho chces jet?

Avatar uživatele Reiser von Bahnhof
Reiser von Bahnhof
před 8 lety

Ahoj, asi 10- 17 dni. Pokuj jeste ted v dubnu, tak na tu delsi dobu, asi uz nekdy pristi tyden a navrat koncem mesice...

Avatar uživatele
Borek N.
před 8 lety

Já bych chtěl právě tak 7-10max :-(

Avatar uživatele palci
palci
před 8 lety

"Ano, bude líp". E-víza do konca roku. http://realiran.org/iran-to-issue-e-visas-for-foreign-visitors-by-the-end-of-2016/

Avatar uživatele brambulin8
brambulin8
před 8 lety

V Iranu jsem byl letos v lednu. Vizum jsem si vyrizoval na ambasade v Praze (cekani 3 tydny, ale zase bylo na 3 mesice). Stalo me 50euro + 1000 Kc za referencni cislo (ktere jsem ziskal pres jednu ceskou agenturu). Na letisti jsem prosel pres imigracniho jako nuz maslem - bez cekani. Kdyz jsem si naklady na vizum spocital bylo to o neco vice nez na letisti, ale zase to bylo bez nervu. Na letisti pri odbaveni (v nemecku) chteli po me ubych jim ukazal vizum. Nevim jak by to probihalo, kdybych nemel ani vizum, ani referencni cislo. Poked by necked chtel dalsi info o ubytovanich, cenach atd. tak mi napiste sem a nejak se spojime Jinak Iran velice doporucuji. Uzasna zeme, velice prijemni lide

Avatar uživatele jvalenta+sp
jvalenta+sp
před 8 lety

Ahoj Davide, nějaký info by se hodilo, napiš prosím na jvalenta(kysela ryba)gmail.com. Díky!

Avatar uživatele Klara.no101
Klara.no101
před 8 lety

Na letisti se jiz od listopadu vydavaji viza na 30 dni. Referencni cislo nepotrebujete, formular budete vyplnovat nicmene i s nim, procedura je naprosto stejna. Do letadla vas uz nejaky patek bez cisla pusti. Zkusenosti mesic stare.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Taktéž děkuji za aktuální informace :-)

Avatar uživatele
miker90
před 8 lety

Zdravím ve spolek, minulý rok jsem byl v USA a Izraeli. Může to být problém při vstupu do Íránu? Nebo se stačí vybavit novým pasem? Díky předem :)

Avatar uživatele lukas.gebousky
lukas.gebousky
před 8 lety

Chlapi, pokud bychom letěli na 3-4 dny, má cenu plánovat něco jiného než Teherán?

Avatar uživatele jan.cimera
jan.cimera
před 8 lety

březen 2016, nikdo z nás neměl ref. číslo řada ani pojištění nebo ubytování. vše se nechá vyřídit po příletu na IKA. jediné co to ovlivní je asi doba zpracování 0,5-1h Z Teheránu rychle pryč, všude je vidět víc než-li tam. Dá se jet busem, vlakem i třeba přes noc nic to nestojí a ve VIP coach je to v pohodě cesta.

Avatar uživatele xpapilad
xpapilad
před 8 lety

Teherán je fajn, ale Írán má určitě mnohé co nabídnout i jinde. I za takovou chvíli můžeš vidět zajímavější místa. Jak píše Honza, dopravní spojení je snadné a jednoduché.

Avatar uživatele
Borek N.
před 8 lety

Ahoj, na 3-4 dny bych se připojil moc rád, kdy to plánujete?

Avatar uživatele Username
Username
před 8 lety

A ako s vízami ked chcme byť dlhšie ako 14 dní?

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Na ambasádu ;-)

Avatar uživatele xpapilad
xpapilad
před 8 lety

VOA se již půl roku dávají na 30 dnů.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Díky za připomínku, upravil jsem v příspěvku. Je vidět, že MZV aktuálnost informací ohledně víz vůbec neřeší :-)

Avatar uživatele j4n.pr0
j4n.pr0
před 8 lety

Jun = Ramadan...hmm.

Avatar uživatele jan12
jan12
před 8 lety

Ramadán v Íránu, to chceš.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Můžete se mu jednoduše vyhnout, cestovní období to umožňuje. Jinak ramadán nepovažuju za nějakou překážku, může to být naopak zpestření.

Avatar uživatele mirek121
mirek121
před 8 lety

Zase radí "experti" co v Íránu nebyli nebo byli maximálně jednou a šťastnou náhodou narazili na hodného imigračního úředníka :-) S tím referenčním číslem....no, já už nemám nervy to pořád opakovat, ať si dělá každý co chce. Když vás na letišti v Praze neodbaví nebo vás pošlou domů přímo z Teheránu (ano, i to se stává), tak si prosím nestěžujte...

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/blizky_vychod/iran/cestovani/visa.html O referenčním čísle ani zmínka, dále třeba komentář ze staršího příspěvku: "Přelom roku 2013/2014: visa-on-arrival na IKA na počkání, bez problému, bez jediného dotazu, bez referenčního čísla, bez ubytování, bez kontaktu na kohokoliv." a další komentáře pod příspěvkem https://www.cestujlevne.com/iran-extra-levne-letenky-z-prahy-do-teheranu-4-415-kc/

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Někdo z agentury prodávající referenční čísla? :) Všichni potvrdí aktuální zkušenost, že není potřeba.

Avatar uživatele a
a
před 8 lety

Dle IATA ref. číslo nepotřebujete = odbaví vás. Na IKA také potřeba nejsou. Ale jestli si chce někdo připlatit… :) Mimochodem jsme na letišti byli jedni z mála, co čísla neměli a všichni nám říkali, že nás nepustí a vrátí. :)

Avatar uživatele a
a
před 8 lety

Možná ještě dodám, když nemáte ref. číslo, počkáte si na letišti o nějakých pár minut déle, protože nejdřív vyplníte formulář (jeden ze skupiny) a pak čekáte, než vylezou a zakřičí vaše jméno a dostanete pokyny k zaplacení (když máte ref. číslo, dostanete pokyny a můžete jít platit hned). Zaplatíte, vrátíte se k prvnímu okénku a jste finíto s klikihákatým vízem v pasu. :) My jsme byli u okénka jenom jedno letadlo a bez ref. čísla jsme byli hotovi za 30 minut, během kterých jsme se seznámili se spoustou zajímavých lidí, se kterými jsme se pak různě potkávali a cestovali. ;)

Další akce