Mikronésie: letenky z Prahy do Kororu - 20.140 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Ostrovní republika Palau je nádherná exotická destinace, kde jsou skvělé podmínky pro potápění a poznávání bohatého podmořského světa, ale můžete zde spatřit i historické pozůstatky po obou světových válkách. Letecké společnosti Czech Airlines a China Airlines vás dopraví do palauského města Koror již za 20.140 Kč. V ceně letenky je zavazadlo do 20 kg.

Do republiky Palau není potřeba vyřizovat víza, pokud zde strávíte méně jak 30 dní. Poplatek za povolení k pobytu v republice Palau je stanoven na 50 $. Při odletu se platí daň a tzv. green fee v hodnotě 35 $.

Proč navštívit republiku Palau?

Palauskou republiku ležící v Mikronésii tvoří více než tři stovky ostrůvků, které byly kvůli své jedinečnosti zapsány v roce 2012 na seznam památek UNESCO. Tato republika ale vznikla až v roce 1994, a proto se řadí k nejmladším státům světa. V průběhu historického vývoje mělo na republiku vliv Španělsko, Anglie, Německo a Japonsko. Příroda je zde opravdu rozmanitá. V podmořském světě můžete pozorovat různé druhy korálových útesů, chráněné manty a další jedinečné druhy mořských živočichů nebo můžete odpočívat na pláži s jemným, bílým pískem a pít kokosové mléko - kokosový ořech patří mezi nejvýznamnější vývozní artikly této republiky. I přesto, že Palau patří k exotickým destinacím, je zde možné prozkoumat pozůstatky, které zanechaly obě světové války. Můžete zde nalézt zchátralé vojenské budovy, zbytky opevnění či mořské vraky. Zajímavostí je, že v Palauském jezeře můžete plavat mezi stovkami medúz, které vás nepožahají, protože v průběhu svého vývoje v jezeře tuto schopnost ztratily. Pro více informací vám doporučujeme internetovou stránku www.visit-palau.com.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele petr

Dobrý den, kde je možné zjistit jak je to s tranzitními vízy v Taipei. Zjistil jsem, že je tam možný udělat stopover za stejnou cenu. Díky za radu.

Avatar uživatele Vendy

Dobrý den Petře, transitní víza nejsou potřeba od roku 2011 (pokud pobyt nepřesáhne 90 dní).

Avatar uživatele Jarda85

Dobrý den Petře, http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/tchaj_wan/cestovani/visa.html

Avatar uživatele vejs

Do kdy je prosím nabídka platná? Díky.

Avatar uživatele Vendy

Dobrý den, tarif prodej neomezuje, záleží pouze na dostupnosti.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na nákupy z Prahy do Londýna s odbaveným kufrem
-37 %

Honem, dokud jsou místa!

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Hurá za zážitky!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Tam chceš!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Palau  

Podmořský ráj v Pacifiku

Palau, podle počtu obyvatel 4. nejmenší suverénní stát na světě, se nachází ve východní části Tichého oceánu asi 1.500 km jihovýchodně od Filipín. Formálně se řadí již pod Oceánii a je tak nejzápadnější zemí nejmenšího světového kontinentu. 

Pokud Palau něčím opravdu vyniká, pak jsou to neuvěřitelné možnosti potápění, šnorchlování a výletů mezi pitoreskní malé a neobydlené ostrůvky kompletně porostlé džunglí. Podmořský svět je to, za čím se na Palau jezdí, a i úplného laika naprosto pohltí. Své si zde najdou i milovníci historie, po celém souostroví jsou rozeseté pozůstatky z druhé světové války, kdy Palau sloužilo jako útočiště Japonců.

Průvodce pro Palau