Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Během lákavého jarního výletu, kdy skloubíme levné letenky s okružní plavbou na zaoceánské lodi MSC Opera, tentokrát poznáme italská města Bergamo, Miláno a Janov, francouzské Marseille, španělskou Palma de Mallorcu a jižní oblast Sardinie v okolí Cagliari. Chybět samozřejmě nebude plná penze během plavby, která se koná od 14. do 17. dubna.

Na koho by to bylo moc, může cestu zkrátit a rovnou se z Prahy přesunout do Janova, viz alternativa pod itinerářem.

Itinerář:

 • 12.4. odlet do Bergama
 • 13.4. dopoledne přesun vlakem do Milána
 • 14.4. dopoledne přesun vlakem do Janova, odkud v 18:00 vyplouvá loď MSC Opera
 • 15.4. od 8:00 do 16:00 čas na prohlídku Marseille
 • 16.4. od 7:00 do 15:00 čas na prohlídku Palma de Mallorca
 • 17.4. připlutí v 12:00 do Cagliari
 • 18.4. den v Cagliari a okolí
 • 19.4. odlet z Cagliari v 6:35 do Bergama, kde přestoupíme na další let zpět domů

Kdo už Bergamo s Milánem viděl, není nic jednoduššího než využít sobotní ranní linky ČSA do Milána za 1.212 Kč, kdy bude dostatek času na přesun do Janova. Ušetříte tak dva dny dovolené i peníze za dvě noci v hotelu.

Ceny jsou pak následující.

 • Za zpáteční letenky z Prahy do Bergama zaplatíte 858 Kč vlastníte–li členství WDC, poletíte tedy s Wizz Air. Alternativou pro ostatní jsou letenky s Ryanairem za 1.075 Kč. Letět lze i z Ostravy od 902 Kč,
 • V rámci přejezdů mezi Bergamem, Milánem a Janovem počítejte asi 15 € s tím, že jízdenky Miláno–Janov (Genova Piazza Principe) rezervujte on–line za 9 € na trenitalia.com,
 • Plavba pak bude stát 4.700 Kč za osobu + 30 € jako povinné spropitné,
 • Přelet z Cagliari do Bergama zakoupíte za 15 €.

Náklady tedy budou v rozmezí 7 až 8 tisíci korun v závislosti na zvoleném letu do Itálie. K této ceně připočteme zhruba 1.000 Kč za dvě noci v hotelu v Cagliari za osobu a případně dalších 1.500 Kč v rámci prodlouženého itineráře s přespáním v Bergamu a Milánu. Celkové náklady nepřekročí 10.000 Kč za osobu.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BGY Bergamo
Itálie
Bergamo
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)
Francie
Plavba z Janova přes Marseille a Mallorcu na Sardinii
Francie
0 hvězdiček Plná penze
Cagliari
Cagliari CAG
Itálie
BGY Bergamo
Itálie
Bergamo
Jednosměrná 1 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Do Janova děte Do světa se ubírejte je název i této malby na které jsem se podepsal i já. Víceméně jsem na zdraví vypil i tu plaskulku ve vodě slanej https://www.emimino.cz/detail-fo...-337655%2F V Janově jsem bohužel zatím nebyl ale doufám, že mi to někdy vyjde Jirka.

Odpovědět
před 4 lety

dobry den,rada bych se zeptala,zda byste mohl najit hezky vylet na zaoceanske lodi vc.letenek a prepravy.. mame v planu pobyt 2 dny na lodi v stredozemnim mori pro 4 dosp.a 2 deti 6let. Loni jsme takhle pluli z Barcelony do Marseile a odtud do Janova za super cenu.. bylo to pres invia ale info bylo z cestujlevne.com.Moc dekuji

před 4 lety

Dobrý den, umíte/můžete naplánovat podobnou plavbu mezi 27/4 - 8/5 ? Děkuji

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

V tomto období nevidím žádnou cenově zajímavou plavbu. Nejlevnější na 8 dní vychází na 12 tis. + 70 € za poplatky. https://hotel.invia.cz/svet/-/co...=120871178

Přidat odpověď
před 5 lety

Od dubna by měly být v provozu i lety Brno-Milán - pokud budou za schopný peníz, asi bych tento výlet zkusil... :-)

Odpovědět
před 5 lety

Zdravím kdybych chtěl jet sám tak mi naúčtují poplatek za volne lůžko? Takže tyto plavby asi nejsou pro solo cestovatele

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Je to tak, vždycky se udává cena za osobu na dvojlůžku.

Přidat odpověď
před 5 lety

Škoda, že neumím aj

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

I když loď odplouvá večer, nalodění byste měli dělat dopoledne.

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

O tom žádná, pokyny určitě dorazí. I tak je ale cesta Milán–Janov zhruba na 1,5 hodiny a vlakové nádraží je přes silnici od přístavu.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
To musíš vidět!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Jedem!
Wall Street
ušetříš až 36%
To budou fotky!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
To budou fotky!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Bergamo
Itálie Přílet na letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Letiště obsluhují pouze autobusové spoje, a to shuttle autobusy a jedna městská linka. Vlak na letiště nejezdí a žádné nádraží není ani v pěší docházkové vzdálenosti.

Autobusy do Milána

Přímé autobusové spoje odjíždí z letiště na železniční stanici Milano Centrale minimálně jednou za půlhodinu tak, aby stihly obsloužit všechny cestující po příletu. Na výběr je z několika dopravců, například Terravision, Autostradale, nebo Orio Shuttle, kteří nabízí zpáteční jízdné zakoupené online do Milána za 16 EUR, jednosměrně za 8 EUR. Doba jízdy zabere 60 minut.

Pokud nekoupíte jízdenky online, lístek si kupte až u řidiče. Vyhněte se koupi ve stánku v příletové hale, budete vázáni na jednu konkrétní společnost a přijdete o případnou rychlejší cestu dřívějším autobusem jiné společnosti. Jízdenky jsou u všech tří firem stejně drahé. Při cestě na letiště pak lze lístky lze u prodejce přímo na zastávkách u hlavního nádraží (Piazza Luigi di Savoia).

Autobus MHD do Bergama

Do centra Bergama, k vlakové stanici nebo lanovce do Città Alta vás dopraví každých 20 minut autobusová linka 1A Airport bus. Jízdenky zakoupíte v informačním centru u východu z letištní zóny nebo přímo na zastávce v automatech, ta je umístěna před východem z haly. Jízdenky lze zakoupit i přes mobilní aplikaci App ATB Mobile. Cena jízdného je následující:

 • 90 minut za 2,40 EUR,
 • 24 hodin za 5 EUR,
 • 72 hodin za 7 EUR.

Jízdenku po nástupu označte pouze při první jízdě, dále už se neoznačují a platí i na lanovou dráhu.

Jezero Garda

Nejrychlejší a nejlevnější spojení k jezeru Garda, konkrétně do městečka Peschiera del Garda, zajistí autobusy Flixbus. Jednosměrná jízdenka vyjde od 149 Kč, cesta trvá 65 minut, autobusy zatím však jezdí jen 3x denně.

Frekventovanější spojení nabídnou vlaky Trenitalia, které jezdí z centra Bergama každou hodinu. Po cestě k jezeru Garda jednou přestoupíte a cesta zabere hodinu a půl, po přičtení jízdy autobusem z letiště k nádraží počítejte cca 2 a čtvrt hodinami jízdy. Nejlevnější zpáteční jízdenky z Bergama stojí 18,40 €.

Na letiště Malpensa

Přestup z letiště Bergamo na letiště Malpensa (terminál 1 i 2) se dá zvládnout pod 2 hodiny. Mezi letišti totiž jezdí přímý autobusový spoj Orio Shuttle za 20 EUR v jednom směru. Odjíždí však pouze 8krát denně, a to z nástupiště č. 3.

Frekventovanější spojení vede přes centrum Milána, kdy autobusem dojedete na centrální vlakové nádraží a přestoupíte na vlakové spoje Malpensa Express jezdící každou půlhodinu. Zaplatíte 8 EUR za autobus z Bergama do centra Milána a 13 EUR za vlak z Milána na Malpensu. Celková doba jízdy činí zhruba 150 minut. U nádraží můžete přestoupit také na levnější velmi frekventované autobusy (10 EUR), ty ale jedou pomaleji, a tak bude celková doba jízdy asi 3 hodiny.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Zavřít boční panel
Francie
Francie

Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Průvodce pro Francie

Zavřít boční panel
Cagliari
Itálie Přílet na letiště Cagliari Elmas

Půjčení auta

Chcete-li poznávat Sardinii na vlastní pěst, objíždět a objevovat opuštěné pláže nebo horské vesničky, nejlepším způsobem dopravy bude půjčení auta. Na letišti v Cagliari sídlí mnoho autopůjčoven, místních i nadnárodních. Jednoduše je všechny na jedno kliknutí srovnáte například přes tyto weby:

Ceny se velmi liší dle sezony a především podle toho, jak dlouho dopředu rezervujete. Pokud si na letní sezonu auto rezervujete měsíc dopředu, zaplatíte za týden klidně 20 000 Kč, pokud však rezervaci provedete například půl roku dopředu, zaplatíte za stejné auto na stejnou dobu jen 4 500 Kč.

Vlak

Cestu do centra Cagliari zajišťuje vlak z přilehlé vlakové zastávky „Elmas Aeroporto“ (5 minut chůze po označené cestě). Vlaky jezdí každých 10–30 minut od 5:30 do 23:00 a na hlavní nádraží v Cagliari vás dovezou cca za 10 minut. Přesný jízdní řád zkontrolujete na webu trenitalia.com. Jízdenka stojí 1,30 EUR a lze koupit na nádraží nebo přes internet (není vázaná na konkrétní spoj).

Vlaky ze stejné zastávky můžete v opačném směru využít i do všech větších měst Sardinie:

 • Oristano (6,10 EUR, cca 50-70 minut)
 • Macomer - přestup na autobusy směr Bosa (9,50 EUR, cca 2 hodiny)
 • Olbia (18 EUR, cca 3,5 hodiny)
 • Sassari (16,50 EUR, cca 3,5 hodiny)

Autobus

Poslední noční spoj ve 23:45 z letiště, resp. 23:30 z centra už nejede vlak, ale autobusová linka číslo 160 (jízdní řád). Na letišti zastavují z Cagliari také autobusy linek 501, 747 a 9342, všechny jedou jen 1-2x denně. Na tyto spoje společnosti ARST zakoupíte lístek v trafice v příletové hale, která je otevřená mezi 6:00 a 19:00. Výhodné je koupit jízdenku přes mobilní aplikaci DropTicket (Google Play / App Store).

Taxi

Na letišti vždy čeká množství oficiálních taxíků. Za jízdu do centra Cagliari je stanovena plošná cena 17 EUR.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Cagliari Elmas