Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Netradiční destinací k trávení zimní dovolené je africký Senegal, který učaroval tuzemským turistům před dvěma roky. Cenově dostupné lety společnosti Air Europa však lákají nejen zájemce organizovaných zájezdů. Na trase Miláno - Dakar - Mnichov/Frankfurt naleznete letenky po celý rok jen za 6.995 Kč.

V Senegalu nesmíte opomenout meccu všech motoristů - hlavní město Dakar. Jižněji necelých 70 km z Dakaru se nachází tzv. "Malé pobřeží" s letovisky Saly a La Somone, včetně stejnojmenné chráněné laguny Somone. Poslední zastávkou bude růžové jezero Retba.

  • Miláno - Dakar - Mnichov za 6.995 Kč rezervuj >>
  • Miláno - Dakar - Frankfurt za 6.995 Kč rezervuj >>
  • Cesty do 24.10.2015
V ceně letenky je standardní zavazadlo do 23 kg.

Víza do Senegalu lze a je nutné si zajistit on-line na webu visasenegal.sn. Správní poplatek činí 50 €.

Přískoky?

Do Milána se nejlevněji dopravíme se společností easyJet, která létá 2x denně přímo na letiště Malpensa. O něco choulostivější je téma Wizzair s jejich miniaturním příručním zavazadlem a letenkami na letiště Bergamo. Na týden dovolené jistě stačit bude, avšak easyJet v roli přípojů se mi osvědčil vždy nejlépe.

Zpět z Mnichova či Frankfurtu mohu doporučit jen Student Agency, kteří odjíždějí i přímo z letiště.

Cena přípojů nebude vyšší, než 2 tisíce, plus možné výdaje na ubytování při prodloužení pobytu v těchto destinacích.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jitka.sobolova
jitka.sobolova

Mohu také prosit, zda někdo ví více o vízech. Zatím jsem našla, že se musí osobně vyzvednout v Berlině kvůli otisku prstů http://www.botschaft-senegal.de/

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele
Jiri Sindelar

Ahoj, jak je to s vizy? cetl jsem ze by měli byt uplne zadarmo,plati to asi dva mesice zatím..:)byl tam někdo, nemá někdo odkaz na cestopis?:)

před 6 lety
Avatar uživatele kecall.cz
kecall.cz

Přímo cestopis nemám, ale na téma Senegal jsme točili krátký rozhovor s Jirkou 'Chodcem' Vaňkem, více na youtube https://youtu.be/yDNDW8MF0Aw

před 6 lety
Avatar uživatele anna.kubistova
anna.kubistova

Ja tam byla pred par lety a viza jsem tehdy platila 5000 senegalskych franku. Byla jsem tam 40 dni. Jak je to ted nevim.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele h.mika
h.mika

Sem fakt trouba,nebo nevim,ale něco s odletem kolem 25/12 +- 5 dnu a návrat 8 -+ 5 dnu nic neni

před 6 lety
Avatar uživatele exot
exot

Po tisícstoosumdesátýsedmýapůltý NA VÁNOCE(rozuměj 24.12 +/- 10 dní) JE VELKÁ POPTÁVKA PO LETECH !! VELKÁ POPTÁVKA = VELKÁ CENA !

před 6 lety
Avatar uživatele tsvit
tsvit

Cesty do 24.10.2016

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele h.mika
h.mika

Nedaří se mi najít.Schanim od 27pros do 9 ledna cca a nic..

před 6 lety
Avatar uživatele
Mates X

Cesty do 24.10.2015

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
Honem, dokud jsou místa!
Jambiani
ušetříš až 39%
Tam chceš!
Enna
ušetříš až 71%
Honem, dokud jsou místa!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
To bude jízda!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Senegal
Senegal

Paříž západní Afriky

Senegal je zemí „Tarangy“, což v řeči senegalských kmenů doslova znamená „Radostná pohostinnost“– základem zdejší kultury je totiž úcta k druhému. V Senegalu se stále tančí, lidé jsou tu usměvaví a bývá nazýván bránou do Afriky nebo Paříží západní Afriky.

Senegal je rozmanitou zemí – najdete zde pouště (např. Lompoul desert na severu země), krajinu s baobaby, nádherné pláže (občas ale dost znečištěné odpadem), které jsou protkané chráněnými deltami obrovských řek (celé západní pobřeží – Saloum Delta National Park, Langue de Barbarie National Park) a množstvím barevných loděk – tzv. pirog. Najdete zde i největší ornitologické rezervace na africkém kontinentu (Djoudj National Bird Sanctuary), rozlehlé vnitrozemské národní parky (Niokolo-Koba National Park) a zachovalé koloniální městečka (ostrov Goree, Saint-Louis). 

Tato země také vyniká podmanivou hudbou nejznámějšího afrického hudebníka Youssour N'Doura a hrou na bubny djembe.  

Nedaleko hlavního města Dakaru najdete nejzápadnější místo celé Afriky – tzv. Zelený mys. Poblíž je památkově chráněný ostrov Gorée, nechvalně proslulý ojedinělým Domem otroků (francouzsky Maison des esclaves) – památníkem obětem otroctví. Právě odsud mířily za Atlantik miliony otroků z celého černého kontinentu.

V Senegalu najdete i české stopy – první významný památník k uctění milionů unesených Afričanů z afrického kontinentu do otroctví navrhli Češi Martin Gudev z Atelieru G a Bořek Šípek. Mémorial de Gorée měl být postaven na útesu v hlavním městě Senegalu, Dakaru, ale nebyl nikdy realizován. Úspěšnější je asi mise českých přírodovědců, kteří odborně i edukačně působí v národním parku  Niokolo-Koba a podílejí se na programu záchrany největších antilop na světě – antilopa Derbyho.

Musíme zmínit i negativa země: Senegalem progresivně postupuje obrovské znečištění krajiny (odpad se částečně sbírá pouze v Dakaru, Saint-Louis a na ostrově Gorée) – a to včetně nádherných pláží a obrovských ploch ve vnitrozemí.

Turisté jsou neustále v obležení neodbytných prodavačů suvenýrů a také všelijakých dalších lovců turistů.

Příjem z turistů tvoří velkou položku místního hospodářství, a proto se připravte na velmi vysoké ceny vstupného všude tam, kam jako turisté zamíříte (národní/ornitologické parky, muzea, restaurace, hotely, taxi či lodní doprava). Vždy se setkáte s různými cenovými relacemi pro místní (resident) a turisty (non resident). Senegal není žádná laciná Afrika. 

Průvodce pro Senegal