Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Podniknout menší letecké ralley do hlavního města Senegalu můžete se společností Air Europa, případně španělskou Iberií. Za multicity letenku do Dakaru zaplatíte pouze 8.000 Kč, a to na trase Milán - Dakar - Barcelona. Pro méně zkušené cestovatele se vybízí o něco málo dražší trasy s návratem do Mnichova, Berlína nebo i Prahy. Letenky jsou dostupné taktéž s odletem z Benátek.

Rezervuj na cestujlevne.com/letenky

  • Odlety možné do 7.prosince 2013
  • Maximální doba pobytu 12 měsíců
  • Prodej do vyprodání kapacit / 31.října
  • Př. termíny: 17-30.X, 12-20.XI7-18.XII a jiné
Dostupné routingy a jejich ceny: O vízum do Senegalu je nutné žádat na ambasádě v Berlíně, případně prostřednictvím českých agentur. Cena víza činí 20€ / měsíční pobyt. Tato částka se nevztahuje na vyřízení pomocí agentury.

Letenky Dakar - 8.000 Kč

Jak na přípoje

Do Milána doletíte z každého koutu. Z Prahy poletíte přímou linkou na letiště Malpensa (MXP) se společností easyJet. Z Brna, Bratislavy a dalších letišť lze letět s Ryanairem na letiště Bergamo (BGY), a za přesun mezi letišti zaplatíte 18€.

Do Benátek létá společnost Wizzair za méně jak 700 Kč, je však nutný přesun mezi letišti. Případně AirOne létá na letiště odletu.

Z Barcelony leťte se společností Vueling do Prahy či Drážďan. Letenky se pohybují mezi 45 – 70€. V případě dražší ceny je vhodnější zvolit návrat do Mnichova, odkud pojedete do Prahy za 500 Kč, případně Berlína, kde cena za dopravu činí 600-700 Kč. S lowcosty můžete letět do polských Katovic, Krakova či Budapešti.

Levné hotely v Dakaru

Ubytování v Dakaru nepředstavuje velký problém. Nejlevnější dvoulůžkové pokoje zarezervujete online od 590 Kč. Přehled nejnižších cen naleznete zde.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele milkaSPOZ
milkaSPOZ

Dobrý den, potřebovala bych letět z Prahy do Dakaru. a potom zpět. Nikdy jsem tak daleko necestovala, proto vás chci požádat o info o tom, jak dlouho asi bude let trvat, jaká je cena, kolik přestupů atd. Moc Vám děkuji a zdravím. Milena Mlčúchová

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den Mileno, pokusíme se sestavit nějakou nabídku letenky, musíte nám však sdělit nějaký termín nebo období a délku pobytu.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam jsi ještě nebyl!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To bude jízda!
Ibiza
ušetříš až 87%
Tam jsi ještě nebyl!
Podmořský život
ušetříš až 31%
Tam chceš!
5464 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Senegal
Senegal

Paříž západní Afriky

Senegal je zemí „Tarangy“, což v řeči senegalských kmenů doslova znamená „Radostná pohostinnost“– základem zdejší kultury je totiž úcta k druhému. V Senegalu se stále tančí, lidé jsou tu usměvaví a bývá nazýván bránou do Afriky nebo Paříží západní Afriky.

Senegal je rozmanitou zemí – najdete zde pouště (např. Lompoul desert na severu země), krajinu s baobaby, nádherné pláže (občas ale dost znečištěné odpadem), které jsou protkané chráněnými deltami obrovských řek (celé západní pobřeží – Saloum Delta National Park, Langue de Barbarie National Park) a množstvím barevných loděk – tzv. pirog. Najdete zde i největší ornitologické rezervace na africkém kontinentu (Djoudj National Bird Sanctuary), rozlehlé vnitrozemské národní parky (Niokolo-Koba National Park) a zachovalé koloniální městečka (ostrov Goree, Saint-Louis). 

Tato země také vyniká podmanivou hudbou nejznámějšího afrického hudebníka Youssour N'Doura a hrou na bubny djembe.  

Nedaleko hlavního města Dakaru najdete nejzápadnější místo celé Afriky – tzv. Zelený mys. Poblíž je památkově chráněný ostrov Gorée, nechvalně proslulý ojedinělým Domem otroků (francouzsky Maison des esclaves) – památníkem obětem otroctví. Právě odsud mířily za Atlantik miliony otroků z celého černého kontinentu.

V Senegalu najdete i české stopy – první významný památník k uctění milionů unesených Afričanů z afrického kontinentu do otroctví navrhli Češi Martin Gudev z Atelieru G a Bořek Šípek. Mémorial de Gorée měl být postaven na útesu v hlavním městě Senegalu, Dakaru, ale nebyl nikdy realizován. Úspěšnější je asi mise českých přírodovědců, kteří odborně i edukačně působí v národním parku  Niokolo-Koba a podílejí se na programu záchrany největších antilop na světě – antilopa Derbyho.

Musíme zmínit i negativa země: Senegalem progresivně postupuje obrovské znečištění krajiny (odpad se částečně sbírá pouze v Dakaru, Saint-Louis a na ostrově Gorée) – a to včetně nádherných pláží a obrovských ploch ve vnitrozemí.

Turisté jsou neustále v obležení neodbytných prodavačů suvenýrů a také všelijakých dalších lovců turistů.

Příjem z turistů tvoří velkou položku místního hospodářství, a proto se připravte na velmi vysoké ceny vstupného všude tam, kam jako turisté zamíříte (národní/ornitologické parky, muzea, restaurace, hotely, taxi či lodní doprava). Vždy se setkáte s různými cenovými relacemi pro místní (resident) a turisty (non resident). Senegal není žádná laciná Afrika. 

Průvodce pro Senegal