Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Z Prahy letadlem k moři? V minulých letech bychom za tyto lety zaplatili i 10 tisíc korun, neboť z monopolistického postavení těžila společnost SmartWings. Letos tomu však bude naprosto jinak, díky atraktivním promo tarifům letecké společnosti AirSerbia zaplatíme mnohdy o více jak polovinu méně.

Výhodné letenky z Prahy nejen do letovisek ve Středozemním moři pořídíme aktuálně od 2.739 Kč, počet míst a termínů je momentálně dostačující, prodej je však omezen do 17.ledna.

Letenky z Prahy k moři:

*pouze návrat v neděli s nočním přestupem - přílet do Prahy v pondělí ráno.

Letenky z Prahy za památkami:

Podmínky tarifu:
 • Cestovní období: leden - říjen 2014
 • Minimální pobyt: 2 dny
 • Maximální pobyt: není stanoven
 • Prodejní omezení: do 17.ledna
 • Zavazadla: 1 kus o hmotnosti 30 kg
 • Slevy na děti: 2-11 let 40% z tarifu, 0-2 roky 90% z tarifu
Některé lety Vám umožní volbu délky mezipřistání. Od 1 hodiny můžete pobyt v Bělehradu natáhnout i na 20 hodin - to pro případ, chcete-li spojit dovolenou u moře i s poznáním hlavního města Srbska.

Po kliknutí na kterýkoli odkaz změníte počet cestujících či termín cesty pomocí tlačítka Nové vyhledávání umístěného v levém horním rohu – pod naším logem. Pomoci vám může tento návod. Případně můžete napsat dotaz o letenku do komentářů níže.

Parkování na letišti se slevou? Využijte prostory Goparking.cz a promo kód CLC001.

Jak na ubytování?

Snadné, rychlé, levné a bezpečné. To je cestování na vlastní bedra. Shánění ubytování nepatří mezi složité aktivity. Pokud se chystáte cestovat na vlastní pěst poprvé, věřte, že po zbytek života bude právě toto, co bude Váš život naplňovat.

Ubytování ve výše vybraných letoviscích přehledně porovnáte na webu Booking.com. Pokud si vypůjčíte na letišti i vlastní automobil, nemusíte být limitování do nejbližšího okolí dané destinace.

Letíte ve větší partě? Možná Vás zaujmou možnosti pronajmutí vlastního apartmánu - to naleznete například na airbnb.cz, přičemž registrací pomocí tohoto odkazu získáváte 495 Kč na Váš první pobyt. Ubytování doporučuji rezervovat co nejdříve a porovnat při koupi letenek, momentálně seženete zajímavé ceny i v plné sezoně - červenec, srpen. Později už tomu tak být nemusí.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele 13eli
13eli

Dobrý den, jen pro přesnost - společnost se již nejmenuje JAT Airways, ale AirSerbia - od té doby, co jí velkou část převzala spol. Etihad. Do Prahy operuje turbovrtulovými letouny typu ATR pro 66 cestujících, což může být právě ten problém, proč se jim tam vejde jen 6 kol. A dotaz od Katherine ohledně zavazadel - lze posílat libovolně i po Evropě - jen je vždy třeba informovat pracovníka na začátku odbavení, že máte návazný let. Jediné dva případy, kdy to opravdu nejde jsou: 1. není to povoleno celními předpisy daného státu (např. posílaní zavazadel na vnitrostátní lety po Rusku - letíteli např. Praha - Moskwa - Soči) a 2. pracovník na odbavení je neschopný a neumí to udělat v systému nebo je prostě líný :-)

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, velmi děkuji za osvětu ;) Název jsem upravil.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele katevonworld
katevonworld

Ahoj, za předpokladu, že si člověk navolí delší přestup, aby stihnul prohlídku Bělehradu, zavazadla zůstávají normálka na letišti? Díky za odpověď.

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano, není důvod zavazadla dávat ven a znovu je odbavovat.

před 9 lety
Avatar uživatele katevonworld
katevonworld

Myslela jsem si to, ale chtěla jsem se ujistit, díky :) Chápu to tedy správně, že to funguje následovně? Pokud si zakoupím letenky u jedné společnosti nebo zprostředkovatele v jednom bookingu, společnost se mi o zavazadla na přestupu postará. Pokud si zakoupím letenky ve více rezervacích, ne najednou, i kdyby to bylo u jedné společnosti (jako to je např. u nízkonákladovek typu Ryanair), na každém přestupu si zavazadla vyzvednu a jdu je znova odbavit. Chápu to správně? :)

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano, je to přesně tak, jak říkáte ;) Samozřejmě občas (při cestách do USA, východu a jiných extrémů) může být situace jiná a odbavit se budete muset i když budou letenky na jednu rezervaci - o všem Vás informuje pracovník odbavení, který Vám vydá letenky :) - to jen pro kompletní představu. Ale po Evropě je to přesně tak, jak píšete.

před 9 lety
Avatar uživatele katevonworld
katevonworld

Díky :)

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele jaroslavh
jaroslavh

Ahoj, chtěl jsem se zeptat na let do Larnacy. V Bělehradě je na přestup asi 50 minut. Co se stane, když se let z Prahy do Bělehradu zpozdí? S přítelkyní jsme v podobném cestování nováčci, takže... Díky moc za odpověď!! :)

před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1709 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, přestupu bych se nebál, po výstupu z letadla přejdete defacto do dalšího, kdyby se přeci jen stalo, že návazný spoj nestihnete, měl by se o vás dopravce postarat a umístit na další let.

před 9 lety
Avatar uživatele jaroslavh
jaroslavh

Díky Lukáši!! Objednali jsme si letenky :) Ještě mám jeden dotaz ohledně půjčení auta. Někde jsem četl, že je potřeba mít mezinárodní ŘP minimálně jeden rok, což bych samozřejmě teď už nestihl, takže doufám, že to bylo jen špatně pochopeno z mé strany a auto si budu moct půjčit naprosto bez problémů (je mi 24, řidičák mám od 18)

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Mezinárodní řidičák snad ani nelze mít 1 rok .. Vydává se na tuto dobu ;) Rozhodně doporučuji si jej zařídit, stojí 50 Kč a vydává se na počkání - je to cár papíru.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele malakov
malakov

super, chtěl jsme se zeptat, zda je možné mít s sebouz v letadle i kolo? Případně zda je to bráno jako zavazadlo do 30 kg? Díky za odpověď

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jirko, teoreticky by to mohlo projít ... ale na webu jsme nic nenašli. Zavolejte si prosím zítra na tento kontakt a informujte se přímo u aerolinky (česky mluvící) - http://www.airserbia.com/en/home/main_menu/travel_info/prodajna_mesta/offices_abroad/office_abroad_details/_params/shop_class_id/118001.html Čekáme na info jak to dopadlo, díky ;)

před 9 lety
Avatar uživatele malakov
malakov

Tak jsem dnes zavolal do letecké společnosti a zjistil jsem nemilou věc. Cena kola je 55 euro na jednu cestu, tedy 110 euro na zpáteční letenku, což je docela dost. Další problém je, že nás je sedm a do letdla z Prahy se vejde nejspíš jen šest kol. Teď čekám na odpověď z aerolinek, možná se tam sedm kol nacpe :-) Pak poreferuji, jak to dopadlo.

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky i tak :) Z vlastní zkušenosti vím, že se do letadla vejde mnohem víc ... stačí chtít :D

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele tomastrebicky
tomastrebicky

Dobrý den, chci se zeptat, není u cest např. do Atén možnost stop-overu v Bělehradu, případně v Sarajevu?

před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1709 komentářů
 • Poslat zprávu

Tomáši, možnost stopoveru je, záleží, který den odletu si vyberete - příklad rezervace

před 9 lety
Avatar uživatele malakov
malakov

Právě. Teď pro změnu mají problém s mailem. Jdu tam zítra osobně :-D

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cefalu
ušetříš až 50%
Honem, dokud jsou místa!
Bayside Marketplace
ušetříš až 46%
Tam chceš!
Pláž v Murdeira Village Resortu
ušetříš až 40%
Všude dobře, co doma!
Londýnský taxík
ušetříš až 63%
Tam chceš!
5622 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Akropole v Athénách
Řecko

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na více než 6 000 ostrovech, z toho téměř 200 obydlených. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko

Zavřít boční panel
Antalya
Turecko

Mezi Evropou a Asií

Turecko, jež se z velké části nachází na poloostrově Malá Asie, najdeme 2.000 km na jihovýchod od České republiky. Země zaujímá strategickou polohu, neboť sousedí jak se státy Evropské unie na západě (Řeckem a Bulharskem), tak s Íránem či Sýrií na jihovýchodě.

Turecko je považováno za skvělou zemi pro začínající baťůžkáře, neboť je poměrně levné, bezpečné a domů to není zase tak daleko. Pohostinnost lidí je ohromující, čím více na východ, tím více jsou lidé nápomocní. Země je plná historických památek, hory u gruzínských hranic stoupají od čajových plantáží a Středomoří láká svými písčitými plážemi a mořem teplým jako čaj.

Průvodce pro Turecko

Zavřít boční panel
Tunisko
Tunisko

Země písečných dun a zeleného pobřeží

Tunisko se nachází v severní Africe mezi Libyí a Alžírskem na břehu Středozemního moře a je vzdáleno od evropské Sicílie pouze 150 km. 

Stát, jehož území bylo osídleno již ve 12. století před naším letopočtem a který je silně ovlivněn francouzskou kolonizací, nabízí jak velmi zajímavou a exotickou přírodu, tak i kulturní vyžití pro milovníky historie a památek. Velká výhoda Tuniska je, že na africké poměry má díky své poloze poměrně pohodové klima a i obyvatelé tohoto celkem malého státu (opět na africké poměry) jsou kultivovaní lidé. Zkrátka tu lze najít ideální kombinaci pro dovolenou spojenou s relaxací u moře, obdivováním zachovalých památek i adrenalinovým výletem pouští a přírodou plnou oáz, bez přehnaných obav z kulturních rozdílů a jiných nebezpečí. 

Průvodce pro Tunisko

Zavřít boční panel
Srbsko
Srbsko

Nepoznaná pohádková země

Okouzlující země nížin, hor i několika stovek pohádkových kostelů. Tato země vás bude fascinovat doslova na každém kroku. Vydejte se námi do Srbska, země zatím málo poznané.

Průvodce pro Srbsko

Zavřít boční panel
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina

Zapomenutá perla Balkánu

Pokud patříte mezi cestovatele, kteří mají rádi dobrodružství a které to táhne na východ, či přesněji jihovýchod od České republiky, mohla by být jedním z vašich dalších cílů Bosna a Hercegovina. Tento stát na Balkáně, v němž najdete hory i nížiny, přírodní i kulturní památky, architekturu evropskou i osmanskou, je zapomenutou perlou Balkánu, která vás oslní svou krásou. 

Bosna a Hercegovina, někdy zvaná jednoduše Bosna, je země v jihovýchodní Evropě nacházející se na Balkánském poloostrově. Na severu, západě a jihu hraničí s Chorvatskem, na východě se Srbskem a na jihovýchodě s Černou Horou. Bosna a Hercegovina je téměř vnitrozemský stát, s výjimkou pásu 20 kilometrů na pobřeží Jaderského moře kolem města Neum. 

Průvodce pro Bosna a Hercegovina

Zavřít boční panel
Makedonie
Severní Makedonie

Neobjevená perla Balkánu

Letecky snadno dostupná a dodnes nepoznaná balkánská perla, která nabízí bezpočet možností pro cestovatele. Ohromí nádhernou přírodou, architekturou s prvky islámu i křesťanství, jezerem Ohrid či překrásnými národními parky. Návštěvu Severní Makedonie (dříve jen Makedonie) si prostě nesmíte nechat ujít.

Průvodce pro Severní Makedonie

Zavřít boční panel
Zlatni Rat
Chorvatsko

Země Čechům zaslíbená

Chorvatsko, oficiálním názvem Chorvatská republika, je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy na východním pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie a jeho sousedy jsou na severu Slovinsko, na východě Maďarsko a Srbsko, na jihovýchodě Bosna a Hercegovina a na jihu Černá Hora. V Chorvatsku žije asi 4,3 milionů obyvatel.

Chorvatsko zažilo koncem 90. let turistický boom a od té doby je trvale nejoblíbenější turistickou destinací pro české turisty, ročně jich sem míří až 800 tisíc. Navzdory tomu, že v letní sezoně většina turisticky atraktivních míst praská ve švech, je zde stále řada míst s autentickou kulturou, která stojí za to objevit. Chorvatské pobřeží Jadranského moře je téměř 2.000 km dlouhé, a tak si zde každý přijde na své.

Chorvatsko nenabízí ale jen moře a koupání. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády.

Za zmínku stojí také velké přírodní bohatství – více než 1.200 ostrovů a útesů, 8 národních parků a 11 chráněných krajinných území. Mezi nejznámější přírodní památky patří bezpochyby NP Plitvická jezera, kde se kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. V neposlední řadě nabízí Chorvatsko vyhlášenou gastronomii, která sází na místní kvalitní suroviny z moře i z pevniny.

Chorvatsko je zkrátka ideální dovolenkovou destinací, která láká svou snadnou dostupností, nesmírným přírodním i kulturním bohatstvím, relativně rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou.

Průvodce pro Chorvatsko