V letní sezoně za mořem z Prahy - 2.739 Kč.

Řecko , Turecko , Tunisko , Srbsko , Bosna a Hercegovina , Makedonie , Chorvatsko
Před 3 lety

Jak akci využít?

Z Prahy letadlem k moři? V minulých letech bychom za tyto lety zaplatili i 10 tisíc korun, neboť z monopolistického postavení těžila společnost SmartWings. Letos tomu však bude naprosto jinak, díky atraktivním promo tarifům letecké společnosti AirSerbia zaplatíme mnohdy o více jak polovinu méně.

Výhodné letenky z Prahy nejen do letovisek ve Středozemním moři pořídíme aktuálně od 2.739 Kč, počet míst a termínů je momentálně dostačující, prodej je však omezen do 17.ledna.

Letenky z Prahy k moři:

*pouze návrat v neděli s nočním přestupem - přílet do Prahy v pondělí ráno.

Letenky z Prahy za památkami:

Podmínky tarifu:
  • Cestovní období: leden - říjen 2014
  • Minimální pobyt: 2 dny
  • Maximální pobyt: není stanoven
  • Prodejní omezení: do 17.ledna
  • Zavazadla: 1 kus o hmotnosti 30 kg
  • Slevy na děti: 2-11 let 40% z tarifu, 0-2 roky 90% z tarifu
Některé lety Vám umožní volbu délky mezipřistání. Od 1 hodiny můžete pobyt v Bělehradu natáhnout i na 20 hodin - to pro případ, chcete-li spojit dovolenou u moře i s poznáním hlavního města Srbska.

Po kliknutí na kterýkoli odkaz změníte počet cestujících či termín cesty pomocí tlačítka Nové vyhledávání umístěného v levém horním rohu – pod naším logem. Pomoci vám může tento návod. Případně můžete napsat dotaz o letenku do komentářů níže.

Parkování na letišti se slevou? Využijte prostory Goparking.cz a promo kód CLC001.

Jak na ubytování?

Snadné, rychlé, levné a bezpečné. To je cestování na vlastní bedra. Shánění ubytování nepatří mezi složité aktivity. Pokud se chystáte cestovat na vlastní pěst poprvé, věřte, že po zbytek života bude právě toto, co bude Váš život naplňovat.

Ubytování ve výše vybraných letoviscích přehledně porovnáte na webu Booking.com. Pokud si vypůjčíte na letišti i vlastní automobil, nemusíte být limitování do nejbližšího okolí dané destinace.

Letíte ve větší partě? Možná Vás zaujmou možnosti pronajmutí vlastního apartmánu - to naleznete například na airbnb.cz, přičemž registrací pomocí tohoto odkazu získáváte 495 Kč na Váš první pobyt. Ubytování doporučuji rezervovat co nejdříve a porovnat při koupi letenek, momentálně seženete zajímavé ceny i v plné sezoně - červenec, srpen. Později už tomu tak být nemusí.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele 13eli

Dobrý den, jen pro přesnost - společnost se již nejmenuje JAT Airways, ale AirSerbia - od té doby, co jí velkou část převzala spol. Etihad. Do Prahy operuje turbovrtulovými letouny typu ATR pro 66 cestujících, což může být právě ten problém, proč se jim tam vejde jen 6 kol. A dotaz od Katherine ohledně zavazadel - lze posílat libovolně i po Evropě - jen je vždy třeba informovat pracovníka na začátku odbavení, že máte návazný let. Jediné dva případy, kdy to opravdu nejde jsou: 1. není to povoleno celními předpisy daného státu (např. posílaní zavazadel na vnitrostátní lety po Rusku - letíteli např. Praha - Moskwa - Soči) a 2. pracovník na odbavení je neschopný a neumí to udělat v systému nebo je prostě líný :-)

Dobrý den, velmi děkuji za osvětu ;) Název jsem upravil.

Avatar uživatele katevonworld

Ahoj, za předpokladu, že si člověk navolí delší přestup, aby stihnul prohlídku Bělehradu, zavazadla zůstávají normálka na letišti? Díky za odpověď.

Ano, není důvod zavazadla dávat ven a znovu je odbavovat.

Avatar uživatele katevonworld

Myslela jsem si to, ale chtěla jsem se ujistit, díky :) Chápu to tedy správně, že to funguje následovně? Pokud si zakoupím letenky u jedné společnosti nebo zprostředkovatele v jednom bookingu, společnost se mi o zavazadla na přestupu postará. Pokud si zakoupím letenky ve více rezervacích, ne najednou, i kdyby to bylo u jedné společnosti (jako to je např. u nízkonákladovek typu Ryanair), na každém přestupu si zavazadla vyzvednu a jdu je znova odbavit. Chápu to správně? :)

Ano, je to přesně tak, jak říkáte ;) Samozřejmě občas (při cestách do USA, východu a jiných extrémů) může být situace jiná a odbavit se budete muset i když budou letenky na jednu rezervaci - o všem Vás informuje pracovník odbavení, který Vám vydá letenky :) - to jen pro kompletní představu. Ale po Evropě je to přesně tak, jak píšete.

Avatar uživatele katevonworld

Díky :)

Avatar uživatele jaroslavh

Ahoj, chtěl jsem se zeptat na let do Larnacy. V Bělehradě je na přestup asi 50 minut. Co se stane, když se let z Prahy do Bělehradu zpozdí? S přítelkyní jsme v podobném cestování nováčci, takže... Díky moc za odpověď!! :)

Ahoj, přestupu bych se nebál, po výstupu z letadla přejdete defacto do dalšího, kdyby se přeci jen stalo, že návazný spoj nestihnete, měl by se o vás dopravce postarat a umístit na další let.

Avatar uživatele jaroslavh

Díky Lukáši!! Objednali jsme si letenky :) Ještě mám jeden dotaz ohledně půjčení auta. Někde jsem četl, že je potřeba mít mezinárodní ŘP minimálně jeden rok, což bych samozřejmě teď už nestihl, takže doufám, že to bylo jen špatně pochopeno z mé strany a auto si budu moct půjčit naprosto bez problémů (je mi 24, řidičák mám od 18)

Mezinárodní řidičák snad ani nelze mít 1 rok .. Vydává se na tuto dobu ;) Rozhodně doporučuji si jej zařídit, stojí 50 Kč a vydává se na počkání - je to cár papíru.

Avatar uživatele malakov

super, chtěl jsme se zeptat, zda je možné mít s sebouz v letadle i kolo? Případně zda je to bráno jako zavazadlo do 30 kg? Díky za odpověď

Jirko, teoreticky by to mohlo projít ... ale na webu jsme nic nenašli. Zavolejte si prosím zítra na tento kontakt a informujte se přímo u aerolinky (česky mluvící) - http://www.airserbia.com/en/home/main_menu/travel_info/prodajna_mesta/offices_abroad/office_abroad_details/_params/shop_class_id/118001.html Čekáme na info jak to dopadlo, díky ;)

Avatar uživatele malakov

Tak jsem dnes zavolal do letecké společnosti a zjistil jsem nemilou věc. Cena kola je 55 euro na jednu cestu, tedy 110 euro na zpáteční letenku, což je docela dost. Další problém je, že nás je sedm a do letdla z Prahy se vejde nejspíš jen šest kol. Teď čekám na odpověď z aerolinek, možná se tam sedm kol nacpe :-) Pak poreferuji, jak to dopadlo.

Díky i tak :) Z vlastní zkušenosti vím, že se do letadla vejde mnohem víc ... stačí chtít :D

Avatar uživatele tomastrebicky

Dobrý den, chci se zeptat, není u cest např. do Atén možnost stop-overu v Bělehradu, případně v Sarajevu?

Tomáši, možnost stopoveru je, záleží, který den odletu si vyberete - příklad rezervace

Avatar uživatele malakov

Právě. Teď pro změnu mají problém s mailem. Jdu tam zítra osobně :-D

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Zavřít
Ikona pinu
Řecko  

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na četných ostrovech. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko

Zavřít
Ikona pinu
Turecko  

Mezi Evropou a Asií, tam, kde leží Turecko

Turecko, jež se z velké části nachází na poloostrově Malá Asie, najdeme 2.000 km na jihovýchod od České republiky. Země zaujímá strategickou polohu, neboť sousedí jak se státy Evropské unie na západě (Řeckem a Bulharskem), tak s Íránem či Sýrií na jihovýchodě.

Turecko je považováno za skvělou zemi pro začínající baťůžkáře, neboť je poměrně levné, bezpečné a domů to není zase tak daleko. Pohostinnost lidí je ohromující, čím více na východ, tím více jsou lidé nápomocní. Země je plná historických památek, hory u gruzínských hranic stoupají od čajových plantáží a Středomoří láká svými písčitými plážemi a mořem teplým jako čaj.

Průvodce pro Turecko

Zavřít
Ikona pinu
Tunisko  

Země písečných dun a zeleného pobřeží

Tunisko se nachází v severní Africe mezi Libyí a Alžírskem na břehu Středozemního moře a je vzdáleno od evropské Sicílie pouze 150 km. 

Stát, jehož území bylo osídleno již ve 12. století před naším letopočtem a který je silně ovlivněn francouzskou kolonizací, nabízí jak velmi zajímavou a exotickou přírodu, tak i kulturní vyžití pro milovníky historie a památek. Velká výhoda Tuniska je, že na africké poměry má díky své poloze poměrně pohodové klima a i obyvatelé tohoto celkem malého státu (opět na africké poměry) jsou kultivovaní lidé. Zkrátka tu lze najít ideální kombinaci pro dovolenou spojenou s relaxací u moře, obdivováním zachovalých památek i adrenalinovým výletem pouští a přírodou plnou oáz, bez přehnaných obav z kulturních rozdílů a jiných nebezpečí. 

Průvodce pro Tunisko