Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ostrovní republika Palau je nádherná exotická destinace, kde jsou skvělé podmínky pro potápění a poznávání bohatého podmořského světa, ale můžete zde spatřit i historické pozůstatky po obou světových válkách. Letecké společnosti Czech Airlines a China Airlines vás dopraví do palauského města Koror již za 20.140 Kč. V ceně letenky je zavazadlo do 20 kg.

Do republiky Palau není potřeba vyřizovat víza, pokud zde strávíte méně jak 30 dní. Poplatek za povolení k pobytu v republice Palau je stanoven na 50 $. Při odletu se platí daň a tzv. green fee v hodnotě 35 $.

Proč navštívit republiku Palau?

Palauskou republiku ležící v Mikronésii tvoří více než tři stovky ostrůvků, které byly kvůli své jedinečnosti zapsány v roce 2012 na seznam památek UNESCO. Tato republika ale vznikla až v roce 1994, a proto se řadí k nejmladším státům světa. V průběhu historického vývoje mělo na republiku vliv Španělsko, Anglie, Německo a Japonsko. Příroda je zde opravdu rozmanitá. V podmořském světě můžete pozorovat různé druhy korálových útesů, chráněné manty a další jedinečné druhy mořských živočichů nebo můžete odpočívat na pláži s jemným, bílým pískem a pít kokosové mléko - kokosový ořech patří mezi nejvýznamnější vývozní artikly této republiky. I přesto, že Palau patří k exotickým destinacím, je zde možné prozkoumat pozůstatky, které zanechaly obě světové války. Můžete zde nalézt zchátralé vojenské budovy, zbytky opevnění či mořské vraky. Zajímavostí je, že v Palauském jezeře můžete plavat mezi stovkami medúz, které vás nepožahají, protože v průběhu svého vývoje v jezeře tuto schopnost ztratily. Pro více informací vám doporučujeme internetovou stránku www.visit-palau.com.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele petr_8
petr_8

Dobrý den, kde je možné zjistit jak je to s tranzitními vízy v Taipei. Zjistil jsem, že je tam možný udělat stopover za stejnou cenu. Díky za radu.

před 8 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Dobrý den Petře, transitní víza nejsou potřeba od roku 2011 (pokud pobyt nepřesáhne 90 dní).

před 8 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Dobrý den Petře, http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/tchaj_wan/cestovani/visa.html

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele vejs
vejs

Do kdy je prosím nabídka platná? Díky.

před 8 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Dobrý den, tarif prodej neomezuje, záleží pouze na dostupnosti.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
To bude jízda!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
To bude jízda!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Hurá za zážitky!
Ibiza
ušetříš až 87%
Honem, dokud jsou místa!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Palau
Palau

Podmořský ráj v Pacifiku

Palau, podle počtu obyvatel 4. nejmenší suverénní stát na světě, se nachází ve východní části Tichého oceánu asi 1.500 km jihovýchodně od Filipín. Formálně se řadí již pod Oceánii a je tak nejzápadnější zemí nejmenšího světového kontinentu. 

Pokud Palau něčím opravdu vyniká, pak jsou to neuvěřitelné možnosti potápění, šnorchlování a výletů mezi pitoreskní malé a neobydlené ostrůvky kompletně porostlé džunglí. Podmořský svět je to, za čím se na Palau jezdí, a i úplného laika naprosto pohltí. Své si zde najdou i milovníci historie, po celém souostroví jsou rozeseté pozůstatky z druhé světové války, kdy Palau sloužilo jako útočiště Japonců.

Průvodce pro Palau