Janov, Marseille, Mallorca a Sardinie na palubě lodi MSC Opera. Balíček od 6 990 Kč

Jak akci využít?

Během lákavého jarního výletu, kdy skloubíme levné letenky s okružní plavbou na zaoceánské lodi MSC Opera, tentokrát poznáme italská města Bergamo, Miláno a Janov, francouzské Marseille, španělskou Palma de Mallorcu a jižní oblast Sardinie v okolí Cagliari. Chybět samozřejmě nebude plná penze během plavby, která se koná od 14. do 17. dubna.

Na koho by to bylo moc, může cestu zkrátit a rovnou se z Prahy přesunout do Janova, viz alternativa pod itinerářem.

Itinerář:

 • 12.4. odlet do Bergama
 • 13.4. dopoledne přesun vlakem do Milána
 • 14.4. dopoledne přesun vlakem do Janova, odkud v 18:00 vyplouvá loď MSC Opera
 • 15.4. od 8:00 do 16:00 čas na prohlídku Marseille
 • 16.4. od 7:00 do 15:00 čas na prohlídku Palma de Mallorca
 • 17.4. připlutí v 12:00 do Cagliari
 • 18.4. den v Cagliari a okolí
 • 19.4. odlet z Cagliari v 6:35 do Bergama, kde přestoupíme na další let zpět domů

Kdo už Bergamo s Milánem viděl, není nic jednoduššího než využít sobotní ranní linky ČSA do Milána za 1.212 Kč, kdy bude dostatek času na přesun do Janova. Ušetříte tak dva dny dovolené i peníze za dvě noci v hotelu.

Ceny jsou pak následující.

 • Za zpáteční letenky z Prahy do Bergama zaplatíte 858 Kč vlastníte–li členství WDC, poletíte tedy s Wizz Air. Alternativou pro ostatní jsou letenky s Ryanairem za 1.075 Kč. Letět lze i z Ostravy od 902 Kč,
 • V rámci přejezdů mezi Bergamem, Milánem a Janovem počítejte asi 15 € s tím, že jízdenky Miláno–Janov (Genova Piazza Principe) rezervujte on–line za 9 € na trenitalia.com,
 • Plavba pak bude stát 4.700 Kč za osobu + 30 € jako povinné spropitné,
 • Přelet z Cagliari do Bergama zakoupíte za 15 €.

Náklady tedy budou v rozmezí 7 až 8 tisíci korun v závislosti na zvoleném letu do Itálie. K této ceně připočteme zhruba 1.000 Kč za dvě noci v hotelu v Cagliari za osobu a případně dalších 1.500 Kč v rámci prodlouženého itineráře s přespáním v Bergamu a Milánu. Celkové náklady nepřekročí 10.000 Kč za osobu.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Praha
Česká republika
Milán
Itálie

od 1 075 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na ryanair.com
Plavba z Janova přes Marseille a Mallorcu na Sardinii
Francie

od 4 700 Kč 

Vyhledej zájezd
0 hvězdiček Plná penze Rezervace na hotel.invia.cz
Cagliari
Itálie
Milán
Itálie

od 380 Kč 

Vyhledej letenky
Jednosměrná přímý let 1 hod letu Rezervace na ryanair.com

  Ukázka balíčku z 19. 01. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Do kdy akce platí?

Do vyprodání.

Na jaké termíny jsou letenky?

Termín plavby je 14.–17. dubna.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, umíte/můžete naplánovat podobnou plavbu mezi 27/4 - 8/5 ? Děkuji

před 10 měs
David Eiselt

V tomto období nevidím žádnou cenově zajímavou plavbu. Nejlevnější na 8 dní vychází na 12 tis. + 70 € za poplatky. https://hotel.invia.cz/svet/-/co...=120871178

Přidat odpověď
před 10 měs

Od dubna by měly být v provozu i lety Brno-Milán - pokud budou za schopný peníz, asi bych tento výlet zkusil... :-)

Odpovědět
před 10 měs

Zdravím kdybych chtěl jet sám tak mi naúčtují poplatek za volne lůžko? Takže tyto plavby asi nejsou pro solo cestovatele

před 10 měs
David Eiselt

Je to tak, vždycky se udává cena za osobu na dvojlůžku.

Přidat odpověď
před 10 měs

Škoda, že neumím aj

Odpovědět
před 10 měs
Leoš Literák

I když loď odplouvá večer, nalodění byste měli dělat dopoledne.

před 10 měs
David Eiselt

O tom žádná, pokyny určitě dorazí. I tak je ale cesta Milán–Janov zhruba na 1,5 hodiny a vlakové nádraží je přes silnici od přístavu.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 20%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 38%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 54%
Hurá za zážitky!
3970 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Itálie Přílet na letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Letiště obsluhují pouze autobusové spoje, a to shuttle autobusy a jedna městská linka.

Bergamo

Do centra Bergama, k vlakové stanici nebo lanovce do Città Alta vás dopraví každých 20 minut autobusová linka 1A Airport bus. Jízdenky zakoupíte v informačním centru u východu z letištní zóny nebo přímo na zastávce v automatech, ta je umístěna před východem z haly. Cena jízdného je následující:

 • 3 hodiny za 2,40 €,
 • 24 hodin za 5€,
 • 72 hodin za 7€.

Jízdenku po nástupu označte pouze při první jízdě, dále už se neoznačují a platí i na lanovou dráhu.

Milán

Přímé autobusové spoje odjíždí z letiště na železniční stanici Milano Centrale minimálně jednou za půlhodinu tak, aby stihly obsloužit všechny cestující po příletu. Na výběr je z několika dopravců, například Terravision, který nabízí zpáteční jízdné do Milána za 9 €, jednosměrně za 5 €, nebo Autostaradale za stejnou cenu, na který jdou rezervovat jízdenky i skrz web easyBusu. Doba jízdy zabere 60 minut.

Jízdenky lze kupovat jak online, tak ve stáncích v příletové hale. Při cestě na letiště pak u prodejce přímo na zastávkách u hlavního nádraží (Piazza Luigi di Savoia).

Jezero Garda

Nejrychlejší a nejlevnější spojení k jezeru Garda, konkrétně do městečka Peschiera del Garda, zajistí autobusy Flixbus. Jednosměrná jízdenka vyjde na 125 Kč, cesta trvá 65 minut, autobusy zatím však jezdí jen 2x denně.

Frekventovanější spojení nabídnou vlaky Trenitalia, které jezdí z centra Bergama každou hodinu. Po cestě k jezeru Garda jednou přestoupíte a cesta zabere hodinu a půl, po přičtení jízdy autobusem z letiště k nádraží počítejte cca 2 a čtvrt hodinami jízdy. Nejlevnější zpáteční jízdenky z Bergama stojí 18,40 €.

Na letiště Malpensa

Přestup z letiště Bergamo na letiště Malpensa (terminál 1 i 2) se dá zvládnout pod 2 hodiny. Mezi letišti totiž jezdí přímý autobusový spoj Orio Shuttle za 18 € v jednom směru. Odjíždí však pouze 8krát denně, a to z nástupiště č. 4.

Frekventovanější spojení vede přes centrum Milána, kdy autobusem dojedete na centrální vlakové nádraží a přestoupíte na vlakové spoje Malpensa Express jezdící každou půlhodinu. Zaplatíte 5 € za autobus a 12 € za vlak. Celková doba jízdy činí zhruba 150 minut. U nádraží můžete přestoupi také na levnější velmi frekventované autobusy (8 €), ty ale jedou pomaleji, a tak bude celková doba jízdy asi 3 hodiny.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Zavřít boční panel
Francie

Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Průvodce pro Francie

Zavřít boční panel
Itálie Přílet na letiště Cagliari Elmas

Cestu do centra Cagliari zajišťuje vlak z přilehlé vlakové zastávky „Elmas Aeroporto“ (5 minut chůze po označené cestě). Vlaky jezdí každých 10–30 minut od 5:00 do 23:00 a na hlavní nádraží vás dovezou cca za 10 minut. Jízdenka stojí 1,30 € a lze koupit na nádraží nebo přes internet (není vázaná na konkrétní spoj). Spoj ve 23:45 z letiště, resp. 23:30 z centra, nahrazuje autobusová linka číslo 160.

Vlaky ze stejné zastávky můžete v opačném směru využít i do všech větších měst Sardinie.

Na letišti zastavují také autobusy linek 501, 747 a 9342, všechny jedou jen jednou denně.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Cagliari Elmas